Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

LaLiga-billetter

Toppgrafikk for Spansk La Liga med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Billetter til 2026-2027 LaLiga-sesongen er nå tilgjengelige på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket 293 LaLiga-kamper oppført, med omtrent 3157 billetter tilgjengelig for kjøp. Prisene starter fra 41 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 314 $.

Neste LaLiga-kamp er Getafe vs Rayo Vallecano, som spilles 19.10.2026 på Coliseum Alfonso Perez i Madrid.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

La Liga

Spain · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
20

La Liga 2026/2027

Tabell for La Liga 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Barça CL99003993027
2Atleti CL97111981122
3Real Madrid CL97022391421
4Betis CL96121614219
5Real Sociedad EL95131717016
6Sevilla UECL94231416-214
7Alavés93241310311

Formtabell

Formtabell for La Liga 2026/2027
#LagForm
1Barça
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
2Atleti
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
3Real Madrid
WSeier
WSeier
LTap
WSeier
WSeier
4Betis
WSeier
WSeier
DUavgjort
WSeier
LTap
5Real Sociedad
WSeier
LTap
WSeier
WSeier
WSeier

Toppscorere

Toppscorere i La Liga 2026/2027
#SpillerMål
1RaphinhaFC Barcelona12
2Kylian MbappéReal Madrid CF9
3Lamine YamalFC Barcelona8
4Ante BudimirCA Osasuna7
5Sergio CamelloRayo Vallecano de Madrid7

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i La Liga 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Lamine YamalFC Barcelona6
2Javier HernándezRCD Espanyol de Barcelona5
3Mariano DíazDeportivo Alavés4
4Anthony GordonFC Barcelona4
5Alberto MoleiroVillarreal CF3

Siste vinnere

Siste vinnere av La Liga
SesongLagMester
2025/2026FC BarcelonaNummer to: Real Madrid CF
2024/2025FC BarcelonaNummer to: Real Madrid CF
2023/2024Real Madrid CFNummer to: FC Barcelona
2022/2023FC BarcelonaNummer to: Real Madrid CF
2021/2022Real Madrid CFNummer to: FC Barcelona
2020/2021Club Atlético de MadridNummer to: Real Madrid CF
2019/2020Real Madrid CFNummer to: FC Barcelona
2018/2019FC BarcelonaNummer to: Club Atlético de Madrid
2017/2018FC BarcelonaNummer to: Club Atlético de Madrid
2016/2017Real Madrid CFNummer to: FC Barcelona

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i La Liga gjennom tidene
#LagTitler
1Real Madrid CFSist: 2023/202436
2FC BarcelonaSist: 2025/202629
3Club Atlético de MadridSist: 2020/202111
4Athletic ClubSist: 1983/19848
5Valencia CFSist: 2003/20046
6Real Sociedad de FútbolSist: 1981/19822
7RC Deportivo A CoruñaSist: 1999/20001
8Real Betis BalompiéSist: 1934/19351
9Sevilla FCSist: 1945/19461

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Robert B kapret 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Bernard Z sikret seg 5 billetter til West Ham United vs Southampton.19. okt. 2026
  • Daniël D fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Dulcie F skaffet seg 1 billett til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • KONSTANTINOS N kjøpte 5 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Chris K fikk 3 billetter til Sunderland vs Aston Villa.19. okt. 2026
  • Xiao Y kapret 3 billetter til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Nguyen Le Duc T sikret seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Ndapewa I fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Matthew C skaffet seg 1 billett til Newcastle United vs Everton.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 LaLiga-billetter trygt på nett


LaLiga har vært hjemsted for noen av fotballens største legender. Fra Cristiano Ronaldos enestående målscoring til Lionel Messis genialitet har konkurransen gitt scenen for noen av de største navnene i verdensfotballen. Supportere kan være vitne til oppkomsten av neste generasjon superstjerner eller se etablerte spillere produsere øyeblikk som vil bli husket i årevis fremover. Historisk sett har Real Madrid og Barcelona dominert ligaen, men LaLiga har også kronet andre mestere opp gjennom årene, inkludert Atlético de Madrid, Valencia, Deportivo de La Coruña og Real Sociedad. I dag er LaLiga fortsatt en av de mest populære fotballligaene i verden, med tredje høyeste gjennomsnittlige tilskuertall av alle nasjonale konkurransen, bare bak Bundesliga og Premier League.

