Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

AC Milan billetter

Toppgrafikk for Milan med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
AC Milan, offisielt Associazione Calcio Milan, er en av de mest meritterte klubbene i verdensfotballen og den nest mest suksessrike klubben i Europacup- og Champions League-historien, bare bak Real Madrid. Sesongen 2025-26 var ikke enkel. Ikke bare endte Rossoneri på 5. plass i Serie A med 70 poeng, også en Coppa Italia-exit i 16-delsfinalen mot Lazio 4. desember 2025 gjorde det til en vanskelig kampanje under hovedtrener Massimiliano Allegri, som fikk sparken 25. mai 2026 etter at Milan gikk glipp av Champions League-fotball. Kaptein Mike Maignan bar armbindet gjennom hele sesongen, og det var i det minste ett stort høydepunkt: Milan vant begge derbyene mot byrivalen Inter, 1-0 ved Christian Pulisic 23. november 2025 og 1-0 igjen ved Pervis Estupiñán 8. mars 2026. En ny æra begynner også for 2026-2027-kampanjen, med Ruben Amorim nå ved roret på en treårskontrakt. AC Milan deler San Siro, offisielt Stadio Giuseppe Meazza, med byrivalen Inter. Anlegget rommer 75.923 tilskuere og ligger nordvest i byen, hvor Curva Sud forvandles til en vegg av rødt og svart på hver kampdag. Også på en rolig ukeskamp faller sjelden etterspørselen etter en plass på dette stadionet. Bestill alle dine AC Milan billetter for 2026-2027-sesongen trygt på nett på Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 11434 billetter tilgjengelig på tvers av alle AC Milan-kamper, med priser fra bare 18 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 97 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle AC Milan-kamper gjennom hele sesongen, både hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    25. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Lecce vs Milan
    Stadio Via del Mare, Lecce, Italia
    fra 222 £
    fra 222 £
  • 2027
    2. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Milan vs Lazio
    San Siro, Milano, Italia
    fra 53 £
    fra 53 £
  • 2027
    9. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Parma vs Milan
    Stadio Ennio Tardini, Parma, Italia
    billetter
  • 2027
    16. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Milan vs Roma
    San Siro, Milano, Italia
    fra 78 £
    fra 78 £
  • 2027
    23. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Venezia vs Milan
    Stadio Pier Luigi Penzo, Venezia, Italia
    fra 311 £
    fra 311 £
  • 2027
    30. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Milan vs Udinese
    San Siro, Milano, Italia
    fra 61 £
    fra 61 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

AC Milan

Rossoneri / Diavolo · Stadio Giuseppe Meazza · Milano, Italy · Grunnlagt 1899

Trener: Ruben Amorim (Portugal)

Stallstørrelse
33
Snittalder
23.9
Ligatitler
19
Europacuptitler
7

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Inter CL76102191219
2Lazio CL76101441019
3AS Roma CL75201631317
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313

Form og toppspillere

Formkurve

  1. DUavgjort
  2. DUavgjort
  3. WSeier
  4. DUavgjort
  5. WSeier

Toppscorer

Adrien Rabiot

4 mål

Flest målgivende

Adrien Rabiot

3 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for AC Milan
DatoKampResultat
12. sep.SS Lazio - AC Milan2 - 2
DUavgjort
16. sep.AC Milan - Sport Lisboa e Benfica0 - 2
LTap
20. sep.AC Milan - US Lecce3 - 0
WSeier
11. okt.US Sassuolo Calcio - AC Milan1 - 1
DUavgjort
15. okt.FC Red Bull Salzburg - AC Milan0 - 4
WSeier
18. okt.AC Milan - Atalanta BC3 - 2
WSeier

