Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Juventus billetter

Toppgrafikk for Juventus med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Juventus er den mest suksessrike klubben i italiensk fotballhistorie, et lag fra Torino som har formet Serie A i godt over et århundre. Ikke bare deres 36 serietitler, en rekord, men også to triumfer i Europacupen gjør Juventus til en av de virkelige gigantene i europeisk fotball. Etter en vanskelig siste serierunde i Serie A-sesongen 2025-26 endte Bianconeri på sjetteplass og skal spille i Europa League i 2026-2027-kampanjen, der hovedtrener Luciano Spalletti bygger et lag rundt kaptein Manuel Locatelli som supporterne forventer skal kjempe om tabelltoppen igjen. Allianz Stadium rommer 41.507 tilskuere og ligger i Vallette-distriktet i Torino, hvor larmen fra Curva Sud fyller hele stadionet fra første fløyte. Bestill alle dine Juventus-billetter for 2026-2027-sesongen trygt på nett på Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 4085 billetter tilgjengelig på tvers av alle Juventus-kamper, med priser fra bare 29 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 279 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle Juventus-kamper gjennom sesongen, både hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    14. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Napoli vs Juventus
    Stadio Diego Armando Maradona, Napoli, Italia
    fra 151 £
    fra 151 £
  • 2027
    21. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Bologna
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 37 £
    fra 37 £
  • 2027
    28. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Monza vs Juventus
    U-Power Stadium, Monza, Italia
    fra 106 £
    fra 106 £
  • 2027
    7. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Roma
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 56 £
    fra 56 £
  • 2027
    14. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Juventus
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 44 £
    fra 44 £
  • 2027
    21. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Como
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 56 £
    fra 56 £
  • 2027
    4. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Torino vs Juventus
    Stadio Olimpico Grande Torino, Torino, Italia
    fra 89 £
    fra 89 £
  • 2027
    11. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Lecce
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 37 £
    fra 37 £
  • 2027
    18. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Venezia vs Juventus
    Stadio Pier Luigi Penzo, Venezia, Italia
    fra 266 £
    fra 266 £
  • 2027
    25. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Fiorentina
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 56 £
    fra 56 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Juventus FC

La Vecchia Signora / I Bianconeri / Le Zebre · Allianz Stadium · Torino, Italy · Grunnlagt 1897

Trener: Luciano Spalletti (Italy)

Stallstørrelse
40
Snittalder
26
Ligatitler
36
Europacuptitler
5

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313
8Juventus732298111
9Napoli7313107310
10Atalanta73041011-19
11Lecce7304912-39

Form og toppspillere

Formkurve

  1. DUavgjort
  2. LTap
  3. WSeier
  4. DUavgjort
  5. LTap

Toppscorer

Bremer

2 mål

Flest målgivende

Francisco Conceição

1 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Juventus FC
DatoKampResultat
13. sep.US Sassuolo Calcio - Juventus FC3 - 2
LTap
17. sep.Juventus FC - NEC5 - 0
WSeier
20. sep.Juventus FC - Atalanta BC2 - 0
WSeier
11. okt.Cagliari Calcio - Juventus FC1 - 1
DUavgjort
15. okt.RC Celta de Vigo - Juventus FC1 - 2
WSeier
18. okt.Juventus FC - SS Lazio0 - 3
LTap

