Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Arsenal F.C. billetter

Toppgrafikk for Arsenal med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Arsenal er en av Premier Leagues største institusjoner, med 14 ligamesterskap og utallige ikoniske spillere. Bestill alle dine Arsenal-billetter for 2026-2027-sesongen sikkert på nett hos Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 51231 billetter tilgjengelig for alle Arsenal-kamper, med priser fra bare 203 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 613 $. Supportere kan kjøpe billetter til alle Arsenal-kamper gjennom sesongen, inkludert både hjemme- og bortekamper.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    17. apr.15:00

    Engelsk Premier League

    Arsenal vs Aston Villa
    Emirates Stadium, London, Storbritannia
    fra 258 £
    fra 258 £
  • 2027
    24. apr.15:00

    Engelsk Premier League

    Bournemouth vs Arsenal
    Dean Court Stadium, Bournemouth, Storbritannia
    fra 650 £
    fra 650 £
  • 2027
    1. mai15:00

    Engelsk Premier League

    Arsenal vs Tottenham
    Emirates Stadium, London, Storbritannia
    fra 500 £
    fra 500 £
  • 2027
    8. mai15:00

    Engelsk Premier League

    Leeds United vs Arsenal
    Elland Road, Leeds, Storbritannia
    fra 414 £
    fra 414 £
  • 2027
    15. mai15:00

    Engelsk Premier League

    Arsenal vs Nottingham Forest
    Emirates Stadium, London, Storbritannia
    fra 490 £
    fra 490 £
  • 2027
    23. mai15:00

    Engelsk Premier League

    Everton vs Arsenal
    Hill Dickinson Stadium, Liverpool, Storbritannia
    fra 225 £
    fra 225 £
  • 2027
    30. mai16:00

    Engelsk Premier League

    Arsenal vs Brighton
    Emirates Stadium, London, Storbritannia
    fra 693 £
    fra 693 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Arsenal FC

The Gunners · Emirates Stadium · Islington, Borough of London, England · Grunnlagt 1886

Trener: Arteta (Spain)

Stallstørrelse
36
Snittalder
23.4
Ligatitler
14
Europacuptitler
0

Premier League 2026/2027

Tabell for Premier League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Man City CL77001971221
2Arsenal CL7601115618
3Brighton CL75112351816
4Chelsea CL74121713413
5Liverpool EL733198112
6Brentford7241138510
7Leeds724196310

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. LTap
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Bukayo Saka

3 mål

Flest målgivende

Declan Rice

4 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Arsenal FC
DatoKampResultat
12. sep.Sunderland AFC - Arsenal FC0 - 2
WSeier
15. sep.Ipswich Town FC - Arsenal FC2 - 4
WSeier
19. sep.Brighton & Hove Albion FC - Arsenal FC3 - 0
LTap
10. okt.Arsenal FC - Leeds United FC2 - 1
WSeier
13. okt.Arsenal FC - Lille OSC3 - 0
WSeier
18. okt.Nottingham Forest FC - Arsenal FC0 - 1
WSeier

Spillerstall

Arsenal FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
David Raya311,86 mSpainright
Illan Meslier261,93 mFranceleft
Jack Porter181,85 mEnglandi/t
Kepa Arrizabalaga321,89 mSpainright
Khari Ranson19i/tEnglandi/t
Arsenal FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Ben White291,75 mEnglandright
Cristhian Mosquera221,88 mSpaini/t
Ezri Konsa281,77 mEnglandright
Gabriel Magalhães281,90 mBrazilleft
Jurriën Timber251,79 mNetherlandsright
Marli Salmon171,79 mEnglandi/t
Myles Lewis-Skelly201,78 mEnglandi/t
Piero Hincapié241,82 mEcuadori/t
Riccardo Calafiori241,83 mItalyleft
Theo Julienne18i/tEnglandi/t
William Saliba251,93 mFranceright
Arsenal FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Bruno Guimarães281,82 mBrazilright
Declan Rice271,85 mEnglandright
Eberechi Eze281,73 mEnglandright
Ife Ibrahim18i/tEnglandi/t
Jaden Dixon19i/tEnglandi/t
Louie Copley191,75 mEnglandi/t
Maalik Hashi18i/tEnglandi/t
Martin Ødegaard271,70 mNorwayright
Martín Zubimendi271,80 mSpainright
Max Dowman16i/tEnglandi/t
Mikel Merino301,87 mSpainleft
Arsenal FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Andre Annous18i/tEnglandi/t
Brando Bailey-Joseph18i/tEnglandi/t
Bukayo Saka251,78 mEnglandleft
Ceadach O'Neill18i/tNorthern Irelandi/t
Christos Tzolis241,79 mGreeceright
Evan Mooney18i/tScotlandi/t
Kai Havertz271,70 mGermanyright
Noni Madueke241,76 mEnglandleft
Viktor Gyökeres281,87 mSwedenright

