Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Como 1907 billetter

Toppgrafikk for Como med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Como 1907 skrev en av de store suksesshistoriene i nyere italiensk fotball i sesongen 2025-26: under hovedtrener Cesc Fàbregas endte klubben Serie A på 4. plass med 71 poeng (20 seire, 11 uavgjort, 7 tap), sikret med en 4-1 bortseier mot Cremonese på siste spilledag, 24. mai 2026. Como kvalifiserte seg for UEFA Champions League for første gang i klubbens historie, foran AC Milan (70 poeng) og Juventus (69 poeng). Kapteinsbindet bæres av Lucas Da Cunha. I Coppa Italia nådde Como semifinalen, klubbens beste resultat noensinne i turneringen, før de tapte 2-3 mot Inter Milan i returkampen 21. april 2026 på San Siro, etter en målløs hjemmekamp, der Hakan Çalhanoglu og Petar Sucic snudde oppgjøret sent i kampen. Veien til dette punktet er en av de mest bemerkelsesverdige historiene i europeisk fotball: i 2019, etter å ha gått konkurs, startet klubben på nytt fra bunnen av i Serie D, og under eierskapet til Hartono-familien klatret de seg opp igjen på bare fem år, gjennom Serie B, tilbake til Serie A, og nå inn i europeisk fotball. Como spiller hjemmekampene sine på Stadio Giuseppe Sinigaglia, som ligger rett ved bredden av Como-sjøen, et stadion som for tiden renoveres med tanke på mulige fremtidige internasjonale konkurranser. Selv på en stille kamp midt i uken faller sjelden etterspørselen etter en plass på dette stadionet. Bestill alle dine Como-billetter for 2026-2027-sesongen trygt på nett hos Livefootballtickets.com. Vi har for tiden 2617 billetter tilgjengelig til alle Comos kamper, med priser fra bare 35 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 108 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle Comos kamper gjennom sesongen, både hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • ons.
    21. okt.18:45
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    fra 230 £
    fra 230 £
  • lør.
    24. okt.15:00

    Italiensk Serie A

    Como vs US Sassuolo
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    billetter
  • tir.
    27. okt.20:45

    Italiensk Serie A

    Torino vs Como
    Stadio Olimpico Grande Torino, Torino, Italia
    fra 35 £
    fra 35 £
  • søn.
    1. nov.12:30

    Italiensk Serie A

    Como vs Venezia
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    billetter
  • ons.
    4. nov.21:00

    Champions League

    RC Lens vs Como
    Stade Felix Bollaert, Lens, Frankrike
    fra 62 £
    fra 62 £
  • søn.
    8. nov.18:00

    Italiensk Serie A

    Inter vs Como
    San Siro, Milano, Italia
    fra 57 £
    fra 57 £
  • lør.
    21. nov.15:00

    Italiensk Serie A

    Como vs Cagliari
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    billetter
  • tir.
    24. nov.21:00

    Champions League

    Como vs AEK Athens
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    fra 443 £
    fra 443 £
  • søn.
    29. nov.20:45

    Italiensk Serie A

    Como vs Juventus
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    billetter
  • ons.
    2. des.21:00

    Coppa Italia

    Como vs Cremonese
    Stadio Giuseppe Sinigaglia, Como, Italia
    billetter

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Como 1907

Lariani · Stadio Giuseppe Sinigaglia · Como, Italy · Grunnlagt 1907

Trener: Fàbregas (Spain)

Stallstørrelse
31
Snittalder
25.9
Ligatitler
0
Europacuptitler
0

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
2Lazio CL76101441019
3AS Roma CL75201631317
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313
8Juventus732298111

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. LTap
  4. DUavgjort
  5. WSeier

Toppscorer

Anastasios Douvikas

3 mål

Flest målgivende

Álex Valle

2 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Como 1907
DatoKampResultat
10. sep.Como 1907 - RB Leipzig4 - 1
WSeier
14. sep.Como 1907 - Parma Calcio 19132 - 1
WSeier
20. sep.Frosinone Calcio - Como 19072 - 0
LTap
11. okt.Como 1907 - AS Roma0 - 0
DUavgjort
14. okt.Feyenoord Rotterdam - Como 19073 - 2
LTap
18. okt.ACF Fiorentina - Como 19071 - 3
WSeier

