Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Eredivisie-billetter

Toppgrafikk for Nederlandsk Eredivisie med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Billetter til 2026-2027 Eredivisie-sesongen er tilgjengelige nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket {available_events} kommende Eredivisie-kamper tilgjengelig, med totalt 750 billetter til salgs. Prisene starter fra 71 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 189 $.

Neste Eredivisie-kamp er PSV vs Feyenoord, spilles 25.10.2026 på Philips Stadion i Eindhoven, Nederland.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • søn.
    13. des.20:00

    Nederlandsk Eredivisie

    Ajax vs SC Cambuur
    Johan Cruyff Arena, Amsterdam, Nederland
    fra 99 £
    fra 99 £
  • søn.
    20. des.14:30

    Nederlandsk Eredivisie

    Feyenoord vs FC Twente
    De Kuip, Rotterdam, Nederland
    fra 71 £
    fra 71 £
  • søn.
    20. des.20:00

    Nederlandsk Eredivisie

    PSV vs PEC Zwolle
    Philips Stadion, Eindhoven, Nederland
    fra 61 £
    fra 61 £
  • 2027
    10. jan.14:30

    Nederlandsk Eredivisie

    Feyenoord vs PSV
    De Kuip, Rotterdam, Nederland
    fra 100 £
    fra 100 £
  • 2027
    17. jan.14:30

    Nederlandsk Eredivisie

    Ajax vs FC Groningen
    Johan Cruyff Arena, Amsterdam, Nederland
    fra 110 £
    fra 110 £
  • 2027
    23. jan.16:30

    Nederlandsk Eredivisie

    Ajax vs SC Telstar
    Johan Cruyff Arena, Amsterdam, Nederland
    fra 99 £
    fra 99 £
  • 2027
    23. jan.18:45

    Nederlandsk Eredivisie

    Feyenoord vs PEC Zwolle
    De Kuip, Rotterdam, Nederland
    fra 57 £
    fra 57 £
  • 2027
    23. jan.21:00

    Nederlandsk Eredivisie

    PSV vs ADO Den Haag
    Philips Stadion, Eindhoven, Nederland
    fra 61 £
    fra 61 £
  • 2027
    13. feb.15:00

    Nederlandsk Eredivisie

    PSV vs FC Twente
    Philips Stadion, Eindhoven, Nederland
    fra 105 £
    fra 105 £
  • 2027
    13. feb.15:00

    Nederlandsk Eredivisie

    Feyenoord vs NEC Nijmegen
    De Kuip, Rotterdam, Nederland
    fra 62 £
    fra 62 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Eredivisie

Netherlands · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
18

Eredivisie 2026/2027

Tabell for Eredivisie 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Feyenoord CL972031102123
2AZ Champions League Qualification962120101020
3PSV Europa League Qualification961227121519
4Ajax UECL953127121518
5Twente UECL95221710717
6Sittard UECL94321617-115
7Groningen UECL94232219314

Formtabell

Formtabell for Eredivisie 2026/2027
#LagForm
1Feyenoord
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
2AZ
WSeier
DUavgjort
WSeier
LTap
DUavgjort
3PSV
WSeier
WSeier
LTap
WSeier
LTap
4Ajax
WSeier
WSeier
DUavgjort
DUavgjort
WSeier
5Twente
WSeier
WSeier
WSeier
DUavgjort
LTap

Toppscorere

Toppscorere i Eredivisie 2026/2027
#SpillerMål
1Søren TengstedtGo Ahead Eagles6
2Brynjolfur Darri WillumssonFC Groningen6
3Thom van BergenFC Groningen6
4Julian BrandtAFC Ajax6
5Milan ZonneveldSparta Rotterdam6

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Eredivisie 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Irakli YegoianSBV Excelsior5
2Givairo ReadFeyenoord Rotterdam5
3Gjivai ZechiëlFeyenoord Rotterdam4
4Dylan MbayoPEC Zwolle4
5Evan RottierADO Den Haag4

