Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

AS Roma billetter

Toppgrafikk for Roma med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
AS Roma, grunnlagt i 1927 gjennom sammenslåingen av tre historiske klubber fra hovedstaden, er et av de mest lidenskapelig støttede lagene i italiensk fotball og stoltheten til Roma. Sesongen 2025-26 ble en å huske. Ikke bare endte Giallorossi på 3. plass i Serie A, men en avgjørende 2-0-seier borte mot Hellas Verona på den siste kampdagen, 24. mai 2026, sikret Champions League-kvalifisering for første gang siden 2018-19. Hovedtrener Gian Piero Gasperini, utnevnt 6. juni 2025, leverte det resultatet i sin aller første sesong som sjef, selv om en 2-3 Coppa Italia-exit i 16-delsfinalen mot Torino 13. januar 2026 viste at det fortsatt er arbeid å gjøre. Gasperini innførte også et roterende kapteinbånd, der armbindet gikk til den som hadde fortjent det gjennom kamper og innsats, med Bryan Cristante, Lorenzo Pellegrini og Gianluca Mancini som alle bar det på ulike tidspunkter i sesongen. Ett resultat hele byen vil fortsette å snakke om: Roma vant begge derbykampene mot byrivalen Lazio, 1-0 borte ved Lorenzo Pellegrini 21. september 2025, og 2-0 hjemme ved en Gianluca Mancini-dobbelscorer 17. mai 2026. AS Roma deler Stadio Olimpico med byrivalen Lazio. Stadion rommer 70.634 tilskuere og ligger nord i byen, inne i Foro Italico-sportskomplekset, hvor Curva Sud forvandles til et hav av rødt og gult på hver kampdag. Selv på en stille ukedagskamp synker sjelden etterspørselen etter en plass på dette stadionet. Bestill alle dine AS Roma billetter for 2026-2027-sesongen sikkert på nett hos Livefootballtickets.com. Vi har for tiden 2982 billetter tilgjengelig på tvers av alle AS Roma-kamper, med priser fra kun 59 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 194 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle AS Roma-kamper gjennom sesongen, både hjemme og borte.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • tir.
    8. des.21:00

    Champions League

    Roma vs Sporting Lisboa
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 70 £
    fra 70 £
  • søn.
    13. des.12:30

    Italiensk Serie A

    Lazio vs Roma
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 115 £
    fra 115 £
  • lør.
    19. des.20:45

    Italiensk Serie A

    Roma vs Juventus
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 112 £
    fra 112 £
  • 2027
    2. jan.18:00

    Italiensk Serie A

    Roma vs Frosinone
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 44 £
    fra 44 £
  • 2027
    5. jan.18:30

    Italiensk Serie A

    Venezia vs Roma
    Stadio Pier Luigi Penzo, Venezia, Italia
    fra 133 £
    fra 133 £
  • 2027
    9. jan.18:00

    Italiensk Serie A

    Roma vs Milan
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 88 £
    fra 88 £
  • 2027
    12. jan.21:00
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 58 £
    fra 58 £
  • 2027
    17. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Atalanta vs Roma
    Atleti Azzurri d Italia, Bergamo, Italia
    fra 49 £
    fra 49 £
  • 2027
    19. jan.22:00

    Champions League

    AEK Athens vs Roma
    Agia Sophia Stadium, Athen, Hellas
    fra 523 £
    fra 523 £
  • 2027
    24. jan.15:00

    Italiensk Serie A

    Roma vs Udinese
    Stadio Olimpico, Roma, Italia
    fra 53 £
    fra 53 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

AS Roma

Giallorossi / Lupa / Maggica · Stadio Olimpico · Roma, Italy · Grunnlagt 1927

Trener: Gian Piero Gasperini (Italy)

Stallstørrelse
33
Snittalder
25.3
Ligatitler
3
Europacuptitler
0

Serie A 2026/2027

Tabell for Serie A 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Inter CL76102191219
2Lazio CL76101441019
3AS Roma CL75201631317
4Milan CL7430147715
5Como EL7421127514
6Frosinone UECL7412139413
7Cagliari641163313

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. DUavgjort
  4. DUavgjort
  5. WSeier

