Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Glasgow Rangers billetter

Toppgrafikk for Rangers FC med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Rangers FC, også kjent som Glasgow Rangers, har vunnet 55 nasjonale serietitler, mer enn noe annet lag i verden. Rangers Football Club ble grunnlagt i 1873. Glasgow Rangers har et intens rivalisering med byens andre storlag Celtic, og de to lagene er kollektivt kjent som «Old Firm». Rangers FC på toppnivå spiller hjemmekampene sine på sitt hjemmestadion. Rangers FC tilhører Scottish Premiership, den øverste profesjonelle ligaen for fotballklubber i Skottland.
Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • 2027
    30. jan.15:00

    Skotsk Premier League

    Aberdeen vs Rangers FC
    Pittodrie Stadium, Aberdeen, Storbritannia
    fra 48 £
    fra 48 £
  • 2027
    3. feb.19:45

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs Kilmarnock
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 45 £
    fra 45 £
  • 2027
    20. feb.15:00

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs St Mirren
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 65 £
    fra 65 £
  • 2027
    20. mars15:00

    Skotsk Premier League

    Hearts vs Rangers FC
    Tynecastle Stadium, Edinburgh, Storbritannia
    fra 125 £
    fra 125 £
  • 2027
    3. apr.15:00

    Skotsk Premier League

    Rangers FC vs Hibernian
    Ibrox Stadium, Glasgow, Storbritannia
    fra 94 £
    fra 94 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 448 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Rangers FC

Ibrox Stadium · Glasgow, Scotland · Grunnlagt 1873

Trener: Derek McInnes (Scotland)

Stallstørrelse
30
Snittalder
24.6
Ligatitler
53
Europacuptitler
0

Premiership 2026/2027

Tabell for Premiership 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Celtic98012351824
2Rangers9621137620
3Hearts95132015516
4Dundee FC94231310314
5St Johnstone93331111012
6Dundee United93331112-112
7Aberdeen93241010011

Form og toppspillere

Formkurve

  1. WSeier
  2. WSeier
  3. WSeier
  4. WSeier
  5. DUavgjort

Toppscorer

Ryan Don Naderi

4 mål

Flest målgivende

Djeidi Gassama

2 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Rangers FC
DatoKampResultat
5. sep.Rangers FC - Motherwell FC1 - 0
WSeier
9. sep.Rangers FC - St Mirren FC1 - 0
WSeier
13. sep.Rangers FC - Celtic FC3 - 0
WSeier
20. sep.Celtic FC - Rangers FC0 - 1
WSeier
10. okt.Rangers FC - Kilmarnock FC3 - 1
WSeier
17. okt.Dundee FC - Rangers FC2 - 2
DUavgjort

Spillerstall

Rangers FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Ivor Pandur261,87 mCroatiaright
Liam Kelly301,84 mScotlandi/t
Rydnn McGuire18i/tScotlandi/t
Rangers FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Ben Godfrey281,83 mEnglandright
Dujon Sterling261,80 mEnglandright
Emmanuel Fernandez241,94 mNigeriaright
James Penrice281,75 mScotlandleft
John Souttar301,85 mScotlandright
Kosta Nedeljković20i/tSerbiai/t
Olwethu Makhanya221,85 mSouth Africaright
Ross McCrorie28i/tScotlandi/t
Tuur Rommens23i/tBelgiumi/t
Rangers FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Badredine Bouanani21i/tAlgeriai/t
Cammy Devlin281,70 mAustraliai/t
Daniel Neil25i/tEnglandi/t
Findlay Curtis201,80 mScotlandi/t
Nicolas Raskin251,79 mBelgiumright
Ross McCausland23i/tNorthern Irelandi/t
Tochi Chukwuani23i/tDenmarki/t
Vanja Dragojević20i/tSerbiai/t
Rangers FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Bojan Miovski271,88 mNorth Macedonialeft
Daisuke Yokota261,67 mJapani/t
Djeidi Gassama23i/tMauritaniai/t
Kevin Kelsy22i/tVenezuelai/t
Kim Minsu20i/tKorea Republici/t
Kyle Glasgow16i/tScotlandi/t
Lawrence Shankland311,85 mScotlandi/t
Ryan Don Naderi23i/tCzechiai/t
Youssef Chermiti22i/tPortugali/t
Rangers FC Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Steven Smith41i/tScotlandi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Trisha C kapret 3 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Youssef S sikret seg 1 billett til Crystal Palace vs Newcastle United.19. okt. 2026
  • Yong Cong C fikk tak i 1 billett til Arsenal vs Brentford.19. okt. 2026
  • Yanbing C skaffet seg 2 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • Christian N kjøpte 3 billetter til Borussia Dortmund vs Stuttgart.19. okt. 2026
  • Emir A fikk 2 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Maria Lapholm C kapret 2 billetter til Chelsea vs Crystal Palace.19. okt. 2026
  • Liam A sikret seg 1 billett til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Emily B fikk tak i 2 billetter til Bayern Munich vs Arsenal.19. okt. 2026
  • Michael P skaffet seg 2 billetter til FC Shakhtar Donetsk vs Sporting CP.19. okt. 2026

