Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Cagliari billetter

Toppgrafikk for Cagliari med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Cagliari Calcio endte 2025-26 Serie A-sesongen på 14. plass med 43 poeng (11 seire, 10 uavgjort, 17 tap), men sesongshøydepunktet kom på aller siste spilledag: 24. mai 2026 vant Cagliari 2-1 borte på San Siro mot AC Milan, og kostet dermed den langt større naboen en direkte Champions League-plass. Milan, som endte sesongen på 5. plass med 70 poeng, måtte nøye seg med Europa League i stedet, et resultat den italienske pressen brukte dagevis på å diskutere som sluttrundens store overraskelse. Hovedtrener Fabio Pisacane, ansvarlig siden 6. juni 2025 etter å ha blitt forfremmet fra klubbens Primavera-lag, som han hadde ledet til Coppa Italia Primavera-finale-seier over AC Milan bare uker tidligere, fikk kontrakten automatisk forlenget til 2027 takket være at klubben berget plassen. Kapteinsbindet bæres av Alessandro Deiola. I Coppa Italia ble Cagliari slått ut i 16-delsfinalen av SSC Napoli på straffer, etter 1-1 ved ordinær tids slutt. Cagliari spiller hjemmekampene sine på Unipol Domus, et kompakt midlertidig stadion bygget på bare noen få måneder ved den sardinske kysten, etter rivingen av det legendariske Stadio Sant'Elia. Selv på stille ukedagskamper synker sjelden etterspørselen etter en plass på dette stadionet. Bestill alle dine Cagliari-billetter for 2026-2027-sesongen trygt på nett hos Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 4033 billetter tilgjengelig på tvers av alle Cagliari-kamper, med priser fra kun 24 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 88 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle Cagliari-kamper gjennom hele sesongen, både hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    2. jan.12:30

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs Genoa
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 133 £
    fra 133 £
  • 2027
    7. jan.20:45

    Italiensk Serie A

    Napoli vs Cagliari
    Stadio Diego Armando Maradona, Napoli, Italia
    fra 30 £
    fra 30 £
  • 2027
    11. jan.18:30

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs US Sassuolo
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 133 £
    fra 133 £
  • 2027
    17. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs Como
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 160 £
    fra 160 £
  • 2027
    24. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Juventus vs Cagliari
    Juventus Arena, Torino, Italia
    fra 27 £
    fra 27 £
  • 2027
    31. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs Parma
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 120 £
    fra 120 £
  • 2027
    7. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Inter vs Cagliari
    San Siro, Milano, Italia
    fra 36 £
    fra 36 £
  • 2027
    14. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs Lazio
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 133 £
    fra 133 £
  • 2027
    21. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Venezia vs Cagliari
    Stadio Pier Luigi Penzo, Venezia, Italia
    fra 71 £
    fra 71 £
  • 2027
    28. feb.15:00

    Italiensk Serie A

    Cagliari vs Udinese
    Sardegna Arena, Cagliari, Italia
    fra 129 £
    fra 129 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Cagliari Calcio

Casteddu · Unipol Domus · Cagliari, Italy · Grunnlagt 1920

Trener: Fabio Pisacane (Italy)

Stallstørrelse
32
Snittalder
24.4
Ligatitler
1
Europacuptitler
0

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313
8Juventus732298111
9Napoli7313107310
10Atalanta73041011-19

Form og toppspillere

Formkurve

  1. LTap
  2. WSeier
  3. WSeier
  4. WSeier
  5. DUavgjort

Toppscorer

Daniel Maldini

4 mål

Flest målgivende

Michel Ndary Adopo

2 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Cagliari Calcio
DatoKampResultat
30. aug.Cagliari Calcio - FC Internazionale Milano0 - 1
LTap
3. sep.Cagliari Calcio - Hellas Verona FC1 - 2
LTap
7. sep.Cagliari Calcio - US Lecce1 - 0
WSeier
12. sep.Atalanta BC - Cagliari Calcio1 - 2
WSeier
19. sep.Udinese Calcio - Cagliari Calcio0 - 1
WSeier
11. okt.Cagliari Calcio - Juventus FC1 - 1
DUavgjort

