Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Kjøp billetter til Premier League 2026-2027 - trygt og enkelt

Toppgrafikk for engelsk Premier League med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Billetter til 2026-2027 Premier League-sesongen er tilgjengelige nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket 312 kommende Premier League-kamper live, med totalt 9913 billetter til salgs. Prisene starter fra 91 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 889 $.

Neste Premier League-kamp er Tottenham vs Coventry City, som spilles 19.10.2026 på Tottenham Hotspur Stadium i London, Storbritannia.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Premier League

England · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
20

Premier League 2026/2027

Tabell for Premier League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Man City CL77001971221
2Arsenal CL7601115618
3Brighton CL75112351816
4Chelsea CL74121713413
5Liverpool EL733198112
6Brentford7241138510
7Leeds724196310

Formtabell

Formtabell for Premier League 2026/2027
#LagForm
1Man City
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
2Arsenal
WSeier
WSeier
LTap
WSeier
WSeier
3Brighton
DUavgjort
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
4Chelsea
LTap
DUavgjort
LTap
WSeier
WSeier
5Liverpool
WSeier
DUavgjort
WSeier
LTap
WSeier

Toppscorere

Toppscorere i Premier League 2026/2027
#SpillerMål
1Erling HaalandManchester City FC8
2João PedroChelsea FC5
3Alexander IsakLiverpool FC5
4Marcus TavernierAFC Bournemouth4
5Morgan RogersChelsea FC4

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Premier League 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Declan RiceArsenal FC4
2EvanilsonAFC Bournemouth4
3Pascal GroßBrighton & Hove Albion FC4
4Cole PalmerChelsea FC3
5Daichi KamadaCrystal Palace FC3

Siste vinnere

Siste vinnere av Premier League
SesongLagMester
2025/2026Arsenal FCNummer to: Manchester City FC
2024/2025Liverpool FCNummer to: Arsenal FC
2023/2024Manchester City FCNummer to: Arsenal FC
2022/2023Manchester City FCNummer to: Arsenal FC
2021/2022Manchester City FCNummer to: Liverpool FC
2020/2021Manchester City FCNummer to: Manchester United FC
2019/2020Liverpool FCNummer to: Manchester City FC
2018/2019Manchester City FCNummer to: Liverpool FC
2017/2018Manchester City FCNummer to: Manchester United FC
2016/2017Chelsea FCNummer to: Tottenham Hotspur FC

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i Premier League gjennom tidene
#LagTitler
1Liverpool FCSist: 2024/202520
2Manchester United FCSist: 2012/201320
3Arsenal FCSist: 2025/202614
4Manchester City FCSist: 2023/202410
5Everton FCSist: 1986/19879
6Aston Villa FCSist: 1980/19817
7Chelsea FCSist: 2016/20176
8Sunderland AFCSist: 1935/19366
9Newcastle United FCSist: 1926/19274
10Sheffield Wednesday FCSist: 1929/19304

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • CHARLES C kapret 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Adam O sikret seg 2 billetter til Liverpool vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Kamil C fikk tak i 1 billett til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Ravi R skaffet seg 2 billetter til Sporting CP vs Manchester United.19. okt. 2026
  • Hiram A kjøpte 2 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Mark K fikk 2 billetter til West Ham United vs Southampton.19. okt. 2026
  • Gabor G kapret 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Lewis B sikret seg 1 billett til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Pablo E fikk tak i 1 billett til Arsenal vs Everton.19. okt. 2026
  • tsz yan C skaffet seg 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026

⚽ Kjøp 2026-2027 Premier League-billetter sikkert på nett


Siden Premier League ble etablert i 1992, har noen av Englands største fotballklubber dominert ligaen. Manchester United, Arsenal og Chelsea har alle hatt stor suksess, mens Manchester City har vært blant de mest dominerende lagene de siste årene. Manchester United og Liverpool har vunnet flest engelske ligatitler gjennom tidene, med 20 hver. Også klubber som Blackburn Rovers, Leicester City og Arsenal har stått for minneverdige triumfer.

