Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Deportivo Alavés billetter

Toppgrafikk for Alaves med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Deportivo Alavés er en av de historiske klubbene i baskisk fotball og en fast del av spansk profesjonell fotball. Bestill dine billetter til Deportivo Alavés-kamper for 2026-2027-sesongen trygt på Livefootballtickets.com. Vi har for tiden 918 billetter tilgjengelig til alle Alavés-kamper, med priser fra 75 $ og en gjennomsnittspris på 210 $. Du kan kjøpe billetter til alle Deportivo Alavés-kamper gjennom sesongen, både hjemme og borte.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • fre.
    23. okt.21:00

    Spansk La Liga

    Alaves vs Malaga
    Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz, Spania
    fra 70 £
    fra 70 £
  • lør.
    31. okt.21:00

    Spansk La Liga

    Barcelona vs Alaves
    Camp Nou, Barcelona, Spania
    fra 177 £
    fra 177 £
  • fre.
    6. nov.21:00

    Spansk La Liga

    Sevilla FC vs Alaves
    Estadio R. Sánchez Pizjuán, Sevilla, Spania
    fra 49 £
    fra 49 £
  • søn.
    22. nov.00:00
    Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz, Spania
    fra 124 £
    fra 124 £
  • søn.
    29. nov.00:00

    Spansk La Liga

    Real Madrid vs Alaves
    Santiago Bernabeu, Madrid, Spania
    fra 106 £
    fra 106 £
  • søn.
    6. des.00:00

    Spansk La Liga

    Alaves vs Espanyol
    Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz, Spania
    fra 124 £
    fra 124 £
  • søn.
    13. des.00:00

    Spansk La Liga

    Levante UD vs Alaves
    Estadio Ciudad de Valencia, Valencia, Spania
    fra 133 £
    fra 133 £
  • søn.
    20. des.00:00

    Spansk La Liga

    Alaves vs Elche CF
    Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz, Spania
    fra 124 £
    fra 124 £
  • 2027
    3. jan.00:00

    Spansk La Liga

    Real Betis vs Alaves
    Estadio Olimpico de la Cartuja, Sevilla, Spania
    fra 26 £
    fra 26 £
  • 2027
    10. jan.00:00
    Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz, Spania
    fra 124 £
    fra 124 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Deportivo Alavés

Babazorros / El Glorioso · Estadio de Mendizorroza · Vitoria, Spain · Grunnlagt 1921

Trener: Quique Sánchez Flores (Spain)

Stallstørrelse
30
Snittalder
25.7
Ligatitler
0
Europacuptitler
0

La Liga 2026/2027

Tabell for La Liga 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
4Betis CL96121614219
5Real Sociedad EL95131717016
6Sevilla UECL94231416-214
7Alavés93241310311
8Celta9252107311
9A Coruña92521312111
10Osasuna93241018-811

Form og toppspillere

Formkurve

  1. LTap
  2. LTap
  3. DUavgjort
  4. LTap
  5. LTap

Toppscorer

Lucas Boyé

5 mål

Flest målgivende

Mariano Díaz

4 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Deportivo Alavés
DatoKampResultat
6. sep.Deportivo Alavés - CA Osasuna5 - 2
WSeier
12. sep.Real Racing Club - Deportivo Alavés2 - 1
LTap
15. sep.Deportivo Alavés - Valencia CF0 - 1
LTap
19. sep.Athletic Club - Deportivo Alavés0 - 0
DUavgjort
10. okt.Deportivo Alavés - Club Atlético de Madrid1 - 2
LTap
18. okt.RC Celta de Vigo - Deportivo Alavés2 - 1
LTap