Spillerstall

Cagliari Calcio Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Alen Sherri28i/tAlbaniai/t
Boris Radunović301,94 mSerbiaright
Elia Caprile251,91 mItalyright
Vincenzo Sarno18i/tItalyi/t
Cagliari Calcio Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Adam Obert241,86 mSlovakialeft
Giuseppe Aurelio26i/tItalyi/t
Juan Rodríguez21i/tUruguayleft
Yerry Mina321,95 mColombiaright
Yukinari Sugawara261,79 mJapanright
Zé Pedro Figueiredo29i/tPortugali/t
Cagliari Calcio Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Alessandro Deiola311,90 mItalyright
Alessandro Romano20i/tItalyi/t
Daniel Maldini251,86 mItalyright
Demi Akarakiri18i/tEnglandi/t
Harry Winks301,78 mEnglandright
Ivan Sulev20i/tBulgariai/t
Jacopo Fazzini23i/tItalyi/t
Mattia Felici25i/tItalyi/t
Michel Ndary Adopo261,87 mFranceright
Raphael Kofler21i/tItalyi/t
Riyad Idrissi21i/tItalyleft
Roberto Gagliardini321,88 mItalyright
Yanis Massolin24i/tFrancei/t
Cagliari Calcio Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Alessandro Sugamele19i/tItalyi/t
Alieu Fadera241,82 mGambiai/t
Joseph Liteta20i/tZambiai/t
Kevin Omoruyi251,88 mSpainright
Mbala301,85 mAngolaright
Nicola Grandu20i/tItalyi/t
Paul Mendy19i/tSenegali/t
Riccardo Ciervo241,90 mItalyright
Yael Trepyi/ti/tFrancei/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Cagliari Calcio fotballbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Cagliaris kamper, borte og hjemme på Unipol Domus. Den første kommende kampen er Monza vs Cagliari, som spilles 19.10.2026 på U-Power Stadium i Monza, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du ønsker å se. Pass også på at du alltid velger ‘bortetribune’ eller ‘Cagliari-seksjon’ når du bestiller billetter til en Cagliari bortekamp. Ikke bare til Derby della Sardegna mot Torres, men også til møter med ligaens største navn, er billetter til Sardinias eneste storklubben etterspurt. Ikke vent for lenge, bestill dine nå. Unipol Domus ligger bare noen minutter fra havet, og atmosfæren i Curva Nord under en stor Serie A-kamp er ikke noe du glemmer lett. Når dommeren blåser i fløyta, vil du kjenne nøyaktig hvorfor Rossoblù betyr så mye mer for øya enn bare en fotballklubb. Også for førstegangsbesøkende kommer de fleste supportere som en overraskelse hvor nære banen du er.

Slik kjøper du Cagliari-billetter i 2026

Vår kundeserviceavdeling får mange supportere som spør: hvordan kan jeg bestille Cagliari-billetter? Siden den minneverdige seieren på San Siro på siste kampdag, har den internasjonale interessen for klubben tydelig økt, og kamper på Unipol Domus er nå mer etterspurt enn tidligere år. Ikke bare sardiniske supportere leter etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og over hele verden ønsker å se Rossoblù live. Reisegrupper som kombinerer en tur til øya med en dag på stadion bestiller hos oss mer og mer hver sesong også. Vi har samlet Cagliari-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å finne ut av prosessen første gang. La oss gå deg gjennom trinnene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du ønsker å se og klikk ‘Vis billetter’.
  2. Velg området du ønsker å sitte på i stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk ‘Gjennomfør betaling’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine Cagliari-billetter hos Livefootballtickets.com