Spillerstall

AC Milan Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Lorenzo Torriani211,97 mItalyi/t
Léo Bouyer18i/tFrancei/t
Matteo Pittarella18i/tItalyi/t
Mike Maignan301,90 mFranceright
Pietro Terracciano361,93 mItalyright
AC Milan Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Davide Bartesaghi20i/tItalyi/t
Fikayo Tomori281,85 mEnglandright
Koni De Winter241,91 mBelgiumi/t
Mario Gila26i/tSpaini/t
Matteo Gabbia261,85 mItalyright
Pervis Estupiñán281,75 mEcuadorleft
Sankhoun Diawara20i/tFrancei/t
Strahinja Pavlović251,94 mSerbialeft
Valeri Vladimirov18i/tBulgariai/t
AC Milan Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Adrien Rabiot311,88 mFranceright
Alexis Saelemaekers271,80 mBelgiumright
Alphadjo Cissè19i/tItalyi/t
Ardon Jashari241,81 mSwitzerlandi/t
Christian Comotto18i/tItalyi/t
Christian Pulisic281,73 mUnited Statesright
Emanuele Sala181,91 mItalyi/t
Filippo Terracciano231,81 mItalyright
Lorenzo Ossola19i/tItalyi/t
Luka Modrić411,73 mCroatiaright
Omari Hutchinson22i/tEnglandi/t
Ruben Loftus-Cheek301,92 mEnglandleft
Samuel Chukwueze271,72 mNigerialeft
Yunus Musah231,67 mUnited Statesright
AC Milan Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Alex Castiello19i/tItalyi/t
Diego Moreira221,79 mBelgiumi/t
Emanuele Borsani18i/tItalyi/t
Francesco Camarda18i/tItalyboth
Gonçalo Ramos251,84 mPortugalright

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Riley S kapret 1 billett til Liverpool vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Mark S sikret seg 1 billett til Newcastle United vs Everton.19. okt. 2026
  • YOSSI A fikk tak i 1 billett til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Eyleen S skaffet seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Aleesha M kjøpte 1 billett til FC Shakhtar Donetsk vs Sporting CP.19. okt. 2026
  • Scott C fikk 1 billett til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Shaun O kapret 1 billett til Liverpool vs Leeds United.19. okt. 2026
  • NGO T sikret seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • andré L fikk tak i 4 billetter til FC Barcelona vs Real Madrid.19. okt. 2026
  • Liah E skaffet seg 3 billetter til Southampton vs Cardiff City.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 AC Milan fotballbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Milans kamper borte og hjemme på San Siro. Den første kommende kampen er Udinese vs Milan, som spilles 25.10.2026 på Stadio Friuli i Udine, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil være på. Vær også oppmerksom på at du alltid velger “borteseksjon” eller “Milan-seksjon” når du bestiller billetter til Milan borte. Ikke bare til Derby della Madonnina, men også til en vanlig Serie A-helg er billetter til en av Italias største klubber alltid etterspurt. Ikke vent for lenge, bestill dine nå. San Siro er en av de mest berømte arenaene i internasjonal fotball, og atmosfæren i Curva Sud under en stor Serie A-kamp er noe du ikke glemmer med det første. Når dommeren blåser i fløyten, vil du føle nøyaktig hvorfor folk sier at Milan spiller i en av Europas mest bråkete arenaer. Også for førstegangsbesøkende kommer støyen fra Curva Sud som en overraskelse for de fleste supportere.

Slik kjøper du Milan-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Milan-billetter? For en klubb med syv europacuper i historien forblir etterspørselen høy hele året, og kamper mot de største rivalene er raskt utsolgt. Ikke bare italienske supportere søker billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og fra hele verden vil se Rossoneri live. Reisegrupper fra Asia og Nord-Amerika bestiller hos oss mer og mer hver sesong også, spesielt nå som klubben har en ny hovedtrener og et nytt prosjekt å følge. Vi har samlet Milan-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å finne ut av prosessen første gang. La oss gå deg gjennom stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil være på og klikk ‘Vis billetter’.
  2. Velg området du vil sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen er korrekt.
  7. Klikk ‘Betal’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine Milan-billetter hos Livefootballtickets.com