Spillerstall

Juventus FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Carlo Pinsoglio361,88 mItalyleft
Guglielmo Vicario301,94 mItalyright
Kamil Grabara271,95 mPolandright
Matteo Fuscaldo21i/tItalyi/t
Neto371,91 mBrazilright
Raffaele Huli18i/tAlbaniai/t
Riccardo Radu19i/tRomaniai/t
Stefano Mangiapoco221,92 mItalyi/t
Juventus FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Augusto Owusu21i/tItalyi/t
Bremer291,88 mBrazilright
Daniele Rugani321,88 mItalyright
Federico Gatti28i/tItalyi/t
Filippo Pagnucco20i/tItalyi/t
Jhon Lucumí281,85 mColombiaright
Juan David Cabal25i/tColombiai/t
Lloyd Kelly281,81 mEnglandright
Niccolò Rizzo191,86 mItalyright
Pierre Kalulu261,79 mFranceright
Zeki Çelik291,80 mTürkiyeright
Juventus FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Andrea Cambiaso26i/tItalyi/t
Douglas Luiz281,78 mBrazilright
Jérémie Boga291,72 mCôte d’Ivoireright
Kenan Yıldız211,87 mTürkiyei/t
Khéphren Thuram251,92 mFranceright
Manuel Locatelli281,86 mItalyright
Pape Matar Sarr241,80 mSenegalright
Teun Koopmeiners281,83 mNetherlandsleft
Weston McKennie281,85 mUnited Statesright
Juventus FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Arkadiusz Milik321,86 mPolandleft
Destiny Elimoghale171,82 mItalyi/t
Edon Zhegrova271,81 mKosovoleft
Francisco Conceição231,66 mPortugali/t
Grady Makiobo19i/tBelgiumi/t
Jeff Ekhator19i/tItalyi/t
Justin Oboavwoduo201,79 mEnglandi/t
Kerim Alajbegović191,86 mBosnia and Herzegovinai/t
Nick Woltemade241,98 mGermanyright
Nicolás González281,80 mArgentinaleft
Randal Kolo Muani271,87 mFranceright
Juventus FC Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Massimo Brambilla53i/tItalyi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Juventus fotballbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Juventus sine kamper, borte og hjemme på Allianz Stadium i Torino. Den første kommende kampen er Lecce vs Juventus, som spilles den 25.10.2026 på Stadio Via del Mare i Lecce, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se. Sørg også for at du alltid velger “bortetribune” eller “Juventus-seksjon” når du bestiller billetter til en Juventus bortekamp. Ikke bare til Derby della Mole mot Torino, også til møter med ligaens andre store navn er billetter til en av Italias mest berømte klubber alltid etterspurt, så ikke vent for lenge, bestill dine nå. Allianz Stadium er en av de mest moderne arenaene i europeisk fotball, og stemningen på Curva Sud under en stor Serie A-kamp er ikke noe du glemmer lett.

Hvordan kjøpe Juventus-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Juventus-billetter? For en klubb med historien og supporterne til Juventus forblir etterspørselen høy hele året, og kamper mot de største rivalene er raskt utsolgt. Ikke bare italienske supportere ser etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og hele verden vil se denne berømte klubben live. Vi har samlet Juventus-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å finne ut av prosessen første gang. La oss guide deg gjennom trinnene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk ‘Se billetter’.
  2. Velg området du vil sitte på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fullfør bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk ‘Gjennomfør betaling’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine Juventus-billetter hos Livefootballtickets.com

Serie A er en av de mest historiske ligaene i Europa, og Juventus er dens mest suksessrike klubb. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i sterk vekst vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille dine Juventus-billetter hos Livefootballtickets.com. Her er våre tre viktigste grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Første prioritet er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skulle skje med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra i handlekreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om deres opplevelse, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene som kundene våre snakker mest om er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastighet på billettutsendelse
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og hele Europa bestiller billettene sine her. Her er noen anmeldelser fra supportere som bestilte Juventus-billetter hos Livefootballtickets.com:

Mick fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Mick la igjen denne anmeldelsen: “Brukte denne siden noen ganger forrige sesong. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankommer 24 timer før kamp.” Anmeldelse på Trustpilot

Rhys Garner fra Storbritannia var usikker først, men ble veldig positivt overrasket.
Rhys la igjen denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage det minste, skal ikke lyve, jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke ville funke, men jeg ble bevist feil og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Thomas fra Storbritannia hadde et problem ved inngangen som ble løst i løpet av minutter.
Thomas la igjen denne anmeldelsen: “Det oppsto et problem med en billett ved inngangskontrollen på stadion. Jeg sendte melding til kundesupportnummeret som ble oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Vil 100% bruke igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er veldig stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse du aldri glemmer. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20.000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaring vi har fått gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal på sin aller første Juventus-kamp, kan det være litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva hvis billettene ikke kommer i tide? Derfor satte Livefootballtickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg.

