Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Inter-billetter

Toppgrafikk for Inter med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Inter, offisielt Football Club Internazionale Milano, er regjerande meistrar i Italia og ein av dei mest suksessrike klubbane i landet. Nerazzurri vann ikkje berre sitt 21. Scudetto i 2025-26, men òg ein 2-0-siger mot Lazio i Coppa Italia-finalen 13. mai 2026, noko som gav klubben ein nasjonal double i hovudtrenar Cristian Chivus aller første sesong. Kaptein Lautaro Martínez løfta begge trofeane, og 2026-2027-sesongen startar med målet om å forsvare tittelen og gå lengre i Champions League. Inter deler San Siro, offisielt Stadio Giuseppe Meazza, med byrivalen AC Milan. Stadion rommer 75.923 tilskodarar og ligg nordvest i byen, der Curva Nord blir til ein vegg av blått og svart på kvar kampdag. Bestill alle dine Inter-billettar for 2026-2027-sesongen trygt på nett på Livefootballtickets.com. Vi har for tida 4099 billettar tilgjengeleg på tvers av alle Inter-kampar, med prisar frå berre 45 $ og ein gjennomsnittleg billettpris på 109 $. Supporterar kan kjøpe billettar til alle Inter-kampar gjennom heile sesongen, både heime og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • ons.
    9. des.21:00
    Signal Iduna Park, Dortmund, Tyskland
    fra 105 £
    fra 105 £
  • søn.
    13. des.15:00

    Italiensk Serie A

    Inter vs Torino
    San Siro, Milano, Italia
    fra 34 £
    fra 34 £
  • fre.
    18. des.20:45

    Italiensk Serie A

    Lecce vs Inter
    Stadio Via del Mare, Lecce, Italia
    fra 222 £
    fra 222 £
  • tir.
    22. des.21:00

    Italiensk Super Cup

    Italian Super Cup Final
    San Siro, Milano, Italia
    fra 71 £
    fra 71 £
  • 2027
    3. jan.12:30

    Italiensk Serie A

    Inter vs US Sassuolo
    San Siro, Milano, Italia
    fra 34 £
    fra 34 £
  • 2027
    6. jan.20:45

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Inter
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 44 £
    fra 44 £
  • 2027
    10. jan.20:45

    Italiensk Serie A

    Inter vs Juventus
    San Siro, Milano, Italia
    fra 118 £
    fra 118 £
  • 2027
    17. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Parma vs Inter
    Stadio Ennio Tardini, Parma, Italia
    billetter
  • 2027
    19. jan.21:00

    Champions League

    Inter vs Liverpool
    San Siro, Milano, Italia
    fra 93 £
    fra 93 £
  • 2027
    24. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Inter vs Venezia
    San Siro, Milano, Italia
    fra 39 £
    fra 39 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

FC Internazionale Milano

La Beneamata / Il Biscione · Stadio Giuseppe Meazza · Milano, Italy · Grunnlagt 1908

Trener: Cristian Chivu (Romania)

Stallstørrelse
33
Snittalder
26.6
Ligatitler
21
Europacuptitler
6

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Inter CL76102191219
2Lazio CL76101441019
3AS Roma CL75201631317
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. DUavgjort
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Marcus Thuram

4 mål

Flest målgivende

Andy Diouf

3 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for FC Internazionale Milano
DatoKampResultat
8. sep.Real Madrid CF - FC Internazionale Milano2 - 1
LTap
14. sep.FC Internazionale Milano - Udinese Calcio5 - 3
WSeier
19. sep.AS Roma - FC Internazionale Milano2 - 2
DUavgjort
10. okt.FC Internazionale Milano - Parma Calcio 19133 - 0
WSeier
13. okt.FC Internazionale Milano - Club Brugge KV3 - 4
LTap
17. okt.Bologna FC 1909 - FC Internazionale Milano1 - 3
WSeier