Slik kjøper du LaLiga-billetter for 2026

LiveFootballTickets.com sin sikre nettside tilbyr et sanntidslager av alle LaLiga-billettene som er tilgjengelige for salg. Enten du planlegger i god tid eller ser etter billetter på selve kampdagen, vil du finne alternativer på tvers av en rekke priser og sitteplasser, noe som gir deg sjansen til å se favoritlagene dine konkurrere i verdens vakreste spill. Du kan kjøpe rimelige LaLiga-billetter, inkludert de som ofte er vanskelige å sikre, eller Copa del Rey-billetter og oppleve atmosfæren, spenningen og lidenskapen til spansk fotball på nært hold. Kjøp LaLiga-billetter, inkludert Real Madrid, Barcelona og Atlético de Madrid, sammen med billetter til alle andre klubber i ligaen. LiveFootballTickets.com har billetter tilgjengelig for alle favoritlagets LaLiga-kamper. Følg ganske enkelt disse trinnene for å sikre dine:

  1. Velg kampen du ønsker å se og klikk «View Tickets».
  2. Velg området på stadion der du ønsker å sitte.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne «Buy»-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Dobbeltsjekk at all informasjon er korrekt.
  7. Klikk «Proceed to Payment».
  8. Billettene dine er nå sikret!

Spansk LaLiga-billetter

Hver av de tjue LaLiga-klubbene nyter støtten fra en lidenskapelig supporterskare som støtter laget på hver kampdag. Fra giganter som Real Madrid og Barcelona, til klubbene som kjemper mot nedrykk sesong etter sesong, tilbyr hver kamp noe spesielt. Uansett hvilket lag du vil se, er det alltid verdt å planlegge i god tid og sikre billettene dine tidlig gjennom LiveFootballTickets.com. Vi tilbyr et bredt utvalg med de beste LaLiga-billettene til hver kamp i denne spennende ligaen. Vi tar oss av bestillingen din og sørger for at du mottar billettene i tide til kampen.


Hvorfor bestille LaLiga-billettene dine hos LiveFootballTickets.com?

LaLiga er en av de mest spennende fotballligaene i verden, og billetter til mange kamper blir raskt utsolgt. Det er her LiveFootballTickets.com kommer inn. Vi er en sekundær fotballbillettmarkedsplass med billetter til hver eneste kamp. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i eksplosiv vekst, vil vi forklare hvorfor du bør bestille dine LaLiga-billetter hos LiveFootballTickets.com. Vi vil gjøre dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Trygghet

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Førsteprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor innførte vi LiveFootballTickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med 150% garanti. Dersom noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra butikkreditt. I løpet av 20 år med salg av fotballbilletter har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene fra kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle LiveFootballTickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt LaLiga-billetter via plattformen vår. Dette er et lite utvalg av anmeldelser vi har fått fra kunder som har bestilt LaLiga-billetter før:

Carlos Sanchez, fra Spania, bestilte billetter til Clásico i mai 2026
Carlos ga oss denne anmeldelsen: Jeg dro for å se Clásico og fikk noen virkelig gode seter; de ble levert to dager i forveien, og de holdt kontakt med meg hele tiden. Først virket det litt dyrt for meg, men folk i området mitt betalte ganske mye mer enn jeg gjorde, så jeg kan vel ikke klage. Reseña en Trustpilot

Agustín Polli, fra Argentina, kjøpte billettene sine i siste liten
Agustín ga oss denne anmeldelsen: 1. Jeg kjøpte billettene mine 18 timer før kampen, og neste morgen hadde jeg dem allerede i e-posten min. 2. Setene jeg fikk var spektakulære, akkurat som beskrevet. 3. Jeg anbefaler denne nettsiden og kommer definitivt til å kjøpe billetter igjen til andre arrangementer. Reseña en Trustpilot

Carlos Santolaria, fra Storbritannia, oppfylte drømmen om å være på en Premier League-kamp.
Carlos ga oss denne anmeldelsen: Vi dro på Arsenal vs. Newcastle United-kampen, og alt jeg kan si er: drøm som gikk i oppfyllelse! En unik opplevelse – alt var perfekt fra start til slutt. De sendte meg billettene på kampdagen; jeg lastet dem ned til telefonen min uten problemer… og så bare nøt jeg den utrolige atmosfæren. Uten tvil den beste avgjørelsen Reseña en Trustpilot