Cagliari Calcio er Sardinias eneste storklubben, og representerer derfor ikke en enkelt by, men en hel øy, en status nesten ingen annen Serie A-klubb kan gjøre krav på. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i rask vekst, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille dine Cagliari-billetter hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens unike øybeliggenhet, men også dens ene og eneste Scudetto, vunnet i 1969-70 med Gigi Riva, gjør kjøp av en Cagliari-billett til noe spesielt. Her er våre tre viktigste grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Øverste prioritet er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skulle skje med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra kreditt i nettbutikken. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene som oftest nevnes av kundene våre er:

  • Positive opplevelser med kundeservice
  • Fornøyde med bestillingsprosessen
  • Hastighet på levering av billetter
  • Positive opplevelser med seteplasseringen

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, også supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og over hele Europa bestiller billettene sine her. Du vil kjenne tilliten i disse anmeldelsene i det øyeblikket du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som bestilte Cagliari-billetter hos Livefootballtickets.com:

Daniel fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel ga denne anmeldelsen: “Brukte denne nettsiden noen ganger forrige sesong til Cagliari-kamper. Absolutt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankom i god tid før kampdag.” Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh fra Storbritannia var usikker først, men ble veldig positivt overrasket.
Sophie ga denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage i det hele tatt, skal ikke lyve, jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke skulle fungere, men jeg ble motbevist og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Owen fra Storbritannia hadde et problem ved inngangskontrollen som ble løst i løpet av minutter.
Owen ga denne anmeldelsen: “Det var et problem med en billett ved inngangskontrollen på Unipol Domus. Jeg sendte melding til kundesupportnummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham, og jeg og familien min kunne nyte kampen. Vil 100% bruke igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er utrolig stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av over 20.000 anmeldelser. Du kan sjekke alle anmeldelsene på Trustpilot-profilen vår.

Tilgjengelige 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelige for kundene våre. Spesielt for folk som skal være på sin aller første Cagliari-kamp, kan hele greia føles litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit når du først måtte nå øya med fly eller ferge? Hva om billettene ikke ankommer i tide? Ikke bare førstegangsbesøkende, også supportere som har reist til Unipol Domus mange ganger før skriver fortsatt til oss med disse spørsmålene. Derfor etablerte Livefootballtickets.com det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg. Du får svar, dag eller natt, og oftest i løpet av minutter.

Bredt utvalg av Cagliari-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette, har vi 4033 Cagliari-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billettselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ikke bare Serie A-kamper, også Cagliaris Coppa Italia-kamper legges til beholdningen vår så snart kampene er bekreftet. For Derby della Sardegna mot Torres og store oppgjør mot Inter, Milan eller Juventus er billetter spesielt etterspurt og blir raskt utsolgt. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake i løpet av noen dager og beholdningen vår vil se helt fornyet ut. Også filtrene våre gjør det enkelt å sitte nøyaktig der du vil, enten det er nær banen eller høyere oppe for full oversikt.

Erfaring

Vi har drevet virksomhet siden 2006. Dengang var vi en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg drastisk de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt sterke. I over 20 år har vi solgt billetter til Cagliari og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet drevet virksomhet i så lang tid, teamet vårt har også mye erfaring som matcher dette. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte å selge billetter før flyttingen til Unipol Domus i 2017, og de er fortsatt hos oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene mulig. Du vil merke den erfaringen i det øyeblikket du kontakter oss med et spørsmål. Med våre 20+ års erfaring som selskap, vil vi sørge for at din Cagliari-reise blir smidig.