Spillerstall

FC Internazionale Milano Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Alain Taho19i/tAlbaniai/t
Alessandro Calligaris21i/tItalyi/t
Ivan Provedel321,92 mItalyright
Josep Martinez281,91 mSpainright
Raffaele Di Gennaro331,86 mItalyi/t
FC Internazionale Milano Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Alessandro Bastoni271,90 mItalyleft
Benjamin Pavard301,86 mFranceleft
Carlos Augusto27i/tBrazili/t
Djed Spence261,83 mEnglandright
Federico Dimarco281,74 mItalyleft
John Stones321,88 mEnglandright
Leonardo Bovio181,87 mItalyi/t
Manuel Akanji311,87 mSwitzerlandright
Yann Aurel Bisseck251,94 mGermanyright
FC Internazionale Milano Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Andy Diouf241,75 mFranceleft
Curtis Jones251,85 mEnglandboth
Hakan Çalhanoğlu321,78 mTürkiyeright
Henrikh Mkhitaryan371,78 mArmeniaboth
Ivo Kaczmarski22i/tPolandi/t
Leonardo Bovo21i/tItalyi/t
Nicolò Barella291,72 mItalyright
Petar Sučić221,83 mCroatiaright
Piotr Zieliński321,77 mPolandright
FC Internazionale Milano Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Aleksandar Stanković21i/tSerbiai/t
Ange-Yoan Bonny221,89 mCôte d’Ivoirei/t
Francesco Esposito21i/tItalyi/t
Jamal Iddrissou191,88 mItalyi/t
Lautaro Martínez291,79 mArgentinaright
Luis Henrique241,81 mBrazilright
Marcus Thuram291,89 mFranceright
Matteo Lavelli19i/tItalyi/t
Mattia Mosconi191,79 mItalyi/t
FC Internazionale Milano Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Massimiliano Farris55i/tItalyi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Inter fotballbillettar på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Inters kamper, borte og hjemme på San Siro. Den første kommende kampen er Inter vs Fiorentina, som spilles 25.10.2026 på San Siro i Milano, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se. Sørg også for alltid å velge “bortetribune” eller “Inter-seksjon” når du bestiller billetter til en bortekamp for Inter. Ikke bare til Derby della Madonnina, også til en vanlig Serie A-helg er billetter til Italias regjerende mester alltid svært ettertraktet, så ikke vent for lenge, bestill dine nå. San Siro er et av de mest berømte stadionene i verdensfotballen, og atmosfæren på Curva Nord under en stor Serie A-kamp er ikke noe du glemmer lett. Når dommeren blåser i fløyten, vil du føle akkurat hvorfor folk sier at Inter spiller på et av de mest bråkete stadionene i Europa.

Hvordan kjøpe Inter-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange henvendelser fra supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Inter-billetter? For en klubb som nettopp vant Scudetto og Coppa Italia samme sesong, holder etterspørselen seg høy hele året, og kamper mot de største rivalene blir raskt utsolgt. Det er ikke bare italienske supportere som leter etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og over hele verden vil se den regjerende mesteren live. Også reisegrupper fra Asia og Nord-Amerika bestiller hos oss mer og mer for hver sesong, spesielt nå som klubben igjen er en genuin Champions League-utfordrer. Vi har samlet Inter-billetter for supportere fra hele verden. La oss guide deg gjennom trinnene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk ‘Se billetter’.
  2. Velg området du ønsker å sitte på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fullfør bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen er korrekt.
  7. Klikk ‘Gjennomfør betaling’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille Inter-billettene dine hos Livefootballtickets.com

Serie A er en av de mest historiske ligaene i Europa, og Inter er den regjerende mesteren. Med det sekundære billetmarkedet for fotball i rask vekst, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille Inter-billettene dine hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens størrelse, men også etterspørselen rundt hver eneste kamp gjør det å kjøpe en Inter-billett litt annerledes enn å kjøpe til et mindre lag. Her er våre tre viktigste grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten vår er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor innførte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettstedet vårt kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skulle skje med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra butikk-kreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om deres erfaring, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene som kundene våre snakker mest om er:

  • Positiv interaksjon med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastighet på billettleveranse
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og fra hele Europa bestiller billettene sine her. Du vil føle tilliten i disse anmeldelsene i det øyeblikket du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som bestilte Inter-billetter hos Livefootballtickets.com:

Daniel fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel la igjen denne anmeldelsen: “Brukte dette nettstedet noen ganger forrige sesong til Inter-kamper. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankom i god tid før kampdag.” Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh fra Storbritannia var usikker i starten, men ble svært positivt overrasket.
Sophie la igjen denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage det minste, jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke ville fungere, men jeg ble motbevist og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Owen fra Storbritannia hadde et problem ved inngangsportene som ble løst i løpet av minutter.
Owen la igjen denne anmeldelsen: “Det var et problem med en billett ved inngangsportene på San Siro. Jeg sendte melding til kundeservice-nummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp av en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Ville 100% brukt igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er enormt stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20.000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Inter-kamp, kan det være litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva hvis billettene ikke ankommer i tide? Ikke bare nybegynnere, men også supportere som har reist til San Siro mange ganger før, skriver fortsatt til oss med disse spørsmålene. Derfor satte Livefootballtickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegaene våre klare til å hjelpe deg. Du vil få svar, dag eller natt, og oftest innen minutter.

Bredt utvalg av Inter-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette, har vi 4099 Inter-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere fortsetter å jobbe hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ikke bare Serie A-kamper, men også Champions League og Coppa Italia-kamper legges til i beholdningen vår så snart datoene er bekreftet. For Inters hjemmekamper mot de største klubbene i ligaen er billetter spesielt etterspurt og utsolgt raskt. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager, så vil beholdningen vår se helt fornyet ut.

Erfaring

Vi har vært i drift siden 2006. Den gang var vi en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg betydelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt går det sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Inter og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet vært i drift så lenge, teamet vårt har også mye erfaring å matche det med. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte før Inters treble i 2010 under José Mourinho, og de er fortsatt med oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene mulig. Du vil merke den erfaringen i det øyeblikket du kontakter oss med et spørsmål. Med våre 20+ år med erfaring som selskap vil vi sørge for at din Inter-reise blir jevn og smidig.


Stadioninformasjon

Navn:

San Siro (offisielt Stadio Giuseppe Meazza)

Kapasitet:

75.923

Adresse:

Via Piccolomini 5, 20151 Milano, Italia

Klubb:

Inter

Beskrivelse:

San Siro, omdøpt til Stadio Giuseppe Meazza i 1980 etter den legendariske spissen som spilte for begge Milano-klubbene, har vært felles hjemmebane for Inter og AC Milan siden 1947. Det har plass til 75.923 tilskuere fordelt over tre etasjer, noe som gjør det til det største klubbstadionet i Italia og et av de største i Europa. Ikke bare størrelsen, men også de uvanlige sylindriske betongtårnene som bærer spiralrampene supporterne klatrer for å nå de øvre etasjene, gjør San Siro umiddelbart gjenkjennelig på tv-skjermer rundt om i verden. I november 2025 kjøpte Inter og AC Milan i fellesskap stadionet og det omkringliggende området fra byen Milano for 197 millioner euro, noe som avsluttet tiår med kommunalt eierskap. Du vil kjenne vekten av denne historien i det øyeblikket du klatrer et av tårnene for første gang.

Stadionet åpnet 19. september 1926, opprinnelig bygget kun for AC Milan på initiativ fra klubbpresident Piero Pirelli, før Inter flyttet inn to tiår senere som permanent leietaker. Stadionet har arrangert kamper under VM i 1934 og 1990 samt finalene i Europacupen i 1965 og 2001, og vil også arrangere åpningsseremonien for vinter-OL i Milano-Cortina 2026. Også den tredje etasjen, lagt til for VM i 1990, endret hele karakteren til stadionet og forvandlet en relativt åpen arena til den bratte, lukkede arenaen fansen kjenner i dag. Riving av den nåværende strukturen er planlagt til 2031-2032, hvoretter Inter har til hensikt å bygge et nytt stadion i Rozzano, sør for Milano, mens AC Milan planlegger sitt eget i San Donato Milanese. Også fram til da fortsetter de to klubbene å dele San Siro annenhver helg, en rytme som har formet Milano-fotballen i generasjoner.