Slik kjøper du billetter til Premier League 2026-2027

Drømmer du om å oppleve Premier League fra tribunen? Hos LiveFootballTickets.com finner du et stort utvalg av Premier League-billetter til kommende kamper, med ulike prisklasser og sitteplasser på stadion. Enten du er på jakt etter billetter til Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur, Arsenal eller Chelsea, kan du enkelt finne og bestille billetter til favorittlaget ditt. Vi tilbyr også billetter til FA-cupen og andre store fotballkamper i England.

Slik bestiller du billetter:

  1. Velg kampen du ønsker å se, og klikk på «Vis billetter».
  2. Velg tribuneseksjon og finn plassene som passer deg best.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på «Kjøp» for å gå videre.
  5. Fyll inn opplysningene dine i bestillingsskjemaet.
  6. Kontroller at all informasjon er riktig før du fortsetter.
  7. Klikk på «Gjennomfør betaling» for å fullføre bestillingen.

Så enkelt er det! Nå er bestillingen gjennomført, og du er ett steg nærmere å oppleve Premier League live!


Billetter til Premier League

Premier League er en av verdens mest populære fotballigaer, med 20 klubber og millioner av engasjerte supportere verden over. Storklubber som Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Manchester City og Tottenham Hotspur sørger for spenning og store fotballopplevelser sesong etter sesong. Vil du oppleve favorittlaget ditt live fra tribunen? Da lønner det seg å være tidlig ute! Hos LiveFootballTickets.com finner du et stort utvalg av Premier League-billetter til kamper gjennom hele sesongen. Bestill enkelt og trygt på nett. Vi tar oss av bestillingen din og sørger for at du mottar billettene i tide til kampstart.


Hvorfor kjøpe Premier League-billetter hos LiveFootballTickets.com?

Premier League er en av verdens mest populære og spennende fotballigaer, og billettene til de største kampene blir ofte raskt utsolgt. Hos LiveFootballTickets.com finner du billetter til alle Premier League-kamper gjennom hele sesongen. Vi er en markedsplass for videresalg av fotballbilletter, slik at du kan finne billetter også til kamper der det ellers kan være vanskelig å få tak i dem. Men hvorfor bør du velge oss når du skal kjøpe Premier League-billetter? Her er tre gode grunner.

Trygghet og tillit

Når du kjøper fotballbilletter på nett, er det viktig å vite at du handler trygt. Derfor har vi utviklet vår egen 150 % pengene-tilbake-garanti. Skulle noe uforutsett skje med billettene dine, er du dekket av garantien vår. I tilfeller som omfattes av garantivilkårene, får du hele kjøpesummen refundert, i tillegg til 50 % ekstra i tilgodebeløp som kan brukes på fremtidige kjøp. Vi har formidlet fotballbilletter i snart 20 år, og tilbakemeldingene fra kundene våre har alltid vært viktige for oss. De hjelper oss med å forbedre tjenestene våre og gir nye kunder et innblikk i hva de kan forvente. Med over 20 000 anmeldelser på Trustpilot og en vurdering på 4,7 av 5 stjerner, har vi fått mange positive tilbakemeldinger fra fotballfans verden over. Dette er noe av det kundene våre trekker frem:

  • Hyggelig og hjelpsom kundeservice
  • Enkel og oversiktlig bestillingsprosess
  • Rask levering av billetter
  • Gode opplevelser med sitteplassene på stadion

Alle anmeldelsene våre er tilgjengelige på Trustpilot, men vi vil gjerne trekke frem noen tilbakemeldinger fra kunder som har kjøpt Premier League-billetter gjennom LiveFootballTickets.com. Her er noen av opplevelsene deres:

Derek Marsh fra Storbritannia kjøpte billetter til sønnens aller første Premier League-kamp.
«Godt organisert, god kommunikasjon og fantastiske plasser - kunne ikke bedt om mer, og det gjorde virkelig sønnens første Prem-kamp til noe spesielt.» Anmeldelse på Trustpilot

Akhshay George fra Storbritannia hadde en svært positiv opplevelse med billettkjøpet.
«Flott opplevelse. Hjelp og veiledning hele veien. Vil definitivt kjøpe igjen hvis jeg skal på en Prem-kamp.» Anmeldelse på Trustpilot

