Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

SS Lazio billetter

Toppgrafikk for Lazio med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
SS Lazio, grunnlagt i 1900, er den eneste store italienske fotballklubben som er oppkalt etter en hel region fremfor en by. Biancocelesti avsluttet Serie A-sesongen 2025-26 på 9. plass, et solid midttabellresultat under hovedtrener Maurizio Sarri, som forlot klubben sommeren 2026 for å bli med Atalanta. Siden juni 2026 har Gennaro Gattuso stått ved benken. Ikke bare i ligaen, også i Coppa Italia hadde Lazio en bemerkelsesverdig sesong: etter seire over AC Milan (1-0 i 16-delsfinalen, 4. desember 2025) og Bologna i kvartfinalen, nådde klubben finalen, hvor de tapte 0-2 mot Inter 13. mai 2026, med et selvmål fra Adam Marušić og en scoring fra Lautaro Martínez. Kaptein Mattia Zaccagni bar armbindet hele sesongen, med Patric som visekaptein. Også Derby della Capitale mot byrivalen Roma ble tapt to ganger: 0-1 hjemme 21. september 2025 og 0-2 borte 17. mai 2026, da Roma vant takket være en dobbel fra Mancini. SS Lazio spiller på Stadio Olimpico, som de deler med byrivalen Roma. Stadion rommer 70 634 tilskuere og ligger nord i Roma, i idrettsanlegget Foro Italico. Selv for en rolig midtukekamp faller sjelden etterspørselen etter seter på dette stadionet. Bestill alle dine SS Lazio billetter for sesongen 2026-2027 trygt på nett på Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 4060 billetter tilgjengelig for alle SS Lazio-kamper, med priser fra bare 20 $ og en gjennomsnittspris på 112 $. Supportere kan kjøpe billetter til hver SS Lazio-kamp i sesongen, hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    7. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Frosinone
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 18 £
    fra 18 £
  • 2027
    14. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Juventus
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 44 £
    fra 44 £
  • 2027
    21. mars15:00

    Italiensk Serie A

    Parma vs Lazio
    Stadio Ennio Tardini, Parma, Italia
    billetter
  • 2027
    4. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Lecce vs Lazio
    Stadio Via del Mare, Lecce, Italia
    fra 111 £
    fra 111 £
  • 2027
    11. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Torino
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 22 £
    fra 22 £
  • 2027
    18. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Roma vs Lazio
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 210 £
    fra 210 £
  • 2027
    25. apr.15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Como
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 27 £
    fra 27 £
  • 2027
    2. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Milan vs Lazio
    San Siro, Milano, Italia
    fra 53 £
    fra 53 £
  • 2027
    9. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs US Sassuolo
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 22 £
    fra 22 £
  • 2027
    16. mai15:00

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Udinese
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 27 £
    fra 27 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

SS Lazio

Biancocelesti / Biancazzurri / Aquile · Stadio Olimpico · Formello, Italy · Grunnlagt 1900

Trener: Gennaro Gattuso (Italy)

Stallstørrelse
33
Snittalder
24.8
Ligatitler
2
Europacuptitler
0

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Inter CL76102191219
2Lazio CL76101441019
3AS Roma CL75201631317
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. DUavgjort
  3. WSeier
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Davide Frattesi

3 mål

Flest målgivende

Nuno Tavares

3 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for SS Lazio
DatoKampResultat
30. aug.SS Lazio - Genoa CFC1 - 0
WSeier
7. sep.Udinese Calcio - SS Lazio1 - 2
WSeier
12. sep.SS Lazio - AC Milan2 - 2
DUavgjort
19. sep.Venezia FC - SS Lazio0 - 2
WSeier
11. okt.SS Lazio - AC Monza3 - 1
WSeier
18. okt.Juventus FC - SS Lazio0 - 3
WSeier