Toppscorer

Donyell Malen

6 mål

Flest målgivende

Paulo Dybala

4 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for AS Roma
DatoKampResultat
10. sep.Fenerbahçe SK - AS Roma1 - 1
DUavgjort
14. sep.Torino FC - AS Roma0 - 2
WSeier
19. sep.AS Roma - FC Internazionale Milano2 - 2
DUavgjort
11. okt.Como 1907 - AS Roma0 - 0
DUavgjort
14. okt.AS Roma - Real Madrid CF3 - 4
LTap
17. okt.AS Roma - Genoa CFC2 - 0
WSeier

Spillerstall

AS Roma Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Alessio Marcaccini18i/tItalyi/t
Devis Vásquez28i/tColombiai/t
Giorgio De Marzi19i/tUnited Statesi/t
Mile Svilar271,89 mSerbiaright
Pierluigi Gollini311,88 mItalyright
AS Roma Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Daniele Ghilardi23i/tItalyi/t
Devyne Rensch231,79 mNetherlandsboth
Emanuele Lulli19i/tItalyi/t
Evan N'Dicka271,90 mCôte d’Ivoireleft
Gianluca Mancini301,90 mItalyright
Leonardo Balerdi271,93 mArgentinaright
Mario Hermoso311,81 mSpainleft
Nahuel Molina281,75 mArgentinaright
Wesley23i/tBrazili/t
AS Roma Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Alessandro Di Nunzio19i/tItalyi/t
Bryan Cristante311,86 mItalyright
Gioele Giammattei17i/tItalyi/t
Konstantinos Koulierakis22i/tGreecei/t
Lorenzo Pellegrini301,86 mItalyright
Manu Koné251,85 mFranceright
Marten de Roon351,85 mNetherlandsright
Muhammed Bah19i/tGambiai/t
Niccolò Pisilli221,80 mItalyright
Rodrigo Mora191,68 mPortugali/t
AS Roma Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Antonio Arena171,83 mItalyi/t
Donyell Malen271,79 mNetherlandsright
Edoardo Morucci19i/tItalyi/t
Lorenzo Paratici17i/tItalyi/t
Mandjou Camara17i/tGuineai/t
Matìas Soulé231,76 mArgentinaleft
Paulo Dybala321,77 mArgentinaleft
Santiago Castro22i/tArgentinai/t
AS Roma Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Tullio Gritti67i/tItalyi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 AS Roma fotballbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til AS Romas kamper, borte og hjemme på Stadio Olimpico. Den første kommende kampen er Napoli vs Roma, som spilles 24.10.2026 på Stadio Diego Armando Maradona i Napoli, Italia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se. Husk også alltid å velge “bortetribunen” eller “Roma-seksjon” når du bestiller billetter til AS Roma borte. Ikke bare for Derby della Capitale, men også for en normal Serie A-helg, er billettene til en av Italias største klubber sterkt etterspurt. Ikke vent for lenge, bestill dine nå. Stadio Olimpico er en av de mest historiske arenaene i internasjonal fotball, og atmosfæren i Curva Sud under en stor Serie A-kamp er noe du ikke kommer til å glemme med det første. Når dommeren blåser i fløyta, vil du føle nøyaktig hvorfor folk sier at Roma spiller foran et av de mest bråkete publikumsmiljøene i Europa. Også for førstegangbesøkende kommer lyden fra Curva Sud som en overraskelse for de fleste supportere.

Hvordan kjøpe AS Roma-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange henvendelser fra supportere som spør: hvordan kan jeg bestille AS Roma-billetter? For en klubb med en så lidenskapelig supporterbase er etterspørselen høy hele året, og kamper mot de største rivalene blir raskt utsolgt. Ikke bare italienske supportere ser etter billetter, også supportere fra Tyskland, Storbritannia, USA og fra hele verden vil se Giallorossi live. Reisegrupper fra Asia og Nord-Amerika bestiller hos oss mer og mer for hver sesong, spesielt nå som klubben er tilbake i Champions League. Vi har samlet AS Roma-billetter for supportere fra hele verden. Det kan være litt stressende å finne ut av prosessen første gang. La oss veilede deg gjennom stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil være på og klikk ‘Vis billetter’.
  2. Velg området du vil sitte på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne ‘Kjøp’-knappen.
  5. Fullfør bestillingsskjemaet med dine personlige detaljer.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk ‘Gjennomfør betaling’.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine AS Roma-billetter hos Livefootballtickets.com