Beste måte å reise til San Siro

Når dine Inter-billetter er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til stadion. Byen Milano anbefaler offentlig transport på kampdager, spesielt siden parkering direkte rundt stadion er begrenset. Ikke bare med metro, men også med trikk, buss og sykkel kommer du deg til San Siro uten problemer. Å finne ut av ruten kan være litt stressende første gang, men når du har gjort det én gang, blir du raskt vant til det. Her er alternativene dine:

Med tog

Milano betjenes av to store langdistansestasjoner, Milano Centrale og Milano Porta Garibaldi, begge godt forbundet med resten av Italia og utlandet. Frecciarossa og Italo høyhastighetstog tar deg hit fra Roma, Torino, Bologna og Firenze på bare en time, og internasjonale forbindelser ankommer fra Sveits og Frankrike til Centrale og Porta Garibaldi. Fra Milano Centrale tar du metrolinje M2 til Garibaldi FS, deretter bytter du til M5 mot San Siro Stadio. Fra Porta Garibaldi går M5 direkte, uten behov for å bytte ved Centrale først. Også fra Malpensa flyplass tar Malpensa Express deg til Cadorna, hvorfra linjene M1 og M5 tar deg videre til stadion. Ikke bare metro, også regionaltogene R17, R22 og R27 stopper noen minutters gange fra stadion på kampdager.

Med buss

Fra sentrum betjener flere ATM-busslinjer og trikk 16 området rundt San Siro, med trikkstoppen bare en kort gåtur fra hovedinngangene. På kampdager legges det til ekstra avganger, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til sentrum etter sluttsignalet. Turen fra sentrale Milano tar mellom 25 og 30 minutter, avhengig av trafikk og rute. Også på de største Serie A-kampdagene, når stadion er nesten fullsatt, vil du finne returtrikker og -busser svært overfylte rett etter sluttsignalet. Regn med litt ekstra tid til det.

Med sykkel

Milano er en flat by med et voksende nettverk av sykkelstier, og turen fra sentrum ut til San Siro tar mellom 30 og 35 minutter via Via Novara eller gjennom Parco Monte Stella. Du finner sykkelstativer nær stadionområdet. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, men også turen tilbake til sentrum etter kampen, gjennom de roligere vestlige bydelene, er en genuint hyggelig måte å avslutte kvelden på. De fleste supportere som prøver det én gang kommer tilbake til det neste gang. Også for noen som ikke er kjent med trafikken i Milano, kan dette alternativet føles som det enkleste av alle.

Med bil

Milano er godt forbundet via motorveiene A4, A8, A9 og ringveien Tangenziale Ovest, som alle fører inn til gatene rundt San Siro. Fra sentrum er stadion rundt 8 kilometer unna via Via Novara, en kjøretur på omtrent 25 til 30 minutter utenfor rushtid. De som kommer fra Torino eller Genova tar A4 eller A7 rett mot ringveien og følger skilt for Stadio San Siro. Du finner betalt parkering i områdene rundt stadion, og på kampdager hjelper betjenter til med å dirigere trafikken nær stadion. Etter sluttsignalet kan det å forlate området være litt stressende. Ikke bare rundt selve stadion, men også på ringveien kan trafikken forbli tung en stund etter en stor kamp. De som ankommer tidlig får et bedre valg av parkering, og også en enklere vei ut etterpå.


Tribunene på San Siro

San Siro er delt inn i fire hovedområder, merket grønn, rød, oransje og blå på klubbens sitteplasskartet: Curva Nord, Curva Sud, Tribuna Est (også kalt Rosso-siden) og Tribuna Ovest (Arancio-siden). Hver seksjon har sin egen karakter, og hvilken ende som huser hjemme- eller bortesupportere endres avhengig av om Inter eller AC Milan er vertsklubb. Du vil aldri få følelsen av å se på fra langt unna, uansett hvilken tribune du er på, siden den bratte tredje tribunen holder selv de høyeste setene nær banen. Også dette er en del av det som gjør en kampdag på San Siro så spesiell. Ikke bare hjemmetribunen, men også borteseksjonen sitter nær nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Nord

Curva Nord er Inters egen ende, seksjonen der klubbens mest pasjonerte supportere samles bak målet i hele 90 minutter. Du vil ha den beste stemningen på stadion akkurat her, med en konstant vegg av lyd, flagg og koreografi når Inter spiller hjemme. Det kan være litt stressende for noen som aldri har opplevd en curva før, all den støyen så nær, men hvis du vil føle hva Inter virkelig betyr for denne byen, gir Curva Nord deg en veldig spesiell opplevelse. Et godt valg hvis du planlegger å ta plass bare på en måte å snakke, siden nesten alle rundt deg vil stå og synge.

