Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Manchester City Billetter

Toppgrafikk for Manchester City med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Manchester City er en av de dominerende kreftene i engelsk fotball, med en gullalder av trofeer og noen av de beste spillerne i verden. Bestill dine Manchester City billetter trygt på Livefootballtickets.com — vi har for øyeblikket 14935 billetter tilgjengelig på tvers av alle City-kamper, med priser fra bare 129 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 896 $. Velg din kamp nedenfor og opplev Etihad Stadium på kampdag.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Manchester City FC

City / The Citizens / The Sky Blues · Etihad Stadium · Manchester, England · Grunnlagt 1894

Trener: Enzo Maresca (Italy)

Stallstørrelse
31
Snittalder
24.9
Ligatitler
10
Europacuptitler
1

Premier League 2026/2027

Tabell for Premier League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Man City CL77001971221
2Arsenal CL7601115618
3Brighton CL75112351816
4Chelsea CL74121713413
5Liverpool EL733198112
6Brentford7241138510
7Leeds724196310

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. WSeier
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Erling Haaland

8 mål

Flest målgivende

Antoine Semenyo

3 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Manchester City FC
DatoKampResultat
13. sep.Manchester United FC - Manchester City FC0 - 1
WSeier
17. sep.Manchester City FC - Norwich City FC5 - 0
WSeier
20. sep.Manchester City FC - Sunderland AFC5 - 3
WSeier
11. okt.Liverpool FC - Manchester City FC0 - 3
WSeier
14. okt.Manchester City FC - Paris Saint-Germain FC2 - 4
LTap
17. okt.Manchester City FC - Ipswich Town FC3 - 2
WSeier

Spillerstall

Manchester City FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Gianluigi Donnarumma271,96 mItalyright
Géronimo Rulli341,89 mArgentinaright
Marcus Bettinelli341,94 mEnglandright
Manchester City FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Abduqodir Xusanov221,87 mUzbekistani/t
Josh Wilson-Esbrand231,76 mEnglandleft
Joško Gvardiol241,85 mCroatialeft
Kaden Braithwaite181,94 mEnglandi/t
Kian Noble19i/tEnglandi/t
Marc Guéhi261,82 mEnglandright
Rayan Aït-Nouri251,80 mAlgerialeft
Rico Lewis21i/tEnglandright
Rúben Dias291,87 mPortugalright
Vitor Reis201,86 mBrazilright
Manchester City FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Ayyoub Bouaddi191,86 mMoroccoright
Elliot Anderson231,79 mEnglandright
Enzo Fernández251,78 mArgentinai/t
Floyd Samba17i/tFrancei/t
Iliman Ndiaye271,80 mSenegalright
Mateo Kovačić321,81 mCroatiaboth
Matheus Nunes281,83 mPortugalright
Nico O’Reilly211,77 mEnglandi/t
Phil Foden261,69 mEnglandleft
Rayan Cherki231,76 mFranceboth
Tyrone Samba18i/tFrancei/t
Xavier Parker16i/tEnglandi/t
Manchester City FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Allan221,74 mBrazilleft
Antoine Semenyo261,74 mGhanai/t
Erling Haaland261,91 mNorwayleft
Jeremy Doku241,71 mBelgiumright
Ryan Mcaidoo181,74 mEnglandi/t
Manchester City FC Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Juanma Lillo60i/tSpaini/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Robert B kapret 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Bernard Z sikret seg 5 billetter til West Ham United vs Southampton.19. okt. 2026
  • Daniël D fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Dulcie F skaffet seg 1 billett til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • KONSTANTINOS N kjøpte 5 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Chris K fikk 3 billetter til Sunderland vs Aston Villa.19. okt. 2026
  • Xiao Y kapret 3 billetter til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Nguyen Le Duc T sikret seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Ndapewa I fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Matthew C skaffet seg 1 billett til Newcastle United vs Everton.19. okt. 2026

Kjøp Manchester City 2026-2027 Premier League-billetter


Kjøp Manchester City-billetter på Livefootballtickets.com og se noen av verdens beste spillere live i aksjon. Den første kommende kampen er Aston Villa vs Manchester City, som spilles 24.10.2026 på Villa Park i Birmingham, Storbritannia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil være på! Husk alltid å velge "bortetribune" eller "Manchester City-seksjon" når du bestiller billetter til en Manchester City-bortekamp. City har blitt en av de dominerende kreftene i engelsk fotball, og den siste Premier League-målstatistikken viser at spiss Erling Haaland holder rekorden for flest mål scoret i en enkelt Premier League-sesong (36). Som regjerende FA Cup- og League Cup-vinnere begynner Citizens en ny æra under Enzo Maresca for 2026-2027 – bestill billettene dine nå!