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Marius K kapret 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M sikret seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026
  • YEHIA MOUNIR K fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Hassan Uzzaman C skaffet seg 4 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Nigel S kjøpte 2 billetter til Manchester United vs Nottingham Forest.19. okt. 2026
  • Donal O fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Manchester City.19. okt. 2026
  • RAUL M kapret 5 billetter til Manchester City vs Fulham.19. okt. 2026
  • Lucas B sikret seg 2 billetter til Inter Milan vs Fiorentina.19. okt. 2026
  • Luigi T fikk tak i 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Armand I skaffet seg 3 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Arsenal-billetter sikkert på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Arsenals kamper borte og hjemme på stadion. Den første kommende kampen er Arsenal vs Everton, som spilles 24.10.2026 på Emirates Stadium i London, Storbritannia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se! Vær oppmerksom på at du alltid velger "bortetribune" eller "Arsenal-seksjon" når du bestiller billetter til Arsenal på bortebane. Arsenal-billetter er svært populære, så ikke vent for lenge og bestill dine nå! Forrige sesong var omtrent 12% av alle Premier League-billetter som ble solgt til Arsenal-kamper.

Slik kjøper du Arsenal FC-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange supportere som spør: Hvordan kan jeg bestille Arsenal-billetter? Det er vanskelig å få tak i billetter når du ikke er medlem. Vi har samlet Arsenal FC-billetter for ikke-medlemmer. La oss guide deg gjennom stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'Se billetter'.
  2. Velg området du vil sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Kjøp'-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er riktig.
  7. Klikk 'Gjennomfør betaling'.
  8. Billettene er nå dine!
Arsenal billetter

Hvorfor du bør bestille Arsenal-billetter hos Livefootballtickets.com

Premier League er den mest spennende ligaen i verden, og Arsenal er regerende mester. The Gunners har vært et av de mest populære lagene i Premier League i mange år. Med et eksploderende annenhåndsmarked for fotballbilletter vil vi gjerne forklare deg hvorfor du bør bestille Arsenal-billetter hos Livefootballtickets.com. Vi gjør dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Arsenal-billetter
★★★★★ ★★★★★
Vurdert på Trustpilot

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Toppprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150 % garanti. Når noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50 % ekstra i butikkkredit. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20.000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene av kundene våre er:

  • Positive opplevelser med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle Livefootballtickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt Arsenal-billetter via plattformen vår. Dette er et lite utvalg av anmeldelser vi har fått fra kunder som har bestilt Arsenal-billetter tidligere:

Teddy Paying fra Australia bestilte billett til Arsenal vs Burnley mot slutten av 2025-2026-sesongen.

Jeg fløy helt fra Australia for å se Arsenal vs Burnley. De har fantastisk kundeservice. De svarte og besvarte alle henvendelsene mine i løpet av få minutter. Jeg mottok billetten i tide, og instruksjonene og støtten var utmerket. Det var min første opplevelse, og jeg vil definitivt bruke tjenesten deres igjen i fremtiden.

Anmeldelse på Trustpilot
Marc Leung fra Hong Kong bestilte billetter til Arsenal vs Fulham i Premier League-sesongen 2025-2026.

Det var en smidig opplevelse. Bestilte billetter til Arsenal vs Fulham-kampen og fikk billettene dagen før med fullstendige instruksjoner. Vil vurdere å kjøpe fra plattformen igjen i fremtiden og anbefale venner også.

Anmeldelse på Trustpilot
James Smeed fra Storbritannia bestilte billetter til en Arsenal-kamp.

Ordnet noen Arsenal-billetter et par timer før avspark. Personlig service, vennlig meldingsutveksling, som sikrer at du ikke har problemer med å komme gjennom porten. Utmerket.

