Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Billetter til Scottish Premiership

Toppgrafikk for Scottish Premier League med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Billetter til 2026-2027-sesongen av Scottish Premiership er tilgjengelig nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket 59 kommende Scottish Premier League-kamper tilgjengelig, med totalt 855 billetter til salgs. Prisene starter fra 49 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 136 $.

Neste Scottish Premier League-kamp er Rangers FC vs St. Johnstone, som spilles 24.10.2026 på Ibrox Stadium i Glasgow, Storbritannia.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    3. jan.12:00

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs Celtic
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 399 £
    fra 399 £
  • 2027
    9. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Celtic vs Dundee FC
    Celtic Park, Glasgow, Storbritannia
    fra 62 £
    fra 62 £
  • 2027
    9. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Aberdeen vs Hearts
    Pittodrie Stadium, Aberdeen, Storbritannia
    fra 35 £
    fra 35 £
  • 2027
    9. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Hibernian vs Motherwell
    Easter Road, Edinburgh, Storbritannia
    fra 50 £
    fra 50 £
  • 2027
    23. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Hibernian vs Kilmarnock
    Easter Road, Edinburgh, Storbritannia
    fra 50 £
    fra 50 £
  • 2027
    23. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs St. Johnstone
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 63 £
    fra 63 £
  • 2027
    30. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Hearts vs St Mirren
    Tynecastle Stadium, Edinburgh, Storbritannia
    fra 50 £
    fra 50 £
  • 2027
    30. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Aberdeen vs Rangers FC
    Pittodrie Stadium, Aberdeen, Storbritannia
    fra 48 £
    fra 48 £
  • 2027
    31. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Celtic vs Falkirk
    Celtic Park, Glasgow, Storbritannia
    fra 62 £
    fra 62 £
  • 2027
    3. feb.19:45

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs Kilmarnock
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 45 £
    fra 45 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 448 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Premiership

Scotland · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
12

Premiership 2026/2027

Tabell for Premiership 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Celtic98012351824
2Rangers9621137620
3Hearts95132015516
4Dundee FC94231310314
5St Johnstone93331111012
6Dundee United93331112-112
7Aberdeen93241010011

Formtabell

Formtabell for Premiership 2026/2027
#LagForm
1Celtic
WSeier
WSeier
LTap
WSeier
WSeier
2Rangers
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
DUavgjort
3Hearts
WSeier
LTap
DUavgjort
WSeier
LTap
4Dundee FC
DUavgjort
LTap
WSeier
WSeier
DUavgjort
5St Johnstone
WSeier
LTap
DUavgjort
WSeier
DUavgjort

Toppscorere

Toppscorere i Premiership 2026/2027
#SpillerMål
1Josh FowlerSt Johnstone FC6
2Benjamin NygrenCeltic FC6
3Camilo MarquesCeltic FC5
4Kevin NisbetAberdeen FC4
5Ryan Don NaderiRangers FC4

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Premiership 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Joshua McPakeHeart of Midlothian FC5
2Camilo MarquesCeltic FC5
3Benjamin NygrenCeltic FC4
4Jesse RandallDundee United FC3
5Ryan StrainFalkirk FC3

Siste vinnere

Siste vinnere av Premiership
SesongLagMester
2025/2026Celtic FCNummer to: Heart of Midlothian FC
2024/2025Celtic FCNummer to: Rangers FC
2023/2024Celtic FCNummer to: Rangers FC
2022/2023Celtic FCNummer to: Rangers FC
2021/2022Celtic FCNummer to: Rangers FC
2019/2020Celtic FCNummer to: Rangers FC
2018/2019Celtic FCNummer to: Rangers FC
2017/2018Celtic FCNummer to: Aberdeen FC
2014/2015Celtic FCNummer to: Aberdeen FC
2013/2014Celtic FCNummer to: Motherwell FC

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i Premiership gjennom tidene
#LagTitler
1Celtic FCSist: 2025/202654
2Rangers FCSist: 2010/201153
3Aberdeen FCSist: 1984/19854
4Heart of Midlothian FCSist: 1959/19604
5Hibernian FCSist: 1951/19524
6Dumbarton FCSist: 1891/18921
7Dundee FCSist: 1961/19621
8Dundee United FCSist: 1982/19831
9Kilmarnock FCSist: 1964/19651
10Motherwell FCSist: 1931/19321