Stadion informasjon

Navn:

Unipol Domus

Kapasitet:

rundt 16.416

Adresse:

Viale la Playa, 09126 Cagliari, Italia

Klubb:

Cagliari Calcio

Beskrivelse:

Unipol Domus, kjent som Sardegna Arena frem til 2021, har vært Cagliari Calcios hjemmebane siden sesongen 2017-18. Det ble bygget som en midlertidig løsning på under fire måneder, for bare rundt €8 millioner, etter rivingen av det gamle Stadio Sant'Elia, Cagliaris hjemmebane fra 1970 til 2017 og arena for VM i 1990, hvor alle Englands gruppekamper ble spilt. I 2018 ble Unipol Domus utvidet med to ekstra hjørnetribuner på vestsiden. Ikke bare den kompakte utformingen, men også nærheten til havet, bare noen hundre meter unna, gjør en kampdag på Unipol Domus til noe spesielt. Du vil merke nettopp hvor nær du er banen i det øyeblikket du setter deg på plassen din for første gang.

Curva Nord, i den nordlige enden av stadion, er hjemmet til Cagliaris mest lojale supportere, mens bortefans tradisjonelt plasseres i en egen seksjon av Curva Sud. Også Tribuna Est, med direkte utsikt over midtlinjen, og den overbygde Tribuna Ovest, med Tribuna d'Onore i sentrum, utgjør hovedområdene på Unipol Domus. Siden stadion ble bygget som en midlertidig løsning, har klubben i årevis diskutert en langsiktig ny arena, men inntil videre forblir Unipol Domus det permanente hjemmet til Rossoblù.


Beste måte å reise til Unipol Domus

Når dine Cagliari-billetter er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du skal komme deg til stadion. Siden Cagliari ligger på en øy, ankommer de fleste bortesupportere først med fly via Cagliari-Elmas lufthavn, eller med ferje fra fastlands-Italia, før turen til stadion starter. Ikke bare med buss, også med tog, sykkel og bil, når du Unipol Domus uten særlig problemer. Å finne ut av ruten kan være litt stressende første gang, men når du først har gjort det én gang, blir du raskt vant til det. Her er alternativene dine fra byen Cagliari:

Med tog

Cagliaris sentralstasjon ligger midt i sentrum og bringer deg til Unipol Domus på 25 til 30 minutter til fots, eller noen få minutter med offentlig transport. Regionale tog forbinder Cagliari med andre byer på øya som Oristano, Sassari og Olbia. Også fra Cagliari-Elmas lufthavn når en direkte togforbindelse sentralstasjonen på bare rundt 5 til 10 minutter. Ikke bare den korte avstanden, også den gode frekvensen gjør toget til et praktisk alternativ for turen din.

Med buss

Flere CTM-bybusslinjer forbinder sentrale Cagliari med området rundt Unipol Domus, med holdeplasser bare noen minutters gange fra hovedinngangene. Ekstra avganger legges til på kampdager, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til byen etter sluttsignalet. Turen fra sentrum tar bare noen få minutter, avhengig av trafikk. Også på de største Serie A-kampdagene, når stadion er nesten utsolgt, vil du finne returbussene ganske fulle rett etter sluttsignalet. Gi deg selv litt ekstra tid til dette.

Med sykkel

Cagliari er en overraskende sykkelvennlig by takket være strandpromenaden langs Poetto-stranden, og turen fra den historiske bykjernen til Unipol Domus tar bare 15 til 20 minutter langs kysten. Du finner sykkelparkering nær stadion. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, også sykling langs havet i solnedgangen er en genuint hyggelig måte å avslutte kvelden på. De fleste supportere som prøver det én gang, kommer tilbake til det neste gang.

Med bil

Cagliari er godt forbundet via SS 195-veien og Tangenziale di Cagliari, som forbinder byen med resten av øya. Fra sentrum er stadion rundt 3 kilometer unna, en kjøretur på bare noen få minutter utenfor rushtiden. Fra Cagliari-Elmas lufthavn, følg skiltene mot sentrum og deretter Unipol Domus, en tur på rundt 15 minutter. Du finner betalte parkeringsplasser i områdene nær stadion, men kapasiteten er begrenset. Etter sluttsignalet kan det være litt stressende å forlate området. Ikke bare rundt selve stadion, også på de kystnære tilfartsveiene kan trafikken være tung en stund etter en stor kamp. De som kommer tidlig får bedre valg av parkering, og også en enklere utvei etterpå.