Eduardo, fra Argentina, reiste fra hjemlandet sitt for å nyte en unik opplevelse.
Eduardo ga oss denne anmeldelsen: En utrolig fantastisk opplevelse!! Jeg hadde reist fra Argentina med intensjon om å være på kampen. Jeg kjøpte billetten dagen før kampen, til tross for all frykt og tvil om legitimiteten til denne nettsiden. Men jeg må si at alt gikk perfekt. Når kjøpet var fullført, sendte de meg en e-post med instruksjoner om hvordan jeg skulle motta billetten. E-posten opplyste at billetten ville bli sendt til en app jeg måtte laste ned på telefonen min, og at den ville bli sendt om morgenen på kampdagen. Jeg var ikke rolig før jeg mottok den. Selv etter å ha mottatt den var jeg bekymret for at den kunne bli avvist når jeg gikk inn på stadion. Men ingenting av dette skjedde; jeg kom inn uten problemer og nøt en fantastisk kamp fra en flott plass!! Helt utrolig!! Reseña en Trustpilot

Vi er utrolig stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse du sent vil glemme. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20 000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på Trustpilot-profilen vår.

Kundeservice døgnet rundt

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første LaLiga-kamp, kan det være litt stressende. Derfor satte LiveFootballTickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når som helst det er noe galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av LaLiga-billetter

En annen viktig grunn til å bestille billettene dine via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette har vi 3157 LaLiga-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se at beholdningen vår er helt fornyet.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har vært i virksomhet siden 2006, på den tiden var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter. Noe som har endret seg kraftig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til LaLiga-lag. Det beste med det hele er at ikke bare selskapet har vært i virksomhet så lenge, også teamet vårt har mye erfaring. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som er mulig. Med våre 20+ års erfaring som selskap vil vi sørge for at LaLiga-reisen din blir en smidig opplevelse!

LaLiga stadion 2026-2027

LaLiga er hjemmebane for noen av verdens mest ikoniske fotballstadioner. Fra den 105 000 plasser store renoverte Spotify Camp Nou til den intime atmosfæren på mindre stadioner, gir hver arena en unik kampdag-opplevelse. Nedenfor finner du de 20 LaLiga-stadionene med kapasitet og sesongkortpriser.

Klubb Stadion By Kapasitet Sesongkort
Real Madrid Santiago Bernabéu Madrid 83,186 €400 - €1,800
FC Barcelona Spotify Camp Nou Barcelona 105,000 €350 - €1,500
Atlético de Madrid Riyadh Air Metropolitano Madrid 70,460 €300 - €1,200
Sevilla Ramón Sánchez-Pizjuán Seville 43,883 €250 - €800
Athletic Club San Mamés Bilbao 53,289 €350 - €900
Real Sociedad Reale Arena San Sebastián 39,500 €300 - €750
Real Betis Benito Villamarín Seville 60,720 €200 - €700
Villarreal Estadio de la Cerámica Villarreal 23,500 €200 - €500
Valencia Mestalla Valencia 49,430 €250 - €650
RC Celta de Vigo Abanca-Balaídos Vigo 29,000 €200 - €500
RCD Espanyol RCDE Stadium Barcelona 40,500 €250 - €600
Osasuna El Sadar Pamplona 23,576 €250 - €450
Getafe Coliseum Getafe 17,393 €200 - €400
Rayo Vallecano Vallecas Stadium Madrid 14,708 €200 - €450
Deportivo Alavés Mendizorrotza Vitoria-Gasteiz 19,840 €200 - €400
Levante Ciutat de València Valencia 26,354 €200 - €450
Deportivo de La Coruña Riazor A Coruña 32,660 €200 - €500
Elche CF Martínez Valero Elche 33,732 €150 - €400
Racing de Santander El Sardinero Santander 22,222 €180 - €400

Sesongkortprisene som vises er omtrentlige voksenpriser for sesongen 2026-2027. Prisene varierer etter tribune, medlemsstatus og betalingsmåte. Rabattpriser tilgjengelig for seniorer, unge voksne og barn.

billettpriser og tilgjengelighet sist oppdatert 19.10.2026.