Serie A er en av de mest historiske ligaene i Europa, og AS Roma er en av hovedstadens mest stolte klubber. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i sterk vekst, vil vi gjerne forklare hvorfor du bør bestille dine AS Roma-billetter hos Livefootballtickets.com. Ikke bare klubbens størrelse, men også etterspørselen rundt hver eneste kamp gjør kjøp av Roma-billetter litt annerledes enn å kjøpe til et mindre lag. Her er våre tre viktigste grunner.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten vår er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Skulle noe uventet skje med billettene dine, får du full refusjon pluss 50% ekstra kreditt i nettbutikken. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen var, for å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre veldig fornøyde med billettene våre. Egenskapene som oftest blir nevnt av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastigheten på billettleveransen
  • Positiv opplevelse med sitteplassene

Ikke bare supportere fra Italia bestiller hos oss, supportere fra Storbritannia, Tyskland, USA og hele Europa bestiller billettene sine her. Du vil kjenne tilliten i disse anmeldelsene i det øyeblikket du begynner å lese dem. Her er noen anmeldelser fra supportere som bestilte AS Roma-billetter på Livefootballtickets.com:

Daniel fra Storbritannia kjøpte billetter hos Livefootballtickets.com flere ganger forrige sesong.
Daniel la igjen denne anmeldelsen: “Brukte denne siden noen ganger forrige sesong til Roma-kamper. Helt fantastisk selskap å kjøpe billetter fra. Holdt oppdatert gjennom hele prosessen og billettene ankom godt før kampdag.” Anmeldelse på Trustpilot

Sophie Marsh fra Storbritannia var usikker først, men ble veldig positivt overrasket.
Sophie la igjen denne anmeldelsen: “Perfekt, kan ikke klage det minste, skal være ærlig jeg var veldig usikker og bekymret for at det ikke skulle fungere, men jeg ble motbevist og var ekstremt glad og takknemlig, takk.” Anmeldelse på Trustpilot

Owen fra Storbritannia hadde et problem ved døren som ble løst i løpet av minutter.
Owen la igjen denne anmeldelsen: “Det var et problem med en billett ved inngangen til Stadio Olimpico. Jeg sendte melding til kundeservicenummeret som var oppgitt og James fra LFT svarte i løpet av minutter. Dette ble fulgt opp med en telefonsamtale og alt ble ordnet av ham og jeg og familien min kunne nyte kampen. Ville 100% brukt igjen.” Anmeldelse på Trustpilot

Vi er enormt stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20.000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Roma-kamp, kan det hele føles litt stressende. Hvor nøyaktig på stadion? Hvordan kommer du deg dit? Hva hvis billettene ikke ankommer i tide? Ikke bare førstegangsbesøkende, også supportere som har reist til Stadio Olimpico mange ganger før skriver fortsatt til oss med disse spørsmålene. Derfor opprettet Livefootballtickets.com det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegaene våre klare til å hjelpe deg. Du vil få svar, dag eller natt, og oftest i løpet av minutter.

Bredt utvalg av AS Roma-billetter tilgjengelig

En annen veldig viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette, har vi 2982 AS Roma-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billettselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ikke bare Serie A-kamper, også Champions League- og Coppa Italia-kamper legges til beholdningen vår så snart kampoppsettet er bekreftet. Til Romas hjemmekamper mot de største klubbene i ligaen er billettene spesielt etterspurte og utsolgt raskt. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og beholdningen vår vil se helt fornyet ut. Filtrene våre gjør det også enkelt å sitte nøyaktig der du vil, enten det er nært banen eller høyere oppe for full oversikt.

Erfaring

Vi har vært i virksomhet siden 2006. Den gangen var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter, noe som har endret seg betraktelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Roma og alle de andre Serie A-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet vært i virksomhet i så lang tid, vårt team har også mye erfaring å vise til. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Noen av dem begynte før Romas triumf i UEFA Europa Conference League 2022 under José Mourinho, og de er fortsatt med oss i dag. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som er mulig. Du vil føle den erfaringen i det øyeblikket du kontakter oss med et spørsmål. Med vår 20+ års erfaring som selskap vil vi sørge for at din AS Roma-reise blir en smidig opplevelse.