Spillerstall

Deportivo Alavés Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Adrian Rodriguez25i/tSpaini/t
Grégoire Swiderski21i/tCanadai/t
Rubén Montero21i/tSpaini/t
Sivera301,84 mSpainright
Deportivo Alavés Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Carlos Ballestero22i/tSpaini/t
Facundo Garcés27i/tMalaysiai/t
Jonny Otto321,75 mSpainright
Nahuel Tenaglia301,82 mArgentinai/t
Nicolás Valentini251,87 mArgentinaleft
Pablo Ibáñez28i/tSpaini/t
Paco Sanz211,88 mSpainright
Ville Koski24i/tFinlandi/t
Xanet Olaiz21i/tSpaini/t
Youssef Lekhedim21i/tMoroccoi/t
Ángel Pérez24i/tSpaini/t
Deportivo Alavés Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Aleñà281,80 mSpainright
Ander Guevara291,80 mSpainright
Antonio Blanco261,76 mSpainright
Carlos Benavidez281,85 mUruguayright
Denís Suárez321,81 mSpainright
Mikel Rodriguez24i/tSpaini/t
Selu Diallo23i/tSpaini/t
Deportivo Alavés Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Abderrahman Rebbach28i/tAlgeriai/t
Aitor Mañas23i/tSpaini/t
Hugo Novoa231,82 mSpainright
Izei Hernandez19i/tSpaini/t
Lucas Boyé301,81 mArgentinaright
Mariano Díaz331,80 mDominican Republicright
Miguel Rodríguez231,86 mSpainright
Toni Martínez291,77 mSpainright

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Alavés-billetter trygt på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Alavés-kamper, både hjemme og borte. Neste kamp er Alaves vs Malaga, som spilles 23.10.2026 på Estadio Mendizorrotza i Vitoria-Gasteiz, Spania. Utforsk billettilbudene våre og finn kampen du vil se. Husk alltid å velge 'borteseksjon' eller 'Alavés-seksjon' når du kjøper billetter til Alavés bortekamper. Deportivo Alavés-billetter kan bli utsolgt raskt, så ikke vent for lenge – bestill dine nå.

Hvordan kjøper jeg billetter til Deportivo Alavés i 2026?

Kundeserviceteamet vårt mottar mange meldinger fra supportere som spør: Hvordan kan jeg kjøpe billetter til Deportivo Alavés-kamper? Det er vanskelig å få tak i billetter hvis du ikke er klubbmedlem, og derfor tilbyr vi billetter slik at du kan se Babazorro-laget på nært hold selv om du ikke er medlem. Her er trinnene for å fullføre kjøpet ditt:

  1. Velg kampen du vil se og klikk på 'Vis billetter'.
  2. Velg området på stadion hvor du vil sitte.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på "Kjøp".
  5. Fyll ut skjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Husk å sjekke at all informasjon er riktig.
  7. Klikk på "Gjennomfør betaling".
  8. Billettene er dine!

Hvorfor du bør bestille billettene dine til Deportivo Alavés-kamper på Livefootballtickets.com

La Liga er en av verdens mest spennende ligaer, og Deportivo Alavés er en klubb med sin egen unike identitet i spansk fotball. Med et blomstrende annenhåndsmarked for billetter, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille billettene dine til Alavés-kamper på Livefootballtickets.com. Vi gjør dette ved å fremheve våre tre viktigste verdier.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Vår prioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor har vi opprettet Livefootballtickets.com-garantien. Hver billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra i butikkreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om deres opplevelse. Dette gjør vi for å lære av det, men også for å vise andre supportere hva de kan forvente av oss. Vi har nylig passert 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en rating på 4,7 av 5 viser dette at kundene våre er svært fornøyde med tjenestene våre. Kvalitetene som oftest fremheves av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Tilfredshet med kjøpsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med seteplassering

Alle anmeldelser av Livefootballtickets.com er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt billetter via plattformen vår.

Vi er veldig stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber utrettelig for å tilby deg en uforglemmelig opplevelse. Dette er bare noen få av de over 20 000 anmeldelsene. Du kan lese dem alle på Trustpilot-profilen vår.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har opparbeidet gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Dette gjelder spesielt for de som skal se sin første Alavés-kamp, ettersom prosessen med å kjøpe billetter og finne setet ditt på stadion kan være litt stressende. Derfor opprettet Livefootballtickets.com det første kundeserviceteamet som er tilgjengelig 24/7 blant nettsider for fotballbilletter. Hvis det oppstår problemer, kan du alltid kontakte oss. Uavhengig av tidsforskjell er teamet vårt klare til å hjelpe deg.