Spillerstall

SS Lazio Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Alessio Furlanetto241,91 mItalyright
Christos Mandas251,89 mGreeceright
Davide Renzetti20i/tItalyi/t
Edoardo Motta21i/tItalyright
Nicolò Pannozzo181,87 mItalyi/t
SS Lazio Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Danilho Doekhi281,90 mNetherlandsright
Diogo Leite271,88 mPortugalleft
Filipe Bordon211,92 mBrazili/t
Fisayo Dele-Bashiru25i/tNigeriai/t
Josip Šutalo261,85 mCroatiai/t
Luca Pellegrini271,78 mItalyleft
Nuno Tavares261,84 mPortugalleft
Oliver Nielsen23i/tDenmarki/t
Ricardo Bordon19i/tBrazili/t
Romano Floriani231,88 mItalyi/t
SS Lazio Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Adam Marušić341,85 mMontenegroright
Alfonso Pedraza301,82 mSpainleft
Bruno Galassi19i/tItalyi/t
Danilo Cataldi321,80 mItalyright
Davide Frattesi261,84 mItalyi/t
Kenneth Taylor241,78 mNetherlandsleft
Manuel Lazzari321,74 mItalyright
Mattia Zaccagni311,76 mItalyright
Nicolò Rovella241,79 mItalyright
Reda Belahyane221,64 mMoroccoi/t
Valerio Farcomeni20i/tItalyi/t
SS Lazio Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Adrian Przyborek19i/tPolandi/t
Albert Guðmundsson291,77 mIcelandright
Andrea Pinamonti271,86 mItalyright
Federico Serra20i/tItalyi/t
Gustav Isaksen25i/tDenmarki/t
Matteo Cancellieri241,73 mItalyleft
Tijjani Noslin27i/tNetherlandsi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

SS Lazio fotballbilletter 2026-2027 kjøp på nett


På denne siden finner du de beste billettene til SS Lazio-kamper, borte og hjemme på Stadio Olimpico. Neste kamp er Lazio vs Parma, som spilles 24.10.2026 på Stadio Olimpico, i Roma, Italia. Utforsk billetttilbudet vårt og finn kampen du vil se! Sørg også for alltid å velge «borteseksjon» eller «Lazio-seksjon» når du bestiller billetter til en SS Lazio bortekamp. Ikke bare til Derby della Capitale, også til en helt vanlig Serie A-helg er billetter til en av de mest historiske klubbene i Italia ettertraktet, så ikke vent for lenge og bestill dine nå! Stadio Olimpico er et av de mest historiske stadionene i verdensfotballen, og atmosfæren på Curva Nord under en stor Serie A-kamp er noe du ikke glemmer med det første. Fra avspark vil du kjenne nøyaktig hvorfor Lazio sies å spille foran et av de mest lidenskapelige publikumene i Europa. Selv ved første besøk overrasker lyden fra Curva Nord de fleste supportere.

Slik kjøper du SS Lazio-billetter i 2026

Kundeservicen vår mottar mange spørsmål fra supportere som vil vite: hvordan kan jeg bestille billetter til SS Lazio? For en klubb med en så dypt forankret supporterbase holder etterspørselen seg høy hele året og kamper mot de største rivalene blir raskt utsolgt. Ikke bare italienske supportere ser etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og verden rundt vil se Biancocelesti live. Grupper av reisende fra Asia og Nord-Amerika bestiller også hos oss i økende antall hver sesong, spesielt etter den bemerkelsesverdige Coppa Italia-kjøringen i 2025-26. Vi har satt sammen SS Lazio-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å forstå prosessen første gangen. La oss veilede deg gjennom stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk «Vis billetter».
  2. Velg den delen av stadion du vil sitte i, til høyre.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne «Kjøp»-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Sørg for å dobbeltsjekke at alle opplysningene dine er korrekte.
  7. Klikk «Fullfør betaling».
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor bestille dine SS Lazio-billetter hos Livefootballtickets.com

Serie A er en av de mest historiske ligaene i Europa, og SS Lazio er en av hovedstadens mest tradisjonsrike klubber. Ettersom annenhåndsmarkedet for fotballbilletter fortsetter å vokse, vil vi forklare hvorfor du bør bestille dine SS Lazio-billetter hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens historie, også etterspørselen rundt hver kamp gjør kjøp av en Lazio-billett litt annerledes enn å kjøpe en til et mindre lag. Vi forklarer det gjennom våre tre sterkeste argumenter.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Det aller viktigste er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor har vi innført Livefootballtickets.com-garantien. Hver billett på nettstedet vårt kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skulle skje med billettene dine, får du full refusjon pluss ytterligere 50% kredit i butikken vår. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Vi passerte nylig 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en vurdering på 4,7 av 5 er kundene våre meget fornøyde med billettene våre. Egenskapene som oftest nevnes av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Tilfredshet med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med sitteplasser