Rod fra Storbritannia måtte skaffe billetter i siste liten til sønnens første Premier League-kamp på Old Trafford.
«Helt fantastisk. Ble skuffet av en annen leverandør etter å ha bestilt over en måned i forveien. Fikk beskjed om morgenen på kampdagen at billettene ikke kunne leveres. Sønnen min var knust, det var hans aller første Prem-kamp og vi hadde reist langt. Hoppet på Live tickets fra hotellet vi var på og fikk 2 billetter 2 rader bak hjemmebenken på Old Trafford til 1/5 av prisen på de andre billettene som ikke var plassert så nært action. Helt strålende til slutt. Takk Live Tickets!» Anmeldelse på Trustpilot

Riley Wigmore fra Storbritannia kjøpte billetter til sin aller første Premier League-kamp.
«Første gang jeg skulle på en Prem-kamp, kunne jeg kjøpe billetter kvelden før kampen og de klarte å få billettene til meg innen jeg våknet. Sømløs prosess.» Anmeldelse på Trustpilot

Vi er utrolig stolte av de gode tilbakemeldingene fra kundene våre. Hele teamet jobber hver dag for å gi fotballsupportere en trygg og minneverdig opplevelse, fra billettbestilling til kampdag. Derfor er vi også tilgjengelige for å hjelpe deg på kampdager. Dette er bare et lite utvalg av de over 20 000 anmeldelsene vi har fått. Vil du lese flere erfaringer fra kundene våre? Ta en titt på Trustpilot-profilen vår.

Kundeservice døgnet rundt

Med mange års erfaring vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Skal du på din aller første Premier League-kamp, kan det være mye å tenke på. Derfor har vi et kundeserviceteam som er tilgjengelig hele døgnet, alle dager i uken. Har du spørsmål eller trenger hjelp med billettene dine? Du kan alltid kontakte oss, uansett hvor i verden du befinner deg eller hvilken tidssone du er i. Teamet vårt står klart til å hjelpe deg!

Stort utvalg av Premier League-billetter

En av de største fordelene med å kjøpe billetter gjennom LiveFootballTickets.com er det store utvalget. Akkurat nå har vi 9913 Premier League-billetter tilgjengelig. Våre billettselgere jobber kontinuerlig med å tilby et bredt utvalg av billetter til attraktive kamper og ulike prisklasser. Finner du ikke billettene du leter etter? Ta gjerne en ny titt om noen dager. Utvalget vårt oppdateres jevnlig, og nye billetter kan bli tilgjengelige.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

LiveFootballTickets.com ble etablert i 2006, da det fortsatt var svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter. Mye har endret seg siden den gang, men vi har fortsatt å hjelpe fotballfans med å oppleve favorittlagene sine live. Erfaringen vår strekker seg langt utover selskapets historie. Flere av medarbeiderne våre har vært en del av teamet i over 15 år og har solid kunnskap om både billettmarkedet og kundenes behov. Med over 20 års erfaring vet vi hva som skal til for å gjøre billettkjøpet så enkelt og trygt som mulig. Målet vårt er at du skal kunne glede deg til kampen, mens vi tar oss av bestillingen.

Premier League-stadioner 2026-2027

Premier League byr på noen av verdens mest ikoniske fotballstadioner. Fra legendariske Old Trafford, også kjent som Theatre of Dreams, med plass til over 74 000 tilskuere, til den intime atmosfæren på Bournemouths Vitality Stadium - hver arena byr på sin helt egen fotballopplevelse. Nedenfor finner du en oversikt over stadionene til alle de 20 Premier League-klubbene i 2026-2027-sesongen, inkludert tilskuerkapasitet og informasjon om sesongkortpriser.

Klubb Stadion Sted Kapasitet Sesongkort (Voksen)
Manchester United Old Trafford Manchester 74 310 £608 - £1 110
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur Stadium London 62 850 £856 - £2 367
Liverpool Anfield Liverpool 61 276 £685 - £869
Arsenal Emirates Stadium London 60 704 £891 - £1 839
Manchester City Etihad Stadium Manchester 53 400 £490 - £1 525
Everton Hill Dickinson Stadium Liverpool 52 888 £420 - £595
Newcastle United St James' Park Newcastle upon Tyne 52 350 £417 - £897
Sunderland Stadium of Light Sunderland 48 707 £350 - £575
Aston Villa Villa Park Birmingham 42 640 £530 - £965
Chelsea Stamford Bridge London 40 341 £750 - £1 250
Leeds United Elland Road Leeds 37 645 £449 - £699
Coventry City Coventry Building Society Arena Coventry 32 609 £379 - £629 (est.)
Brighton & Hove Albion Amex Stadium Brighton 31 876 £495 - £735
Nottingham Forest The City Ground Nottingham 30 445 £380 - £620
Ipswich Town Portman Road Ipswich 29 673 £389 - £655 (est.)
Fulham Craven Cottage London 28 000 £549 - £999
Hull City MKM Stadium Hull 25 586 £355 - £585 (est.)
Crystal Palace Selhurst Park London 25 486 £420 - £730
Brentford Gtech Community Stadium London 17 250 £419 - £699
AFC Bournemouth Vitality Stadium Bournemouth 11 464 £550 - £750