Bredt utvalg av Juventus-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette, har vi 4085 Juventus-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere fortsetter å jobbe hardt for å finne de aller beste billettene til deg. For Juventus' hjemmekamper mot de største klubbene i ligaen, er billetter spesielt etterspurte og blir raskt utsolgt. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og beholdningen vår vil se helt fornyet ut.

Erfaring

Vi har drevet virksomhet siden 2006. Den gangen var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg betydelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt går det sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Juventus og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet drevet virksomhet i så lang tid, teamet vårt har også mye erfaring å matche det med. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de best mulige billettene. Med våre 20+ års erfaring som selskap vil vi sørge for at din Juventus-reise blir en smidig opplevelse.


Stadioninformasjon

Navn:

Allianz Stadium (tidligere Juventus Stadium)

Kapasitet:

41.507

Adresse:

Vallette, Torino, Piemonte, Italia

Klubb:

Juventus

Beskrivelse:

Allianz Stadium er Juventus sitt moderne hjemmested, bygget på nøyaktig samme sted som det gamle Stadio delle Alpi, i Vallette-distriktet. Det rommer 41.507 tilskuere og åpnet 8. september 2011 med en treningskamp mot Notts County, den engelske klubben som opprinnelig inspirerte Juventus sin berømte svart-hvite drakt. Det var det første fullt klubbeide stadionet i italiensk profesjonell fotball, og for en klubb med Juventus sin historie betyr eierskapet like mye som arkitekturen. Stadionet er en UEFA kategori 4-arena, den høyeste klassifiseringen tilgjengelig, ett av bare fire stadioner i Italia med den statusen. Ikke bare de bratte tribunene, men også den korte avstanden mellom publikum og banen gir Allianz Stadium en intensitet som Italias eldre stadioner med løpebane aldri egentlig hadde.

Stadionet bar navnet Juventus Stadium frem til 1. juli 2017, da den nåværende navneavtalen med forsikringsselskapet Allianz begynte, og løper frem til 30. juni 2030. Uansett hvilket navn som står utenfor, kaller Juventus-supporterne det stort sett bare “lo Stadium”. På kampdager fylles gangene opp tidlig, og den kompakte, helsetende arenaen betyr at hver eneste av de 41.507 setene har klar, uhindret utsikt til banen. Også takkonstruksjonen, som dekker alle fire tribunene, holder støyen inne på stadionet i stedet for å la den slippe ut oppover, noe som gjør en reell forskjell på en stor europeisk kveld eller derbykamp.


Beste måte å reise til Allianz Stadium

Når Juventus-billettene dine er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til stadion. Byen Torino anbefaler kollektivtransport på kampdager, spesielt når trafikken rundt Vallette-distriktet øker. Ikke bare med bil, men også med tog, buss og sykkel kommer du deg til Allianz Stadium uten problemer. Her er alternativene dine:

Med tog

Torino har to hovedstasjoner, Torino Porta Nuova og Torino Porta Susa, begge godt forbundet til resten av Italia og utover. Frecciarossa og Italo høyhastighetstjenester får deg fra Milano Centrale på bare 47 minutter, med gjennomsnittlig reisetid på rundt 1 time 30. Fra Milano Porta Garibaldi er de raskeste forbindelsene like, og reisende fra Frankrike kommer komfortabelt via Paris-Torino TGV-linjen rett inn til Porta Susa. Fra begge stasjonene i Torino tar regionallinjene SFM1, SFM4 og SFM7 samt T-banelinje M1 deg nærmere stadion, og på kampdager dekker en gratis skyttelbuss den siste strekningen til anlegget. Også fra Porta Susa, som ligger nærmere stadion enn Porta Nuova, er hele turen komfortabelt gjennomførbar på under en time.