Hvordan kjøpe Manchester City-billetter i 2026

Kundeserviceteamet vårt får mange supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Man City-billetter? Det er vanskelig å få tak i billetter når du ikke er medlem av klubben, spesielt for et av de best støttede lagene i landet. Vi har samlet de beste tilgjengelige Manchester City-billettene for ikke-medlemmer. La oss gå deg gjennom trinnene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil være på og klikk "Vis billetter."
  2. Velg området der du ønsker å sitte på Etihad Stadium på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne "Kjøp"-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk "Gjennomfør betaling."
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille Manchester City-billettene dine på Livefootballtickets.com

Premier League er den mest spennende ligaen i verden, og en tur til Etihad Stadium for å se Citizens er en av sesongens mest etterlengtede dagsturer. Ettersom annenhåndsmarkedet for fotballbilletter vokser hvert år, vil vi forklare hvorfor du bør bestille Manchester City-billettene dine på Livefootballtickets.com. Vi gjør det gjennom våre tre største styrker.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Vår hovedprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på siden vår kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra butikkreditt. Gjennom våre 20 år med salg av fotballbilletter har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en rating på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene som oftest nevnes av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Høy tilfredshet med bestillingsprosessen
  • Hastigheten på billettleveransen
  • En positiv opplevelse med setene

Hva kundene våre sier

Ikke bare ta vårt ord for det – her er hva Manchester City-supportere har sagt om å bestille hos oss nylig på Trustpilot:

"Bought 2 tickets for the FA Cup Final Man City v Chelsea. This is the 2nd time I've bought tickets on this site. This time I got the tickets the day before and received text messages keeping me informed and checking I'd got the tickets added to my Wallet ok. I was even told that help was available on the day from someone in the ground. A much better experience and great seats too. Would definitely use again."

– Stuart Bale, Trustpilot, mai 2026

"Got FA Cup final tickets on the half way line. One of the best views of the game. Got the tickets the day before the game. My 11 y/o absolutely loved it (as a Man City fan)."

– Chris Sala, Trustpilot, mai 2026

"I bought 3 tickets for Man City in the FA Cup final. Tickets were excellent and the comms / ticket delivery also."

– Adam Stevenson, Trustpilot, mai 2026

"First time buying tickets like this and in the end we weren't disappointed. Communication was excellent throughout, even when I started to wobble a couple of days before. 24 hours before the game, a WhatsApp message confirming they had been emailed came through with download instructions. At the ground the tickets scanned in no problem and we had been allocated amazing seats 10 rows from the pitch. My daughter was beside herself with joy. Won 3-0 as well. I would definitely use them again. Great service and highly recommended."

– Graham Wright, Trustpilot, mai 2026

"Great experience!! Bought 4 tickets for Man City and Palace as part of my son's Christmas (not cheap and travelling from Glasgow). The game had to be postponed and I was kept up to date via email the whole way through. The day before the game I got a WhatsApp from Nick explaining how to download the tickets and where to go. On the day he advised he was on site at the ground if we needed any help. Everything was straightforward – couldn't recommend them enough, an absolutely great service with the team going over and above to help!"

– Jacqueline McInnes, Trustpilot, mai 2026

Du kan lese alle anmeldelsene våre på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal på sin aller første Manchester City-kamp kan det være litt stressende. Derfor satte Livefootballtickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet i fotballbillettbransjen. Hvis noe går galt kan du alltid ta kontakt med oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Manchester City-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine gjennom siden vår er billetttilgjengelighet. I øyeblikket du leser dette har vi 14935 Manchester City-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billettselgere jobber hardt for å finne deg de aller beste billettene. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil finne beholdningen vår fullstendig oppdatert.

Erfaring

Vi har drevet siden 2006; den gang var vi en av svært få markedsplasser for fotballbilletter på nett. Mye har endret seg i løpet av de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt sterke. I over 20 år har vi solgt billetter til Manchester City og klubber fra hele engelsk fotball. Det beste er at ikke bare har selskapet eksistert lenge, men vårt team har også lang erfaring. I hver avdeling har vi kolleger som har jobbet her i over 15 år. Derfor vet vi nøyaktig hva vi skal gjøre for å skaffe deg de best mulige billettene.