Stort utvalg av Deportivo Alavés-billetter

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengelighet. Mens du leser dette, har vi 918 billetter til Alavés-kamper tilgjengelig. Salgsteamet vårt jobber hele tiden med å finne de beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du leter etter akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se at beholdningen vår er fullstendig oppdatert.

Erfaring

Vi har drevet siden 2006. Den gang var vi en av få på nett markedsplasser for fotballbilletter. Mye har endret seg de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fra styrke til styrke. I over 20 år har vi solgt billetter til alle La Liga-lag. Beste av alt er at det ikke bare er selskapet som har vært i virksomhet så lenge – vårt team er også svært erfart. I hver avdeling har vi kolleger som har jobbet her i over 15 år. Vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å tilby deg de best mulige billettene. Med over 20 års erfaring vil vi sørge for at din opplevelse av å se Alavés er feilfri.

Stadioninformasjon

Navn:

Mendizorrotza stadion

Kapasitet:

19 840

Adresse:

Paseo de Cervantes, s/n, 01007 Vitoria-Gasteiz, Álava, Spania

Beskrivelse:

Siden åpningen i 1924 har Mendizorrotza vært hjemmet til Alavés og er et av de mest historiske stadionene i spansk fotball. Det er kjent for sin intime atmosfære takket være nærheten mellom tribunene og banen, og sin sterke lokale identitet. Stadionet ligger i Vitoria og tilbyr en autentisk fotballopplevelse til alle tilskuere, takket være det nære båndet mellom supporterne og laget.


Den beste måten å komme seg til Mendizorrotza

Når du har fått billettene dine til en Alavés-kamp, må du finne ut hvordan du kommer til stadionet. For å gjøre det enklere for deg, her er de beste alternativene.

Med trikk

Vitoria-trikken er en av de mest praktiske måtene å komme til stadionet på, ettersom det finnes flere holdeplasser i nærheten som gir enkel tilgang fra sentrum og andre hovedområder.

Med buss

Mendizorrotza er svært godt forbundet med bybussruter til forskjellige bydeler i Vitoria, noe som gjør det til et praktisk og økonomisk alternativ for å komme seg til kampen.

Til fots

Hvis du bor i sentrum av Vitoria, kan det å gå til stadionet være et utmerket alternativ, ettersom stadionet ikke er langt fra sentrum og byen er svært gangvennlig.


Guide til Mendizorrotza stadion

Mendizorrotza er et av de stadionene hvor du kan oppleve fotball på nært hold og som tilbyr en helt spesiell atmosfære. Det er et lite stadion, noe de lojale supporterne setter stor pris på for intensiteten i atmosfæren og følelsen av tilknytning til laget i hver kamp; som et resultat er billettene vanligvis utsolgt. Det er her vi kommer inn, ettersom vi har billetter til flere Alavés-kamper. Stadionet har fire seksjoner: Principal, Preferente, Polideportivo og Cervantes.

Principal

Principal-seksjonen er sidetribunen hvor VIP-losjene befinner seg. Denne seksjonen tilbyr panoramautsikt over banen og er også svært nær spillerbenkene.

Preferente

Preferente-seksjonen kombinerer gode plasser med rimelige priser. Den ligger på motsatt side av Principal, så utsikten er like god, noe som gjør det til et ideelt valg for mange Alavés-supportere.

Cervantes

Dette er enden hvor supportergruppen befinner seg, så det er vanligvis den mest bråkete seksjonen på stadionet. Et ideelt sted hvis du vil oppleve kampens atmosfære og ikke har noe imot å stå i praktisk talt hele de 90 minuttene.

Polideportivo

Dette er seksjonen bak målet, som vanligvis blir tildelt bortesupportere for noen kamper. Det er her du finner de billigste billettene.

Hvilken seksjon bør du velge?

Det er viktig å ta den beste avgjørelsen når du bestiller Deportivo Alavés-billetter. Derfor har vi laget denne tabellen med en rask sammenligning av de fire tribunene. Du kan se over hva som betyr mest for deg når du ser en kamp og velge tribunen som passer best for dine preferanser.

