Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Celtic billetter

Toppgrafikk for Celtic med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Celtic fotballklubb ble grunnlagt i 1888. Toppklubben Celtic spiller hjemmekampene sine på Celtic Park i Glasgow. Celtic deltar i Skotsk Premier League, også kjent som SPL eller Clydesdale Bank Premier League, det øverste profesjonelle ligasystemet for fotballklubber i Skottland. Celtic har et langvarig rivaliserende forhold til Glasgow Rangers. Celtic v Rangers er uten tvil det største fotballderbyet i verden. Bestill Celtic billetter trygt på nett gjennom vårt sikre bestillingssystem.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    20. mars15:00

    Skotsk Premier League

    Celtic vs Aberdeen
    Celtic Park, Glasgow, Storbritannia
    fra 90 £
    fra 90 £
  • 2027
    10. apr.15:00

    Skotsk Premier League

    Celtic vs Dundee United
    Celtic Park, Glasgow, Storbritannia
    fra 99 £
    fra 99 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Celtic FC

The Bhoys / The Hoops / The Celts · Celtic Park · Glasgow, Scotland · Grunnlagt 1887

Stallstørrelse
36
Snittalder
26.3
Ligatitler
54
Europacuptitler
1

Premiership 2026/2027

Tabell for Premiership 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Celtic98012351824
2Rangers9621137620
3Hearts95132015516
4Dundee FC94231310314
5St Johnstone93331111012
6Dundee United93331112-112
7Aberdeen93241010011

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. LTap
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Benjamin Nygren

6 mål

Flest målgivende

Camilo Marques

5 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Celtic FC
DatoKampResultat
13. sep.Rangers FC - Celtic FC3 - 0
LTap
17. sep.Celtic FC - Ferencvárosi TC1 - 3
LTap
20. sep.Celtic FC - Rangers FC0 - 1
LTap
11. okt.Motherwell FC - Celtic FC0 - 2
WSeier
15. okt.Sport Lisboa e Benfica - Celtic FC4 - 1
LTap
18. okt.Celtic FC - Heart of Midlothian FC7 - 1
WSeier

Spillerstall

Celtic FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Ross Doohan281,86 mScotlandi/t
Sam Johnstone331,91 mEnglandright
Viljami Sinisalo251,90 mFinlandi/t
Celtic FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Alistair Johnston281,80 mCanadaright
Anthony Ralston271,78 mScotlandright
Auston Trusty281,88 mUnited Statesleft
Cameron Carter-Vickers281,85 mUnited Statesright
Colby Donovan20i/tScotlandi/t
Dane Murray23i/tScotlandi/t
Hale Finlay19i/tScotlandi/t
Isaac Englishi/ti/tScotlandi/t
Jordan Lotomba281,77 mSwitzerlandright
Joseph Haney17i/tScotlandi/t
Joël van den Berg19i/tNetherlandsi/t
Kieran Tierney291,78 mScotlandright
Liam Scales28i/tRepublic of Irelandi/t
Mika Baur22i/tGermanyi/t
Celtic FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Alex Oxlade-Chamberlain331,80 mEnglandboth
Callum McGregor331,78 mScotlandright
James Forrest351,75 mScotlandright
Kasper Waarst Høgh25i/tDenmarki/t
Landon Emenalo18i/tEnglandi/t
Liam Kennedy17i/tScotlandi/t
Lucas Cleariei/ti/tScotlandi/t
Luke McCowan28i/tScotlandi/t
Oliver Jensen24i/tDenmarki/t
Sean Mcardle19i/tScotlandi/t
Yang Hyunjun241,79 mKorea Republici/t
Celtic FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Benjamin Nygren251,86 mSwedenleft
Callum Osmand20i/tWalesi/t
Camilo Marques24i/tColombiai/t
Haissem Hassan241,73 mEgyptright
Jota271,73 mPortugalleft
Sebastian Tounekti241,82 mTunisiai/t
Shumaira Mheuka18i/tEnglandi/t
Celtic FC Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Martin O'Neill74i/tNorthern Irelandi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Guido J kapret 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Jozo M sikret seg 2 billetter til Napoli vs Club Brugge.19. okt. 2026
  • Guido J fikk tak i 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Carlos M skaffet seg 2 billetter til Liverpool vs FC Porto.19. okt. 2026
  • Tim H kjøpte 1 billett til Sabah FK vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • luc S fikk 1 billett til Bayern Munich vs Arsenal.19. okt. 2026
  • Eddie O kapret 1 billett til Chelsea vs Tottenham Hotspur.19. okt. 2026
  • Arie A sikret seg 1 billett til Arsenal vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Carolina V fikk tak i 4 billetter til Spain vs England.19. okt. 2026
  • Pietro D skaffet seg 1 billett til Manchester United vs Aston Villa.19. okt. 2026