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og fra hele Europa handler her. Du vil føle tilliten bak disse anmeldelsene så snart du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som har bestilt SS Lazio-billetter på Livefootballtickets.com:

Daniel, fra Storbritannia, har kjøpt billetter på Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel skrev denne anmeldelsen: "Brukte denne siden noen ganger forrige sesong til Lazio-kamper. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankom i god tid før kampdagen." Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh, fra Storbritannia, var usikker i begynnelsen men ble veldig positivt overrasket.
Sophie skrev denne anmeldelsen: "Perfekt, kan ikke klage på noe som helst, skal være ærlig jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke ville fungere, men jeg tok feil og ble ekstremt glad og takknemlig, takk." Anmeldelse på Trustpilot

Owen, fra Storbritannia, hadde et problem ved inngangen som ble løst i løpet av få minutter.
Owen skrev denne anmeldelsen: "Det var et problem med en billett ved inngangen til Stadio Olimpico. Jeg sendte melding til kundeservicenummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Vil 100% bruke igjen." Anmeldelse på Trustpilot

Vi er veldig stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en uforglemmelig opplevelse. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de mer enn 20 000 anmeldelsene. Du kan lese alle anmeldelsene på Trustpilot-profilen vår.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har bygget opp gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Lazio-kamp, kan det være litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva skjer hvis billettene ikke ankommer i tide? Ikke bare førstegangsbesøkende, også supportere som har vært på Stadio Olimpico mange ganger fortsetter å skrive til oss med disse spørsmålene. Derfor har Livefootballtickets.com opprettet det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe går galt, kan du alltid nå oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe! Du får svar dag og natt, vanligvis i løpet av få minutter.

Et bredt utvalg av SS Lazio-billetter tilgjengelig

En annen veldig viktig grunn til å bestille billettene dine gjennom nettstedet vårt er billettilgjengelighet. Mens du leser dette, har vi 4060 SS Lazio-billetter tilgjengelig. Billettsalgsteamet vårt jobber alltid hardt for å finne de beste billettene til deg. Ikke bare Serie A-kamper, også europacup- og Coppa Italia-kamper legges til beholdningen vår så snart datoene er bekreftet. For Lazios hjemmekamper mot ligaens største klubber er billettene spesielt etterspurte og selger raskt. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil finne at beholdningen vår er helt oppdatert. Filtrene våre gjør det også enkelt å sitte nøyaktig der du vil, enten nær banen eller høyere oppe for full oversikt.

Erfaring

Vi har vært i virksomhet siden 2006, da vi var en av de få nettbaserte markedsplassene for fotballbilletter. Mye har endret seg de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt går det sterkt. I mer enn 20 år har vi solgt billetter til Lazio og alle andre Serie A-klubber. Det beste: ikke bare har selskapet vært aktivt så lenge, også teamet vårt har bygget opp en enorm mengde erfaring. I hver avdeling av selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte før cupvinnercuptriumfen i 1998-99, og de er fortsatt med oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi skal gjøre for å skaffe deg de beste billettene. Du vil kjenne den erfaringen så snart du kontakter oss med et spørsmål. Med mer enn 20 års erfaring som selskap, sørger vi for at din reise med SS Lazio går knirkefritt!


Stadioninformasjon

Navn:

Stadio Olimpico

Kapasitet:

70 634

Adresse:

Viale dei Gladiatori 2, 00135 Roma, Italia

Klubb:

SS Lazio

Beskrivelse:

Stadio Olimpico, som ligger i Foro Italico-sportskomplekset nord i Roma, har vært det delte hjemmet til SS Lazio og byrivalen AS Roma siden 1953. Det har plass til 70 634 tilskuere fordelt på to tribuner, noe som gjør det til det nest største stadionet i Italia etter San Siro. Ikke bare størrelsen, også den brede ovale formen og den gamle friidrettsbanen som en gang gikk rundt banen gjør Stadio Olimpico til et av de mest gjenkjennelige stadionene i Europa. For Lazio-supportere er Curva Nord deres egen ende, mens Curva Sud på motsatt side tilhører AS Roma. Du vil kjenne tyngden av denne olympiske historien så snart du går mot tribunene for første gang. Det er et stadion som er vanskelig å ta helt inn på et førstegangssøk.