Stadioninformasjon

Navn:

Stadio Olimpico

Kapasitet:

70.634

Adresse:

Viale dei Gladiatori 2, 00135 Rome, Italy

Klubb:

AS Roma

Beskrivelse:

Stadio Olimpico, som ligger inne i idrettsanlegget Foro Italico nord i Roma, har vært det delte hjemmet til AS Roma og byrivalen Lazio siden 1953. Det rommer 70.634 tilskuere fordelt over to nivåer, noe som gjør det til det nest største stadionet i Italia etter San Siro. Det er ikke bare størrelsen som skiller seg ut, også den brede ovale formen og friidrettsbanen som pleide å gå rundt banen, senere fjernet for å bringe supportere nærmere handlingen, gjør Stadio Olimpico umiddelbart gjenkjennelig på fjernsyn over hele verden. Roma har presset på for sitt eget stadion i lang tid, og tidlig i 2026 godkjente Romas bystyre planer for en ny arena med 60.605 seter i Pietralata, selv om klubben sikter mot 2030 for levering. Du vil føle tyngden av den olympiske historien i det øyeblikket du går opp mot tribunene for første gang. Det er mye stadion å ta inn over seg ved et førstebesøk.

Stadionet åpnet i 1953, bygget på tomten til det tidligere Stadio Nazionale del PNF for OL i Roma 1960, som er hvor navnet kommer fra. Anlegget var vertskap for VM-finalen i 1990 sammen med Europa Cup- og Champions League-finalene i 1996, 2009 og 2020, og det er fortsatt et av de mest brukte arenaene i italiensk fotballhistorie. Friidrettsbanen, en gang et definerende trekk ved stadionet, ble også fjernet på slutten av 1980-tallet og deretter omformet til VM i 1990, noe som gjorde anlegget til den strammere, mer bråkete arenaen supportere kjenner i dag. En fremtidig rivning til fordel for et stadion kun for Roma er ennå ikke sikkert, og foreløpig fortsetter begge klubbene å dele Stadio Olimpico annenhver helg, en rytme som har definert romersk fotball i generasjoner. Denne ordningen, uvanlig hvor som helst ellers i Europa utenfor Milano, er også en grunn til mer til at anlegget føles så unikt.


Beste måte å reise til Stadio Olimpico

Når AS Roma-billettene dine er bestilt, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til stadion. Byen Roma anbefaler kollektivtransport på kampdager, hovedsakelig fordi parkering rett rundt Foro Italico er begrenset. Ikke bare med metro, men også med trikk, buss og sykkel kommer du deg til Stadio Olimpico uten problemer. Å finne ut av ruten kan være litt stressende første gang, men når du har gjort det én gang, venner du deg raskt til det. Her er alternativene dine:

Med tog

Roma betjenes av to store langdistansestasjoner, Roma Termini og Roma Tiburtina, begge godt forbundet med resten av Italia og utover. Høyhastighetstjenestene Frecciarossa og Italo tar deg hit fra Milano, Torino, Firenze og Napoli på så lite som tre timer, og internasjonale forbindelser ankommer fra hele Europa til Termini. Fra Roma Termini tar du busslinje 32 eller trikk 2 mot Piazza Mancini, hvorfra det kun er en kort spasertur til stadion. Fra Roma Tiburtina er en taxi eller en tilknytningsbuss det mer komfortable alternativet. Også fra Fiumicino lufthavn tar Leonardo Express deg til Termini på rundt 32 minutter, hvorfra kampdagsforbindelsene fortsetter. Ikke bare toget, regionale tjenester stopper også innen rimelig avstand fra Foro Italico på kampdager.

Med buss

Fra sentrum betjener ATAC busslinje 32 og trikk 2 begge området rundt Stadio Olimpico, med stopp bare en kort spasertur fra hovedinngangene. Ekstra avganger legges til på kampdager, ikke bare mot stadion før avspark, men også tilbake til byen etter sluttsignalet. Turen fra sentrale Roma tar omtrent 20 til 30 minutter, avhengig av trafikk og hvilken rute som tas. Også på de største Serie A-kampdagene, når tribunene er nesten utsolgt, vil du finne bussene og trikkene tilbake svært fulle rett etter sluttsignalet. Sett av litt ekstra tid til det.