Siste vinnere

Siste vinnere av Eredivisie
SesongLagMester
2025/2026PSVNummer to: Feyenoord Rotterdam
2024/2025PSVNummer to: AFC Ajax
2023/2024PSVNummer to: Feyenoord Rotterdam
2022/2023Feyenoord RotterdamNummer to: PSV
2021/2022AFC AjaxNummer to: PSV
2020/2021AFC AjaxNummer to: PSV
2018/2019AFC AjaxNummer to: PSV
2017/2018PSVNummer to: AFC Ajax
2016/2017Feyenoord RotterdamNummer to: AFC Ajax
2015/2016PSVNummer to: AFC Ajax

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i Eredivisie gjennom tidene
#LagTitler
1AFC AjaxSist: 2021/202236
2PSVSist: 2025/202627
3Feyenoord RotterdamSist: 2022/202316
4Koninklijke HC&VVSist: 1913/19148
5Sparta RotterdamSist: 1958/19596
6Go Ahead EaglesSist: 1932/19334
7HBS CraeyenhoutSist: 1924/19253
8Willem II TilburgSist: 1954/19553
9ADO Den HaagSist: 1942/19432
10AZSist: 2008/20092

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Samantha R kapret 2 billetter til Newcastle United vs Fulham.19. okt. 2026
  • Josef S sikret seg 2 billetter til Manchester City vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Finlay K fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Sports E skaffet seg 2 billetter til Sabah FK vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • jinsu B kjøpte 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Noureddine C fikk 1 billett til Real Madrid vs RB Leipzig.19. okt. 2026
  • Freek M kapret 2 billetter til Fulham vs Brentford.19. okt. 2026
  • Arnd T sikret seg 2 billetter til West Ham United vs Bristol City.19. okt. 2026
  • Luis B fikk tak i 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Mohammed A skaffet seg 3 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026

2026-2027 Eredivisie-billetter - nederlandsk fotball


Siden Eredivisie startet, har ligaen vært dominert av tre klubber - Ajax, PSV Eindhoven og Feyenoord. Men også AZ Alkmaar har vært en drivkraft de siste årene. Ajax har vunnet Eredivisie flere ganger (36) enn noe annet nederlandsk lag. Andre lag som har vunnet Eredivisie mellom Ajax og PSVs suksess har vært Willem II, Sparta Rotterdam, FC Twente og Feyenoord (siste mester)..

Slik kjøper du billetter til nederlandsk Eredivisie i 2026!

LiveFootballTickets.com sin sikre nettside har et sanntidslager av alle de beste Eredivisie-billettene til salgs for kommende kamper og kampdagsbilletter til alle priser i ulike seksjoner av fotballstadionene for å se dine favorittlag kjempe i det vakre fotballspillet! Du kan kjøpe billige nederlandske Eredivisie-billetter og vanskelig tilgjengelige Eredivisie-billetter eller KNVB Beker-billetter for å nyte atmosfæren, spenningen og energien i direktesendt fotball. Kjøp nederlandske Eredivisie-fotballbilletter inkludert Feyenoord-billetter, PSV Eindhoven-billetter, Ajax-billetter, FC Twente-billetter, AZ Alkmaar-billetter, og FC Utrecht-billetter for å se din favorittklubb og superstjerner i aksjon. LiveFootballTickets.com har billetter til Eredivisie-kamper der ditt favorittlag spiller. Følg disse trinnene for å bestille billettene dine nå:

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'View Tickets'.
  2. Velg området du ønsker å sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Buy'-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjon er korrekt.
  7. Klikk 'Make Payment'.
  8. Billettene er nå dine!