Stadionet åpnet i 1953, bygget på tomten til det tidligere Stadio Nazionale del PNF, for OL i Roma 1960, som det har fått navnet sitt fra. Det har vært vertskap for VM-finalen i 1990 og Champions League-finalene i 1996, 2009 og 2020. Også den gamle friidrettsbanen, en gang et definerende trekk ved stadionet, ble fjernet på slutten av 1980-tallet og omformet for VM i 1990, noe som gjorde anlegget mer lukket og høyere. Den dag i dag deler de to klubbene fortsatt Stadio Olimpico annenhver helg, en rytme som har formet romersk fotball i generasjoner. Også denne ordningen, unik i Europa utenfor Milano, er en grunn til at dette stadionet føles så spesielt.


Beste måter å nå Stadio Olimpico på

Når dine SS Lazio-billetter er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer til stadion. Byen Roma anbefaler offentlig transport på kampdager, ikke minst fordi parkeringsmulighetene rundt Foro Italico er begrenset. Ikke bare med buss, også med trikk og tog kan du nå Stadio Olimpico uten problemer. Det kan være litt stressende å planlegge ruten første gang, men når du har gjort det, vil du vende deg til det raskt. Her er alternativene dine:

Med tog

Roma betjenes av to store langdistansestasjoner, Roma Termini og Roma Tiburtina, begge godt forbundet til resten av Italia. Høyhastighetstog som Frecciarossa og Italo bringer deg inn fra Milano, Torino, Firenze eller Napoli på omtrent tre timer. Fra Roma Termini tar du busslinje 32 eller trikk 2 mot Piazza Mancini, hvorfra stadion er en kort spasertur unna. Også fra Fiumicino lufthavn tar Leonardo Express deg til Termini på omtrent 32 minutter, hvorfra forbindelser til stadion fortsetter.

Med buss

Fra sentrum betjener ATAC busslinje 32 og trikk 2 området rundt Stadio Olimpico, med stopp noen minutters gange fra hovedinngangene. Ekstra avganger kjøres på kampdager, både mot stadion før avspark og tilbake mot sentrum etter sluttfløyten. Turen fra sentrale Roma tar mellom 20 og 30 minutter avhengig av trafikk. Under de større Serie A-kampene, når stadion er nesten full, pleier returbussene og trikkene å bli veldig fulle rett etter sluttfløyten, så det hjelper å bygge inn litt ekstra tid for det.

Med sykkel

Roma er mer kupert enn noen byer, men et voksende nettverk av sykkelstier langs Tiber gjør turen fra sentrum til Stadio Olimpico gjennomførbar på omtrent 30 til 40 minutter. Du finner sykkelstativer nær Foro Italico.

Med bil

Roma er godt forbundet via A90 ringveien (Grande Raccordo Anulare) og Lungotevere-veinettet langs Tiber, begge knyttet til gatene rundt Foro Italico. Fra sentrum er stadion omtrent 5 kilometer unna via Viale delle Belle Arti, en tur på omtrent 20 til 25 minutter utenfor rushtid. De som kommer fra Firenze eller Napoli tar A1 rett mot ringveien og følger skiltene til Foro Italico. Betalt parkering finnes i områdene nær stadion, og på kampdager hjelper ordensvakter med å dirigere trafikken nær anlegget. Etter sluttfløyten kan det være litt stressende å forlate området. Ikke bare rundt stadion selv, også på Lungotevere kan trafikken forbli tett en stund etter en stor kamp. De som ankommer tidlig pleier å få de beste parkeringsplassene og en enklere utfart når kampen er over.