Med sykkel

Roma er en mer kupert by enn noen andre, men et voksende nettverk av sykkelstier langs Tiberen gjør turen fra sentrum ut til Stadio Olimpico gjennomførbar på omtrent 30 til 40 minutter. Du finner sykkelparkering nær Foro Italico-inngangen. Ikke bare unngår du all kampdagstrafikken på denne måten, turen tilbake til byen etterpå, langs elven forbi Ponte Milvio, er også en genuint hyggelig måte å avslutte kvelden på. De fleste supportere som prøver det én gang kommer tilbake til det neste gang. Også for en førstegangskjører som ikke kjenner trafikken i Roma godt, kan dette alternativet ende opp med å føles som det enkleste av dem alle.

Med bil

Roma er godt forbundet via A90 ringveien (Grande Raccordo Anulare) og Lungotevere-veinettet langs Tiberen, som begge munner ut i gatene rundt Foro Italico. Fra sentrum ligger stadion rundt 5 kilometer unna via Viale delle Belle Arti, omtrent 20 til 25 minutters kjøring utenfor rushtid. De som kommer fra Firenze eller Napoli tar A1 rett mot ringveien og følger skilting mot Foro Italico. Du finner betalte parkeringsplasser i områdene rundt banen, og vakter hjelper til med å dirigere trafikken nær stadion på kampdager. Å komme seg ut av området kan være litt tregt etter sluttsignalet. Ikke bare rundt selve stadion, Lungotevere kan også bli tung av trafikk en stund etter en stor kamp. De som ankommer tidlig får bedre valg av parkering, og også en enklere vei ut etterpå.


Tribunene på Stadio Olimpico

Stadio Olimpico er delt inn i fire hovedområder: Curva Sud, Curva Nord, Tribuna Tevere og Tribuna Monte Mario. Hver seksjon har sin egen karakter, og hvilken ende som regnes som hjemme eller borte avhenger av om det er AS Roma eller Lazio som er vertskap. Uansett hvor du sitter, vil du aldri føle at du ser fra avstand, siden stadionens bolle-form bringer selv de fjerneste setene nær banen. Også dette er en av tingene som gjør en kampdag på Stadio Olimpico så spesiell. Ikke bare hjemmetribunen, også borteseksjonen sitter nær nok til å føle seg som en del av kampen.

Curva Sud

Curva Sud er AS Romas egen ende, seksjonen hvor klubbens mest lidenskapelige supportere, de berømte Giallorossi-ultraene, samles bak målet i hele de 90 minuttene. Du vil ha den beste atmosfæren på stadion rett her, med en konstant vegg av lyd, flagg og koreografi hver gang Roma spiller hjemme. For noen som aldri har opplevd en curva før, kan all den støyen så nær være litt stressende, men hvis du vil føle hva Roma virkelig betyr for denne byen, gir Curva Sud deg en veldig spesiell opplevelse. Et godt valg hvis du planlegger å ta plass kun på en måte av å snakke, siden nesten alle rundt deg vil stå og synge.

Curva Nord

På motsatt side av banen finner du Curva Nord, som er hjemmebane for Lazios ultras på kampdager når Lazio er hjemmelag, og seksjonen som er tildelt bortesupportere når Roma spiller hjemme. Bortefans som reiser til Stadio Olimpico for en Roma-kamp blir plassert her, vanligvis i blokker mot øvre tribune. Utsikten herfra er høy, men komplett, og du vil se hele banen utlagt under deg. Ikke bare avstanden, men også vinkelen fra denne siden er litt mer merkbar enn fra sidetribunene, så ta med deg en god kikkert hvis du vil følge hver detalj.

Tribuna Tevere

Tribuna Tevere, oppkalt etter elven Tiber i nærheten, strekker seg langs den ene siden av banen og inkluderer spillertunnelen og de tekniske områdene. Herfra har du klar utsikt fra siden over hele banen på tvers av to nivåer, og dette er hvor det meste av hospitality og premium-plasser finnes. Billetter her er vanligvis de dyreste på stadion. Et godt valg hvis du vil sitte nært benkene, med full oversikt over spillet fra midtlinjen. Du vil føle deg nærmere trenerteamet enn på nesten noen annen tribune.