Spillerstall

Como 1907 Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Jean Butez311,88 mFranceright
Lorenzo Ginelli17i/tItalyi/t
Mauro Vigorito36i/tItalyi/t
Robert Sánchez281,97 mSpainright
Como 1907 Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Alberto Dossena28i/tItalyi/t
Edoardo Goldaniga321,87 mItalyboth
Ivan Smolčić26i/tCroatiai/t
Jacobo Ramón21i/tSpaini/t
Kaiki Bruno23i/tBrazili/t
Marc-Oliver Kempf311,86 mGermanyleft
Trevoh Chalobah271,90 mEnglandright
Willy Kambwala22i/tDR Congoi/t
Yan Couto241,69 mBrazilright
Álex Valle22i/tSpaini/t
Como 1907 Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Adrian Lahdo18i/tSwedeni/t
Luis Milla321,75 mSpainright
Martin Baturina231,72 mCroatiai/t
Mattia Liberali191,69 mItalyi/t
Maxence Caqueret261,74 mFranceright
Máximo Perrone231,78 mArgentinaleft
Nico Paz221,85 mArgentinai/t
Riccardo Cassano17i/tItalyi/t
Samuele Ricci25i/tItalyi/t
Como 1907 Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Anastasios Douvikas27i/tGreecei/t
Assane Diao211,85 mSenegali/t
Jayden Addai21i/tNetherlandsi/t
Jesus Rodríguez20i/tSpaini/t
Lucas Da Cunha251,72 mFranceright
Moise Kean261,82 mItalyright
Como 1907 Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Dani Guindos42i/tSpaini/t
Marco Cassetti49i/tItalyi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Arben H kapret 1 billett til Bayern Munich vs Arsenal.19. okt. 2026
  • Inas A sikret seg 2 billetter til Lille vs Bayern Munich.19. okt. 2026
  • Derek K fikk tak i 3 billetter til Everton vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Adam B skaffet seg 1 billett til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Charlie B kjøpte 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Jarl Sveinung R fikk 1 billett til Crystal Palace vs Liverpool.19. okt. 2026
  • YiHao S kapret 2 billetter til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • RENATO F sikret seg 6 billetter til Chelsea vs Newcastle United.19. okt. 2026
  • Annika J fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Timo B skaffet seg 2 billetter til Valencia vs Real Madrid.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Como 1907 fotballbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Comos kamper, borte og hjemme på Stadio Giuseppe Sinigaglia. Den første kommende kampen er Como vs US Sassuolo, som spilles 24.10.2026 på Stadio Giuseppe Sinigaglia i Como, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se. Sørg også for at du alltid velger “bortetribune” eller “Como-seksjon” når du bestiller billetter til en Como bortekamp. Ikke bare til Derby Insubria mot Varese, men også til møter mot ligaens største navn er billettene til ligaens gjennombruddsklubb svært etterspurt. Ikke vent for lenge, bestill dine nå. Stadio Giuseppe Sinigaglia ligger rett ved bredden av Comosjøen, og atmosfæren i Curva Como under en stor Serie A-kamp er ikke noe du glemmer lett. Når dommeren blåser i fløyta, vil du kjenne nøyaktig hvorfor de som vet betrakter dette som ett av de vakreste stadionene i Italia. Også ved et første besøk tar utsikten over sjøen de fleste supportere på sengen.

Slik kjøper du Como-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Como-billetter? Siden klubbens historiske 4.-plass og den første kvalifiseringen til Champions League noensinne, har etterspørselen eksplodert. Ikke bare italienske supportere ser etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og fra hele verden vil se Lariani live. Reisegrupper fra Nord-Europa bestiller hos oss mer og mer hver sesong også, spesielt siden utnevnelsen av Cesc Fàbregas som hovedtrener fanget oppmerksomheten til hele fotballverdenen. Vi har samlet Como-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å finne ut av prosessen første gang. La oss gå deg gjennom trinnene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil være på og klikk ‘Se billetter’.
  2. Velg området du ønsker å sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk ‘Gjennomfør betaling’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine Como-billetter hos Livefootballtickets.com