Nederlandske Eredivisie-billetter

Nederlandsk Eredivisie har en lojal fanskare som støtter de atten spennende titanlagene som spiller i Norges toppliga. Titan Eredivisie-lag inkludert Ajax, PSV Eindhoven, Feyenoord, AZ Alkmaar, FC Twente og FC Utrecht dominerer toppen av elitetabellen. Du vil nyte å se noen av disse klubbene i aksjon – men planlegg tidlig og kjøp fotballbilletter nå hos LiveFootballTickets.com. Vi har et bredt utvalg med de beste Eredivisie-billettene til hver kamp i denne spennende ligaen. Vi tar oss av bestillingen din og sørger for at du mottar billettene dine i tide før kampen.


Hvorfor du bør bestille dine Eredivisie-billetter hos LiveFootballTickets.com

Eredivisie er en av de mest spennende ligaene i verden. Hver eneste kamp som involverer Ajax, PSV eller Feyenoord er vanligvis utsolgt veldig raskt. Det er her LiveFootballTickets.com kommer inn. Vi er en sekundær fotballbillettmarkedsplass med billetter til hver eneste kamp. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i eksplosiv vekst, vil vi gjerne forklare deg hvorfor du bør bestille dine Eredivisie-billetter hos LiveFootballTickets.com. Vi vil gjøre dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Trygghet

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten vår er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi LiveFootballTickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettstedet vårt kommer med en 150 % garanti. Skulle noe uventet skje med billettene dine, får du full refusjon + 50 % ekstra shopping-kreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene fra kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastighet på levering av billetter
  • Positiv opplevelse med sitteplasser

Alle LiveFootballTickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt Eredivisie-billetter via plattformen vår. Dette er et lite utvalg av anmeldelser vi har fått fra kunder som har bestilt Eredivisie-billetter tidligere:

Derek Marsh fra Storbritannia bestilte billetter til sønnens aller første Eredivisie-kamp.
Derek etterlot oss denne anmeldelsen: Godt organisert, god kommunikasjon og fantastiske seter på Johan Cruijff ArenA – kunne ikke bedt om mer, og det gjorde virkelig sønnens første Ajax-kamp. Anmeldelse på Trustpilot

Akhshay George fra Storbritannia bestilte Eredivisie-billetter via plattformen vår.
Akhshay etterlot oss denne anmeldelsen: Flott opplevelse. Hjelp og veiledning i hvert steg på veien. Vil definitivt kjøpe igjen, hvis jeg noen gang skal på Feyenoord-kamp. Anmeldelse på Trustpilot

Rod fra Storbritannia bestilte siste-minutt-billetter til sønnens første Eredivisie-kamp på De Kuip.
Rod etterlot oss denne anmeldelsen: Helt fantastisk. Ble sveket av en annen leverandør etter å ha bestilt over en måned på forhånd. Fikk beskjed på morgenen av arrangementet at billettene ikke kunne leveres. Sønnen min var knust, det var hans aller første Eredivisie-kamp og vi hadde reist langt. Hoppet på Live tickets fra hotellet vi var på og fikk 2 billetter 2 rader bak hjemmebenken på De Kuip til 1/5 av prisen på de andre billettene som ikke var plassert så nært action. Helt strålende til slutt. Takk Live Tickets! Anmeldelse på Trustpilot

Riley Wigmore fra Storbritannia bestilte billetter til sin aller første Eredivisie-kamp.
Riley etterlot oss denne anmeldelsen:
Første gang på Eredivisie-kamp, jeg kunne kjøpe billetter kvelden før kampen og de fikk billettene til meg før jeg våknet. Sømløs prosess. Anmeldelse på Trustpilot

Vi er svært stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20 000+ anmeldelsene. Du kan se alle anmeldelser på Trustpilot-profilen vår.

Kundeservice døgnet rundt

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal besøke sin aller første Eredivisie-kamp, kan det være litt stressende. Derfor satte LiveFootballTickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell, er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Eredivisie-billetter

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette har vi 750 Eredivisie-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se lagerbeholdningen vår fullstendig fornyet.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har vært i bransjen siden 2006, og på den tiden var vi en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter. Noe som har endret seg enormt de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Eredivisie-lag. Det beste med det hele er at ikke bare selskapet har eksistert så lenge, vårt team har også masse erfaring. I alle avdelinger i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene mulig. Med våre 20+ år med erfaring som selskap, vil vi sørge for at din Eredivisie-reise blir en smidig opplevelse!