Med buss

Fra sentrum betjener busslinjene 62, 72, 75, VE1, 159, VEX, 545 og 3990 alle Allianz Stadium, med West Stadium-holdeplassen bare et minutts gange fra inngangen. På kampdager legges det til ekstra avganger, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til sentrum etter sluttfløyten. Turen fra sentrale Torino tar rundt 20 til 25 minutter avhengig av trafikk. Også på de største Serie A-kampdagene, når anlegget er nær utsolgt, fylles returbussene opp veldig raskt rett etter sluttfløyten. Regn med litt ekstra tid til det.

Med sykkel

Torino er en flat by som blir mer og mer sykkelvennlig, og turen fra sentrum ut til Vallette-distriktet tar rundt 25 til 30 minutter på de dedikerte sykkelstiende langs Corso Regina Margherita. Du finner sykkelstativer nær stadionområdet. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, også turen tilbake til sentrum etter kampen, gjennom de roligere gatene i nord, er en genuint hyggelig måte å avslutte kvelden på. De fleste supportere som prøver det én gang kommer tilbake til det neste gang.

Med bil

Torino er godt forbundet via motorveiene A4, A5, A6 og A55, som alle møtes i byens ringvei. Fra sentrum er Allianz Stadium rundt 8,7 kilometer unna via Corso Regina Margherita, en kjøretur på omtrent 25 minutter utenfor rushtid. De som kommer fra Milano tar A4 rett mot byen og følger skiltene til Stadio della Juventus. Du finner parkering i områdene rundt anlegget, og på kampdager hjelper vakter med å dirigere trafikken nær stadion. Etter sluttfløyten kan det å forlate området være litt stressende. De som ankommer tidlig får bedre valg av parkering, og også en enklere vei ut etterpå.


Tribunene på Allianz Stadium

Allianz Stadium er delt inn i fire hovedområder: Tribuna Ovest, Tribuna Est, Curva Sud og Curva Nord. Hvert område har sin egen karakter. Stadionets kompakte design holder deg nær banen uansett hvilket område du er i. Du vil aldri få følelsen av å se kampen fra langt unna, uansett hvilken tribune du sitter på. Også dette er en del av det som gjør en kampdag på Allianz Stadium så spesiell.

Tribuna Ovest

Tribuna Ovest er hovedtribunen på Allianz Stadium, som strekker seg langs vestsiden av banen. De beste setene på stadion finnes her, inkludert Sivori-, Boniperti- og Agnelli-premiumområdene, oppkalt etter Juventus-legender. Benkene, garderobene og spillertunnelen ligger også på denne siden. Fra hver rad får du et klart, hevet utsyn over hele banen. Billetter her er alltid de dyreste på anlegget. Et godt valg hvis du vil ta plass i komfortable omgivelser med full oversikt over handlingen fra midtlinjen.

Tribuna Est

På motsatt side av banen ligger Tribuna Est, den største enkeltribunen på stadion og hjem til Sky Box og premium hospitalitetsområder. Herfra har du svært god utsikt over alt som skjer på banen, fordelt over to etasjer. Billetter på Tribuna Est er litt rimeligere enn Tribuna Ovest, og utvalget av sitteplasser er stort. Ikke bare er utsikten svært god fra nedre etasje, også øvre etasje gir deg full oversikt over det taktiske bildet. Et godt alternativ for familier eller supportere som ønsker en solid plass uten å betale premiumpris.