LaLiga stadionstatistikk

  • Største stadion: Spotify Camp Nou (105 000) – Barcelona
  • Minste stadion: Estadio de Vallecas (14 708) – Rayo Vallecano
  • Total LaLiga kapasitet: 800 000 plasser fordelt på 20 stadioner
  • Gjennomsnittlig kapasitet: 40 000 plasser per stadion
  • Billigste sesongkort: Elche (fra €150)
  • Dyreste sesongkort: Real Madrid (opp til €1 800)
  • Klubber fra Madrid: 4 (Real Madrid, Atlético de Madrid, Getafe, Rayo Vallecano)

LaLiga-legender og stjerner

LaLigas økonomiske styrke har hjulpet både ligaen og klubbene med å tiltrekke seg noen av de største navnene i fotballverdenen. Som et resultat har ligaen bygget et rykte for å vise frem mange av sportens største talenter. Det ville være umulig å nevne alle stjernene som har spilt i LaLiga gjennom årene, men noen navn kan rett og slett ikke overses. Lionel Messi er for eksempel fortsatt ligaens mestscorende gjennom tidene med utrolige 474 mål. Cristiano Ronaldo er en annen spiller hvis påvirkning på spansk fotball er umulig å ignorere. Legender som Alfredo Di Stéfano, Paco Gento og Telmo Zarra var også med på å forme konkurransens historie og etterlot seg en uforglemmelig arv i sine respektive klubber.

LaLigas appell er imidlertid ikke begrenset til fortiden. Ligaen er fortsatt hjemmet til noen av de mest spennende spillerne i verden, noe som gir supporterne mange grunner til å oppleve actionen live. Dette er noen av de nåværende stjernene supporterne er ivrige etter å se med sine LaLiga-billetter.

Nåværende LaLiga-stjerner (2026-2027)

LaLiga fortsetter å tiltrekke seg verdens beste talenter. Dette er noen av spillerne som lyser opp stadioner over hele Spania denne sesongen.

  • Lamine Yamal (Barcelona) – Den unge stjernen har gjort inntrykk i LaLiga. Kun 17 år gammel er han allerede en av de største stjernene i ligaen og en nøkkelspiller for Barcelona og det spanske landslaget.
  • Kylian Mbappé (Real Madrid) – Franskmannen har vært en av de største stjernene siden han vant VM i 2018. Hans ankomst til Real Madrid har bare økt interessen for ligaen.
  • Vinícius Júnior (Real Madrid) – Med noen fantastiske prestasjoner har brasilianeren blitt en av de største stjernene i LaLiga. Hans dribbling, fart og målinstinkt gjør ham til en av de spillerne som får supporterne opp av setene.
  • Julián Álvarez (Atlético de Madrid) – Som om han var skapt for å spille for Diego Simeones lag, har den argentinske angriperen blitt en nøkkelspiller i Atléticos angrep. Hans scoringsevne i LaLiga har gjort ham til en av de mest ettertraktede angriperne i verden.
  • Jude Bellingham (Real Madrid) – Midtbanespilleren har vært en del av samtalen siden han ankom Real Madrid. Engelskmmannen har en enestående evne til å dekke hele banen, og med sitt offensive bidrag har han blitt en uunnværlig spiller for laget sitt.
  • Pedri (Barcelona) – Han er hjernen bak Blaugranas midtbane. Med en fantastisk oversikt og ballkontroll er det ingen tvil om kvaliteten hans og at han er en av de beste midtbanespillerne i verden.
  • Nico Williams (Athletic Club) – De siste årene har Athletic-spilleren vært en av LaLigas gjennombruddsstjerner. Med eksplosiv fart på kanten og utrolige dribbleferdigheter har han blitt en nøkkelspiller på det spanske landslaget og fanget oppmerksomheten til mange store lag i Europa.
  • Federico Valverde (Real Madrid) – Som hjertet av Real Madrid på midtbanen er uruguayaneren en spiller som kan prestere på høyeste nivå i hvilken som helst posisjon på banen, noe som gjør ham til en av kapteiene og en nøkkelspiller i klubbens ambisjoner.