Eredivisie-stadioner 2026-2027

Eredivisie huser noen av verdens mest ikoniske fotballstadioner. Fra den 55 865 seter store Johan Cruijff ArenA i Amsterdam til den intime atmosfæren på Excelsiors Van Donge & De Roo Stadion – hvert stadion tilbyr en unik kampdagsopplevelse. Nedenfor finner du alle 18 Eredivisie-stadioner med kapasitet og informasjon om sesongkortpriser.

Klubb Stadion Sted Kapasitet Sesongkort (voksen)
Ajax Johan Cruijff ArenA Amsterdam 55 865 €600 - €1 400
Feyenoord De Kuip Rotterdam 47 500 €500 - €1 200
PSV Eindhoven Philips Stadion Eindhoven 35 000 €550 - €1 150
FC Twente De Grolsch Veste Enschede 30 205 €400 - €750
Heerenveen Abe Lenstra Stadion Heerenveen 26 100 €300 - €550
FC Utrecht Stadion Galgenwaard Utrecht 23 750 €380 - €680
FC Groningen Euroborg Groningen 22 550 €320 - €560
AZ Alkmaar AFAS Stadion Alkmaar 19 478 €400 - €700
ADO Den Haag Bingoal Stadion Haag 15 000 €280 - €480 (est.)
Willem II Koning Willem II Stadion Tilburg 14 700 €270 - €450 (est.)
PEC Zwolle MAC³PARK Stadion Zwolle 14 000 €300 - €500
Fortuna Sittard Fortuna Sittard Stadion Sittard 12 500 €260 - €430 (est.)
NEC Nijmegen Goffertstadion Nijmegen 12 500 €280 - €460
Sparta Rotterdam Sparta Stadion "Het Kasteel" Rotterdam 11 026 €300 - €520
Go Ahead Eagles De Adelaarshorst Deventer 10 400 €270 - €450
SC Cambuur Cambuur Stadion Leeuwarden 10 000 €250 - €400 (est.)
SC Telstar BUKO Stadion Velsen-Zuid 6 000 €200 - €350 (est.)
Excelsior Van Donge & De Roo Stadion Rotterdam 4 750 €220 - €380 (est.)

Sesongkortprisene som vises er omtrentlige voksenpriser for sesongen 2026-2027. Prisene varierer etter tribune, medlemsstatus og betalingsmåte. Rabatterte priser tilgjengelig for pensjonister, unge voksne og barn.

Billettpriser og tilgjengelighet for Eredivisie sist oppdatert 19.10.2026.

Stadionstatistikk Eredivisie

  • Største stadion: Johan Cruijff ArenA (55 865) – Ajax
  • Minste stadion: Van Donge & De Roo Stadion (4 750) – Excelsior
  • Total kapasitet Eredivisie: ~371 000 seter fordelt på 18 stadioner
  • Gjennomsnittskapasitet: ~20 600 per stadion
  • Rotterdam-klubber: 3 (Feyenoord, Sparta Rotterdam, Excelsior)
  • Billigste sesongkort: SC Telstar (fra €200)
  • Dyreste sesongkort: Ajax (opp til €1 400)

Eredivisie-legender & stjerner

Helt siden Eredivisie ble grunnlagt, har ligaen sett noen fantastiske stjerner. Pengene involvert i Eredivisie hjalp ligaen og lagene med å investere i bedre spillere. Det ville ta alt for lang tid å snakke om hver eneste stjerne som noen gang har spilt i ligaen. Men det er noen unntak vi ikke kan la være å nevne på denne siden. Willy van der Kuijlen er en av dem, PSV-spissen er fortsatt den tidenes mestscorende i Eredivisie. Med 311 mål er han langt foran konkurrentene. Johan Cruyff, Marco van Basten og Dennis Bergkamp er noen av Eredivisies største. De har vært fantastiske spillere for klubbene sine. For tiden er det også mange spillere som er en absolutt fryd å se på. Dette er noen av Eredivisie-stjernene folk vil se live med sine egne Eredivisie-billetter.