Anmeldelse på Trustpilot
Jackson Neo fra Frankrike bestilte billetter til Nord-London-derbyet.

Mottok bestillingen min på morgenen kampdagen og hadde den mest fantastiske kampdagsopplevelsen! Jeg hadde mine tvil etter å ha lest noen negative anmeldelser og var veldig nervøs da billettene ikke ankom om morgenen, men de svarte raskt via e-post, og billettene kom gjennom! Veldig glad for at dette er et legitimt selskap som tar supportere på alvor, vil definitivt bruke tjenestene deres igjen!

Anmeldelse på Trustpilot
Frederik Smit fra Nederland bestilte billetter til Arsenal vs Bayer Leverkusen.

Kjøpte en billett 2,5 timer før avspark. Alt gikk perfekt og hadde en flott kveld i går på Arsenal - Leverkusen-kampen.

Anmeldelse på Trustpilot
Debra fra USA bestilte siste øyeblikk-billetter til Arsenal vs Crystal Palace.

Siste øyeblikk-billettbestilling til Arsenal/CP-kampen var enkel og skuffet ikke. Takk for at dere ga sønnen vår sportsopplevelsen i livet!

Anmeldelse på Trustpilot

Vi er enormt stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse du sent vil glemme. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20.000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på Trustpilot-profilen vår.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaring vi har samlet over årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for våre kunder. Spesielt for folk som skal besøke sin aller første Arsenal-kamp, kan det være litt stressende. Derfor har Livefootballtickets.com satt opp den aller første 24/7 kundeservice for fotballbilletter. Når noe skulle være galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell, er våre kolleger klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Arsenal-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billetter via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette har vi 51231 Arsenal-billetter tilgjengelig. Vårt team av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se at vårt utvalg er helt fornyet.

Erfaring

Vi har vært i virksomhet siden 2006, på den tiden var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter. Noe som har endret seg betraktelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Arsenal og de andre Premier League-lagene. Det beste med det: ikke bare har selskapet vært i virksomhet så lenge, vårt team har også mye erfaring. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som er mulig. Med våre 20+ år med erfaring som selskap, vil vi sørge for at din Arsenal-reise blir smidig!


Emirates Stadium informasjon

NavnEmirates Stadium
Kapasitet60 704
AdresseHornsey Road, London N7 7AJ, UK
Åpnet22. juli 2006
TribunerNorth Bank, Clock End, East Stand, West Stand

Highbury var Arsenals hjemmestadion i flere tiår, til de bestemte seg for å flytte til Emirates Stadium. Dennis Bergkamps testimonial-kamp 22. juli 2006 var den offisielle åpningen av Emirates. Stadion har en kapasitet på 60 704 mennesker, noen av dem kan bestille sine Arsenal-billetter gjennom vårt sikre bestillingssystem.

Emirates Stadium

Beste måte å reise til Emirates Stadium

Når du har bestilt Arsenal-billettene dine er det på tide å finne ut hvordan du kan komme deg til stadion. Klubben anbefaler alle å ta offentlig transport. Dette er alternativene du kan bruke for å komme til stadion.

Reis med buss til Emirates StadiumMed buss

Buss er et raskt og praktisk alternativ med forbindelser som passerer stadion på alle sider. Viktigste bussholdeplasser ligger på Holloway Road, Nag's Head, Seven Sisters Road, Blackstock Road og Highbury Corner. Høyfrekvente avganger tar deg innen fem til ti minutters gange fra stadion, og direkteruter dekker store deler av nord- og sentrale London.

Sykle til Emirates StadiumMed sykkel

Å sykle til Emirates Stadium er enklere enn du tror. Det er en rask og sunn måte å gjøre reisen på og sparer deg for mange penger. I London by finnes det flere sykkelruter gjennom området. På sykkel har du all friheten du trenger. Du kan passere trafikkork og unngå overfylt offentlig transport.

Reis med T-bane til Emirates StadiumMed T-bane og tog

Arsenal (Piccadilly Line) er nærmeste T-banestasjon, rundt tre minutters gange fra stadion. Finsbury Park (Victoria, Piccadilly Lines og Great Northern rail) og Highbury & Islington (Victoria Line, North London Line og Great Northern rail) stasjoner er rundt ti minutters gange - disse burde være litt mindre overfylte.