Tribuna Monte Mario

Rett overfor Tribuna Tevere ligger Tribuna Monte Mario, oppkalt etter høyden som henger over stadion, og et populært valg for familier og førstegangsbesøkende. Herfra får du en veldig god oversikt over alt som skjer på banen, fordelt over de samme to nivåene som Tevere-siden. Billetter på Tribuna Monte Mario er litt rimeligere enn Tevere-siden, mens utsikten er nesten identisk. Ikke bare er siktlinjen veldig god fra nedre tribune, også øvre tribune gir deg full oversikt over det taktiske bildet. Også for en gruppe som besøker Roma for første gang pleier denne tribunen å være et komfortabelt og avslappet valg.

Hvilken tribune bør du velge?

Vi har laget denne tabellen slik at du raskt kan sammenligne alle fire områdene på Stadio Olimpico i ett blikk. Sjekk hva som betyr mest for deg, så finner du riktig seksjon.

Prioritet Best Tribune Hvorfor
Best stemning Curva Sud Romas egne ultras, flagg og trommer, høyeste del av stadion i 90 minutter
Best utsikt Tribuna Tevere Centrale Siktlinjer fra siden over to nivåer, nærmest benkeområdet og tunnelen
Førstegangsbesøkende Tribuna Monte Mario Bredt setevalg, god oversikt, enkel adkomst fra busslinje 32
Familier med barn Tribuna Monte Mario nedre tribune Roligere enn Curva Sud, komfortable seter, klare siktlinjer
Budsjettbevisst Curva Sud øvre tribune Rimeligere enn hovedtribunene, fortsatt full oversikt over banen
Syng og stå Curva Sud Planlegg å stå, synge og følge ultras i hele de 90 minuttene
Bortefans Curva Nord (øvre tribune) Blokker mot baksiden av tribunen, separat inngang, full oversikt over banen
Premium komfort Tribuna Tevere hospitality Hospitality-områder, polstrede seter, beste service på stadion

Om AS Roma

Nåværende trener:

Gian Piero Gasperini

Nåværende kaptein:

Roterende kapteinsbind (Bryan Cristante, Lorenzo Pellegrini og Gianluca Mancini bar alle armbindet i 2025-26)

Ligaplassering forrige sesong:

3. plass, Serie A 2025-26

Klubbhistorie

AS Roma ble grunnlagt 22. juli 1927 gjennom sammenslåingen av tre eldre romerske klubber, Roman FC, SC Alba-Audace og Fortitudo Pro Roma, et prosjekt drevet av Italo Foschi for å gi hovedstaden en enkelt klubb sterk nok til å konkurrere med de store lagene fra nord. Ikke bare kom klubben ut av en fusjon, også fargene, giallorosso, det røde og gule, ble tatt direkte fra Romas byvåpen. I løpet av femten år hadde den unge klubben allerede vunnet sitt første Scudetto, i 1941-42, og Roma gikk videre til å bli en av de store historiske institusjonene i italiensk fotball. Dette er også et stykke fotballhistorie få andre klubber hvor som helst i verden kan påberope seg, uansett hvor hardt noen av dem har prøvd.

AS Roma har vunnet 3 Serie A-titler, i 1941-42, 1982-83 og 2000-01, sammen med 9 Coppa Italia-titler og, mer nylig, 2022 UEFA Europa Conference League, klubbens aller første europeiske trofe, vunnet under José Mourinho gjennom en 1-0 finalseier over Feyenoord takket være en Nicolò Zaniolo-scoring. Roma nådde også 2023 UEFA Europa League-finalen, tapt på straffer til Sevilla. Det tittelvinnnende 1982-83-laget, bygget rundt brasilianske Falcão og kaptein Agostino Di Bartolomei, huskes fortsatt som et av de beste lagene klubben noensinne har skapt. Legendariske spillere har båret giallorosso-drakten gjennom tiårene: Bruno Conti under klubbens gullalder på begynnelsen av 1980-tallet, og fremfor alt Francesco Totti, som tilbrakte hele sin 25 år lange karriere i klubben og forblir dens toppscorer og innehaver av rekorden for flest kamper.