Stadioninformasjon

Navn:

Etihad Stadium

Kapasitet:

61 470

Adresse:

Ashton New Road, Manchester M11 3FF, United Kingdom

Beskrivelse:

Etihad Stadium har vært Manchester Citys hjemmebane siden 2003, da klubben flyttet fra Maine Road. Bygget til Commonwealth Games i 2002 og omgjort til fotball, ligger det på Etihad Campus i øst-Manchester. En større utvidelse av North Stand – omdøpt til Pep Guardiola Stand til ære for klubbens største trener – har økt kapasiteten til over 60 000, og gjør det til en av de største arenaene i Premier League og et av de mest moderne kampdagreisemålene.


Den beste måten å reise til Etihad Stadium

Når du har bestilt Manchester City-billettene dine, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til Etihad Stadium. Arenaen ligger i øst-Manchester, et kort stykke fra bysentrum, og er godt betjent av alle transportmåter. Her er de beste alternativene for et kampbesøk.

Med trikk

Metrolink-trikken er den enkleste og mest pålitelige måten å komme seg til arenaen på. Etihad Campus-stopp ligger rett ved siden av stadion på den blå linjen, med trikker fra Manchester sentrum – Piccadilly Gardens, Market Street og Victoria – på rundt ti minutter.

Med tog

Manchester Piccadilly er nærmeste jernbanestasjon, omtrent 25 minutters gange fra arenaen. Mange supportere går langs Ashton Canal-stien, en hyggelig bilfri rute som fører nesten helt frem til stadion.

Med buss

En rekke bussruter betjener stadionområdet fra bysentrum. Etter kampen står busser på Ashton New Road ved siden av South Stand med retur til Manchester sentrum.

Med bil

Etihad er en av få Premier League-arenaer der det å reise med bil er et seriøst alternativ. Betal-på-dagen-parkering er tilgjengelig i de blå parkeringsplassene G & H, nær stadion. Trafikken bygger seg opp på kampdager, så sett av god tid til å komme frem og til å komme seg vekk etterpå.


Etihad Stadium-guide

Etihad Stadium har fire tribuner: North Stand (Pep Guardiola Stand), South Stand, East Stand og Colin Bell Stand. Hver har sin egen karakter, og utsikten og atmosfæren varierer fra den ene til den andre. Uansett hvilken kamp du er interessert i, har vi billetter til hver Manchester City-kamp.

North Stand (Pep Guardiola Stand)

Bak det ene målet er North Stand, nylig utvidet og omdøpt til Pep Guardiola Stand. Dette er hjemmet til Citys mest ivrige supportere og den offisielle 1894 Group, og det er her det meste av støyen og sangen på Etihad begynner. Hvis du vil ha den fulle, vokale Manchester City-opplevelsen, er dette stedet du vil være.

South Stand

Bak det motsatte målet er South Stand, som fikk en tredje etasje tilbake i 2015. Det er en hjemmetribune med god utsikt bak målet, og det er også her bortefans er plassert, i en seksjon i sørøst-hjørnet der South Stand møter East Stand.

East Stand

Langs den ene siden av banen ligger East Stand, en tribune med tre etasjer som tilbyr noe av den beste sidelinjen-utsikten på arenaen. De sentrale seksjonene gir deg det fulle taktiske bildet av kampen, og tribunen har også en stor andel av Etihads hospitality- og executive-sitteplasser.

Colin Bell Stand (West Stand)

Motsatt East Stand er Colin Bell Stand, oppkalt etter klubblegenden kjent som «The King of the Kippax». Dette er hovedtribunen, med spillertunnelen, benkeområdene, direktørboksen og de viktigste TV-kameraene – den klassiske «TV-utsikten» av kampen, og stedet å være hvis du vil se manageren jobbe i det tekniske området.

Hvilken tribune bør du velge?