De to store i spansk fotball

Når man snakker om fotball i Spania, er det klart at både Real Madrid og Barcelona skiller seg ut over resten. Mellom dem ligger et rivaliserende forhold som har formet historien til spansk fotball; som landets mest suksessrike og populære klubber, regnes de som to globale giganter. Takket være deres sportslige prestasjoner og de store legendene som har spilt for dem, har de millioner av supportere over hele verden.

Real Madrid – Historisk sett den mest suksessrike klubben i Europa, med 15 Champions League-titler og 36 La Liga-titler. Grunnlagt i 1902 har de Hvite bygget en identitet basert på ambisjon og sportslig suksess, og blitt en global stormakt. Madrid har alltid vært en gigant, og skapte sin legende med fem strake europeiske cuper på 1950-tallet. Hjemmebanen deres, Santiago Bernabéu, er et av de mest ikoniske stadionene på planeten, regnet som et tempel for verdens fotball.

Barcelona – Deres motto, "més que un club," definerer deres identitet. Barça representerer en grunnleggende del av den katalanske identiteten og har gjennom historien satt et uutslettelig merke på europeisk fotball med fem Champions League-titler og 27 La Liga-titler. Siden grunnleggelsen i 1899 har den Blaugrana-klubben vært hjemmet til noen av fotballens største legender. Pep Guardiola-æraen, med Messi, Xavi og Iniesta, skapte det mange anser som det beste laget i historien. Stadionet deres, det nylig renoverte Spotify Camp Nou, er det største stadionet i Europa.

Hva skiller dem fra resten?

Finansiell dominans

Statusen til Real Madrid og Barcelona går langt utover deres resultater på banen. Takket være deres kommersielle avtaler, sponsoravtaler, globale rekkevidde og salg av TV-rettigheter, er begge blant de høyest inntjenende idrettsorganisasjonene i verden – en økonomisk styrke som har tillatt dem å tiltrekke seg de største stjernene i verdens fotball gjennom årene og øke gapet til rivalene.

El Clásico

Oppgjøret mellom Real Madrid og Barcelona er mye mer enn bare en fotballkamp. El Clásico er en av de viktigste sportshendelsene på planeten, fulgt over hele verden. Rivaliseringen deres er forankret i en dyp blanding av politiske og kulturelle faktorer som har smittet over i det sportslige domenet. Hver sesong er det den mest sette kampen i året globalt, så hver fotballfan har den markert i kalenderen.

Historisk dominans

Dominansen til begge klubbene gjenspeiles tydelig i deres trofeskrin. Mellom Madrid og Barça har de vunnet 63 La Liga-titler av 93 mulige, eller 68%. Bare syv andre klubber har noen gang vunnet La Liga i konkurransens historie.

Nasjonale titler

Klubb Ligatitler Champions League Copa del Rey Spansk supercup
Real Madrid 36 15 20 13
Barcelona 27 5 31 14

LaLiga-rivalisering

LaLiga har noen av de mest intense rivaliseringene i europeisk fotball. Disse derbiene er kjent for lidenskap og den unike atmosfæren skapt av lojale supportere og stjernespillerne på banen.

  • El Clásico: Real Madrid vs. Barcelona
  • Madrid-derby: Real Madrid vs. Atlético de Madrid
  • Sevilla-derby eller 'El Gran Derbi': Sevilla FC vs. Real Betis
  • Baskisk derby: Athletic Club vs Real Sociedad
  • Katalansk derby: Barcelona vs Espanyol

Historie

LaLigas første sesong ble spilt i 1929, noe som gjør den til en av de eldste fotballligaene i verden. Til tross for den historiske dominansen til Real Madrid og Barcelona, har andre lag som Athletic Club, Atlético de Madrid og Valencia også hatt sine storhetstider. LaLiga er anerkjent som en av de mest prestisjefylte ligaene i verden og ble til og med regnet som den beste i begynnelsen av det 21. århundre, takket være tilstedeværelsen av mange av verdens beste spillere og managere. I 2016 ble det offisielle navnet LaLiga vedtatt, og av sponsorgrunner er den for tiden kjent kommersielt som LaLiga EA Sports.

LaLiga-vinnere

Barcelona er regjerende mester etter å ha beholdt tittelen i sesongen 2025/26. Real Madrid og Barcelona er de mest suksessfulle klubbene, men andre har også vunnet LaLiga. Nedenfor er en tabell som viser alle vinnerne av denne prestisjefylte turneringen.