Curva Sud

Curva Sud er der Allianz Stadium virkelig kommer til live. Her samles Juventus' mest lidenskapelige supportere, i sektorene 118 til 122 og 222 til 228, og synger og trommer i fulle 90 minutter. Du finner den beste atmosfæren på stadion akkurat her. Det er en konstant vegg av lyd og farge bak målet i sør. Curva Sud er i stor grad en ståsone, selv om setene teknisk sett er montert. Det er høyt, det er ustanselig, og det stopper ikke for ett eneste minutt. Hvis du er ute etter en rolig kampdag, er ikke dette stedet for deg. Men hvis du vil føle hva Juventus virkelig betyr for denne byen, vil du få en veldig spesiell opplevelse på Curva Sud.

Curva Nord

Curva Nord er seksjonen bak målet i nord, som dekker sektorene 106 til 110 og 206 til 212, og det er her, i et hjørne av øvre tribune med plass til rundt 3.500 seter, at bortefans plasseres. Bortefans får god sikt til banen og til Curva Sud rett overfor. Området har egen separat inngang, slik at hjemme- og bortefans kommer inn fra forskjellige sider. Hvis du reiser til Torino for å støtte bortelaget, vil du finne dette et velorganisert område. Vaktene er strenge, men rettferdige. Kom tidlig for å få den beste plassen i blokken.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi laget denne tabellen slik at du kan sammenligne alle fire tribunene med et blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg, så finner du riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste atmosfære Curva Sud Hjemmeultras, trommer og bannere, den høyeste delen av stadion i 90 minutter
Beste sikt Tribuna Ovest Centrale Hevet midtutsikt, nærmest benken og tunnelen
Førstegangsbesøkende Tribuna Est Bredt seteutvalg, god oversikt, lett tilgang fra begge stasjonene
Familier med barn Tribuna Est nedre tribune Roligere enn Curva Sud, komfortable seter, klar sikt
Prisbevisst Curva Nord Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full sikt til banen
Synge og stå Curva Sud Planlegg å stå, synge og følge ultras i fulle 90 minutter
Bortefans Curva Nord (bortehjørne) Hjørne på øvre tribune, rundt 3.500 seter, separat inngang, klar sikt
Premium komfort Tribuna Ovest Agnelli/Boniperti Hospitality-områder, polstrede seter, beste service på stadion

Om Juventus

Nåværende trener:

Luciano Spalletti

Nåværende kaptein:

Manuel Locatelli

Ligaplassering forrige sesong:

6. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

Juventus Football Club ble grunnlagt 1. november 1897 av en gruppe studenter fra Massimo d'Azeglio-gymnaset i Torino. Navnet kommer fra det latinske ordet for ungdom, iuventus, et passende valg for en klubb startet av tenåringer som bare ønsket å spille fotball. I løpet av noen tiår vokste Juventus fra en liten studentklubb til det mest suksessfulle laget i italiensk historie. Ikke bare vant klubben sitt første Scudetto i 1905, men Agnelli-familien, eiere av bilprodusenten Fiat, overtok kontrollen i 1923 og gjorde den til en ekte fotballmakt. Dette båndet mellom Juventus og Agnelli-familien har formet klubben i et århundre.

Juventus har vunnet rekordmange 36 Serie A-titler, flere enn noen annen klubb i landet, sammen med to European Cup- og Champions League-titler, i 1985 og 1996. Finalen i 1985 på Heysel-stadion i Brussel huskes for tragedien som overskygget selve kampen, mens triumfen på straffespark over Ajax i 1996 fortsatt er en av de store kveldene i klubbens historie. Juventus er også den eneste italienske klubben, og en av svært få klubber overhodet, som har vunnet alle offisielle UEFA-klubbturneringer klubben var kvalifisert til å delta i. Legendariske spillere har båret den svart-hvite drakten gjennom tiårene: Giampiero Boniperti og Omar Sivori på 1950- og 1960-tallet, Michel Platini og Zbigniew Boniek på 1980-tallet, Alessandro Del Piero og Gianluigi Buffon over to tiår fra 1990-tallet, og i senere tid Andrea Pirlo, Paul Pogba og Cristiano Ronaldo, som tilbrakte tre sesonger i Torino mellom 2018 og 2021.