Det er viktig å kunne ta den beste avgjørelsen når du bestiller Manchester City-billetter. Derfor har vi laget denne tabellen med en rask sammenligning av alle fire tribuner. Sjekk hva som betyr mest for deg, så finner du tribunen som passer det du er ute etter.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste atmosfære North Stand (Pep Guardiola Stand) Hjemmet til 1894 Group, der sangene starter
Beste utsikt East Stand Fantastisk sidelinjevisning og det fulle taktiske bildet
Første besøk East Stand eller Colin Bell Stand En god balanse mellom atmosfære og utsikt
Familier South Stand eller East Stand Gode fasiliteter og en mindre intens atmosfære
Premium / hospitality East Stand eller Colin Bell Stand Hospitality-etasjer, executive-bokser og tunnelvisning
Bortefans South Stand Etihadets borteseksjon, i det sørøstlige hjørnet

Manchester City klubbinformasjon

Nåværende trener:

Enzo Maresca

Nåværende kaptein:

Rúben Dias

Forrige sesongs plassering:

Toer i Premier League

Annen informasjon

Manchester City har blitt transformert siden sheikh Mansours overtakelse i 2008, og vokst fra å stå i skyggen av sine naboer til å bli den dominerende kraften i engelsk fotball. Pep Guardiola-æraen, fra 2016 til 2026, brakte ekstraordinære 20 troféer, inkludert seks Premier League-titler og klubbens første Champions League i 2022/23 som del av en historisk treble. Guardiola har nå trukket seg, og en ny æra begynner under Enzo Maresca, med Citizens som regjerende FA Cup- og League Cup-vinnere etter en dobbel på hjemmebane i 2025/26. Klubben ledes av styreleder Khaldoon Al Mubarak og spiller på det nylig utvidede Etihad Stadium.

Engelske innflytelser

Til tross for alle Citys moderne, internasjonale spillerstaller, går engelske spillere som en rød tråd gjennom klubbens historie. Ingen er mer æret enn Colin Bell, «Kongen av Kippax», som har en tribune og en statue til hans ære, sammen med medsupporterlegende og tidligere styreleder Francis Lee. I den moderne æraen har akademiprodukt Phil Foden blitt en av landets fineste spillere og et hjemmeavlet symbol på Citys gullalder.


Manchester Citys utmerkelser og troféer

Manchester City kan skilte med et av de mest dekorerte trofékabinettenee i engelsk fotball, der det store flertallet ble fylt i løpet av en bemerkelsesverdig dominansperiode. Klubben har vunnet ligamesterskapet, FA Cupen og League Cupen mange ganger, og lagt til Champions League, den europeiske supercupen og klubb-VM i løpet av treble-vinnende perioden. Senest fullførte de en dobbel i nasjonale cuper i 2025/26.

Premier League / øverste divisjons titler:

10 (siste: 2023/24)

Andredivisjonstitler:

7 (siste: 2001/02)

UEFA Champions League:

1 (2022/23)

FA Cup:

8 (siste: 2025/26)

EFL Cup:

9 (siste: 2025/26)

European Cup Winners' Cup:

1 (1969/70)

UEFA Super Cup:

1 (2023)

FIFA Club World Cup:

1 (2023)

Community Shield:

7 (siste: 2024)


Rivalisering

Hovedrivalisering

Manchester United

Manchester-derbyet mot Manchester United er en av de tøffeste rivaliseringene i verdensfotballen. I flere tiår levde City i skyggen av sine naboer, men maktbalansen har endret seg dramatisk de siste årene, og et derby på Etihad eller Old Trafford forblir det mest etterlengtede oppgjøret i Citys sesong.

Annen rivalisering

Liverpool

Et mer moderne rivalforhold har vokst fram med Liverpool, smidd gjennom år med å måle krefter helt i toppen av Premier League. Tittellkampen 2018/19 – som City vant med bare ett poeng, 98 mot 97 – var høydepunktet, og de to klubbene har satt standarden i engelsk fotball helt siden.


Vanlige spørsmål om Manchester City-billetter

Vanlige spørsmål om Manchester City-billetter

Bortebilletter til Manchester City kan være litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper, ganske enkelt fordi det er langt mindre plass til bortesupportere enn hjemmesupportere på ethvert stadion. Vi klarer å få Manchester City-billetter til nesten hver kamp. Velg bortekampen du ønsker å se, og sjekk deretter billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De vanligste merkene for Manchester City-bortekamper er: Manchester City-seksjon, Man City-seksjon, borteseksjon og bortetribune. Når seksjonsbetegnelsen ikke ligner på disse, er billettene for hjemmelaget.