Nåværende Eredivisie-stjerner (2026-2027)

Eredivisie fortsetter å tiltrekke seg spennende unge talenter fra hele Nederland og utover. Dette er noen av spillerne som lyser opp stadioner over hele Nederland denne sesongen.

  • Brian Brobbey (Ajax) – En absolutt målmaskin. Har ikke scoret like mange mål som Van der Kuijlen ennå, men med målraten sin kan han klatre på tidenes liste ved å bli i ligaen i minst noen år til.
  • Johan Bakayoko (PSV Eindhoven) – Nederlandsk-belgisk ving og PSVs hjemmegrodd helt. Stjernebarnet blant PSV-fansen. En av deres egne som løfter Eredivisie-tittelen er en spesiell følelse for ekte PSV-supportere.
  • Calvin Stengs (AZ Alkmaar) – En annen veldig spennende spiller. Stengs gikk gjennom AZ-akademiet, men nyter nå livet som en av klubbens kreative ledere.
  • Igor Paixão (Feyenoord) – den brasilianske vingspilleren som driver Feyenoords angrep. En sjelden spiller, som gjør og ser ting ingen andre gjør og ser.
  • Antoni Milambo (Feyenoord) – Antoni Milambo er en av de spillerne folk alltid vil se. Nederlenderen er et sjeldent talent, en å følge med på i årene som kommer.
  • Wout Weghorst (Ajax) – den nederlandske landslagsspilleren som leder Ajax' angrep.
  • Kenneth Taylor (Ajax) – Bestemt til å bli Ajax-kaptein en dag. Nederlenderen kom gjennom klubbens akademi og var en viktig del av et Eredivisie-vinnende Ajax-lag.
  • Ryan Flamingo (Feyenoord) – En kommanderende midtstopper som har blitt en viktig spiller i Feyenoord.
  • Sven Mijnans (Go Ahead Eagles) – Var en av de beste spillerne utenfor de seks store de siste sesongene. Han var en viktig del av Go Ahead Eagles' KNVB Cup-vinnende lag.

De store seks: Eredivisies eliteklubber

De seks klubbene med størst historie og status kalles de store seks. Noe som er en stor forskjell fra topp 6 selvfølgelig. Vi ser det i vår billettomsetning også, de store seks-klubbene er de som tiltrekker seg flest supportere. Disse lagene har vært en absolutt dominerende kraft i nederlandsk og europeisk fotball.

Hvem er de store seks?

Ajax – Den mest suksessfulle klubben i Eredivisie-historien, med 36 titler. Ajax har alltid vært en stor klubb, men Rinus Michels' Total Football-filosofi løftet virkelig klubben til et høyere nivå. Johan Cruijff ArenA (55 865) er oppkalt etter deres mest berømte sønn av en grunn.

PSV Eindhoven – Har alltid vært en stor klubb, støttet av Philips-selskapet som var med på å grunnlegge den. De har vunnet 26 Eredivisie-titler og europacupen i 1988. Etter lang ventetid mellom titler, brølte klubben seg tilbake i kampen om trofeer under trener Peter Bosz.

Feyenoord – Feyenoord er litt spesiell. Klubben produserte mange toppspillere og var den første nederlandske klubben som vant europacupen, samme år løftet de også World Club Cup. I en periode gikk de lenge uten å vinne Eredivisie. Feyenoord brøt en lang ligatittel-tørke i 2016-17, og klubben vant sin 15. Eredivisie-tittel i 2022/23.