Como 1907 er kanskje den mest bemerkelsesverdige oppturen i europeisk fotball de siste årene, en klubb som startet på nytt fra konkurs i Serie D i 2019 og kvalifiserte seg til Champions League i 2025-26. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i rask vekst, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille dine Como-billetter hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens historie, men også dens unike beliggenhet ved bredden av Comosjøen gjør kjøp av en Como-billett litt annerledes enn en vanlig ligakamp. Her er våre tre viktigste grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Toppprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Når noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra handlekreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente fra oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene som oftest nevnes av kundene våre er:

  • Positive opplevelser med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med sitteplassene

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og over hele Europa bestiller billettene sine her. Du vil kjenne tilliten i disse anmeldelsene i det øyeblikket du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som kjøpte Como-billetter hos Livefootballtickets.com:

Daniel fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel la igjen denne anmeldelsen: “Brukte denne siden noen ganger forrige sesong til Como-kamper. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankom i god tid før kampdag.” Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh fra Storbritannia var usikker først, men ble veldig positivt overrasket.
Sophie la igjen denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage i det hele tatt, skal ikke lyve, jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke skulle fungere, men jeg ble motbevist og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Owen fra Storbritannia hadde et problem ved inngangen som ble løst i løpet av minutter.
Owen la igjen denne anmeldelsen: “Det var et problem med en billett ved inngangen til Stadio Giuseppe Sinigaglia. Jeg sendte melding til kundesupportnummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Ville 100% brukt igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er svært stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de over 20.000 anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Como-kamp, kan det hele føles litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva om billettene ikke kommer i tide? Ikke bare førstegangsbesøkende, også supportere som har reist til Stadio Giuseppe Sinigaglia mange ganger tidligere skriver til oss med disse spørsmålene. Derfor satte Livefootballtickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg. Du vil få svar, dag eller natt, og oftest i løpet av minutter.

Bredt utvalg av Como-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette, har vi 2617 Como-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere fortsetter å jobbe hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ikke bare Serie A-kamper, også Comos Champions League-kamper blir lagt til beholdningen vår så snart kampoppsettet er bekreftet. For Derby Insubria mot Varese og store oppgjør mot Inter, Milan og Juventus er billetter spesielt etterspurt og utsolgt raskt. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og beholdningen vår vil se helt fornyet ut. Våre filtre gjør det også enkelt å sitte nøyaktig der du vil, enten det er nær banen eller høyere oppe for full oversikt.

Erfaring

Vi har vært i bransjen siden 2006. Den gang var vi en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg betydelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Como og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet vært i virksomhet så lenge, teamet vårt har også mye erfaring å matche det med. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte å selge billetter før Comos andre konkurs i 2017, og de er fortsatt hos oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene mulig. Du vil merke den erfaringen i det øyeblikket du kontakter oss med et spørsmål. Med vår 20+ års erfaring som selskap vil vi sørge for at din Como-reise blir en jevn opplevelse.


Stadioninformasjon

Navn:

Stadio Giuseppe Sinigaglia

Kapasitet:

rundt 12.379 (fra 2026-27, etter utvidelsen av Curva Est)

Adresse:

Viale Giuseppe Sinigaglia 2, 22100 Como, Italia

Klubb:

Como 1907

Beskrivelse:

Stadio Giuseppe Sinigaglia ligger rett ved den vestlige bredden av Comosjøen, bare noen minutter til fots fra den historiske bykjernen. Det ble bygget i 1927 på forespørsel fra byrådet på den tiden, for feiringen til ære for den Como-fødte fysikeren Alessandro Volta, og det regnes som et av de tidligste eksemplene på rasjonalistisk arkitektur i Italia. Det er oppkalt etter Giuseppe Sinigaglia, en roer og krigshelt født i Como som døde under første verdenskrig. På grunn av sin unike beliggenhet ved vannet, med mange tribuner som tilbyr utsikt over sjøen, kalte den berømte italienske sportsjournalisten Gianni Brera en gang Sinigaglia for “det vakreste stadionet i verden”. Ikke bare selve beliggenheten, også den kompakte konstruksjonen betyr at du er nær banen fra nesten hvert sete. Siden mai 2026 har en storstilt renovering av stadionet pågått, som forbereder det for mulige fremtidige internasjonale konkurranser. Du vil kjenne tyngden av denne ekstraordinære beliggenheten i det øyeblikket du først ser ut mot sjøen og fjellene bak den.