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Roman M kapret 1 billett til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Reuben N sikret seg 2 billetter til AS Roma vs Slovan Bratislava.19. okt. 2026
  • Ali A fikk tak i 2 billetter til Sporting CP vs LASK.19. okt. 2026
  • Tommy N skaffet seg 2 billetter til Manchester United vs Bayern Munich.19. okt. 2026
  • Asger B kjøpte 2 billetter til Everton vs Newcastle United.19. okt. 2026
  • Kyle A fikk 2 billetter til Fulham vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Kishan T kapret 2 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Jack W sikret seg 2 billetter til Newcastle United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • viktor D fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Arsenal.19. okt. 2026
  • Sam W skaffet seg 2 billetter til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026

⚽ Kjøp 2026-2027 Scottish Premier League-billetter trygt på nett


Skotsk fotball er bygget på tolv klubber, to byer som aldri slutter å krangle om det, og en liga som presser ut 38 kamper fra en tabell med 12 lag. Scottish Premier League har kun blitt vunnet av Celtic og Rangers siden ligaen ble grunnlagt i 1998, men trekkraften til skotsk fotball har aldri bare handlet om titteljaget. Det handler om Celtic Park under lysene, et Edinburgh-derby på Tynecastle, og et Dundee-derby spilt to hundre meter fra hverandre på samme gate.

Slik kjøper du billetter til Scottish Premier League i 2026

De fleste klubbene i Scottish Premiership selger hjemmebilletter til sesongkortholdere og medlemmer først, noe som etterlater svært lite til alle som reiser inn fra utenfor Skottland. Det er her markedsplassen vår kommer inn. LiveFootballTickets.com har et sanntidslager av billetter til Scottish Premier League for hver spillerunde, fra en ordinær lørdag på Rugby Park til Old Firm-derbyet på Celtic Park. Du kan kjøpe Celtic-billetter, Glasgow Rangers-billetter, Hearts-billetter, Hibernian-billetter, Aberdeen-billetter og billetter til alle andre klubber i divisjonen. Følg disse trinnene for å bestille:

  1. Velg kampen du vil se og klikk «View Tickets».
  2. Velg området du ønsker å sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne «Buy»-knappen.
  5. Fullfør bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk «Make Payment».
  8. Billettene er nå dine!

Billetter til Scottish Premier League

Scottish Premiership er den minste av Europas kjente toppdivisjoner og en av de mest høylytte. Tolv klubber, fire av dem deler by med sin største rival, produserer en atmosfære som besøkende supportere konsekvent rangerer over det de finner i større ligaer. I 2026-2027-sesongen består divisjonen av Celtic, Glasgow Rangers, Heart of Midlothian, Hibernian, Aberdeen, Dundee, Dundee United, Motherwell, Kilmarnock, St Mirren, St Johnstone og Falkirk. Vi lister billetter til alle disse, hjemme og borte, og vi tar hånd om bestillingen din slik at billettene når deg i tide til kampen.


Hvorfor du bør bestille dine Scottish Premiership-billetter hos LiveFootballTickets.com

Skotske klubber er blant de mest restriktive billettsalgsoperatørene i Europa. Celtic og Rangers har begge lange ventelister for sesongkort, og derbytildelinger er knyttet til lojalitetspoeng som en førstegangsbesøkende rett og slett ikke kan bygge opp. Som en sekundær markedsplass gir vi deg en vei inn. Her er hvorfor supportere som reiser til Skottland bestiller hos oss.

Trygghet

Hver billett som selges gjennom LiveFootballTickets.com er dekket av vår 150% garanti: hvis noe uventet skjer med bestillingen din, får du full refusjon pluss 50% ekstra butikkreditt. Vi har spurt kunder om deres opplevelse i tjue år, og vi har nå passert 20 000 anmeldelser på Trustpilot med en score på 4,7 av 5. For skotsk fotball spesifikt er temaene som kommer tilbake oftest:

  • Trygghet når man kjøper til en utsolgt Old Firm-kamp
  • Tydelige instruksjoner om inngang, adgang og digitale billetter
  • Levering i tide, inkludert kuréroverdragelse ved stadion
  • Plasser som stemmer med annonsen

Dette er noen anmeldelser fra kunder som bestilte billetter til skotsk fotball gjennom vår plattform:

Aiden Robertson fra Storbritannia tok med faren sin til et Old Firm-derby.
Didn't put a single foot wrong great customer service instant replies pretty much all round help and very useful thank yky me and my dad had th day of our life's at Celtic rangers Anmeldelse på Trustpilot