Curva Sud

På motsatt side av banen finner du Curva Sud, hjemmet til AC Milans ultras på Milans hjemmekamper, og seksjonen som er tildelt bortefans, på øverste nivå, når Inter spiller hjemme. Bortefans som reiser til San Siro for en Inter-kamp plasseres her, vanligvis i blokker mot baksiden av tredje nivå. Utsikten derfra oppe er bratt men komplett, og du vil se hele banen utbredt under deg. Ikke bare høyden, også avstanden fra banen er litt mer merkbar på dette nivået enn lenger nede, så ta med en god kikkert hvis du vil følge hver detalj.

Tribuna Est (Rosso)

Tribuna Est, merket rødt på klubbens setekart, går langs en av de lange sidene av banen og inkluderer spillertunnelen og de tekniske områdene. Herfra har du en klar, side-på-visning av hele banen fordelt på tre nivåer, og dette er der det meste av hospitality og premium-plassene finnes. Billetter her er vanligvis de dyreste på stadion. Et godt valg hvis du vil sitte nær benkene, med full utsikt over spillet fra midtlinjen. Du vil føle deg nærmere trenerteamet enn i nesten hvilken som helst annen tribune.

Tribuna Ovest (Arancio)

Rett overfor Tribuna Est sitter Tribuna Ovest, den oransje siden av stadion og et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Herfra får du en veldig god oversikt over alt som skjer på banen, fordelt på de samme tre nivåene som Est-siden. Billetter på Tribuna Ovest er litt rimeligere enn Est-siden, mens utsikten er nesten identisk. Ikke bare er siktlinjen veldig god fra nederste nivå, også øverste nivå gir deg full oversikt over det taktiske bildet. Også for en gruppe som besøker Milano for første gang, pleier denne tribunen å være et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi laget denne tabellen slik at du kan sammenligne alle fire områder av San Siro med ett raskt blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg og du vil finne riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Best atmosfære Curva Nord Inters egne ultras, flagg og trommer, høyeste del av stadion i hele 90 minutter
Best utsikt Tribuna Est Centrale Side-på-visning på tvers av tre nivåer, nærmest benkene og tunnelen
Førstegangsbesøkende Tribuna Ovest Bredt seteområde, god oversikt, enkel tilgang via M5-linjen
Familier med barn Tribuna Ovest nederste nivå Roligere enn Curva Nord, komfortable seter, klare siktlinjer
Budsjettbevisste Curva Nord øverste nivå Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full utsikt over banen
Synging og ståing Curva Nord Planlegg å stå, synge og følge ultras i hele 90 minutter
Bortefans Curva Sud (øverste nivå) Blokker mot baksiden av tredje nivå, separat inngang, full banutsikt
Premium-komfort Tribuna Est hospitality Hospitality-områder, polstrede seter, beste service på stadion

Om Inter

Nåværende trener:

Cristian Chivu

Nåværende kaptein:

Lautaro Martínez

Ligaplassering forrige sesong:

1. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

Football Club Internazionale Milano ble grunnlagt 9. mars 1908 av en gruppe medlemmer som brøt ut fra Milan Cricket and Football Club, dagens AC Milan, på grunn av én enkelt uenighet: skulle klubben signere utenlandske spillere? Ikke bare ønsket utbrytergruppen en klubb med et internasjonalt perspektiv, også navnet de valgte, Internazionale, gjorde det klart fra dag én. I løpet av to år hadde den unge klubben allerede vunnet sitt første Scudetto, i 1910, og Inter er i dag den eneste klubben som aldri har rykket ned fra toppserien i italiensk fotball siden debuten i 1909. Den uslåtte rekorden står fortsatt den dag i dag, på én eller annen måte.