Curva Como, på vestsiden av anlegget, er hjemmet til klubbens mest lojale supportere, mens bortefans tradisjonelt er plassert i en egen seksjon av Curva Est. Distinti Parterre, med direkte utsikt over midtlinjen, og den overbygde Tribuna Coperta, med Tribuna d’Onore i sentrum, utgjør også hovedområdene på Sinigaglia. På grunn av det pågående arbeidet på Curva Est kan den nøyaktige seteplasseringen variere midlertidig avhengig av kampdato.


Beste måte å reise til Stadio Giuseppe Sinigaglia

Når Como-billettene dine er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til stadion. Byen Como anbefaler kollektivtransport eller en gåtur langs innsjøen på kampdager, hovedsakelig fordi parkering rundt stadion er begrenset. Ikke bare med tog, også med buss og sykkel kommer du til Stadio Giuseppe Sinigaglia uten problemer. Å finne frem kan være litt stressende første gang, men når du har gjort det én gang, blir du raskt vant til det. Her er alternativene dine:

Med tog

Como San Giovanni er nærmeste stasjon, mindre enn 700 meter unna, rundt 9 minutters gange fra stadion. Direktetog fra Milano Centrale og Milano Garibaldi når Como San Giovanni på rundt 35 til 40 minutter, noe som gjør Como til en av de enkleste stadionene å nå med tog i hele Serie A. Fra den mindre stasjonen Como Nord Lago, rett ved innsjøen i bysentrum, er stadion også bare noen få minutter til fots. Ikke bare fra Milano, også fra Sveits, fra Lugano og Chiasso, er Como godt forbundet med den grenseoverskridende toglinjen.

Med buss

Flere ASF Autolinee bybusslinjer forbinder sentrale Como med området rundt Stadio Giuseppe Sinigaglia, med holdeplasser bare noen få minutters gange fra hovedinngangene. Ekstra avganger legges til på kampdager, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til byen etter sluttsignalet. Turen fra sentrum tar bare noen få minutter, avhengig av trafikk, siden Como er en ganske kompakt by. Også på de største Serie A-kampdagene, når stadion er nesten utsolgt, vil du finne returbussene ganske fulle rett etter sluttsignalet. Beregn litt ekstra tid til det.

Med sykkel

Takket være sin strandpromenade langs innsjøen, er Como en overraskende sykkelvennlig by, og turen fra den historiske bykjernen til Stadio Giuseppe Sinigaglia tar bare 10 til 15 minutter langs vannet. Du finner sykkelstativer nær stadion. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, også turen langs innsjøpromenaden om kvelden er en virkelig fin måte å avslutte kvelden på. De fleste supporterne som prøver det én gang, vender tilbake til det neste gang.

Med bil

Como er godt forbundet via A9-motorveien (Milano-Chiasso), som knytter byen til Sveits, samt A59 (Tangenziale di Como). Fra sentrum er stadion bare 1,5 kilometer unna, en kjøretur på bare noen få minutter utenfor rushtiden. De som kommer fra Milano tar A9 rett mot Como, og følger deretter skiltene til Stadio Sinigaglia. Du finner betalte parkeringsplasser i områdene rundt stadion, men kapasiteten er begrenset gitt den kompakte bysenterplasseringen. Etter sluttsignalet kan det være litt stressende å forlate området. Ikke bare rundt selve stadion, også på tilførselsveierne langs innsjøen kan trafikken forbli tung en god stund etter en stor kamp. De som ankommer tidlig får et bedre utvalg av parkering, og også en enklere vei ut etterpå.