Sophie fra Storbritannia bestilte Rangers v Celtic og mottok billettene digitalt før kampen.
We were worried going into the experience as we had seen some reviews about tickets not working etc. However, our experience with the website was flawless. Our tickets were emailed digitally days before the match. We were given clear details on how to use them and to use the specific gates on the tickets etc. It worked perfectly and we had an amazing game at Rangers v Celtic with great seats. Anmeldelse på Trustpilot

Kyle Riseley fra Storbritannia bestilte sin første Celtic-kamp noensinne.
While I was apprehensive of using a ticket site for our first ever Celtic game due to scaremongering on social media I can honestly say this is the best site around for sold out events, they give you piece of mind by providing you with a WhatsApp number if anything was to go wrong. Please if you're ever struggling with tickets to a game please use this site! Anmeldelse på Trustpilot

Jack R reiste fra Australia for å se tre kamper, inkludert Rangers v Celtic.
Travelled from Australia to go watch some games in the UK, impossible to get tickets any other way (...) out of the 3 games we bought tickets for, we went to all 3 and the seats were exactly as described on the listing. Anmeldelse på Trustpilot

En tilbakevendende kunde møtte vår kurér utenfor Celtic Park.
Delivery of the tickets was spot-on we arrived at Celtic park to meet our courier and he was bang on time. Anmeldelse på Trustpilot

Du kan lese alle våre anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Kundeservice døgnet rundt

Skotske kamper flyttes rundt mer enn de fleste. Kamper blir flyttet for TV, for cupomkamper og, om vinteren, for været. Det er nettopp derfor vi driver et 24/7 kundeserviceteam. Hvis avsparken din endres på kort varsel eller du trenger hjelp ved inngangen en søndags formiddag i Glasgow, er det noen å snakke med.

Bredt utvalg av billetter til skotsk Premier League

Akkurat nå har vi 855 billetter til skotsk Premier League tilgjengelig fordelt på 59 kommende kamper. Våre selgere fyller på hele tiden, så hvis kampen eller tribunen du ønsker ikke er oppført i dag, sjekk igjen om noen dager.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har solgt fotballbilletter siden 2006 og skotsk fotball har vært en del av vårt utvalg fra starten. Kolleger på tvers av alle avdelinger har vært hos oss i mer enn femten år, noe som betyr mest på kampene der detaljene er kompliserte: derby-tildelinger, medlemskapsregler og siste-minutt TV-endringer.

Scottish Premiership-stadioner 2026-2027

Skotske fotballanlegg er gamle, tette og nære banen, noe som i stor grad bidrar til at atmosfæren bærer så godt. Celtic Park rommer over 60 000 tilskuere og er det største klubbanlegg i Skottland, mens de minste arenaene i divisjonen har færre enn 8 000 sitteplasser. Under finner du alle tolv 2026-2027 Premiership-stadioner.

Klubb Stadion Sted Kapasitet Stiftet Kallenavn
Celtic Celtic Park Glasgow 60,411 1888 The Hoops
Glasgow Rangers Ibrox Stadium Glasgow 51,700 1872 The Gers
Hibernian Easter Road Edinburgh 20,421 1875 Hibees
Heart of Midlothian Tynecastle Park Edinburgh 19,852 1874 The Jambos
Aberdeen Pittodrie Stadium Aberdeen 19,274 1903 The Dons
Kilmarnock Rugby Park Kilmarnock 15,003 1869 Killie
Dundee United Tannadice Park Dundee 14,223 1909 The Terrors
Motherwell Fir Park Motherwell 13,677 1886 The Steelmen
Dundee Dens Park Dundee 11,775 1893 The Dark Blues
St Johnstone McDiarmid Park Perth 10,696 1884 The Saints
Falkirk Falkirk Stadium Falkirk 7,937 1876 The Bairns
St Mirren St Mirren Park Paisley 7,937 1877 The Buddies

Billettpriser og tilgjengelighet for Scottish Premier League sist oppdatert 19.10.2026.