Tribunene på Stadio Olimpico

Stadio Olimpico er delt inn i fire hovedområder: Curva Nord, Curva Sud, Tribuna Tevere og Tribuna Monte Mario. Under Lazios hjemmekamper er Curva Nord klubbens egen ende, mens Curva Sud da er reservert for bortesupportere. Du vil aldri føle at du ser kampen fra langt unna, uansett hvilket nivå du er på, siden stadionens ovale form holder selv de fjerneste setene rimelig nær handlingen. Dette er også en del av det som gjør en kampdag på Stadio Olimpico så spesiell. Ikke bare hjemmeenden, også borteseksjonen sitter nær nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Nord

Curva Nord er Lazios egen ende, området der de berømte Irriducibili-ultrasene, klubbens mest lidenskapelige supportere, samles bak målet i hele 90 minutter. Du finner den beste atmosfæren på stadion akkurat her, med en konstant vegg av støy, flagg og koreografi når Lazio spiller hjemme. Det kan være litt stressende for noen som aldri har opplevd en curva før, all den støyen så nær, men hvis du vil føle hva Lazio virkelig betyr for denne byen, vil du få en veldig spesiell opplevelse i Curva Nord.

Curva Sud

På motsatt side av banen ligger Curva Sud, reservert for bortesupportere når Lazio spiller hjemme, og samtidig klubbens egen ende for AS Roma når de er vertskap. Bortefans som reiser til Stadio Olimpico for en Lazio-kamp plasseres her, vanligvis i de øvre blokkene. Utsikten derfra oppe er høy men komplett, og du vil se hele banen utbredt under deg. Ikke bare avstanden, også vinkelen fra denne tribunen er litt skarpere enn fra sidetribunene, så det hjelper å ta med god kikkert hvis du vil følge hver detalj.

Tribuna Tevere

Tribuna Tevere, oppkalt etter den nærliggende elven Tiber, strekker seg langs den ene langsiden av banen og inkluderer spillertunnelen og de tekniske områdene. Herfra får du en sideveis, men klar utsikt over hele banen, og det er her de fleste hospitality-områdene og premium-setene befinner seg. Billetter her er vanligvis de dyreste på stadion.

Tribuna Monte Mario

Direkte overfor Tribuna Tevere ligger Tribuna Monte Mario, oppkalt etter åsen som har utsikt over stadion, og et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Herfra får du en veldig god utsikt over alt som skjer på banen, fordelt over de samme nivåene som Tevere-siden. Billetter på Tribuna Monte Mario er litt rimeligere enn på Tevere-siden, mens utsikten er nesten identisk. Ikke bare er siktlinjene fra nedre nivå veldig gode, også øvre nivå gir deg full oversikt over det taktiske bildet. Også for en gruppe som besøker Roma for første gang, er denne tribunen vanligvis et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi har laget denne tabellen slik at du raskt kan sammenligne de fire seksjonene på Stadio Olimpico. Sjekk hva som betyr mest for deg, så finner du riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste stemning Curva Nord Lazios Irriducibili, flagg og trommer, høylytte delen av stadion i 90 minutter
Beste utsikt Tribuna Tevere Centrale Sideveis utsikt, nærmest de tekniske områdene og spillertunnelen
Førstegangsbesøkende Tribuna Monte Mario Bredt utvalg av seter, god helhetlig utsikt, enkel tilgang via busslinje 32
Familier med barn Tribuna Monte Mario, nedre nivå Roligere enn Curva Nord, komfortable seter, klare siktlinjer
Lite budsjett Curva Nord, øvre nivå Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full utsikt over banen
Synging og ståplasser Curva Nord Forvent å stå, synge og følge Irriducibili i alle 90 minutter
Bortesupportere Curva Sud (øvre nivå) Blokker mot baksiden av tribunen, separat inngang, full utsikt over banen
Premium komfort Tribuna Tevere hospitality Hospitality-områder, polstrede seter, best stadionservice

Om SS Lazio

Nåværende hovedtrener:

Gennaro Gattuso

Nåværende kaptein:

Mattia Zaccagni (Patric visekaptein)

Forrige sesongs plassering:

9. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

SS Lazio ble grunnlagt 9. januar 1900 i Roma, mye tidligere enn de fleste andre store italienske klubber. Ikke bare grunnleggingsåret gjør Lazio uvanlig, også selve navnet: i motsetning til praktisk talt alle andre store italienske klubber er Lazio oppkalt etter hele den omkringliggende regionen fremfor byen Roma. Grunnleggeren, Luigi Bigiarelli, ønsket bevisst å skape en klubb som representerte hele Lazio-regionen, utover byens grenser. Det tok helt til 1973-74 før klubben kunne feire sitt første Scudetto, ledet av den legendariske spissen Giorgio Chinaglia. Også denne delen av fotballhistorien preger fortsatt klubbens identitet i dag.