Serie A er en av de mest historiske ligaene i Europa, og Milan er en av de mest meritterte klubbene. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i rask vekst, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille dine Milan-billetter hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens størrelse, men også etterspørselen rundt hver eneste kamp gjør kjøp av en Milan-billett litt annerledes enn å kjøpe til et mindre lag. Her er våre tre største grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten vår er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Når noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra shopping-kreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre hvordan opplevelsen deres var, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 ut av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Egenskapene som blir oftest nevnt av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastighet på billettleveranse
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og over hele Europa bestiller billettene sine her. Du vil kjenne tilliten i disse anmeldelsene med en gang du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som har bestilt Milan-billetter hos Livefootballtickets.com:

Daniel fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel skrev denne anmeldelsen: “Brukte denne siden noen ganger forrige sesong til Milan-kamper. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Ble holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene kom godt før kampdag.” Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh fra Storbritannia var usikker først, men ble veldig positivt overrasket.
Sophie skrev denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage i det hele tatt. Jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke ville fungere, men jeg ble motbevist og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Owen fra Storbritannia hadde et problem ved inngangskontrollen som ble løst i løpet av minutter.
Owen skrev denne anmeldelsen: “Det var et problem med en billett ved inngangskontrollen på San Siro. Jeg sendte melding til kundesupportnummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble deretter fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Ville 100% brukt igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er enormt stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse du sent vil glemme. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20.000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Milan-kamp kan hele prosessen føles litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva hvis billettene ikke kommer i tide? Ikke bare førstegangsbesøkende, også supportere som har reist til San Siro mange ganger før skriver fortsatt til oss med disse spørsmålene. Derfor opprettet Livefootballtickets.com det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg. Du vil få svar, dag eller natt, og som regel i løpet av minutter.

Bredt utvalg av Milan-billetter tilgjengelig

En annen veldig viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette, har vi 11434 Milan-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere jobber kontinuerlig med å finne de aller beste billettene til deg. Ikke bare Serie A-kamper, også Europa League- og Coppa Italia-kamper blir lagt til lageret vårt så snart kampene er bekreftet. For Milans hjemmekamper mot de største klubbene i ligaen er billettene spesielt etterspurte og blir raskt utsolgt. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og lageret vårt vil se helt fornyet ut. Våre filtre gjør det også enkelt å sitte nøyaktig der du vil, enten det er nær banen eller høyere opp for full oversikt.

Erfaring

Vi har drevet siden 2006. Den gang var vi en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg betydelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Milan og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet drevet i så lang tid, vårt team har også mye erfaring som matcher dette. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte før Milans Champions League-triumf i 2007 under Carlo Ancelotti, og de er fortsatt med oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som er mulig. Du vil kjenne den erfaringen i det øyeblikket du kontakter oss med et spørsmål. Med våre 20+ års erfaring som selskap, vil vi sørge for at din AC Milan-reise blir en smidig opplevelse.


Stadioninformasjon

Navn:

San Siro (offisielt Stadio Giuseppe Meazza)

Kapasitet:

75.923

Adresse:

Via Piccolomini 5, 20151 Milano, Italia

Klubb:

AC Milan

Beskrivelse:

San Siro, omdøpt til Stadio Giuseppe Meazza i 1980 etter den legendariske spissen som spilte for begge Milano-klubbene, har vært det delte hjemmet til AC Milan og Inter siden 1947. Det rommer 75.923 tilskuere fordelt over tre etasjer, noe som gjør det til det største klubbstadionet i Italia og et av de største i Europa. Det er ikke bare størrelsen som skiller seg ut, også de uvanlige sylindriske betongårnene, som bærer spiralrampene supporterne klatrer for å nå de øvre etasjene, gjør San Siro umiddelbart gjenkjennelig på TV-skjermer rundt om i verden. I november 2025 kjøpte AC Milan og Inter sammen stadionet og de omkringliggende områdene fra byen Milano for €197 millioner, noe som brakte tiår med kommunalt eierskap til slutt. Du vil kjenne tyngden av den historien så snart du klatrer opp i et av tårnene for første gang. Det er rett og slett en enorm mengde stadion å ta inn over seg på et første besøk.