Klubbens historie har ikke vært uten kontroverser. I 2006 ble Juventus funnet skyldig i Calciopoli-kampfiksingsundersøkelsen og rykket ned til Serie B for første gang i sin historie, samtidig som klubben ble fratatt to mesterskapstitler. Daglig leder Luciano Moggi ble utestengt fra fotball for sin rolle i å påvirke dommerutnevnelser. Juventus svarte på den eneste måten klubben kjente til: umiddelbar opprykk ved første forsøk, etterfulgt av æraen med «Nove Scudetti», ni strake mesterskapstitler mellom 2011-12 og 2019-20, en uovertruffen rekke i europeisk fotball i denne perioden.

Sesongen 2025-26 brakte et vanskelig, men hendelsesrikt kapittel. Hovedtrener Thiago Motta ble sparket tidlig i sesongen og erstattet av Igor Tudor, som selv ble fjernet etter en rekke på åtte kamper uten seier. Luciano Spalletti, den tidligere Napoli- og Italia-landslagssjefen, overtok 30. oktober 2025 og stabiliserte skuta, og ledet Juventus gjennom resten av kampanjen. På sesongenes siste kampdag, 24. mai 2026, trengte Juventus seier i Torino mot Torino, i Derby della Mole, for å sikre Champions League-plass. Dusan Vlahovic scoret to ganger og ga Juventus 2-0-ledelse, men Torino kjempet seg tilbake gjennom Cesare Casadei og en sen scoring fra Che Adams, og kampen endte 2-2. Den uavgjorte kampen plasserte Juventus på sjetteplass, og klubben gikk glipp av Champions League for første gang siden sesongen 1991-92 og sikret seg i stedet en Europa League-plass. I april 2026, før denne siste rundens skuffelse, hadde klubben vist sin langsiktige tro på prosjektet ved å forlenge Spallettis kontrakt til 2028 og kaptein Manuel Locatellis til 2030.

Juventus og byen Torino

Torino er den historiske hovedstaden i Piemonte og en av Italias store industribyer, hjemsted for Fiat, fødested for italiensk film, og byen der landets første parlament møttes etter samlingen. Juventus og byen er tett knyttet sammen gjennom Agnelli-familien og Fiat-fabrikkene som en gang sysselsatte mye av lokalbefolkningen, hvorav mange ble livslange Juventus-supportere. Mole Antonelliana, det merkelige og vakre tårnet som dominerer Torinos skyline, gir navn til byens store fotballrivalisering, Derby della Mole.

Utover Juventus er Torino også en by med lang fotballtradisjon. Det er en av bare to italienske byer, ved siden av Genova, der sporten først tok rot i landet på slutten av det nittende århundre. På kampdager fylles gatene rundt Porta Susa og Porta Nuova med supportere i svart og hvitt, og den korte turen ut til Vallette-distriktet har blitt en del av ritualet for generasjoner av Juventus-supportere.

Berømte spillere

Juventus har produsert eller vært vertskap for noen av de største navnene i sportens historie. Michel Platini vant tre Ballon d'Or-priser på rad mens han spilte for klubben på 1980-tallet. Alessandro Del Piero tilbrakte hele sin 19 år lange karriere i Juventus og er fortsatt klubbens toppscorer gjennom tidene. Gianluigi Buffon, en av de største keeperne sporten noen gang har sett, bar Juventus-drakten i nesten to tiår. Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Roberto Baggio og Cristiano Ronaldo har alle båret det svart-hvite til ulike tider, og i dag bærer Dusan Vlahovic og kaptein Manuel Locatelli denne tradisjonen videre under Luciano Spalletti.