Lag Antall titler År for siste tittel
Real Madrid 36 2023-24
FC Barcelona 27 2025-26
Atlético de Madrid 11 2020-21
Athletic Club 8 1983-84
Valencia CF 6 2003-04
Real Sociedad 2 1981-82
Deportivo de La Coruña 1 1999-00
Sevilla FC 1 1945-46
Real Betis 1 1934-35

Champions League-kvalifisering

De fire beste lagene i LaLiga får plass i neste sesongs Champions League. De siste sesongene har Spanias sterke UEFA-koeffisient gitt LaLiga en femteplass i Champions League. Lag som havner utenfor kvalifiseringsplassene kan bare kvalifisere seg til Champions League ved å vinne turneringen selv eller Europa League. Å nå Champions League er praktisk talt et must for Real Madrid, Barcelona og Atlético de Madrid. Alt mindre enn Champions League-fotball er en katastrofe for disse lagene. Kampen om topp 4 er spennende helt til siste runde. Kjøp dine LaLiga-billetter trygt på nett og støtt laget ditt i kampen om europeiske plasser!

Nedrykk

Kampen om topp 4 er ikke den eneste spennende i LaLiga. Spenningen er sannsynligvis enda høyere i bunnen av tabellen. De tre lagene med færrest poeng ved slutten av hver sesong rykker ned til andredivisjonen, kjent som LaLiga Hypermotion. Nedrykk er ethvert lags største frykt i LaLiga. Selv om det er noen lag som er svært usannsynlig å rykke ned, er ingen trygge i denne turneringen. Uten tvil er det det verste som kan skje med ethvert LaLiga-lag. Lag i fare for nedrykk trenger all støtte de kan få, så det anbefales på det sterkeste å besøke stadion. Du vil virkelig nyte den autentiske atmosfæren i spansk fotball.

Kjøp dine fotballbilletter trygt på nett til konkurransedyktige priser. LiveFootballTickets.com har betjent tusenvis av fornøyde LaLiga-supportere. Bestill dine ettertraktede LaLiga-billetter hos oss fra et stort sanntidslager og få 150 % pengene-tilbake-garanti, pluss vennlig og kunnskapsrik kundeservice. Hvis billetter fortsatt er tilgjengelige, aksepterer vi siste øyeblikk-bestillinger for én eller flere LaLiga-billetter på LiveFootballTickets.com. Vi er ikke tilknyttet noen LaLiga-fotballklubb eller stadion, og billetter kan være priset over pålydende.

Stadioner

LaLiga har alt en ekte fotballfan kunne ønske seg. Du kan se kamp på noen av de vakreste, største og mest moderne stadionene i verden. Santiago Bernabéu og Spotify Camp Nou, samt Metropolitano, er eksempler på nylig oppussede høyteknologiske arenaer. Den andre enden av spekteret er også tilgjengelig i LaLiga. Stadioner som El Sadar eller Mendizorrotza tilbyr en mer autentisk og intim fotballopplevelse. Supportere fra hele verden besøker LaLigas beste stadioner og forteller oss at hver stadion er en helt annerledes opplevelse. Følg deres eksempel, og vi er sikre på at du vil være enig med dem. Skjønnheten til en LaLiga-stadion kombinert med fansenes atmosfære gir en opplevelse du aldri vil glemme!

LaLigas beste managere

Fra Johan Cruyff som revolusjonerte fotballen med sitt "drømmelag", til Pep Guardiola som perfeksjonerte tiki-taka, til Diego Simeone som forvandlet Atlético Madrid til en europeisk stormakt, har LaLiga blitt formet av noen av spillets største managere. Andre legendariske navn inkluderer Luis Aragonés, Vicente del Bosque, José Mourinho og Carlo Ancelotti.

LaLiga FAQs

LaLiga er en av de viktigste ligaene i verden. Mange mennesker fra hele verden prøver å finne de beste billettene til denne fantastiske ligaen. Her svarer vi på de mest stilte spørsmålene om LaLiga-billetter.

Vanlige spørsmål om LaLiga-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen på nett for alle dine LaLiga-billetter. Vi har flere pålitelige selgere som legger ut alle sine billetter på nettstedet vårt. Så du vil alltid kjøpe billettene dine direkte fra en av våre selgere.