Celtic billetter tilgjengelig | 2025-2026 Skotsk Premier League


Hvordan kjøpe Celtic fotballbilletter?

Celtic er en av de to store klubbene i skotsk fotball. Vi får mange som spør oss hvordan de kan få tak i Celtic billetter. Vi har listet opp de beste billettene til Celts på denne siden. For å hjelpe deg med å svare på dette spørsmålet har vi skrevet ned alle stegene nedenfor.

  1. Velg kampen du ønsker å se og klikk 'Se billetter'.
  2. Velg området du ønsker å sitte på Celtic Park
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Kjøp' knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk 'Gjennomfør betaling'.
  8. Billettene er nå dine!

Stadioninformasjon

Navn:

Celtic Park

Kapasitet:

60 411

Adresse:

Kerrydale Street, Parkhead, Glasgow United Kingdom

Beskrivelse:

Celtic Park er det største fotballstadionet i Skottland og det åttende største stadionet i Storbritannia. Celtic har spilt på Celtic Park siden 1892.

Beste måte å reise til Celtic Park

Etter at du har bestilt dine Celtic fotballbilletter, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til Celtic Park. Det er flere måter å komme seg til stadionet i Glasgow på.

Med bil

Besøkende som kommer fra nord eller sør via motorvei kan følge M74 eller M73 og M74 (Øst) ta A74-avkjøringen mot Tollcross/Rutherglen. Hvis du kommer fra øst eller vest kan du kjøre av ved M8 avkjørsel 12, 13 og 14. Parkeringsplasser finnes i Janefield Street nær Springfield Road.

Med buss

Fra Glasgow City Centre går buss nr. 2, 61, 64, 255 og 240 til Tollcross Road og du går av ved Parkhead Forge Shopping Centre og går ned til Celtic Park.

Med tog

Tog fra Queen Street til Bellgrove tar deg til innen 20 minutters gange fra stadionet. Tog fra Glasgow Central eller Argyle Street til Dalmarnock og Bridgeton tar deg til innen 15 minutters gange fra stadionet.


Klubbinformasjon

Nåværende trener:

Brendan Rodgers

Nåværende kaptein:

Callum McGregor

Ligaplassering i fjor:

1

Annen informasjon

Celtic har nå utliknet Glasgow Rangers som rekordmestere i Skottland. Begge klubbene har vunnet ligaen 55 ganger, med Celtics siste tittel i 2024-25-sesongen.

Celtics viktigste triumfer og trofeer

Celtic er en stor klubb i skotsk fotball. Dette er en liste over alle trofeene de har vunnet.

Skotsk Premier League-seire:

55 (siste: 2024/25)

Scottish Cup-seire:

42 (siste: 2023/24)

Scottish League Cup-seire

22 (siste: 2024/25)

Champions League-seire:

1 (1966/67)

Rivalisering

Hovedrivaler

Glasgow Rangers

Når det gjelder Celtic kan vi bare snakke om ett lag når vi snakker om rivalisering. Old Firm mellom Celtic og Glasgow Rangers hører til toppen av rivaliseringene i fotballverdenen. Det er en kamp mellom to lag fra samme by, men enda mer en kamp mellom to religioner. Supporterne til begge lagene hater virkelig hverandre.

Ofte stilte spørsmål om Celtic billetter

Hvordan får jeg Celtic billetter?

Når du ser etter de beste Celtic billettene, er dette stedet for deg. Vi har listet opp alle kamper på denne siden, bla til kampen du leter etter og bestill dine billetter til Hoops med bare noen få klikk trygt på nett.