2025-26-sesongen markerte starten på en ny æra. Hovedtrener Gian Piero Gasperini, ansatt 6. juni 2025 etter fem vellykkede år i Atalanta, førte Roma til en 3. plass, kronet av en avgjørende 2-0 bortseier mot Hellas Verona på siste spilledag, 24. mai 2026, som sikret Champions League-kvalifisering for første gang siden 2018-19. Roma ble slått ut av Coppa Italia i 16-delsfinalen av Torino, 2-3, 13. januar 2026. Du vil finne en klubb som, på én enkelt sesong under en ny trener, ga sine supportere noe å virkelig feire: et rent bord over byrivalen Lazio i begge derbykampene. Å følge en klubb gjennom et managerskifte kan være litt stressende, men 2026-2027-prosjektet under Gian Piero Gasperini starter med reell ambisjon, og med Champions League-fotball tilbake på Stadio Olimpico.

AS Roma og byen Roma

Roma er hovedstaden i Italia og en av de mest besøkte byene i verden, en by på nesten tre millioner mennesker hvor fotball befinner seg side om side med eldgammel historie hver eneste dag. AS Roma og Lazio har delt Stadio Olimpico siden 1953, en ordning som er nesten unik blant Europas største klubber utenfor Milano, og rivaliseringen mellom de to har formet byens fotballkultur i godt over et århundre. Også den bredere Lazio-regionen følger begge de romerske klubbene nøye, og gir Serie A-kamper på Foro Italico en regional tyngde utover selve byen.

Roma er også en by med dyp fotballtradisjon utover AS Roma og Lazio selv, og Stadio Olimpico har arrangert en VM-finale og tre European Cup- og Champions League-finaler, en scene som rekker langt utover nasjonal fotball. På kampdager fyller gatene rundt Foro Italico seg med supportere i rødt og gult eller i himmelblått, avhengig av hvem som er vertskap, og turen ut til Stadio Olimpico har blitt en del av ritualet for generasjoner av romerske supportere. Også barene nær Piazza Mancini og Ponte Milvio fylles raskt opp før avspark, så hvis du vil ha bord, gjør det ting enklere å komme litt tidlig.

Berømte spillere

AS Roma har skapt eller hatt noen av de største navnene i italiensk fotballhistorie. Francesco Totti gjorde klubbrekord 786 kamper over 25 sesonger og var kaptein for laget i godt over et tiår, en rekord de fleste eksperter mener aldri vil bli slått. Daniele De Rossi, Tottis midtbanepartner i store deler av den æraen, bar nummer 16-drakten med et nivå av autoritet som fortsatt snakkes om i dag. Bruno Conti og brasilianske Falcão gjorde Roma til Serie A- og Coppa Italia-mestre på begynnelsen av 1980-tallet, en gullalder for klubben. Nicolò Zaniolo scoret målet som ga Roma sin første europeiske trofe i 2022, og Paulo Dybala har båret den kreative fakkelen de siste sesongene. I dag deles kapteinsbindet mellom Bryan Cristante, Lorenzo Pellegrini og Gianluca Mancini under Gian Piero Gasperini. Ikke bare midtbanespillerne, også keeperne til Roma har sin egen lange rekke av legender, noe som er en del av hvorfor drakten fortsatt betyr så mye. Også forsvarerne til Roma, fra det tittelvinnnende 1983-laget helt frem til i dag, får sin egen andel av klubbens historie.


AS Romas titler og troféer

AS Roma har vunnet 3 Serie A-titler og 9 Coppa Italia-titler, og 2022 UEFA Europa Conference League plasserte Giallorossi blant klubber med ekte europeisk sølvtøy, klubbens første kontinentale troféer i historien. Også klubbens 2 Supercoppa Italiana-titler, en prestasjon supportere kan være svært stolte av. Ikke bare nasjonalt, også over hele Europa, kan få klubber fra en hovedstad vise frem et troférom som dette. Det er mye sølvtøy for ett skap. Billige og premium AS Roma fotballbilletter til Serie A og Champions League er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

Serie A-titler:

3 (1941-42, 1982-83, 2000-01)