Tribunene på Unipol Domus

Unipol Domus er delt inn i fire hovedområder: Curva Nord, Curva Sud, Tribuna Est og Tribuna Ovest. På Cagliaris hjemmekamper er Curva Nord supporternes egen ende, mens bortesupportere plasseres i en egen seksjon av Curva Sud. Du vil aldri få følelsen av å se på fra langt unna, uansett hvilken tribune du sitter på, siden stadionets kompakte design holder selv de lengste setene nært handlingen. Dette er også en av grunnene til at en kampdag på Unipol Domus er så spesiell. Ikke bare hjemmeenden, også borteseksjonen sitter nært nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Nord

Curva Nord er supporternes egen ende, seksjonen der Cagliaris mest lojale supportere samles bak målet i hele 90 minutter. Du vil ha den beste atmosfæren på stadion akkurat her, med en konstant vegg av støy, flagg og heiarop når Cagliari spiller hjemme. For noen som aldri har opplevd en italiensk curva før, kan all den støyen så tett på være litt stressende, men hvis du vil føle hva Cagliari virkelig betyr for hele Sardinia, gir Curva Nord deg en veldig spesiell opplevelse. Et godt valg hvis du planlegger å ta sete bare på en måte, siden nesten alle rundt deg vil stå og synge.

Curva Sud

På motsatt side av banen er Curva Sud, hvorav en del er satt av til bortesupportere på Cagliaris hjemmekamper. Bortesupportere som reiser til en Cagliari-kamp på Unipol Domus plasseres her, i et tydelig adskilt område med egen inngang. Utsikten herfra er god, med full siktlinje over banen og Curva Nord i det fjerne. Ikke bare avstanden, også vinkelen fra denne seksjonen er litt mer merkbar enn fra sidetribunene, så ta med en god kikkert hvis du vil følge hver detalj.

Tribuna Est

Tribuna Est går langs den ene langsiden av banen, svært nær gresset og med direkte utsikt mot midtlinjen. Herfra får du en av de beste utsiktslinjene i hele stadion, rett ved handlingen og trenerbenkene. Billetter her er blant de mest populære på stadion, nettopp fordi nærheten til banen er så eksepsjonell. Et godt valg hvis du vil oppleve kampen tett på, med full oversikt over hver eneste situasjon rett foran deg. Du vil føle deg nærmere handlingen enn i nesten noen annen tribune.

Tribuna Ovest

Rett overfor Tribuna Est ligger den overdekte Tribuna Ovest, med Tribuna d’Onore, klubbens boksanlegg og hospitality-område, i midten. Herfra får du en svært god oversikt over alt som skjer på banen, beskyttet mot sol og den sporadiske regnen. Billetter i Tribuna d’Onore er vanligvis blant de dyreste på stadion. Ikke bare er utsikten herfra utmerket, men nærheten til utgangene gjør også denne tribunen til et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Også for en gruppe som besøker Cagliari for første gang pleier denne tribunen å være et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi laget denne tabellen slik at du kan sammenligne alle fire områdene i Unipol Domus med ett raskt blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg og du vil finne riktig seksjon.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste atmosfære Curva Nord Cagliaris egne supportere, flagg og sang, mest bråkete del av stadion i hele 90 minutter
Beste utsikt Tribuna Est Direkte utsikt mot midtlinjen, svært nær banen og trenerbenkene
Førstegangsbesøkende Tribuna Ovest Overdekt, god oversikt, enkel inn- og utgang
Familier med barn Tribuna Ovest nedre nivå Roligere enn Curva Nord, komfortable seter, beskyttet mot vær
Budsjettbevisst Curva Nord øvre nivå Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full utsikt over banen
Sang og ståplasser Curva Nord Planer om å stå, synge og følge ultras i hele 90 minutter
Bortefans Curva Sud (borteseksjon) Separat inngang, full utsikt over banen og Curva Nord i det fjerne
Premium komfort Tribuna d’Onore hospitality Bokser, polstrede seter, beste service på stadion, nær havet