Anlegget åpnet 19. september 1926, opprinnelig bygget for AC Milan alene på initiativ fra klubbpresident Piero Pirelli, før Inter flyttet inn som permanent medbeboer to tiår senere. Stadionet var vertskap for kamper under VM i 1934 og 1990, samt Europacupfinalene i 1965 og 2001, og det vil også være vertskap for åpningsseremonien til vinter-OL Milano Cortina 2026. Den tredje etasjen, lagt til for VM i 1990, endret også hele karakteren til anlegget, og gjorde en ganske åpen bolle om til den bratte, lukkede arenaen supporterne kjenner i dag. Riving av den nåværende strukturen er planlagt til 2031-2032, hvoretter AC Milan har til hensikt å bygge et nytt stadion i San Donato Milanese, sørøst for byen, mens Inter planlegger sitt eget anlegg i Rozzano. Foreløpig deler imidlertid begge klubbene San Siro annenhver helg, en rytme som har formet milanesisk fotball i generasjoner. Denne ordningen, uvanlig hvor som helst ellers i Europa, er også en grunn til at anlegget føles så unikt.


Best måte å reise til San Siro på

Når dine AC Milan-billetter er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til stadion. Byen Milano anbefaler kollektivtransport på kampdager, hovedsakelig fordi parkering rett rundt stadion er begrenset. Ikke bare med metro, men også med trikk, buss og sykkel, kommer du deg til San Siro uten problemer. Å finne ut av ruten kan være litt stressende første gangen, men når du har gjort det én gang, blir du raskt vant til det. Her er alternativene dine:

Med tog

Milano betjenes av to store langdistansestasjoner, Milano Centrale og Milano Porta Garibaldi, begge godt tilknyttet resten av Italia og utover. Høyhastighetstogene Frecciarossa og Italo tar deg hit fra Roma, Torino, Bologna og Firenze på så lite som en time, og internasjonale forbindelser ankommer fra Sveits og Frankrike til Centrale og Porta Garibaldi. Fra Milano Centrale tar du M2-metrolinjen til Garibaldi FS, deretter bytter du til M5-linjen mot San Siro Stadio. Fra Porta Garibaldi går M5 direkte dit, ingen grunn til å bytte ved Centrale først. Også fra Malpensa lufthavn tar Malpensa Express deg til Cadorna, hvorfra M1- og M5-linjene går videre til stadion. Ikke bare metroen, regionale tog R17, R22 og R27 stopper også innen gangavstand fra stadion på kampdager.

Med buss

Fra sentrum betjener flere ATM-bussruter og trikkelinje 16 området rundt San Siro, med trikkestasjonen bare en kort spasertur fra hovedinngangene. Ekstra avganger legges til på kampdager, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til sentrum etter sluttfløyten. Turen fra sentrale Milano tar rundt 25 til 30 minutter, avhengig av trafikk og valgt rute. Også på de største Serie A-kampdagene, når stadion er nesten utsolgt, vil du oppleve at trikkene og bussene på vei tilbake er veldig fulle rett etter sluttfløyten. Regn med litt ekstra tid til det.

Med sykkel

Milano er en flat by med et voksende nettverk av sykkelveier, og turen fra sentrum ut til San Siro tar rundt 30 til 35 minutter langs Via Novara eller gjennom Parco Monte Stella. Du finner sykkelparkering nær stadionområdet. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, turen tilbake til sentrum etterpå, gjennom de roligere vestlige nabolagene, er også en genuint hyggelig måte å avslutte kvelden på. De fleste supportere som prøver det én gang, kommer tilbake til det neste gang. Også for en førstegangsbesøkende som ikke kjenner Milanos trafikk godt, kan dette alternativet ende opp med å føles som det enkleste av dem alle.