King's Cross er hovedknutepunktet for nasjonale tog og mange T-banelinjer. Herfra kan du reise til stadion via Piccadilly Line (til Arsenal) eller Victoria Line (til Highbury & Islington). Alternativt vil en kort overground-togreise på ett stopp ta deg til Finsbury Park stasjon.

Emirates Stadium guide

Emirates Stadium er et av de større stadionene i Premier League. De 60 704 setene er nesten alltid utsolgt. Det er her vi kommer inn, vi har dekket deg med billetter til hver eneste Arsenal-kamp. Stadionet er delt inn i fire tribuner: North Bank, Clock End, East Stand og West Stand.

North Bank Stand

North Bank er hjemmet til Arsenals mest vokalsterke supportere. Tribunen er oppkalt etter den legendariske ståplassen på Highbury, det tidligere stadionet hvor Arsenal feiret haugevis av suksesser. Premier League-tittelen 2025-2026 er den første i Emirates Stadium for Arsenal, så dette er starten på å få et virkelig legendarisk stadion. Dette er stedet hvor de iherdige Arsenal-fansene tar plass. North Bank-tribunen er kjent for den høyeste stemningen på stadionet. Når du vil oppleve ekte engelsk fotball, må du se etter North Bank-billetter. Tribunen er plassert bak ett av målene. Når Arsenal spiller mot dette målet, vil du få den autentiske Arsenal-følelsen.

Clock End Stand

På motsatt side av North Bank finner du Clock End Stand. Denne tribunen er også oppkalt etter Highbury, i dette tilfellet etter den berømte klokken som hang der. Denne tribunen har hjemmefans på øverste nivå og bortefans på nederste nivå. Spesielt under derbyer vil du føle spenningen og rivaliseringen i Clock End.

East Stand

Langs siden av banen finner du East Stand. Denne tribunen gir perfekt sikt over hele banen. For business class-opplevelsen kan du ta plass på det prestisjefylte klubbnivået. På midterste nivå av East Stand finner du en ekte hospitalitetsopplevelse. I East Stand handler det litt mer om luksus og litt mindre om fotballatmosfæren. Men du vet sikkert at du vil ha den beste utsikten på stadionet.

West Stand

Det vil ikke være noen overraskelse at denne tribunen er på motsatt side av East Stand. Det er også ganske mange likheter med East Stand. Du har fantastisk sikt, men vil også være omgitt av litt roligere supportere. West Stand ligger på siden av spillerbenkene, noe som gir deg litt ekstra. Du kan høre managerne rope og se spillerne varme opp på nært hold.

Hvilken tribune bør du velge?

Det er viktig å kunne ta den beste avgjørelsen når du bestiller Arsenal-billetter. Derfor har vi laget denne tabellen med en rask sammenligning av alle fire tribuner. Sjekk hva som er viktig for deg, så finner du den beste tribunen for dine ønsker.

Emirates Stadium setekart
Prioritet Best tribune Hvorfor
Best stemningNorth Bank LowerHer starter sangen, trommeslagets plassering
Best utsiktEast/West Upper CentralPerfekt sikt, se alt
FørstegangsbesøkendeEast eller West StandBalanse mellom stemning og utsikt
Familier med barnEast/West Lower eller Club LevelKomfortable seter, gode fasiliteter
BudsjettbevisstClock End Upper eller North Bank UpperGod valuta for pengene, solid utsikt
Synging & ståendeNorth Bank Lower (Blokk 1-5)Forvent å stå på beina
Se spillerneWest Stand Lower CentralUtsikt til tunnel og dugout
Premium komfortClub LevelPolstrede seter, eksklusive lounger

Arsenal FC klubbinformasjon

Nåværende trenerMikel Arteta
Nåværende kapteinMartin Ødegaard
Ligaplassering i fjor1
Stiftet1886 (som Dial Square)
KallenavnThe Gunners

Arsenal var opprinnelig et fabrikkfotballag. Ansatte ved Woolwich Arsenal Armament Factory bestemte seg for å danne et fotballag i 1886. Som en referanse til solskiven på toppen av inngangen til fabrikken kalte de seg Dial Square. De produserte våpen og ammunisjon, noe som forklarer kanonen på logoen og grunnen til at klubben ofte omtales som "the Gunners".