Sesongkortprisene er veiledende voksenpriser for 2026-2027-sesongen. Prisene kan variere avhengig av tribuneplassering, medlemskap og betalingsmåte. Det tilbys også rabatterte priser for seniorer, ungdom og barn.

Premier League-billettpriser og tilgjengelighet sist oppdatert 19.10.2026.

Premier League-stadionstatistikk

  • Største stadion: Old Trafford (74 310) – Manchester United
  • Minste stadion: Vitality Stadium (11 464) – AFC Bournemouth
  • Total PL-kapasitet: ~820 000 seter på 20 stadioner
  • Gjennomsnittlig kapasitet: ~41 000 per stadion
  • London-klubber: 6 (Arsenal, Chelsea, Tottenham, Crystal Palace, Fulham, Brentford)
  • Billigste sesongkort: Sunderland (fra £350)
  • Dyreste sesongkort: Tottenham Hotspur (opptil £2 367)

Premier League-legender og dagens stjerner

Helt siden Premier League ble etablert i 1992, har ligaen vært hjemsted for noen av fotballhistoriens største profiler. Med økende popularitet og økonomiske muskler har klubbene kunnet hente noen av verdens beste spillere. Listen over Premier League-legender er lang, men noen navn er umulige å komme utenom. Alan Shearer troner fortsatt øverst på toppscorerlisten gjennom tidene med imponerende 260 mål. Thierry Henry, Steven Gerrard og Roy Keane er også blant spillerne som har satt dype spor etter seg i engelsk fotball. Og ligaen fortsetter å levere! I dag byr Premier League på en rekke verdensstjerner som er verdt å oppleve fra tribunen.

Nåværende Premier League-stjerner (2026-2027)

Premier League fortsetter å tiltrekke seg noen av verdens beste fotballtalenter. Her er noen av spillerne som begeistrer publikum denne sesongen:

  • Erling Haaland (Manchester City) - En ekte målmaskin! Han har fortsatt et stykke igjen til Alan Shearers målrekord, men fortsetter han i samme tempo, kan han utfordre rekorden i årene som kommer.
  • Bukayo Saka (Arsenal) - Arsenals egenutviklede stjerne og en stor favoritt blant supporterne. Å se en av klubbens egne løfte Premier League-trofeet er noe helt spesielt for Arsenal-fansen.
  • Cole Palmer (Chelsea) - Nok en svært spennende spiller. Palmer kom gjennom Manchester Citys akademi, men har nå blitt en stor favoritt blant Chelsea-supporterne.
  • Bruno Fernandes (Manchester United) - Den portugisiske kapteinen som styrer mye av Uniteds angrepsspill. I 2025/26-sesongen slo han Thierry Henrys rekord med hele 21 målgivende pasninger.
  • Rayan Cherki (Manchester City) - En spiller mange ønsker å oppleve live. Franskmannen har en helt spesiell evne til å se og skape muligheter som få andre spillere får øye på.
  • Martin Ødegaard (Arsenal) - Norges landslagskaptein og den kreative motoren på Arsenals midtbane.
  • Declan Rice (Arsenal) - En av Arsenals viktigste spillere og en mulig fremtidig kaptein. Engelskmannen kom fra West Ham og spilte en sentral rolle i klubbens Premier League-triumf.
  • Alexis Mac Allister (Liverpool) - Ble verdensmester med Argentina i 2022 og har siden etablert seg som en viktig spiller for Liverpool.
  • Morgan Gibbs-White (Nottingham Forest) - En av de beste spillerne utenfor de seks storklubbene i 2025/26-sesongen. Han spilte en avgjørende rolle da Nottingham Forest sikret plassen i Premier League.