Med bil

Milano er godt tilknyttet via A4, A8, A9 og ringveien Tangenziale Ovest, som alle fører inn til gatene rundt San Siro. Fra sentrum ligger stadion rundt 8 kilometer unna via Via Novara, omtrent en 25 til 30 minutters kjøretur utenfor rushtiden. De som kommer fra Torino eller Genova tar A4 eller A7 rett mot ringveien og følger skiltene til Stadio San Siro. Du finner betalte parkeringsplasser i områdene rundt stadion, og vakter hjelper til med å dirigere trafikken nær stadion på kampdager. Å komme seg ut av området kan gå litt tregt etter sluttfløyten. Ikke bare rundt selve stadion, ringveien kan også få tung trafikk en stund etter en stor kamp. De som ankommer tidlig får bedre valg av parkering, og også en enklere vei ut etterpå.


Tribunene på San Siro

San Siro er delt inn i fire hovedområder, merket grønt, rødt, oransje og blått på klubbens egne setekart: Curva Sud, Curva Nord, Tribuna Est (også kjent som Rosso-siden) og Tribuna Ovest (Arancio-siden). Hver seksjon har sin egen karakter, og hvilken ende som regnes som hjemme eller borte avhenger av om det er AC Milan eller Inter som er vertskap. Uansett hvor du sitter, vil du aldri føle at du ser fra avstand, siden den bratte tredje rangen bringer selv de høyeste setene nær banen. Dette er også en av tingene som gjør en kampdag på San Siro så spesiell. Ikke bare hjemmetribunen, også borteseksjonen sitter nær nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Sud

Curva Sud er Milans egen tribuneende, seksjonen der klubbens mest lidenskapelige supportere samles bak målet i hele 90 minutter. Her finner du den beste stemningen på stadion, med en konstant vegg av støy, flagg og koreografi når Milan spiller hjemmekamp. For noen som aldri har opplevd en curva før, kan all støyen så nærme være litt overveldende, men hvis du vil kjenne hva Milan virkelig betyr for denne byen, gir Curva Sud deg en helt spesiell opplevelse. Et godt valg hvis du planlegger å sitte bare på papiret, siden nesten alle rundt deg vil stå og synge.

Curva Nord

På motsatt side av banen finner du Curva Nord, hjem for Inters ultras på kampdager når Inter er vertskap, og seksjonen som tildeles bortesupportere, på øverste ring, når Milan spiller hjemmekamp. Bortefans som reiser til San Siro for en Milan-kamp blir plassert her, vanligvis i blokker mot baksiden av tredje ring. Utsikten herfra er bratt men komplett, og du ser hele banen utbredt nedenfor deg. Ikke bare høyden, også avstanden fra banen er litt mer merkbar i denne ringen enn lenger nede, så ta med en god kikkert hvis du vil følge hver detalj.

Tribuna Est (Rosso)

Tribuna Est, merket i rødt på klubbens tribunekart, løper langs den ene langsiden av banen og inkluderer spillertunnelen og de tekniske sonene. Herfra har du en klar sidevisning av hele banen fordelt over tre ringer, og det er her mesteparten av hospitality- og premiumplassene finnes. Billetter her er vanligvis de dyreste på stadion. Et godt valg hvis du vil sitte nær benkene, med full oversikt over spillet fra midtlinjen. Du vil føle deg nærmere trenerteamet enn på nesten hvilken som helst annen tribune.