SS Lazio har vunnet 2 Scudetti, i 1973-74 og 1999-2000, sammen med 7 Coppa Italia-titler, 5 Supercoppa Italiana og Cup Winners' Cup i 1998-99, klubbens eneste europeiske tittel, vunnet under hovedtrener Sven-Göran Eriksson med 2-1-seier i finalen over RCD Mallorca. Erikssons mesterskapslag fra 1999-2000, med spillere som Alessandro Nesta, Pavel Nedvěd og Hernán Crespo, regnes fortsatt som ett av de beste lagene i klubbens historie. Legendariske spillere har båret den himmelbå og hvite drakten gjennom tiårene: Giorgio Chinaglia på 1970-tallet, Alessandro Nesta som en av de beste midtstopperne i sin generasjon, og nylig Ciro Immobile, som spilte mer enn et tiår i klubben og ble dens mestscorende gjennom tidene.

Sesongen 2025-26 ble spilt under hovedtrener Maurizio Sarri, som hadde ledet laget siden han kom tilbake 2. juni 2025. Lazio endte på 9. plass i ligaen, men hadde en bemerkelsesverdig Coppa Italia-runde: etter seirer over AC Milan i åttedelsfinalen (1-0, 4. desember 2025) og Bologna i kvartfinalen nådde klubben finalen, der den tapte 0-2 mot Inter Milan 13. mai 2026. Dette er en klubb som, til tross for en midtabellplassering i ligaen, ga sin by en spennende vår med den Coppa Italia-finalen. Det kan være litt stressende å tape en så jevn finale. På slutten av sesongen forlot Sarri klubben etter gjensidig avtale for å bli med i Atalanta, og siden juni 2026 har tidligere Italia-landslagstrener Gennaro Gattuso ledet Biancocelesti inn i 2026-2027-sesongen.

SS Lazio og byen Roma

Roma er hovedstaden i Italia og en av de mest besøkte byene i verden, en by med nesten tre millioner mennesker der fotball står side om side med eldgammel historie som en fast del av dagliglivet. SS Lazio og AS Roma har delt Stadio Olimpico siden 1953, et arrangement som er unikt blant Europas store klubber utenfor Milano, og rivaliseringen mellom de to har formet byens fotballkultur i mer enn hundre år. Også hele Lazio-regionen følger klubben tett, gitt at selve navnet bærer forbindelsen til regionen, som strekker seg langt utover Romas grenser.

Roma er også en by med dyp fotballtradisjon utover SS Lazio og AS Roma selv, og Stadio Olimpico har arrangert en VM-finale og tre Champions League-finaler, en scene som rekker langt utover nasjonal fotball. På kampdager fylles gatene rundt Foro Italico med supportere i himmelbått eller i rødt og gult, avhengig av hvem som er vert, og turen til Stadio Olimpico har blitt en del av ritualet for generasjoner av romerske supportere. Også barene rundt Piazza Mancini fylles raskt før avspark, så hvis du vil ha bord hjelper det å komme litt tidlig.

Berømte spillere

SS Lazio har utviklet eller hatt noen av de største navnene i fotballhistorien. Giorgio Chinaglia ledet klubben til sitt første Scudetto på 1970-tallet og er fortsatt en klubblegende den dag i dag. Alessandro Nesta, en av de beste midtstopperne i sin generasjon, spilte mer enn et tiår for Lazio før han ble med i AC Milan. Pavel Nedvěd vant Ballon d'Or i 2003, men da allerede i Juventus, etter å tidligere ha spilt for Lazio. Ciro Immobile, mangeårig kaptein og klubbens mestscorende gjennom tidene, definerte 2010-årene og tidlig på 2020-tallet før han forlot klubben i 2024. I dag bærer Mattia Zaccagni kapteinsbindet under nye hovedtrener Gennaro Gattuso. Ikke bare angriperne, også Lazios keepere har sin egen lange liste med legender, noe som er en del av hvorfor denne drakten fortsatt betyr så mye. Også Lazios midtbanespillere, fra Eriksson-æraen til i dag, har sin egen del i klubbens historie.