De seks store: Premier Leagues eliteklubber

De seks store er betegnelsen på klubbene med størst historisk betydning og status i Premier League. Det er ikke nødvendigvis det samme som lagene som til enhver tid ligger på topp seks på tabellen. Dette ser vi også på billettsalget vårt, der de seks store klubbene tiltrekker seg flest supportere. Gjennom årene har disse lagene vært blant de mest dominerende i både engelsk og europeisk fotball.

Hvem er de seks store?

Manchester United - Den mestvinnende klubben i Premier League-historien, med 13 titler. Manchester United har alltid vært en storklubb, men det var Sir Alex Ferguson som virkelig løftet laget til nye høyder. Old Trafford (74 310 tilskuere) har ikke fått kallenavnet «Drømmenes teater» uten grunn.

Manchester City - Har lenge vært en tradisjonsrik klubb, men ikke alltid blant de beste lagene. Etter flere år utenfor Premier League skjøt utviklingen fart da klubben fikk nye eiere i 2008. Siden den gang har City vunnet åtte Premier League-titler og sikret seg en historisk trippeltriumf. Etter Pep Guardiolas avgang blir det spennende å se hvilken retning klubben tar videre.

Liverpool - Laget har en spesiell historie. Til tross for en rekke verdensklassespillere gikk klubben hele 30 år uten å vinne den engelske ligaen, samtidig som den fortsatte å markere seg i Champions League. I 2020 satte Jürgen Klopp en stopper for den lange ventetiden, og i 2024/25 sikret Liverpool seg sin andre Premier League-tittel.

Arsenal - De regjerende Premier League-mesterne etter ligagullet i 2025/26, som satte punktum for mange års ventetid. Arsenal er fortsatt den eneste klubben som har gått gjennom en hel Premier League-sesong uten tap. Under Arsène Wenger gjennomgikk klubben en stor utvikling og etablerte seg som en av Englands ledende fotballklubber.

Chelsea - En annen storklubb som fikk en helt ny retning etter et eierskifte. Da Roman Abramovich kjøpte klubben i 2003, investerte han tungt i nye spillere og hentet inn José Mourinho som manager. Sammen gjorde de Chelsea til en av Englands sterkeste klubber. Etter at Abramovich måtte selge klubben i kjølvannet av Russlands invasjon av Ukraina, tok en investorgruppe ledet av Todd Boehly over. De nye eierne har foreløpig ikke klart å føre Chelsea tilbake til toppen av Premier League.

Tottenham Hotspur - Den siste av de seks store, men også klubben med færrest store titler i nyere tid. Spurs har aldri vunnet Premier League og har de siste sesongene til og med måttet kjempe for å unngå nedrykk. I 2025/26-sesongen sikret de plassen først på siste spilledag. Klubben har derfor en stor jobb foran seg dersom den skal gjenvinne sin posisjon blant Englands beste lag.

Hvorfor er de seks store så viktige?

Økonomisk dominans

De seks klubbene har noen av de høyeste inntektene i engelsk fotball, blant annet gjennom billettsalg, TV-rettigheter, sponsoravtaler og salg av supporterutstyr verden over. Den sterke økonomien gjør det mulig å tiltrekke seg noen av verdens beste spillere og trenere.

Kampen om Champions League-plassene

I mange år handlet mye om å sikre seg en plass blant de fire beste i Premier League, ettersom topp fire ga direkte kvalifisering til Champions League. Med det nye turneringsformatet kan England få en ekstra plass basert på klubbenes prestasjoner i europeiske turneringer. Dermed kan også femteplassen gi Champions League-spill. Et engelsk lag kan dessuten kvalifisere seg ved å vinne Europa League.

Derfor er kampen om plassene øverst på tabellen viktigere enn noen gang.