Inter har vunnet 21 Serie A-titler, mer enn noen italiensk klubb bortsett fra Juventus, sammen med tre European Cup- og Champions League-titler, i 1964, 1965 og 2010. Trippelen i 2010 under José Mourinho, Scudetto, Coppa Italia og Champions League i samme sesong, er fortsatt den eneste trippelen i italiensk fotballhistorie og en av de definerende prestasjonene i klubbens moderne æra. Inter er også en av bare to italienske klubber som har vunnet European Cup to ganger på rad, en bragd oppnådd under hovedtrener Helenio Herrera i «Grande Inter»-æraen på midten av 1960-tallet. Legendariske spillere har båret den svarte og blå drakten gjennom tiårene: Giuseppe Meazza og Sandro Mazzola i klubbens tidlige gullalder, Giacinto Facchetti under Herrera-æraen, Javier Zanetti gjennom nesten to tiår som kaptein fra 1990-tallet, og senere Ronaldo, Christian Vieri, Samuel Eto'o, Wesley Sneijder og Diego Milito, som scoret begge målene i Champions League-finalen 2010.

Sesongen 2025-26 brakte klubbens største triumf på mer enn et tiår. Hovedtrener Cristian Chivu overtok i juni 2025, etter Simone Inzaghis overgang til Al-Hilal, og i sin aller første sesong som sjef ledet han Inter til en 21. Scudetto med 87 poeng fra 38 kamper, med elleve poengs margin ned til andreplasserte Napoli, til tross for to liganederlag mot byrivalen AC Milan. 13. mai 2026 fullførte Inter den nasjonale doublen med 2-0-seier mot Lazio i Coppa Italia-finalen, et selvmål fra Adam Marušić og en avslutning på kloss hold fra kaptein Lautaro Martínez avgjorde kampen på Stadio Olimpico. Du vil finne en klubb som, bare ett år etter et tungt 5-0-tap mot Paris Saint-Germain i Champions League-finalen 31. mai 2025, gjenreiste seg for å bli Italias dominerende kraft igjen.

Inter og byen Milano

Milano er Italias finans- og motesenter, en by med over en million innbyggere og hele landets økonomiske motor. Inter og AC Milan har delt San Siro siden 1947, en ordning nesten unik blant Europas største klubber, og rivaliseringen mellom de to har formet byens fotballkultur i godt over et århundre. Også den bredere Lombardia-regionen, fra Bergamo til Brescia, følger begge milanesiske klubber tett, noe som gir Serie A-kamper på San Siro en regional vekt som strekker seg langt utover selve byen.

Milano er også, utover Inter og AC Milan selv, en by med dyp fotballtradisjon, og San Siro vil være vertskap for åpningsseremonien til de olympiske vinterleker i Milano Cortina 2026, et sjeldent øyeblikk når stadions scene rekker langt utover nasjonal fotball. På kampdager fylles gatene rundt stadion med supportere i svart og blått eller rødt og svart, avhengig av hvem som er vertskap, og turen ut til San Siro har blitt en del av ritualet for generasjoner av milanesiske supportere. Også barene nær Piazzale Lotto og San Siro Ippodromo fylles raskt før avspark, så hvis du vil ha bord, gjør det ting enklere å komme litt tidlig.

Kjente spillere

Inter har produsert eller vært vertskap for noen av de største navnene i fotballhistorien. Giuseppe Meazza, som stadion er offisielt oppkalt etter, var en av de fineste angriperne i mellomkrigsårene. Javier Zanetti gjorde klubbrekordhøye 858 kamper over nitten sesonger og fungerte som kaptein i mer enn et tiår. Ronaldo, Christian Vieri og Samuel Eto'o spilte alle i det svarte og blå på forskjellige tidspunkter, og Diego Militos to mål sikret Champions League-finalen 2010 mot Bayern München. I dag bærer kaptein Lautaro Martínez og playmaker Hakan Çalhanoğlu den tradisjonen videre under Cristian Chivu. Ikke bare angriperne, også Inters forsvarere har sin egen lange rekke av legender, en del av grunnen til at drakten fortsatt betyr så mye.