Stadionstatistikk i skotsk Premiership

  • Største stadion: Celtic Park (60 411), den største klubbstadionen i Skottland
  • Minste arenaer: Falkirk Stadium og St Mirren Park, begge under 8000
  • Total kapasitet: rundt 253 000 plasser fordelt på 12 stadioner
  • Gjennomsnittlig kapasitet: rundt 21 000 per stadion
  • Glasgow-klubber: 2 (Celtic, Glasgow Rangers)
  • Edinburgh-klubber: 2 (Heart of Midlothian, Hibernian)
  • Dundee-klubber: 2 (Dundee, Dundee United), med Dens Park og Tannadice Park omtrent 200 meter fra hverandre
  • Gjennomsnittlig publikum i serien i 2025/26: 17 906, av totalt mer enn 4 millioner
  • Høyeste publikum i 2025/26: 59 079 for Celtic mot Heart of Midlothian

The Old Firm: Celtic og Glasgow Rangers

Der Premier League har en Big Six, har Skottland en Big Two. Celtic og Glasgow Rangers har vunnet alle skotske seriegull siden 1985, og samtlige titler i Scottish Premier League siden ligaen ble dannet i 1998. Sammen har de 111 skotske mesterskap. Det er bakgrunnen for Old Firm-derbyet, og det er grunnen til at disse to kampene er de vanskeligste billettene å få tak i.

Celtic

Stiftet i Glasgows East End i 1888, Celtic er Skottlands mest suksessrike klubb med 56 serietitler, og den eneste klubben som har spilt i alle sesonger i skotsk toppserie. De var den første britiske klubben som vant Europacupen, i 1967, med et lag rekruttert nesten utelukkende fra innenfor tretti mil fra Glasgow. Celtic Park og dets 60 411 plasser skaper den lyden klubben er kjent for over hele verden.

Glasgow Rangers

Rangers har 55 serietitler, én bak rivalene, og dominerte 1990-tallet med ni på rad under Walter Smith. Økonomisk kollaps i 2012 sendte klubben ned i fjerde divisjon, og veien tilbake tok fire sesonger. Ibrox, med sin fredede røde murfasade og hovedtribunen tegnet av Archibald Leitch, er en av de mest karakteristiske arenaene i britisk fotball.

Old Firm-derbyet

Celtic mot Rangers spilles fire ganger de fleste sesonger, to ganger på Celtic Park og to ganger på Ibrox, pluss eventuelle cupoppgjør. Bortekvoter er små og fordeles gjennom klubbenes lojalitetsprogrammer, og derfor er kampen utsolgt lenge før ordinært salg. Vil du være til stede, bestill tidlig.

Skotsk Premier League-vinnere siden 1998

Klubb SPL / Premiership-titler Totalt skotske titler Siste tittel
Celtic 20 56 2025/26
Glasgow Rangers 8 55 2020/21

Celtic vant 2026-2027 forgjenger-sesongen, 2025/26, for et femte strake mesterskap og sitt tolvte i Premiership-æraen. Den siste klubben utenfor Glasgow som ble kronet skotsk mester var Aberdeen, i 1985.

Utfordrerne

Heart of Midlothian, den mest konsekvente utfordreren de siste sesongene, endte 2025/26 på Champions League-kvalifiseringsplass for første gang på en generasjon. Tynecastle Park er kjent for å være trangt, med tribunene presset helt inn til sidelinjene.

Hibernian deler Edinburgh med Hearts, og derbyet mellom dem er det eldste i Skottland. Easter Road har igjen vært europeisk arena de siste sesongene.

Aberdeen er fortsatt de siste ikke-Glasgow-mestrene og den eneste skotske klubben foruten Celtic og Rangers som har vunnet en stor europeisk turnering, da de tok Cupvinnercupen i 1983 under Alex Ferguson.

Motherwell leverte langt over sitt budsjett i 2025/26, og endte på europaplass med en tropp satt sammen for en brøkdel av kostnadene til klubbene over dem.

Rivalisering og derbyer

  • Old Firm: Celtic v Glasgow Rangers
  • Edinburgh-derby: Heart of Midlothian v Hibernian
  • Dundee-derby: Dundee v Dundee United
  • New Firm: Aberdeen v Dundee United
  • Lanarkshire-derby: Motherwell v lokale rivaler fra omkringliggende område

Legender og stjerner i skotsk Premier League

Skottlands øverste divisjon har produsert to helt forskjellige typer helter: spillerne som ble lenge nok til å bli del av inventaret, og de som brukte ligaen som springbrett til den aller øverste delen av europeisk fotball.

Legendene

  • Henrik Larsson (Celtic), 242 mål på syv sesonger og fortsatt det navnet Celtic-supportere nevner først.
  • Ally McCoist (Rangers), klubbens mestscorende gjennom tidene og senere deres trener.
  • Brian Laudrup (Rangers), den danske angriperen i sentrum av laget som tok ni strake titler.
  • Kris Boyd (Rangers, Kilmarnock), skotsk Premier Leagues mestscorende i ligaens moderne æra.
  • Scott Brown (Hibernian, Celtic), et tiår som kaptein og en av de mest meritterte spillerne i moderne ligahistorie.
  • Jimmy Johnstone (Celtic), kåret til klubbens beste spiller gjennom tidene og en Lisbon Lion.
  • Willie Miller (Aberdeen), kapteinen på laget som slo Real Madrid i en europacupfinale.