Historiske rivaliseringer

Premier League er kjent for intense derbyer og historiske rivaliseringer. Flere av de største oppgjørene finner vi mellom klubbene i de seks store. Her er noen av de mest kjente:

  • Manchester-derbyet: Manchester United mot Manchester City
  • Nord-London-derbyet: Arsenal mot Tottenham Hotspur
  • Nordvest-derbyet: Liverpool mot Manchester United
  • London-derbyer: Chelsea mot Arsenal og Chelsea mot Tottenham

De seks store head-to-head: Premier League-æraen

Klubb PL-titler Champions League FA-cuper (PL-æra) Topp 4-plasseringer
Manchester United 13 2 7 25
Manchester City 8 1 3 14
Chelsea 5 2 6 21
Arsenal 3 0 9 24
Liverpool 2 2 2 19
Tottenham Hotspur 0 0 1 13

De seks store har vunnet 31 av de 33 første Premier League-titlene (94 %). Bare to klubber utenfor denne gruppen har klart å vinne ligaen. Blackburn Rovers tok tittelen i 1995, mens Leicester City sjokkerte fotballverdenen da de gikk helt til topps foran Arsenal og Tottenham i 2016.

Utfordrerne

Det er sjelden at de seks store også utgjør de seks øverste plassene på Premier League-tabellen. Noen av storklubbene presterer under forventningene, mens andre lag overrasker positivt. Her er noen av klubbene som utfordrer de etablerte storklubbene:

Newcastle United - Etter det saudiarabisk-ledede oppkjøpet i 2021 har Newcastle utviklet seg til en reell utfordrer i kampen om topp fire. Når St James' Park koker, er det få lag som kan regne med å reise hjem med tre poeng.

Aston Villa - Under Unai Emery har Aston Villa igjen etablert seg som en utfordrer i toppen av Premier League. Champions League-kvalifiseringen i 2023/24 markerte klubbens retur til den europeiske eliten. Hjemmekampene spilles på Villa Park (42 640 tilskuere).

Brighton & Hove Albion - Brighton har imponert med smarte spillerkjøp og dyktige trenere, og har oppnådd langt mer enn ressursene skulle tilsi. For bare ti år siden ville europeisk fotball på Falmer Stadium (31 876 tilskuere) virket utenkelig.

Brentford - Brentford har utfordret tradisjonell fotballtenkning med sin datadrevne tilnærming til spillerrekruttering og klubbdrift. Evnen til å konkurrere med de seks store, til tross for langt mindre ressurser, gjør klubben til en av Premier Leagues mest interessante suksesshistorier.

Historie

Etter 1990/91-sesongen ble det lagt frem et forslag om å etablere en ny liga. Målet var å øke inntektene i engelsk fotball. Den 17. juli 1991 signerte toppklubbene en avtale, kjent som Founder Members Agreement. Dette markerte starten på Premier League slik vi kjenner den i dag. Den nye toppdivisjonen ble kommersielt uavhengig av det engelske fotballforbundet (FA) og Football League. Dermed kunne Premier League forhandle frem sine egne TV-, sponsor- og kommersielle avtaler. De økte inntektene skulle gjøre engelske klubber bedre rustet til å konkurrere med Europas største lag. Premier League hadde en hovedsponsor allerede fra starten, men i 1993 inngått ligaen en avtale med Carling, som var sponsor frem til 2001. Deretter overtok Barclaycard, før ligaen senere ble kjent som Barclays Premier League. Da sponsoravtalen med Barclays ble avsluttet i 2016, valgte Premier League å fortsette uten en hovedsponsor i liganavnet. Målet var å bygge en sterkere og mer selvstendig merkevare, etter modell fra de store amerikanske idrettsligaene.

Premier League-titler og trofeer

Arsenal er regjerende engelske mestere etter å ha vunnet Premier League i 2025/26-sesongen under Mikel Arteta. Det var klubbens første ligatittel på 22 år. Manchester United og Liverpool har begge vunnet den engelske toppdivisjonen 20 ganger, noe som gjør dem til de mestvinnende klubbene i engelsk ligahistorie. Liverpool tok sin 20. ligatittel da de vant Premier League i 2024/25-sesongen. Flere andre klubber har også løftet Premier League-trofæet, blant annet Blackburn Rovers, Chelsea og Manchester City. På LiveFootballTickets.com finner du et stort utvalg av Premier League-billetter i ulike prisklasser, fra rimeligere alternativer til eksklusive premiumplasser. I tabellen nedenfor får du en oversikt over klubbene som har vunnet Premier League siden ligaen ble etablert i 1992.