Tribunene på Stadio Giuseppe Sinigaglia

Stadio Giuseppe Sinigaglia er delt inn i fire hovedområder: Curva Como, Curva Est, Distinti Parterre og Tribuna Coperta. På Comos hjemmekamper er Curva Como klubbens egen ende, mens bortefans plasseres i en separat seksjon av Curva Est. Du vil aldri få følelsen av å se fra langt unna, uansett hvilken tribune du sitter på, siden stadionens kompakte design holder selv de fjerneste setene nær handlingen, med innsjøen som bakteppe bak flere tribuner. Også dette er en av grunnene til at en kampdag på Stadio Giuseppe Sinigaglia er så spesiell. Ikke bare hjemmetribunen, også bortefanseksjonen sitter nær nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Como

Curva Como, på den vestlige siden av stadion, er klubbens egen ende, seksjonen hvor de mest lojale supporterne samles bak målet i alle 90 minutter. Du vil ha den beste stemningen på stadion akkurat her, med en konstant mur av støy, flagg og sang når Como spiller hjemme. For noen som aldri har opplevd en italiensk curva før, kan all den støyen så nær være litt stressende, men hvis du vil føle hva Como virkelig betyr for denne byen, gir Curva Como deg en veldig spesiell opplevelse. Et godt valg hvis du planlegger å ta plass bare på en måte, siden nesten alle rundt deg vil stå og synge.

Curva Est

På motsatt side av banen ligger Curva Est, der en del av tribunen er satt av til bortefans på Camos hjemmekamper. Bortefans som reiser til Stadio Giuseppe Sinigaglia for en Como-kamp blir plassert her, i et tydelig atskilt område med egen inngang. Utsikten herfra er god, med fri sikt over hele banen og Curva Como i det fjerne. Ikke bare avstanden, også vinkelen fra denne seksjonen er litt mer fra siden enn fra langsidene, så ta med et godt kikkertpar hvis du vil følge hver detalj. På grunn av pågående arbeider i dette området kan den nøyaktige seteoppsettingen variere avhengig av kampdato.

Distinti Parterre

Distinti Parterre går langs den ene siden av banen, svært nær gresset og med direkte utsikt over midtlinjen. Herfra får du en av de beste siktlinjene i hele stadion, rett ved handlingen og spillerbenkene. Billetter her er blant de mest ettertraktede på stadion, nettopp fordi nærheten til banen er så eksepsjonell. Et godt valg hvis du vil oppleve kampen tett på, med full oversikt over hver spilsituasjon rett foran deg. Du vil føle deg nærmere handlingen enn på nesten hvilken som helst annen tribune.

Tribuna Coperta

Rett overfor Distinti Parterre ligger den overbygde Tribuna Coperta, med Tribuna d’Onore, klubbens bokser og hospitality-område, i sentrum. Herfra får du en svært god oversikt over alt som skjer på banen, beskyttet mot regn og sol. Billetter på Tribuna d’Onore er vanligvis blant de dyreste på stadion. Ikke bare er utsikten herfra utmerket, også nærheten til innsjøen gjør denne tribunen til et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Også for en gruppe som besøker Como for første gang, pleier denne tribunen å være et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi lagde denne tabellen slik at du kan sammenligne alle fire områdene på Stadio Giuseppe Sinigaglia i ett raskt blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg og du vil finne riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste atmosfære Curva Como Comos egen ende, flagg og sangkoret, høyeste del av stadion i hele 90 minutter
Beste utsikt Distinti Parterre Direkte utsikt over midtlinjen, svært nær banen og spillerbenkene
Førstegangsbesøkende Tribuna Coperta Overbygd, god oversikt, utsikt mot innsjøen, enkel tilgang fra sentrum
Familier med barn Tribuna Coperta nedre rang Roligere enn Curva Como, komfortable seter, beskyttet mot været
Prisbevisste Curva Como øvre rang Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full oversikt over banen
Synging og stående Curva Como Planlegg å stå, synge og følge ultrasen i hele 90 minutter
Bortefans Curva Est (borteseksjon) Separat inngang, full oversikt over banen og Curva Como i det fjerne
Premium komfort Tribuna d’Onore Bokser, polstrede seter, beste service på stadion, rett ved innsjøen

Om Como 1907

Nåværende trener:

Cesc Fàbregas

Nåværende kaptein:

Lucas Da Cunha

Ligaplassering forrige sesong:

4. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

Como ble grunnlagt 25. mai 1907 som Como Foot-Ball Club, av en gruppe medlemmer som møttes på Bar Taroni i Via Cinque Giornate i sentrum. Ikke bare grunnleggelsesåret, men også den turbulente historien, preget av flere navneendringer, gjør Como til en av Italias mest tradisjonsrike klubber, men lenge også en av de mest prøvede. I desember 2004 gikk klubben konkurs og måtte starte helt på nytt fra bunnen i Serie D under navnet Calcio Como. Våren 2017 kom en ny konkurs, som igjen brakte klubben til randen av utryddelse. Også dette er et kapittel i klubbens historie som gjør den nåværende suksessen desto mer bemerkelsesverdig.