AZ Alkmaar – Den regjerende overraskelsespakken i den moderne Eredivisie-æraen etter å ha vunnet tittelen i 2008-09. AZ er fortsatt en av få klubber som har gått en hel sesong med en tittelvinnenede kampanje dette århundret. De ble virkelig forandret av trener Louis van Gaal, som gjorde klubben til en profesjonell Eredivisie-side som slo langt over sin vektklasse.

FC Twente – En annen klubb hvis historie ble helt forandret etter ambisiøse investeringer på 2000-tallet. Twentes tittelseier i 2009-10, under trener Steve McClaren, er fortsatt et av de store sjokkene i moderne Eredivisie-historie. Klubben har siden jobbet hardt med å bygge seg tilbake mot toppen av tabellen.

FC Utrecht – FC Utrecht er den siste av de store seks og også den minst suksessfulle når det gjelder titler. Domstedelingen har aldri vunnet Eredivisie, men de er den eneste klubben utenfor den tradisjonelle eliten som aldri har rykket ned fra toppdivisjonen. Det blir en stor jobb å endelig gi dem en første Eredivisie-tittel.

Hvorfor er de store seks viktig?

Økonomisk dominans

Disse seks klubbene genererer de høyeste inntektene i nederlandsk fotball gjennom kampdag-inntekter, kringkastingsavtaler, kommersielle partnerskap og merchandising-salg. Deres økonomiske muskelkraft gjør det mulig for dem å tiltrekke seg de beste spillerne og managerne Eredivisie kan tilby.

Champions League-løpet

I lang tid var det et reelt løp om europeiske plasser. Mesteren kvalifiserer seg automatisk for Champions League. Siden det nye oppsettet til Champions League, kvalifiserer som regel også andreplass- og tredjeplass-laget seg for turneringen via ligaen. En ekstra plass kan komme til etter å ha vunnet Europa League. Derfor er det viktig for alle lag å havne så høyt som mulig.

Historiske rivalkamper

Det er mange spennende derbyer og rivalkamper i Eredivisie. Spesielt i de store seks er det noen hete oppgjør. I denne tabellen tar vi deg med gjennom disse rivalitetene:

  • De Klassieker: Ajax vs Feyenoord
  • De Topper: Ajax vs PSV Eindhoven / Feyenoord vs PSV Eindhoven
  • Noord-Hollandse Derby: AZ Alkmaar vs Ajax
  • Derby van het Oosten: FC Twente vs FC Utrecht

Store seks innbyrdes: Eredivisie-æraen

Klubb Eredivisie-titler Europacup KNVB-cuper Topp 3-plasseringer
Ajax 36 4 20 60
PSV Eindhoven 26 1 11 55
Feyenoord 15 1 13 45
AZ Alkmaar 1 0 2 8
FC Twente 1 0 3 6
FC Utrecht 0 0 3 5

Ajax, PSV og Feyenoord har til sammen vunnet det store flertallet av Eredivisie-titler siden ligaen ble fullt profesjonell i 1956. Av disse store seks har bare AZ Alkmaar og FC Twente også fått hendene på trofeet, mens FC Utrecht fortsatt er det eneste alltid-tilstedeværende medlemmet som venter på en første tittel. De eneste klubbene utenfor denne gruppen som har blitt kåret til nederlandske mestere gjorde det i amatøræraen før 1956, inkludert Willem II og Sparta Rotterdam.

Utfordrerne

Det skjer ikke ofte at de store 6 også danner topp 6. Det er alltid noen av dem som presterer dårlig, mens noen andre lag gjør det virkelig bra. Noen av disse utfordrerne er:

Heerenveen – Støttet av en lidenskapelig Friesland-supporterbase, har klubben nådd Eredivisies elitesjikt før. Når Abe Lenstra Stadion koker, er det ikke et eneste lag som enkelt tar med seg 3 poeng hjem.

FC Groningen – Under en rekke ambisiøse managere har Groningen re-etablert seg som en topphalftkraft. Å nå en UEFA Cup-semifinale i 2006/07 annonserte deres retur til nederlandsk fotballs elite på Euroborg (22 550).