Tribuna Ovest (Arancio)

Rett overfor Tribuna Est ligger Tribuna Ovest, den oransje siden av stadion og et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Herfra får du en veldig god oversikt over alt som skjer på banen, fordelt over de samme tre ringene som Est-siden. Billetter på Tribuna Ovest er litt rimeligere enn Est-siden, mens utsikten er nesten identisk. Ikke bare er siktlinjen veldig god fra nedre ring, også øverste ring gir deg full oversikt over det taktiske bildet. Også for en gruppe som besøker Milan for første gang, pleier denne tribunen å være et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi har laget denne tabellen slik at du kan sammenligne alle fire områdene av San Siro med ett raskt blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg og du vil finne riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste stemning Curva Sud Milans egne ultras, flagg og trommer, høyeste del av stadion i 90 minutter
Beste utsikt Tribuna Est Centrale Sidevisning over tre ringer, nærmest benkeområdet og tunnelen
Førstegangsbesøkende Tribuna Ovest Bredt sitteutvalg, god oversikt, enkel tilgang fra M5-linjen
Familier med barn Tribuna Ovest nedre ring Roligere enn Curva Sud, komfortable seter, klare siktlinjer
Budsjettbevisst Curva Sud øvre ring Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full oversikt over banen
Synging og ståing Curva Sud Planlegg å stå, synge og følge ultras i hele 90 minutter
Bortefans Curva Nord (øverste ring) Blokker mot baksiden av tredje ring, separat inngang, full baneoversikt
Premium komfort Tribuna Est hospitality Hospitality-områder, polstrede seter, beste service på stadion

Om AC Milan

Nåværende trener:

Ruben Amorim

Nåværende kaptein:

Mike Maignan

Tabellplassering forrige sesong:

5. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

Milan Cricket and Football Club, i dag AC Milan, ble grunnlagt 16. desember 1899 av engelskmanen Herbert Kilpin og forretningsmannen Alfred Edwards. Ikke bare ble klubben grunnlagt av en engelskmann, også navnet har forblitt “Milan”, den engelske stavemåten av byen, i stedet for den italienske “Milano”, helt siden det første møtet. I løpet av et tiår hadde den unge klubben allerede vunnet sitt første Scudetto, i 1901, og Milan har gått videre til å bli en av de to mest suksessfulle klubbene i italiensk fotballhistorie, ved siden av byrivalen Inter. Dette er også et stykke fotballhistorie få andre klubber noe sted i verden kan ta æren for, uansett hvor hardt noen av dem har prøvd.

AC Milan har vunnet 19 Serie A-titler, sammen med syv European Cup- og Champions League-triumfer, i 1962-63, 1968-69, 1988-89, 1989-90, 1993-94, 2002-03 og 2006-07, et antall som gjør Rossoneri til den nest mest suksessfulle klubben i turneringens historie, kun bak Real Madrid. Laget fra slutten av 1980-tallet og begynnelsen av 1990-tallet, bygget av trener Arrigo Sacchi rundt den nederlandske trioen Ruud Gullit, Marco van Basten og Frank Rijkaard, huskes fortsatt som et av de beste lagene sporten noensinne har produsert. Legendariske spillere har båret den rød-svarte drakten gjennom tiårene: Gianni Rivera i klubbens gylne år på 1960-tallet, Franco Baresi og Paolo Maldini gjennom mer enn to tiår med defensiv fortreffelighet hver, og nylig Andriy Shevchenko, Kaká, Cafu og Zlatan Ibrahimović, som returnerte til klubben to ganger i løpet av sin karriere.

Sesongen 2025-26 var en vanskelig sesong for klubben. Hovedtrener Massimiliano Allegri, tilbake for en andre periode som ansvarlig etter å ha overtatt i mai 2025, ledet Milan til en 5. plass med 70 poeng, én plass og ett resultat unna Champions League-plassene etter et sjokkerende 1-2 hjemmetap mot Cagliari på den siste dagen, 24. mai 2026. Milan ble også slått ut av Coppa Italia i 16-delsfinalen av Lazio, 1-0, den 4. desember 2025. Allegri fikk sparken 25. mai 2026, og litt over en måned senere, 3. juli 2026, ble han utnevnt til hovedtrener for Napoli. Til tross for en sesong med lite troféer, ga klubben fortsatt sine supportere én ting å feire: en fullstendig seier over byrivalen Inter i begge ligakampene. Å se en klubb gå gjennom en trenerskifte igjen kan være litt stressende, men 2026-2027-prosjektet under Ruben Amorim starter med reell ambisjon.