Inters titler og troféer

Inter har vunnet flere Serie A-titler enn alle andre italienske klubber unntatt én, og tre Champions League-triumfer, inkludert den historiske treble i 2010, plasserer Nerazzurri blant de virkelige gigantene i europeisk fotball. Også klubbens ubrutte tilstedeværelse i Serie A siden 1909, noe ingen annen italiensk klubb kan påberope seg, er en prestasjon supporterne kan være svært stolte av. Ikke bare nasjonalt, også på tvers av Europa er det få klubber som kan vise frem et trofèskap som dette. Billige og premium Inter-billetter til Serie A og Champions League er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Serie A-titler:

21

Coppa Italia-titler:

10

Champions League-titler:

3 (1964, 1965, 2010)

Bemerkelsesverdig rekord:

Den eneste italienske klubben som aldri har rykket ned fra Serie A siden debuten i 1909


Inters rivaler

Hovedrival

Derby della Madonnina mot Milan

Det største rivalkappet i Inters verden er Derby della Madonnina, oppkalt etter den gylne Madonna-statuen som tronar på toppen av Milano-katedralen og ser utover hele byen. De to klubbene deler samme by, samme stadion, og opprinnelig til og med samme klubb, siden Inter selv ble dannet i 1908 av medlemmer som brøt ut fra Milan. Siden den gang har de to klubbene vekslet på toppen av italiensk fotball, og derbyet har ikke mistet noe av sin intensitet. Også utenfor Milano blir denne kampen fulgt tett over hele Italia.

Begge Derby della Madonnina-kampene i 2025-26-sesongen ble vunnet av Milan, 1-0 gjennom en Christian Pulisic-scoring 23. november 2025 og igjen 1-0 gjennom Pervis Estupiñán 9. mars 2026. To tap i samme byderby, og likevel avsluttet Inter sesongen elleve poeng foran på toppen av tabellen. Ikke bare den endelige plasseringen, også måten det skjedde på, å vinne Scudettoen til tross for to derbytap, sier mye om hvor solid Chivus lag var over en hel sesong. Du vil høre begge sider argumentere om akkurat det detaljen i årevis.

Andre rivaler

Derby d’Italia mot Juventus

Derby d’Italia mot Juventus blir bredt sett på som kampen mellom landets to mest suksessfulle klubber. Inter vant 2025-26 Scudettoen, deres 21. tittel, med tre kamper igjen å spille, et tittellop Juventus hadde vært med i lange strekk før de falt av i de siste månedene og endte på sjetteplass. Også utover tittelloppet går rivalkappet dypt: begge klubbene teller blant Italias største supporterbaser, og kampen trekker jevnlig de største TV-seertallene i Serie A-sesongen. Ikke bare i Italia, også i utlandet vil du finne millioner av nøytrale supportere som ser på når disse to klubbene møtes.

Rivalkapplaging med Napoli

Inter og Napoli har utviklet et av de skarpeste moderne rivalkappene i Serie A, ytterligere skjerpet av Antonio Contes opphold i begge klubber og av at Napoli endte som Inters nærmeste utfordrer, elleve poeng bak, i 2025-26-tittelkampen. Kamper mellom de to lagene bærer nå en reell tittelkamp-innsats på toppen av den tradisjonelle nord-sør-fortellingen som har fulgt denne oppgjøret i tiår. Også historien mellom klubbene, flere tittelløp avgjort i de siste ukene av sesongen, gir denne kampen særlig vekt inn mot 2026-2027-sesongen.


Ofte stilte spørsmål om Inter-billetter

Ofte stilte spørsmål om Inter-billetter

Inter-bortebilletter er litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmesupportere på hvert Serie A-stadion enn det er for Inter-supportere på disse arenaene. Vi har klart å skaffe Inter-fotballbilletter til nesten alle Serie A-kamper. Velg bortekampen du ønsker å være på, og se deretter på billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Inters bortekamper er: Inter-seksjon, Borteseksjon, Nerazzurri-fanseksjon og bortetribune. Når seksjonsmerkingen ikke ligner noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merkingen, også setekartene ved siden av vil vise deg nøyaktig hvor på stadion du vil sitte.