Lag Antall titler År for tittel
Manchester United 13 1993, 1994, 1996, 1999, 2000, 2001, 2003, 2006, 2008, 2009, 2011 og 2013
Manchester City 8 2012, 2014, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023 og 2024
Chelsea 5 2005, 2006, 2010, 2015 og 2017
Arsenal 4 1998, 2002, 2004 og 2026
Liverpool 2 2020 og 2025
Blackburn Rovers 1 1995
Leicester City 1 2016

Champions League-kvalifisering

De fire øverste lagene på Premier League-tabellen kvalifiserer seg automatisk til neste sesongs Champions League. De siste sesongene har sterke resultater i europeiske turneringer også sikret England en ekstra plass, slik at fem Premier League-lag kvalifiserte seg både i 2025/26 og 2026/27. Lag som havner utenfor kvalifiseringsplassene, kan også sikre seg Champions League-spill ved å vinne Champions League eller Europa League. For de seks store klubbene - Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Manchester City og Tottenham Hotspur - er Champions League-spill nærmest et krav. Å gå glipp av turneringen vil være en stor skuffelse for både klubbene og supporterne. Derfor er kampen om Champions League-plassene ofte spennende helt frem til siste serierunde. Bestill Premier League-billettene dine trygt på nett, og støtt laget ditt i jakten på en plass blant Europas beste.

Nedrykk

Kampen om Champions League-plassene er ikke den eneste spennende delen av Premier League. I bunnen av tabellen kan dramatikken være minst like stor. De tre lagene som ender nederst på tabellen ved sesongslutt, rykker ned til Championship. Nedrykk er noe alle Premier League-klubber ønsker å unngå. Selv om enkelte lag sjelden er i faresonen, er ingen helt trygge. For lagene som kjømper for å beholde plassen i Premier League, kan støtten fra tribunen bety ekstra mye. Opplev favorittlaget ditt live på stadion, og kjenn på den unike atmosfæren i engelsk fotball.

Kjøp fotballbilletter trygt på nett til konkurransedyktige priser. LiveFootballTickets.com har hjulpet tusenvis av fornøyde Premier League-supportere med å sikre seg billetter til noen av Englands største fotballkamper. Hos oss finner du et stort og oppdatert utvalg av Premier League-billetter, 150 % pengene-tilbake-garanti og hyggelig, kompetent kundeservice. Så lenge billetter er tilgjengelige, tar vi også imot bestillinger tett opptil kampstart, enten du trenger én eller flere billetter. LiveFootballTickets.com er ikke tilknyttet noen Premier League-klubber eller stadioner. Billettprisene kan være høyere enn ordinær billettpris.

Stadioner

Premier League har alt en ekte fotballsupporter kan ønske seg. Her kan du oppleve kamper på noen av verdens flotteste og mest moderne fotballstadioner. Emirates Stadium og Etihad Stadium er to eksempler på imponerende, moderne arenaer. Men engelsk fotball byr også på tradisjonelle stadioner med sjål og historie. Kenilworth Road, som har vært hjemmebanen til Luton Town siden 1905, er et godt eksempel på en klassisk engelsk fotballarena. Fotballfans fra hele verden besøker Premier Leagues stadioner, og mange forteller oss at hver arena byr på sin helt egen opplevelse. Opplev det selv, og finn din favoritt! Premier League er kjent for sine lidenskapelige supportere og fantastiske atmosfære. Kombinasjonen av imponerende stadioner og engasjerte fans gir deg en fotballopplevelse du sent vil glemme.

Premier Leagues største trenere

Fra Sir Alex Fergusons 13 Premier League-titler med Manchester United, via Arsène Wengers legendære «Invincibles», til Pep Guardiolas seks titler med Manchester City og Mikel Artetas ligavinnende Arsenal - Premier League er formet av noen av fotballhistoriens største trenere.

Ofte stilte spørsmål om Premier League

Premier League er en av verdens mest populære fotballigaer, og supportere fra hele verden ønsker å sikre seg billetter til kampene. Her har vi samlet svar på de vanligste spørsmålene om Premier League-billetter.

Ofte stilte spørsmål om Premier League-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen på nett for alle dine Premier League-billetter. Vi har flere pålitelige selgere som legger ut alle billettene sine på nettsiden vår. Så du kjøper alltid billettene dine direkte fra en av våre selgere.