AC Milan og byen Milano

Milano er Italias finansielle og motesenter, en by med over en million mennesker og den økonomiske motoren for hele landet. AC Milan og Inter har delt San Siro siden 1947, en ordning nesten unik blant Europas største klubber, og rivaliseringen mellom de to har formet byens fotballkultur i godt over et århundre. Også den bredere Lombardia-regionen, fra Bergamo til Brescia, følger begge Milano-klubbene nøye, noe som gir Serie A-kamper på San Siro en regional tyngde utover byen selv.

Milano er også en by med dyp fotballtradisjon utover AC Milan og Inter selv, og San Siro vil være vertskap for åpningsseremonien til Milano Cortina 2026 vinter-OL, et sjeldent øyeblikk når stadionets scene strekker seg langt utover nasjonal fotball. På kampdager fylles gatene rundt stadion med supportere i rødt og svart eller i svart og blått, avhengig av hvem som er vertskap, og turen ut til San Siro har blitt en del av ritualet for generasjoner av milanesiske supportere. Også barene nær Piazzale Lotto og San Siro Ippodromo fylles raskt før avspark, så hvis du vil ha bord, gjør det ting lettere å komme litt tidlig.

Kjente spillere

AC Milan har produsert eller vært vertskap for noen av de største navnene i sportens historie. Paolo Maldini gjorde klubbrekordens 902 kamper over 25 sesonger og var lagkaptein i godt over et tiår, en rekord de fleste eksperter er enige i aldri vil bli slått. Franco Baresi, Maldinis defensive partner gjennom mye av den epoken, bar nummer 6-drakten med en grad av autoritet det fortsatt snakkes om i dag. Den nederlandske trioen Ruud Gullit, Marco van Basten og Frank Rijkaard gjorde Milan til europeiske mestere to ganger på rad, i 1989 og 1990, under Arrigo Sacchi. Andriy Shevchenko vant Ballon d'Or i 2004 i Milano-drakt, og Kaká vant sin egen Ballon d'Or i 2007, samme år som Milan løftet sin syvende European Cup. I dag bærer kaptein Mike Maignan og spiss Rafael Leão den tradisjonen videre under Ruben Amorim. Ikke bare angriperne, også keeperne til Milan har sin egen lange rekke av legender, noe som er en del av hvorfor drakten fortsatt betyr så mye. Også forsvarerne til Milan, fra Cesare Maldini helt frem til i dag, får sin egen del av klubbens historie.


AC Milans titler og trofeer

AC Milan har vunnet 19 Serie A-titler, og syv European Cup- og Champions League-triumfer plasserer Rossoneri blant de virkelige gigantene i europeisk fotball, bare bak Real Madrid i konkurransens historie. Også klubbens 8 Supercoppa Italiana-titler og 5 UEFA Super Cup-triumfer er prestasjoner supporterne kan være svært stolte av. Ikke bare nasjonalt, også på tvers av Europa er det få klubber som kan vise frem et troférom som dette. Det er mye sølvtøy til ett skap. Billige og premium AC Milan-fotballbilletter til Serie A og Europa League er tilgjengelig for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Serie A-titler:

19

Coppa Italia-seire:

5

European Cup / Champions League-titler:

7 (1962-63, 1968-69, 1988-89, 1989-90, 1993-94, 2002-03, 2006-07)

Bemerkelsesverdig rekord:

Nest mest suksessfulle klubb i European Cup / Champions League-historien, bare bak Real Madrid