Om Cagliari

Nåværende trener:

Fabio Pisacane

Nåværende kaptein:

Alessandro Deiola

Ligaplassering forrige sesong:

14. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

Cagliari Calcio ble grunnlagt i 1920 på Sardinia og er den dag i dag øyas eneste store fotballklubb, en klubb som representerer ikke bare en by, men en hel region. Klubbens farger, Rossoblù, rødt og blått, fyller hele byen på kampdager, og klubbvåpenet bærer det sardinske flagget med Quattro Mori, de fire maurhodene, et symbol som strekker seg langt utover fotball for hele øya. Ikke bare våpenet, men også klubbens ene og eneste Scudetto gjør Cagliari til et av de viktigste navnene i sardisk og søritaliensk fotball.

I sesongen 1969-70 vant Cagliari, ledet av Gigi Riva, den eneste serietittelen i klubbens historie, sikret med to kamper igjen å spille. Riva, fortsatt ubestridt toppscorer i det italienske landslagets historie sammen med Sergio «Bobo» Gori, ble klubbens største legende, og hans statue står fortsatt foran stadion i dag. Også utenfor Italia vakte Cagliari internasjonal oppmerksomhet på den tiden, en liten øyklubb som brakte de største navnene i italiensk fotball i kne. Ikke bare tittelen i seg selv, men også måten en hel øy samlet seg bak dette laget på, gjorde 1969-70 til et toppunkt som forblir uovertruffet den dag i dag.

Klubbens beste europeiske resultat kom i sesongen 1993-94, da Cagliari nådde semifinalen i UEFA Cup, før de tapte for de senere vinnerne Inter. Sesongen 2025-26, under hovedtrener Fabio Pisacane, forfremmet 6. juni 2025 fra klubbens Primavera-lag og etterfølger til Davide Nicola, endte med overlevelse sikret på 14. plass, kronet av en 2-1 bortseier på San Siro mot AC Milan på siste kampdag, 24. mai 2026, et resultat som kostet Milan deres direkte Champions League-plass. Pisacane hadde ledet Cagliaris Primavera-lag, bare uker tidligere 9. april 2025, til en Coppa Italia Primavera-finalseier over AC Milan, en suksess som åpnet døren til A-laget direkte. Å holde seg oppe utløste den automatiske forlengelsesklausulen i kontrakten hans, så Pisacane forblir hovedtrener for 2026-27 også.

Cagliari og byen Cagliari

Cagliari er hovedstaden på Sardinia og, med rundt 150.000 innbyggere, øyas største by, beliggende rett på sørkysten. Fotball spiller en spesiell rolle i denne byen, nettopp fordi Cagliari Calcio er den eneste store representanten for hele øya, og trekker en supporterskare langt utover bygrensene. Ikke bare byen selv, men også hele øya Sardinia følger hver kamp til klubben med spesiell oppmerksomhet, med Cagliari som et kollektivt symbol på sardisk stolthet.

På kampdager fyller gatene rundt Unipol Domus seg med supportere kledd i Rossoblù, og mange supportere reiser inn fra de omkringliggende provinsene på øya spesielt for kampen. Også den nærliggende Poetto-stranden er et populært sted for en spasertur før avspark når været tillater det. Hvis du vil ha en rolig ettermiddag før kampen, kombinerer mange supportere et stadionbesøk med en kort tur til kysten.

Kjente spillere

Gigi Riva forblir den dag i dag klubbens ubestridte legende, mannen som ledet Cagliari til sin eneste Scudetto i 1969-70 og som forble lojal til klubben til sin død i 2024. Også i nyere tid har Cagliari utviklet eller oppdaget spillere som har vakt oppmerksomhet på større arenaer. Kaptein Alessandro Deiola, i klubben i mange år nå, symboliserer hvor knyttet mange spillere blir til klubben og øya. Ikke bare legendene fra fortiden, men også den nåværende troppen under Fabio Pisacane fortjente sin egen plass i klubbens nylige historie gjennom den historiske seieren på San Siro.