SS Lazio heder og titler

SS Lazio har vunnet 2 Scudetti og 7 Coppa Italia-titler, sammen med 5 Supercoppa Italiana og Cupvinnercupen 1998-99. Dette er også en prestasjon supporterne kan være svært stolte av. Ikke bare nasjonalt, også internasjonalt har Lazio en ekte europeisk tittel. Det er en enorm tittelsamling for en klubb oppkalt etter en hel region. Rimelige og premium-billetter til SS Lazio i Serie A og Coppa Italia er tilgjengelige nå på Livefootballtickets.com.

Serie A-titler:

2 (1973-74, 1999-2000)

Coppa Italia-seire:

7

Cupvinnercupen:

1 (1998-99)

Bemerkelsesverdig rekord:

Eneste store italienske klubb oppkalt etter en region i stedet for en by


SS Lazio rivaliseringer

Hovedrivalisering

Derby della Capitale mot AS Roma

Den største rivaliseringen i Lazios verden er Derby della Capitale, et av de mest intense og historiske derbyene noensinne, utspilt mellom de to klubbene i den italienske hovedstaden siden 1929. De to klubbene deler samme by og, siden 1953, samme stadion, noe som bare intensiverer atmosfæren hver gang denne kampen spilles. Også utenfor Roma følges denne kampen tett over hele Italia og langt utenfor. Det kan være litt stressende bare å velge side hvis du er ny i byen.

Begge Derby della Capitale-kampene i sesongen 2025-26 gikk til AS Roma: 0-1 hjemme 21. september 2025, med mål fra Lorenzo Pellegrini og et selvmål, og 0-2 borte 17. mai 2026 takket være to mål fra Gianluca Mancini, en kamp spilt i en uvanlig atmosfære, med Lazio-supportere som fortsatte sin stadionboikott i protest mot klubbpresident Claudio Lotito. To tap i samme byrivalisering, selv om Lazio fortsatt avsluttet sesongen med en solid 9. plass og en Coppa Italia-finale. Ikke bare sluttresultatet i disse to kampene, også konteksten rundt boikotten viser hvor komplekst forholdet mellom supportere og klubbledelse for tiden er i Lazio. Du vil høre supportere fra begge sider diskutere denne detaljen i årevis.

Andre rivaliseringer

Rivalisering med Juventus

Rivaliseringen mellom SS Lazio og Juventus er formet av tiår med kamper om titler og europaplasser, selv om Lazio sjeldnere er direkte i Scudetto-kampen enn under deres gullalder rundt årtusenskiftet. Juventus forblir et av de største navnene i italiensk fotball, og kamper mellom de to klubbene trekker regelmessig stor oppmerksomhet. Også utover tabellen rangerer begge klubber blant de mest historiske navnene i Serie A, og denne kampen har historisk sett ofte hatt betydning for hvor titlene endte opp.

Rivalisering med AC Milan

Forholdet mellom SS Lazio og AC Milan fikk en ekstra brodd i løpet av sesongen 2025-26, da Lazio slo Milan ut av Coppa Italia i 16-delsfinalen, 1-0, 4. desember 2025, på vei til en overraskende finale. Også den delte historien mellom de to klubbene, med Alessandro Nestas høyprofilerte overgang fra Lazio til Milan på 2000-tallet, gir denne kampen ekstra tyngde. Ikke bare cupsuksessen i seg selv, også minnet om spillere som har båret begge drakter gjør dette oppgjøret spesielt interessant for supportere på begge sider.


Vanlige spørsmål om SS Lazio-billetter

Vanlige spørsmål om SS Lazio-billetter

Billetter til SS Lazio-bortekamper er litt vanskeligere å få tak i enn hjemmebilletter. Dette skyldes at hvert Serie A-stadion setter av langt mer plass til hjemmesupportere enn til Lazio-supportere. Vi har klart å skaffe SS Lazio-billetter til nesten hver Serie A-kamp. Velg bortekampen du vil se, og sjekk deretter vårt billetttilbud. Alle våre bortebilletter har en merkelapp. De vanligste merkelappene for Lazio-bortekamper er: Lazio-seksjon, borteseksjon, Biancocelesti-fanseksjon og bortetribune. Når seksjonsmerkelappen ikke ser ut som disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merkelappen, også seteplanen ved siden av viser deg nøyaktig hvor du vil være på stadion. Det kan være litt stressende å finne ut av dette på egen hånd, så spør vårt supportteam hvis du er i tvil.