AC Milans rivaler

Hovedrival

Derby della Madonnina mot Inter

Det største rivaloppgjøret i Milans verden er Derby della Madonnina, oppkalt etter den gylne statuen av Madonna som står på toppen av Milano-katedralen og ser ut over hele byen. Begge klubbene deler samme by, samme stadion og, i begynnelsen, til og med samme klubb, siden Inter selv ble dannet av medlemmer som brøt ut fra AC Milan i 1908. Siden den gang har de to klubbene gått frem og tilbake på toppen av italiensk fotball, og derbyet har ikke mistet noe av sin intensitet. Også utenfor Milano blir denne kampen fulgt nøye over hele Italia. Å velge side kan være litt stressende hvis du tilfeldigvis er ny i byen.

De to Derby della Madonnina-kampene i 2025-26-sesongen gikk begge Milans vei, 1-0 gjennom en Christian Pulisic-scoring 23. november 2025, da Hakan Çalhanoğlu også bommet på et straffespark reddet av Mike Maignan, og 1-0 igjen gjennom Pervis Estupiñán 8. mars 2026. To seire i samme byderby, og likevel endte Milan sesongen på 5. plass, 17 poeng bak mester Inter. Ikke bare sluttplasseringen, også måten det skjedde på, en fullstendig dominans over regjerande mester men en vanskelig sesong ellers, sier noe om hvor merkelig en kampanje dette var for Rossoneri. Du vil høre begge sider argumentere om akkurat denne detaljen i årevis fremover.

Videre rivaler

Rivalisering med Juventus

AC Milan og Juventus er to av de tre mest suksessfulle klubbene i italiensk fotball, og kamper mellom dem har avgjort Scudetto-kappløp helt tilbake over generasjoner. Juventus endte 2025-26-sesongen i øvre halvdel av tabellen, godt foran et Milan-lag som slet med konsistens under Allegri, en trener som selv vant fem Serie A-titler med Juventus før han returnerte til Milan. Også utenfor titteljaget går rivaliseringen dypt: begge klubbene har noen av de største supporterbasene i Italia, og kampen trekker regelmessig de største TV-seertallene i Serie A-sesongen. Ikke bare i Italia, også i utlandet vil du finne millioner av nøytrale supportere som kobler seg på når disse to klubbene møtes. Også for en nøytral er denne kampen vanligvis verdt å rydde en kveld for.

Rivalisering med Napoli

Rivaliseringen mellom AC Milan og Napoli bærer et ekstra lag med mening etter 2025-26-sesongen, der Massimiliano Allegri ledet Milan til 5. plass før han ble utnevnt til Napolis nye hovedtrener knapt seks uker senere, 3. juli 2026. Napoli endte sesongen som Serie A-toer, og kamper mellom de to klubbene bærer nå den skarpere eggen av en trener som møter sine tidligere arbeidsgivere. Også historien mellom klubbene, flere tittelkappløp avgjort i de avsluttende ukene av sesongen siden Diego Maradonas dager, gir denne kampen en egen tyngde inn i 2026-2027-kampanjen.


Ofte stilte spørsmål om Milan-billetter

Ofte stilte spørsmål om Milan-billetter

Milan-bortebilletter er litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmepublikum på alle Serie A-stadioner enn det er til Milan-supportere på disse arenaene. Vi har klart å få tak i Milan-fotballbilletter til nesten alle Serie A-kamper. Velg bortekampen du vil være med på, og se deretter på billettutvalget. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Milans bortekamper er: Milan-seksjon, Borteseksjon, Rossoneri-fanseksjon og bortetribune. Når seksjonsmerket ikke ligner på noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merket, også setekartbildet ved siden av vil vise deg nøyaktig hvor på stadion du vil sitte. Å finne ut av dette på egen hånd kan være litt stressende, så spør supportteamet vårt hvis du noen gang er usikker.