I 2019 tok den indonesiske Hartono-familien, eiere av tobakksselskapet Djarum Group, over klubben rett etter at den vant Serie D Group B i 2018-19. Det som fulgte er en av de raskeste oppstigningene i europeisk fotballhistorie: fortsatt i Serie D i 2019, allerede i Serie B i 2021, og tilbake i Serie A i 2024, etter 21 år borte. Men intet kapittel veier tyngre enn sesongen 2025-26 under Cesc Fàbregas, som overtok ansvaret for klubben sommeren 2025 på en fireårskontrakt. Como avsluttet sesongen på 4. plass med 71 poeng, sikret med en 4-1 borteseier mot Cremonese på siste serierunde, 24. mai 2026, og kvalifiserte seg for UEFA Champions League for aller første gang i klubbens historie. Denne 4. plassen matcher klubbens tidligere beste ligaplassering noensinne, oppnådd i sesongen 1935-36, men betydningen for klubben er helt annerledes: i stedet for en mindre historisk fotnote, er det starten på et nytt kapittel i europeisk fotball. Fàbregas bekreftet kort tid etter sesongavslutningen at han forblir forpliktet til prosjektet: “Jeg er veldig glad her. Jeg lærer fortsatt mye. Vi bygger en mentalitet.”

I Coppa Italia nådde Como semifinalen, klubbens beste gjennomkjøring noensinne i konkurransens historie. Etter en målløs første kamp hjemme på Sinigaglia 3. mars 2026, tapte klubben returkampen 21. april 2026 på San Siro med 2-3, etter at Hakan Çalhanoglu scoret med et spektakulært langskudd og deretter en heading i det 86. minutt, og Petar Sucic avgjorde tre minutter senere i et klammeri nær boksen. Sjefstrener Fàbregas sa etterpå at nederlaget skyldtes mer Inters kvalitet enn noen feil fra hans eget lag. Å leve gjennom en sesong som det som supporter kan være litt stressende, så mange følelser på en gang, men for Como var 2025-26 uten tvil den mest suksessfulle sesongen i klubbens historie.

Como 1907 og byen Como

Como er en by på rundt 85.000 innbyggere i Lombardia, som ligger rett ved den sørvestlige bredden av Comosjøen og bare noen få kilometer fra den sveitsiske grensen. Fotball sto lenge i skyggen av de store Milano-naboene, Inter og AC Milan, men det har endret seg fundamentalt siden oppgangen under Hartono-familiens eierskap. Hele regionen rundt sjøen følger nå klubben med voksende stolthet, med Como som har blitt, langt utover bygrensene, et symbol på den raske fremgangen til et navn rikt på tradisjon men lenge glemt.

Como er også en av Italias mest besøkte turistbyer, kjent for sin strandpromenade ved sjøen, sin gamle bydel og de omkringliggende villaene. På kampdager fyller gatene rundt Stadio Giuseppe Sinigaglia seg med supportere, og turen fra sentrum langs sjøen til stadion har blitt en del av ritualet for mange supportere, enten de er fra Como selv eller fra utlandet. Også barene rundt Piazza Cavour, rett ved sjøkanten, fyller seg raskt før avspark, så hvis du vil ha et bord, hjelper det å komme litt tidlig.

Kjente spillere

På grunn av de lange årene i Italias lavere divisjoner er Comos moderne suksesshistorie tett knyttet til den nåværende stallen. Nico Paz, den argentinske playmaker, ble kåret til Serie As “Rising Star of the Month” flere ganger i løpet av sesongen 2025-26, og regnes som et av de største talentene i hele ligaen. Anastasios Douvikas var Comos toppscorer med 9 mål for sesongen, mens keeper Jean Butez, med 13 nullkamper, noterte den nest beste rekorden av noen keeper i ligaen, like bak Inters Yann Sommer. Ikke bare disse tre spillerne, men hele stallen under Cesc Fàbregas gjorde seg et navn over hele Europa på én sesong. Også klubbens eldre historie, som laget fra 1935-36 som hadde holdt klubbens beste ligaplassering frem til nå, fungerer fortsatt som et referansepunkt i klubbens historie for dens eldre supportere.