Springbrett til toppen

Skotsk Premiership har blitt et av Europas mest pålitelige talentmarkeder. Virgil van Dijk kom til Celtic fra Nederland som en ukjent midtstopper og dro til Premier League to sesonger senere. Andy Robertson kom gjennom de skotske divisjonene før han ble Champions League-vinner. Kieran Tierney, Moussa Dembele og Odsonne Edouard ble alle solgt for betydelige summer. Å se en kamp i skotsk Premiership betyr ofte å se en spiller som kommer til å være verdt tjue ganger så mye om tre år.

Om skotsk Premier League

Historie

Scottish Premier League ble dannet i 1998, da de ti klubbene fra den gamle Premier Division brøt ut av Scottish Football League for å drive sin egen konkurranse og forhandle sine egne TV- og sponsoravtaler. Ligaen utvidet til tolv klubber i 2000. I 2013 fusjonerte SPL med Scottish Football League for å skape Scottish Professional Football League, og toppdivisjonen ble omdøpt til Scottish Premiership, selv om SPL-navnet fortsatt brukes av supportere og søkemotorer. Hovedsponsorer har inkludert Bank of Scotland, Clydesdale Bank, Ladbrokes, cinch og, for 2026-2027-sesongen, William Hill.

Splittelsen

Skotsk Premiership bruker et format som ikke finnes noe annet sted blant Europas bedre kjente ligaer. Tolv klubber møter hverandre tre ganger, hjemme og borte og så én gang til, til sammen 33 kamper. Tabellen deles deretter i en topp seks og en bunn seks, og hver klubb spiller mot de fem lagene i sin egen halvdel én gang til, slik at alle kommer opp i 38 kamper. I 2026-2027-sesongen kommer splittelsen etter runde 33 i april.

To ting følger av dette. Tittelkampen, europakampen og nedrykksstriden avgjøres alle i en serie på fem kamper mellom direkte rivaler, noe som gjør sluttukene uvanlig intense. Og kampprogrammet for de siste fem rundene bekreftes ikke før splittelsen skjer, så avspark og datoer sent på sesongen annonseres med kort varsel.

Europakvalifisering

Mesteren og andreplassen går inn i kvalifiseringsrundene til Champions League, mens tredje- og fjerdeplass fører til kvalifiseringsrundene til Conference League. Skotsk FA Cup-vinneren kvalifiserer også til Europa. Skotske klubber går ikke direkte inn i gruppespillet og må gjennom kvalifisering, noe som betyr at europakvelder på Celtic Park, Ibrox, Tynecastle og Easter Road kan komme allerede i juli.

Nedrykk

Klubben som ender på tolvteplass rykker ned automatisk og bytter plass med Championship-vinneren. Klubben på ellevteplass spiller en playoffkamp over to kamper mot vinneren av Championship-playoffen, en duell som gjentatte ganger har levert de mest dramatiske kveldene i den skotske sesongen. Både Falkirk og St Johnstone tok seg opp fra andre divisjon de siste sesongene, mens Livingston gikk motsatt vei etter 2025/26.

Stadioner og atmosfære

Skotske arenaer belønner besøkende supportere på en måte som nyere, større stadioner ofte ikke gjør. Tynecastle Park plasserer deg nesten på sidelinjen. Pittodrie ligger med utsikt til Nordsjøen. Tannadice og Dens Park ligger så nært at du kan gå fra den ene til den andre på tre minutter. Celtic Park i full gir jevnlig blir kåret av reisende supportere som den mest bråkete arenaen i Storbritannia. Bestill dine Scottish Premier League-billetter sikkert på nett, fra et omfattende sanntidslager, med 150% pengene-tilbake-garanti og kundeservice 24/7. Vi er ikke tilknyttet noen Scottish Premiership-klubb eller stadion, og billetter kan være priset over pålydende.

Vanlige spørsmål om skotsk Premier League

Dette er spørsmålene vi får oftest om billetter til Scottish Premiership.

Vanlige spørsmål om billetter til skotsk Premier League

LiveFootballTickets.com er en markedsplass for billetter til skotsk Premier League. Våre pålitelige selgere legger ut billettene sine på nettsiden vår, så du kjøper alltid direkte fra en av dem, med vår garanti bak kjøpet.