Coppa Italia-seire:

9

UEFA Europa Conference League-titler:

1 (2022)

Bemerkelsesverdig rekord:

Første romerske klubb til å vinne en stor europeisk troféer, 2022 UEFA Europa Conference League


AS Roma rivaliseringer

Hovedrivalisering

Derby della Capitale mot Lazio

Den største rivaliseringen i Romas verden er Derby della Capitale, ett av de mest intense og historiske derbiene i fotball, spilt mellom de to klubbene i den italienske hovedstaden siden 1929. Begge klubber deler samme by og, siden 1953, samme stadion, noe som bare skjerper intensiteten hver gang denne kampen kommer rundt. Også utenfor Roma blir denne kampen fulgt nøye over hele Italia og godt utover. Å velge side kan være litt stressende hvis du tilfeldigvis er ny i byen.

De to Derby della Capitale-kampene i 2025-26-sesongen gikk begge til AS Roma, 1-0 borte gjennom en Lorenzo Pellegrini-scoring 21. september 2025, og 2-0 hjemme gjennom en Gianluca Mancini-dobbelscoring 17. mai 2026, en kamp spilt i en uvanlig atmosfære, med Lazio-supportere som fortsatte sin stadionboikott i protest mot klubbeier Claudio Lotito. To seire i samme byrivalisering, og Roma endte også sesongen over Lazio på tabellen, og sikret Champions League-kvalifisering for 2026-2027. Ikke bare den endelige ligaplasseringen, også måten det skjedde på, en fullstendig sveip i begge derbymøtene i løpet av en sesong kronet med europeisk kvalifisering, sier noe om hvor genuint sterk denne Roma-kampanjen var. Du vil høre begge sider argumentere om akkurat denne detaljen i årene som kommer.

Ytterligere rivaliseringer

Rivalisering med Napoli

AS Roma og Napoli har bygget en av Serie As skarpeste moderne rivaliseringer, drevet av begge klubbers ambisjon om å bryte den tradisjonelle dominansen til gigantene fra nord. Napoli endte 2025-26-sesongen som Serie A-toer, godt foran et Roma-lag som likevel sikret sin egen Champions League-kvalifisering under Gasperini. Også borte fra tittelkampen løper rivaliseringen dypt: begge klubber har noen av de største supporterskarer i Italia, og kamper mellom dem trekker jevnlig enorme TV-publikum gjennom sesongen. Ikke bare i Italia, også i utlandet vil du finne millioner av nøytrale supportere som kobler seg på når disse to klubbene møtes. Også for en nøytral er denne kampen vanligvis verdt å rydde en kveld for.

Rivalisering med Juventus

Rivaliseringen mellom AS Roma og Juventus går tilbake generasjoner, forankret i Romas rolle som en av de få klubbene som regelmessig kan utfordre Juventus om Scudettoet, ikke minst i 2000-01. Juventus endte 2025-26-sesongen i øvre halvdel av tabellen, og kamper mellom de to klubbene bærer fortsatt ekstra vekt gitt deres felles historie med tittelkamper. Også de kontrasterende karakterene til de to klubbene, Juventus den dominerende kraften fra nord, Roma den stolte representanten for hovedstaden, gir denne kampen en symbolsk egghet hver gang den spilles. Også for en førstegangsbesøkende til Italia er dette en av kampene lokalbefolkningen alltid vil fortelle deg du ikke må gå glipp av.


Ofte stilte spørsmål om AS Roma-billetter

Ofte stilte spørsmål om AS Roma-billetter

AS Roma bortebilletter er litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmesupportere på alle Serie A-stadioner enn det er til Roma-supportere på disse arenaene. Vi har klart å få tak i AS Roma fotballbilletter til nesten alle Serie A-kamper. Velg bortekampen du vil være til stede på, se deretter på billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Romas bortekamper er: Roma-seksjon, Borteseksjon, Giallorossi-supporterseksjon og borteende. Når seksjonsmerket ikke ligner på noen av disse, er billettene for hjemmelaget. Ikke bare merket, også setekartene ved siden av viser deg nøyaktig hvor på stadion du vil være. Å finne ut av dette på egen hånd kan være litt stressende, så spør supportteamet vårt hvis du noen gang er usikker.