Prioritet Beste område Hvorfor
Beste stemning Cervantes Dette er supporterseksjonen, med konstant sang
Beste utsikt Hovedtribune eller Preferred Seating Siden dette er sidetribunene, gir de panoramautsikt over banen
Førstegangsbesøkende Preferred Seating God balanse mellom pris og sikt
Familier med barn Hovedtribune Større komfort og bedre totalopplevelse
Stramt budsjett Sports Centre Billetter er generelt rimeligere
Se spillerne på nært hold Hovedtribune Den ligger ved benkeområdet, så den gir den mest intime opplevelsen.
Maksimal komfort og eksklusivitet Hovedtribune Dette er seksjonen hvor VIP-losjene ligger

Deportivo Alavés-informasjon

Nåværende trener:

Eduardo Coudet

Nåværende kaptein:

Manu García

LaLiga-plassering forrige sesong:

14. plass

Ytterligere informasjon

Klubben ble grunnlagt i 1921 og historien inkluderer øyeblikk som huskes med glede av supporterne. Spesielt bemerkelsesverdig er den strålende europakampanjen på begynnelsen av 2000-tallet, en periode som satte et varig preg på Alavés-supporterne og hevet klubbens prestisje internasjonalt.

Alavés er ikke en av Spanias «storklubbene»; faktisk veksler klubben vanligvis mellom første- og andredivisjon. Men den har alltid vært preget som en klubb med stolthet og en som er vanskelig å slå hjemme. De siste årene har hovedmålet vært å konsolidere posisjonen i LaLiga og bygge et stabilt langsiktig prosjekt.

Vitorian- og baskisk identitet

Alavés har et svært nært forhold til Vitoria og til baskisk fotball. Supporterne verdsetter innsats, disiplin og engasjement, noe som tydelig gjenspeiles kamp etter kamp på Mendizorrotza, hvor hvert poeng er hardt tilkjempet og hvor den lokale støtten gjør seg gjeldende.


Deportivo Alavés' prestasjoner

Alavés har ingen trofeer i skapet, til tross for å ha hatt betydelige perioder i spansk og europeisk fotball. Deres største prestasjoner er sesongene hvor de har spilt en ledende rolle, noe som har gitt dem den prestisjen de nyter i dag. Billetter til Deportivo Alavés-kamper er tilgjengelige på Livefootballtickets.com.

Alavés har ingen trofeer i skapet, til tross for å ha hatt betydelige perioder i spansk og europeisk fotball. Deres største prestasjoner er sesongene hvor de har spilt en ledende rolle, noe som har gitt dem deres nåværende prestisje. Billetter til Deportivo Alavés-kamper er tilgjengelige på Livefootballtickets.com.

Beste LaLiga-plassering:

6. plass

UEFA Cup-finalist:

1 (2000/01)


Rivalisering

Hovedrival

Baskiske derbyer

Alavés har ikke en klar rivalisering med noen spesiell klubb, men gitt regionen har kampene mot Athletic Club og Real Sociedad spesiell betydning for supporterne siden de er rivaler fra Baskerland. Denne rivaliseringen tiltrekker seg ikke alltid samme medieoppmerksomhet som andre store derbyer; likevel er det et sterkt element av regional stolthet. Dette er svært intense kamper og følges nøye av supportere i området.

Mindre rivalisering

Osasuna

Kamper mot Osasuna preges også vanligvis av en spesiell følelse av spenning og intensitet. På samme måte er det den geografiske nærheten som gir næring til denne rivaliseringen, forsterket av at kampene vanligvis er svært jevne og ofte avgjør begge lagenes ambisjoner gjennom sesongen.


Ofte stilte spørsmål om Alavés-billetter

Ofte stilte spørsmål om Alavés-billetter

Alavés bortebilletter er vanskeligere å få tak i enn billetter til hjemmekamper. Dette er fordi plassen som er tildelt bortefans er begrenset på hvert La Liga-stadion. Likevel sørger vi for å få billetter til hver Alavés-kamp i sesongen. Velg kampen du vil være på og sjekk billettbeholdningen. Alle våre bortekampbilletter er merket. De vanligste merkene er: Alavés-seksjon, Borteseksjon, Bortesupporterseksjon og Bortetribune. Hvis seksjonsetiketten ikke stemmer med disse, er billettene for hjemmelaget.