Como 1907s priser og troféer

Como har ennå ikke vunnet noen stor nasjonal tittel, men 2025-26-sesongen, med sin 4. plass i Serie A og klubbens første Champions League-kvalifisering noensinne, regnes allerede som en historisk suksess i seg selv. Å nå semifinalen i Coppa Italia, klubbens beste run i turneringen noensinne, teller også blant de største øyeblikkene i klubbens nyere historie. Det er en enorm mengde oppmerksomhet for en klubb som først startet på nytt etter sin Serie D-konkurs i 2019. Billige og premium Como fotballbilletter til Serie A, Champions League og Coppa Italia er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Best league finish:

4. plass, Serie A 1935-36 og Serie A 2025-26 (med første Champions League-kvalifisering)

Best Coppa Italia run:

Semifinale 2025-26 (0-0 deretter 2-3 mot Inter Milan)

Top scorer of the season:

Anastasios Douvikas, 9 mål (Serie A 2025-26)

Notable record:

4-1 borteseier mot Cremonese 24. mai 2026, som sikret klubbens første Champions League-kvalifisering noensinne


Como 1907 rivalries

Hovedrivalisering

Derby Insubria mot Varese

Den mest intense rivaliseringen i Comos verden er kampen mot Varese, oppkalt etter den historiske Insubria-regionen som forbinder de to byene i nordvestlige Lombardia. Det er en av derbiene mest definert av campanilismo, den intense følelsen av lokal rivalisering, så intens at den regnes som risikabel selv i lavere divisjoner, hvor de to klubbene har møttes oftere gjennom årene enn i Serie A. Ikke bare den geografiske nærheten, også de motsatte supporterbasene til disse to provinsbyene gir dette oppgjøret sin spesielle edge. Å fullt ut forstå denne rivaliseringen utenfra kan være litt stressende, gitt hvor dype følelsene går på begge sider av regionen.

Siden Varese ikke har spilt i Serie A på flere år, er det for øyeblikket ingen direkte møter på toppnivå, men Derby Insubria lever i høyeste grad videre i lavere divisjoner og i cupmatcher, fulgt med ekte lidenskap av supportere fra begge klubber. Ikke bare i provinsene Como og Varese, også over hele Nord-Italia, er denne rivaliseringen anerkjent som en av de mest intense lokale rivaliseringene. Du vil høre supportere fra begge sider snakke i årevis om tidligere utgaver av dette oppgjøret.

Ytterligere rivaliseringer

Ved siden av Derby Insubria bærer Como også Derby del Lario mot Lecco, oppkalt etter det latinske navnet for Comosjøen, et oppgjør mellom to byer ved innsjøen forbundet av en lang felles historie. Den mer nylige rivaliseringen med Monza, en annen oppadstigende klubb fra Lombardia, har også utviklet seg til noe av en rivalisering de siste årene. Siden opprykket til Serie A følges også alle møter med de to store Milano-klubbene, Inter og AC Milan, bare en kort togtur fra Como, med spesiell oppmerksomhet, selv om det ikke er et tradisjonelt lokalt derby i streng forstand.


Ofte stilte spørsmål om Como-billetter

Ofte stilte spørsmål om Como-billetter

Como bortebilletter har, siden klubbens historiske 4. plass og første Champions League-kvalifisering noensinne, blitt mye vanskeligere å få tak i enn bare noen få år siden. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmesupportere på hvert stadion enn det er til Como-supportere. Vi har klart å få tak i Como-billetter til nesten hver Serie A- og europakamp. Velg bortekampen du vil se, og se på billettbeholdningen. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkelappene for Comos bortekamper er: Como-seksjon, Borteseksjon, Besøkende supportere-seksjon og bortetribune. Når seksjonsmerkelappen ikke ser ut som noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merkelappen, også sitteplasskartet ved siden av vil vise deg nøyaktig hvor på stadion du vil sitte. Å finne ut av dette på egen hånd kan være litt stressende, så spør supportteamet vårt hvis du noen gang er usikker.