Juventus' troféer og meritter

Juventus har vunnet flere Serie A-titler enn noen annen klubb i italiensk fotballhistorie, og to Champions League-titler plasserer Bianconeri blant de virkelige gigantene i europeisk fotball. Klubbens status som en av de få i verden som har vunnet alle store UEFA-klubbturneringer er også en prestasjon supporterne kan være svært stolte av. Billige og premium Juventus-fotballbilletter til Serie A og Europa League er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Serie A-titler:

36

Coppa Italia-seire:

15

Europacupen / Champions League:

2 (1985, 1996)

Bemerkelsesverdig rekord:

Ni Serie A-titler på rad, fra 2011-12 til 2019-20


Juventus-rivaler

Hovedrival

Derby della Mole mot Torino

Den største rivaliseringen i Juventus' verden er Derby della Mole, oppkalt etter Mole Antonelliana som dominerer Turins skyline. De to klubbene deler samme by og i mange år delte de til og med samme stadion, det gamle Stadio Comunale. Torino var den dominerende klubben i byen på 1940-tallet, det store «Grande Torino»-laget som vant fem titler på rad før Superga-flyulykken i 1949 utslettet nesten hele laget. Siden den gang har Juventus generelt vært den dominerende makten, men derbyet har ikke mistet noe av sin intensitet.

Det siste Derby della Mole, 24. mai 2026, avgjorde skjebnen til Juventus' hele sesong. Med en Champions League-plass på spill satte Dusan Vlahovic Juventus opp 2-0 inne på Allianz Stadium, før Torino utlignet gjennom Cesare Casadei og et sent, dramatisk mål fra Che Adams. 2-2-oppgjøret sendte Juventus til Europa League i stedet for Champions League. Ikke bare resultatet, men også måten det skjedde på, en to-måls ledelse tapt mot klubbens eldste rival, vil forbli i Juventus-supporternes minner i lang tid.

Ytterligere rivalisering

Derby d'Italia mot Inter Milano

Derby d'Italia mot Inter Milano er ansett som sammenstøtet mellom Italias to mest vellykkede klubber. Inter vant Scudettoen 2025-26, deres 21. mesterskap, med tre kamper igjen å spille, en tittelkamp Juventus hadde vært en del av i lang tid før de falt av i de siste månedene. Også utover tittelkampen går rivaliseringen dypt: begge klubbene teller blant Italias største supporterbaser, og kampen trekker regelmessig de største TV-seertallene i Serie A-sesongen.

Rivalisering med AC Milan

Juventus og AC Milan har lenge vært de to mest vellykkede klubbene i italiensk fotball, og kamper mellom dem bærer vekt uavhengig av hvor hvert lag befinner seg på tabellen. I 2025-26-sesongen delte begge klubbene en lignende skjebne, begge gikk glipp av Champions League på siste spilledag, en første gang siden 1991-92-sesongen for både den største klubben i Torino og den største klubben i Milano, hvorav ingen deltok i Europas toppturneringen det året. Denne delte skuffelsen har, om noe, skjerpet rivaliseringen på vei inn i 2026-2027-kampanjen.


Vanlige spørsmål om Juventus-billetter

Vanlige spørsmål om Juventus-billetter

Juventus bortebilletter er litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper. Dette skyldes at hvert Serie A-stadion har langt mer plass til hjemmesupportere enn til Juventus-supportere. Vi har klart å få tak i Juventus fotballbilletter til nesten hver eneste Serie A-kamp. Velg bortekampen du ønsker å se, se deretter på billettbeholdningen. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Juventus' bortekamper er: Juventus-seksjon, Borteseksjon, Bianconeri fanseksjon og bortetribune. Når seksjonsmerket ikke ligner noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merket, også setekartene ved siden av vil vise deg nøyaktig hvor på stadion du vil være. Å finne ut av dette selv kan være litt stressende, så spør supportteamet vårt hvis du er usikker.