Kjøp Rangers FC billetter | Scottish Premiership


Hvordan kjøpe Rangers FC fotballbilletter?

Rangers er en av de to store klubbene i skotsk fotball. Vi får mange henvendelser om hvordan man kan få tak i Rangers FC billetter. Vi har listet opp de beste billettene til Glasgow Rangers på denne siden. For å hjelpe deg med å svare på dette spørsmålet har vi skrevet ned alle stegene nedenfor.

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'Se billetter'.
  2. Velg området du ønsker å sitte på Ibrox Stadium
  3. Velg antall billetter du ønsker å kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Kjøp'-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjon er riktig.
  7. Klikk 'Betal'.
  8. Billettene er nå dine!

Stadioninformasjon

Navn:

Ibrox Stadium

Kapasitet:

50 817

Adresse:

150 Edmiston Dr, Glasgow G51 2XD, United Kingdom

Beskrivelse:

Ibrox Stadium er det tredje største stadionet i Skottland. Det åpnet dørene i 1899, og siden da har det vært hjemmebanen til Rangers Football Club. Stadionet har overlevd flere katastrofer i fortiden. Etter disse katastrofene er stadionet ett av de sikreste rundt omkring.

Beste måte å reise til Ibrox Stadium

Etter at du har bestilt Rangers FC billetter, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til Ibrox Stadium. Det er flere måter å komme seg til stadionet i Glasgow på. Ibrox Stadium er en av de mest tilgjengelige arenaene i europeisk fotball.

Med bil

Bilparkeringsplasser er tilgjengelige på Albion Car Park, rett overfor stadionet. Plassene koster £10 og kan betales ved ankomst. Stadionet er lett tilgjengelig via både M8 og M74.

Med buss

Bussforbindelser fra Glasgow er hyppige, med busstopp til alle punkter innen 300 meter fra stadionet. Besøk Travelinescotland.com for en detaljert liste over busstider fra ethvert punkt i Skottland.

Med tog

Den enkleste måten å besøke stadionet på er å ta toget til sentrum – Glasgow Central eller Glasgow Queen Street – og deretter ta t-banen fra Buchanan Street og gå av ved Ibrox.


Klubbinformasjon

Nåværende trener:

Barry Ferguson (midlertidig)

Nåværende kaptein:

James Tavernier

Ligaplassering i fjor:

2

Annen informasjon

Celtic og Rangers deler nå rekorden som mestere i skotsk fotball, med begge klubbene som har vunnet ligaen 55 ganger. Rangers var tidligere de eneste rekordinnehaverne inntil Celtic utlignet deres totale antall med 2024-25-sesongens tittel.

Rangers FC viktigste utmerkelser & trofeer

Rangers er en stor klubb i skotsk fotball. Dette er en liste over alle trofeene de har vunnet.

Scottish Premier League seire:

55 (siste: 2020/2021)

Scottish Championship seire:

1 (2015/2016)

Scottish League One seire:

1 (2013/2014)

Scottish League Two seire:

1 (siste: 2012/2013)

Scottish Cup seire:

34 (siste: 2021/22)

Scottish League Cup seire

28 (siste: 2023/24)

Scottish Challenge Cup seire

1 (2015/16)

European Cup Winners' Cup seire:

1 (1971/72)

Rivalisering

Hovedrivaler

Celtic

Old Firm tilhører de mest intense rivaliseringene i fotballverdenen. Selv om det finnes mange europeiske derbyer, er det ingen derby som den mellom Rangers FC og Celtic. Denne kampen handler om mer enn fotball. Det handler om en kollisjon mellom to religioner.

Ofte stilte spørsmål om Rangers FC billetter

Hvordan kjøper jeg Rangers FC billetter?

Når du leter etter de beste Rangers FC billettene, er dette stedet for deg. Vi har listet opp alle kampene på denne siden, bla til kampen du leter etter og bestill dine billetter til Gers med noen få klikk sikkert på nett.