Cagliaris titler og trofeer

Cagliari har vunnet én Scudetto, i sesongen 1969-70 under Gigi Riva, fortsatt den største prestasjonen i klubbens historie. Også å nå semifinalen i UEFA Cup i 1993-94 regnes blant klubbens største øyeblikk, før de tapte for de senere vinnerne Inter. Det er en bemerkelsesverdig merittliste for en klubb som representerer en hel øy snarere enn en enkelt by. Billige og premium Cagliari fotballbilletter til Serie A og Coppa Italia er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Scudetti:

1 (1969-70, under Gigi Riva)

Beste europeiske resultat:

UEFA Cup-semifinale 1993-94 (slått ut av de senere vinnerne Inter)

Bemerkelsesverdig rekord:

2-1 bortseier på San Siro mot AC Milan 24. mai 2026, som kostet Milan deres Champions League-kvalifisering


Cagliaris rivaler

Hovedrivaliseringen

Derby della Sardegna mot Torres

Den mest tradisjonelle rivaliseringen i Cagliaris verden er Derby della Sardegna mot Torres 1903 fra Sassari, oppkalt etter hele øya de to klubbene representerer. Det er en av de mest geografisk fjerne derbyene i Italia, siden Cagliari ligger i sør og Torres i nord på Sardinia, noe som ikke gjør rivaliseringen noe mindre intens. Ikke bare den geografiske avstanden, men også hver klubbs status som den største klubben i henholdsvis sør og nord på øya gir denne kampen sin spesielle intensitet. Å fullt ut forstå denne rivaliseringen utenfra kan være litt krevende, gitt hvor dype følelsene går på begge sider av øya.

Siden Torres og Cagliari sjelden spiller i samme divisjon, er det for tiden ingen direkte møter i Serie A, men Derby della Sardegna forblir svært levende, med ekte lidenskap, ved hver mulige anledning, enten i Coppa Italia eller i de lavere divisjonene. Også utenfor Sardinia er denne rivaliseringen anerkjent som en av de mest intense i Italia, nettopp fordi den splitter en hel øy i to leire. Du vil høre supportere fra begge sider snakke i årevis om tidligere utgaver av denne kampen.

Ytterligere rivaliseringer

I tillegg til Derby della Sardegna har Cagliari også det som er kjent som Derby delle Isole, «øyenes derby», mot Sicilias Palermo, en kamp med lang historie: siden 1929 har de to klubbene møttes hele 68 ganger i offisielle kamper. Også forholdet til Genoa anses som historisk anspent, som går tilbake til hendelser mellom supportere på 1980- og 2000-tallet, selv om det ikke er en klassisk lokal derby. Ikke bare den sportslige siden av det, men også den symbolske vekten av at hver klubb er den eneste store representanten for en øy, gir rivaliseringen med Palermo sitt eget særskilte preg innenfor italiensk fotball.


Ofte stilte spørsmål om Cagliari-billetter

Ofte stilte spørsmål om Cagliari-billetter

Cagliari bortebilletter er vanligvis litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmesupportere på hvert stadion enn det er til Cagliari-supportere. Vi har klart å få tak i Cagliari-billetter til nesten hver Serie A- og Coppa Italia-kamp. Velg bortekampen du ønsker å se, og se deretter på billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Cagliaris bortekamper er: Cagliari-seksjon, Borteseksjon, Besøkende supporterseksjon og bortetribune. Når seksjonsetiketten ikke ligner noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare etiketten, men også sitteplasskartet ved siden av vil vise deg nøyaktig hvor på stadion du vil være. Å finne dette ut på egen hånd kan være litt stressende, så spør supportteamet vårt hvis du noen gang er usikker.