Dial Square inngangsbue ved Royal Arsenal i Woolwich, der Arsenal ble stiftet i 1886
Engelsk innflytelse hos Arsenal

Engelsk innflytelse

Arsenal er selvfølgelig en ekte engelsk klubb, men hva er den faktiske engelske innflytelsen for øyeblikket? På managerfronten har klubben manglet engelsk innflytelse i ganske lang tid. Avdøde Steve Burtenshaw var den siste engelske manageren hos Arsenal, tidlig i 1986. Klubben har blitt ledet av utenlandske managere siden den gang, med Arsène Wenger som den lengstlevende. På banen er ting annerledes. Med Bukayo Saka og Declan Rice er to av de viktigste spillerne engelske. Begge spillerne, med mange landskamper for England, leder laget. Myles Lewis-Skelly ser ut til å være det neste England-talentet som jobber seg inn i startelleren. Med Max Dowman og Eberechi Eze er det flere engelske spillere som kan bli svært viktige for Arsenal.

Arsenal heder & trofeer

Arsenal konkurrerer jevnlig i toppsjiktet av Premier League-tabellen. Arsenal deltar også i den prestisjefylte Champions League, med disse høyprofilerte europeiske kampene som trekker betydelig oppmerksomhet fra supportere og billettekjøpere på grunn av deres viktighet i europeisk fotball. Billige og premium Arsenal fotballbilletter til engelsk Premier League er tilgjengelige for kjøp nå på Livefootballtickets.com.

TurneringTitlerSiste
Seriemesterskap142025/26
FA Cup142019/20
EFL Cup21992/93
Community Shield152017
European Cup Winners' Cup11993/94
Arsenal Invincibles

Rivaliseringer

Noen Arsenal-kamper er større enn andre. Dette er kampene hver Gunner-supporter sirkler inn i kalenderen.

Hovedrival: Tottenham Hotspur

Nord-London-derbyet mellom Arsenal og Tottenham Hotspur er en av de heftigste rivaliseringene i fotballverdenen. Rivaliseringen startet da Arsenal flyttet sitt stadion til nord i London i 1913. Rivaliseringen ble enda heftigere da Tottenham etablerte seg som en reell topp fire-utfordrer.

Hovedrival: Manchester United

Rivaliseringen mellom Man United og Arsenal startet i 1990 da et slagsmål resulterte i at begge klubber fikk poeng trukket fra. Det var en tid på 00-tallet da Manchester United og Arsenal dominerte Premier League. Alle fotballfans kjenner til kampene på og utenfor banen mellom Roy Keane og Patrick Vieira. Både Arsenal og Man United er fortsatt to av de største Premier League-klubbene, og dette er en evig rivalisering.

Mindre rivalisering: Chelsea

Det er en geografisk bakgrunn for denne rivaliseringen med Chelsea. Supportere av begge London-klubbene har aldri likt hverandre. Arsenal- og Chelsea-rivaliseringen har i nyere tid blitt ansett som et viktig derby, etter Chelseas oppgang til toppklassen i Premier League på 2000-tallet, da de to begynte å konkurrere konstant om Premier League-tittelen.

Mindre rivalisering: Manchester City

Dette er den nyeste rivaliseringen på listen og en rent sportslig en. Arsenal og Manchester City har møttes i kampen om Premier League-tittelen de siste sesongene, noe som har gjort hvert møte mellom de to til en sekspoengs-kamp. Det er et ekstra lag ved sidelinjen også: Mikel Arteta jobbet som Pep Guardiolas assistent i City før han tok Arsenal-jobben. Kamper mellom disse to er blant de mest ettertraktede billettene i vårt utvalg.


Ofte stilte spørsmål om Arsenal-billetter

Arsenal bortebilletter er litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekampene. Dette skyldes at det er mye mer plass til hjemmesupportere på Emirates enn det er til bortesupportere på hvert Premier League-stadion. Vi har klart å få tak i Arsenal fotballbilletter til nesten hver Premier League-kamp. Velg bortekampen du ønsker å se og sjekk billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkelappene for Gunners' bortekamper er: Arsenal-seksjon, Borteseksjon, Arsenal supportere-seksjon og bortetribune. Når seksjonsmerket ikke ligner på disse merkelappene, er billettene for hjemmelaget.