Sparta Rotterdam – Kasteelheren har slått over sin vektklasse gjennom historie og tradisjon som den eldste profesjonelle klubben i Nederland. Europeisk fotball på Sparta Stadion "Het Kasteel" (11 026) virket utenkelig for ti år siden.

Go Ahead Eagles – Superboorens datadrevne tilnærming har forstyrret tradisjonell Eredivisie-tenkning. Deres evne til å konkurrere med de store seks til tross for begrensede ressurser, inkludert en KNVB Cup-seier i 2024-25, gjør dem til en av ligaens mest fascinerende historier.

Historie

På slutten av 1954-1955-sesongen la folk fram et forslag om å etablere en ny, fullt profesjonell liga. Ideen bak dette forslaget var å bringe mer penger inn i fotballspillet. Toppdivisjons-klubbene samlet seg under Royal Dutch Football Association (KNVB) 1. august 1956. Dette var starten på Eredivisie slik vi kjenner den. Denne nylig dannede toppdivisjonen organiseres fortsatt under KNVB, ulikt noen av sine europeiske naboer. Dette gir Eredivisie muligheten til å forhandle fram kollektive kringkastingsavtaler gjennom Eredivisie CV. Med denne strukturen var det forventet at de nederlandske lagene skulle kunne konkurrere med de andre europeiske klubbene, selv mens de opererte på mindre budsjetter. Eredivisie startet med en håndfull kringkastere, men nådde over tiårene avtaler med flere store nederlandske kringkastingspartnere. Målet fortsetter å være å bygge et konkurransedyktig produkt som kan hevde seg mot de større ligaene i Europa.

Eredivisie-seire og trofeer

Forsvarende Eredivisie-mestre er PSV Eindhoven, som vant 2023-2024-tittelen under Peter Bosz. Ajax har vunnet 36 Eredivisie-titler siden ligaen ble profesjonell, flest av alle lag i toppdivisjonens historie. Andre lag som har vunnet Eredivisie er Willem II, Sparta Rotterdam, AZ Alkmaar og FC Twente. Billige og premium fotballbilletter for nederlandsk Eredivisie er tilgjengelige for kjøp nå på LiveFootballTickets.com. I tabellen nedenfor finner du klubbene som har vunnet trofeet siden Eredivisie ble fullt profesjonell i 1956.

Lag Ant. titler År for tittel
Ajax 36 1957, 1960, 1966, 1967, 1968, 1970, 1972, 1973, 1977, 1979, 1980, 1982, 1983, 1985, 1990, 1994, 1995, 1996, 1998, 2002, 2004, 2011, 2012, 2013, 2014, 2019, 2021 og 2022
PSV Eindhoven 26 1963, 1975, 1976, 1978, 1986, 1987, 1988, 1989, 1991, 1992, 1997, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2015, 2016, 2018 og 2024
Feyenoord 15 1961, 1962, 1965, 1969, 1971, 1974, 1984, 1993, 1999, 2017 og 2023
Sparta Rotterdam 1 (før 1956) 1959
AZ Alkmaar 1 2009
FC Twente 1 2010

Champions League-kvalifisering

Mesteren av Eredivisie kvalifiserer seg automatisk for neste sesongs Champions League. De siste sesongene har en sterk UEFA-koeffisient gitt Eredivisie ytterligere en Champions League- eller Europa League-plass for andreplass- og tredjeplass-laget. Lagene som havner utenfor kvalifiseringsplassene kan bare kvalifisere seg for Europa ved å vinne Champions League, Europa League eller Conference League. Å nå europeisk fotball er grunnleggende et must for seks Eredivisie-lag. Ajax, PSV Eindhoven, Feyenoord, AZ Alkmaar, FC Twente og FC Utrecht. Alt mindre enn europeisk fotball er en katastrofe for disse lagene. Kampen om de europeiske plassene er en veldig spennende en helt til slutten av sesongen. Bestill dine Eredivisie-billetter sikkert på nett og støtt laget ditt i kampen om en plass i Europa.

Nedrykk

Kampen om de europeiske plassene er ikke den eneste spennende kampen i Eredivisie. Spenningen er trolig enda høyere nederst på tabellen. Laget med færrest poeng på slutten av hver sesong rykker direkte ned til Eerste Divisie, mens lagene like over dem går inn i nacompetitie-sluttspillet mot lag fra andredivisjonen. Nedrykk er den største frykten for hvert lag i Eredivisie. Selv om det er noen lag som har svært liten sannsynlighet for å rykke ned, er ingen trygge i denne konkurransen. Det er uten tvil det verste som kan skje for hvert lag i Eredivisie. Lag i nedrykksfare kan bruke all støtten du kan gi dem. Så se kampene til favoritlaget ditt live på stadion. Du kommer virkelig til å nyte den ekte nederlandske fotballatmosfæren.

Kjøp dine fotballbilletter sikkert på nett til konkurransedyktige priser. LiveFootballTickets.com har betjent tusenvis av fornøyde nederlandsk Eredivisie-supportere i mer enn syv år. Bestill dine ettertraktede Eredivisie-billetter hos oss fra et omfattende sanntidslager, og få 150% penger tilbake-garanti, vennlig og kompetent kundeservice. Hvis billetter fortsatt er tilgjengelige, tar vi imot siste-minutt-bestillinger på én eller flere Eredivisie-fotballbilletter hos LiveFootballTickets.com. Vi er ikke tilknyttet noen Eredivisie-fotballklubb eller stadion, og billetter kan være priset over pålydende verdi.

Stadioner

Nederlandsk Eredivisie har alt å tilby som en ekte fotballsupporter ser etter. Du kan se en kamp på de vakreste, store, moderne stadionene i verden. Johan Cruijff ArenA og Philips Stadion er for eksempel to høyteknologiske stadioner. Den andre siden av spekteret er også tilgjengelig i Eredivisie. Sparta Stadion "Het Kasteel" er et virkelig autentisk nederlandsk fotballstadion. Stadionet har tjent som Sparta Rotterdams hjemmebane siden tidlig på 1900-tallet. Fotballsupportere fra hele verden besøker de beste stadionene i Eredivisie og forteller oss at hvert stadion er en helt annen opplevelse. Følg deres eksempel og vi er sikre på at du vil være enig med dem. Fotballsupportere i Eredivisie er trolig de beste supporterne i verden. Skjønnheten til et Eredivisie-stadion kombinert med atmosfæren fra supporterne gir en opplevelse du aldri vil glemme!

Eredivisies største managere

Fra Rinus Michels' Total Football i Ajax til Guus Hiddinks perioder rundt om i ligaen, Louis van Gaals tittelvinning med AZ Alkmaar og Peter Bosz' tittelvinning med PSV, har Eredivisie blitt formet av noen av spillets største trenere.

Eredivisie FAQ

Eredivisie er en av verdens mest historiske ligaer. Mange mennesker fra hele verden prøver å finne de beste billettene til denne fantastiske ligaen. Her svarer vi på de mest stilte spørsmålene om Eredivisie-billetter.

Ofte stilte spørsmål om Eredivisie-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen for alle dine Eredivisie-billetter. Vi har flere pålitelige selgere som legger ut alle sine billetter på nettsiden vår. Så du kjøper alltid billettene dine direkte fra en av våre selgere.

Billetter til 2026-2027 Eredivisie-sesongen er tilgjengelige nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket {available_events} kommende Eredivisie-kamper live, med totalt 750 billetter til salgs. Prisene starter fra 71 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 189 $.

Neste Eredivisie-kamp er PSV vs Feyenoord, og spilles den 25.10.2026 på Philips Stadion i Eindhoven, Nederland.