Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Leeds United billetter

Toppgrafikk for Leeds United med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Bestill dine Leeds United billetter trygt på Livefootballtickets.com — vi har for øyeblikket 8744 billetter tilgjengelig til alle Leeds sine kamper, med priser fra bare 104 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 433 $. Velg din kamp nedenfor og bli en del av den legendariske Elland Road-atmosfæren.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Leeds United FC

The Whites / United / The Peacocks · Elland Road · Leeds, England · Grunnlagt 1919

Trener: Daniel Farke (Germany)

Stallstørrelse
26
Snittalder
26.1
Ligatitler
3
Europacuptitler
0

Premier League 2026/2027

Tabell for Premier League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
4Chelsea CL74121713413
5Liverpool EL733198112
6Brentford7241138510
7Leeds724196310
8Everton724187110
9Hull72328719
10Ipswich73041115-49

Form og toppspillere

Formkurve

  1. DUavgjort
  2. WSeier
  3. DUavgjort
  4. LTap
  5. DUavgjort

Toppscorer

Dominic Calvert-Lewin

3 mål

Flest målgivende

Tarik Muharemović

2 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Leeds United FC
DatoKampResultat
5. sep.Brighton & Hove Albion FC - Leeds United FC1 - 1
DUavgjort
9. sep.Chelsea FC - Leeds United FC6 - 3
LTap
14. sep.Leeds United FC - Newcastle United FC4 - 1
WSeier
20. sep.Leeds United FC - Crystal Palace FC0 - 0
DUavgjort
10. okt.Arsenal FC - Leeds United FC2 - 1
LTap
18. okt.Leeds United FC - Manchester United FC1 - 1
DUavgjort

Spillerstall

Leeds United FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Alex Cairns331,83 mEnglandright
James Trafford241,97 mEnglandright
Michael Zetterer311,87 mGermanyright
Leeds United FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Alfie Cresswell19i/tEnglandi/t
Gabriel Gudmundsson271,81 mSwedenleft
Jaka Bijol271,90 mSloveniaright
James Justin281,83 mEnglandright
Jayden Bogle261,78 mEnglandright
Jayden Lienou18i/tWalesi/t
Joe Rodon281,79 mWalesright
Melvin Bard251,73 mFranceleft
Nico Elvedi301,88 mSwitzerlandright
Leeds United FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Anton Stach27i/tGermanyi/t
Ao Tanaka281,80 mJapanright
Brenden Aaronson251,78 mUnited Statesright
Daniel James281,79 mWalesright
Ethan Ampadu261,75 mWalesright
Harry Wilson291,73 mWalesleft
Ilia Gruev261,85 mBulgarialeft
Jean Mattéo Bahoya21i/tFrancei/t
Rhys Chadwick-Chaplin19i/tEnglandi/t
Sean Longstaff281,81 mEnglandright
Tarik Muharemović231,92 mBosnia and Herzegovinai/t
Leeds United FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Dominic Calvert-Lewin291,87 mEnglandright
Lukas Nmecha271,85 mGermanyright
Noah Okafor261,85 mSwitzerlandright

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Robert B kapret 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Bernard Z sikret seg 5 billetter til West Ham United vs Southampton.19. okt. 2026
  • Daniël D fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Dulcie F skaffet seg 1 billett til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • KONSTANTINOS N kjøpte 5 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Chris K fikk 3 billetter til Sunderland vs Aston Villa.19. okt. 2026
  • Xiao Y kapret 3 billetter til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Nguyen Le Duc T sikret seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Ndapewa I fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Matthew C skaffet seg 1 billett til Newcastle United vs Everton.19. okt. 2026

Kjøp Leeds United (Premier League) fotballkampbilletter på nett


På denne siden finner du de beste billettene til Leeds United-kamper, både hjemme og borte. Den første kommende begivenheten er Sunderland vs Leeds United, som spilles 25.10.2026 på Stadium of Light i Sunderland, Storbritannia. Utforsk billettlageret vårt og finn kampen du vil se! Husk alltid å velge "bortetribune" eller "Leeds United-seksjon" når du bestiller billetter til en Leeds United-bortekamp. Som en av engelsk fotballs største og best støttede klubber er Leeds tilbake i Premier League for 2026-2027 etter en solid retursesong – og med Elland Road utsolgt uke etter uke er etterspørselen etter billetter høyere enn noensinne. Bestill dine nå og march on together!

Hvordan kjøpe Leeds United-billetter i 2026

Kundeserviceteamet vårt får mange henvendelser fra supportere som spør: hvordan bestiller jeg Leeds United-billetter? Premier League er den desidert vanskeligste ligaen å få billetter til, og når du ikke er medlem av klubben er det nesten umulig å få billetter til Leeds United-kamper – spesielt med Elland Road utsolgt til hver kamp og en sesongkortventeliste som er titusener lang. Vi har samlet de beste tilgjengelige Leeds United-billettene, tilgjengelig for ikke-medlemmer. Vi guider deg gjennom stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk "Vis billetter".
  2. Velg området hvor du vil sitte på Elland Road på høyre side.
  3. Angi antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne "Kjøp"-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Husk å sjekke at all informasjonen din er riktig.
  7. Klikk "Gjennomfør betaling".
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille Leeds United-billettene dine på Livefootballtickets.com

Premier League er verdens mest spennende liga, og med Leeds United tilbake blant eliten er en tur til Elland Road en av sesongens mest etterlengtede utflukter. Ettersom annenhåndsmarkedet for fotballbilletter vokser hvert år, vil vi forklare hvorfor du bør bestille Leeds United-billettene dine på Livefootballtickets.com. Vi gjør det gjennom våre tre største styrker.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Vår toppprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på siden vår kommer med 150% garanti. Hvis noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra butikk-kreditt. I løpet av våre 20 år med salg av fotballbilletter har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en rating på 4,7 av 5 er kundene våre veldig fornøyde med billettene våre. Egenskapene som oftest nevnes av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Høy tilfredshet med bestillingsprosessen
  • Hastigheten på billettleveransen
  • En positiv opplevelse med setene

Hva kundene våre sier

Ikke bare ta vårt ord for det – her er hva Leeds United-supportere nylig har sagt om å bestille hos oss på Trustpilot:

"Fikk billetter til Chelsea vs Leeds semifinale – flotte seter, rask levering og god pris!"

– Ollie, Trustpilot, april 2026

"Utmerket service levert av LiveFootballTickets. Alt gikk smidig fra kjøp gjennom betaling og til slutt levering. Billettene mine ble levert via WhatsApp til mobilen min. Jeg printet ut en kopi for sikkerhets skyld. Jeg hadde ingen dårlige opplevelser på kampdag bortsett fra at Leeds tapte. Jeg vil ikke nøle med å bruke LiveFootballTickets igjen og neste gang med enda mer tillit."

– Morgan Saunders, Trustpilot, april 2026

"Kjøpte Leeds semifinale-billetter på fredagen til søndagens cupkamp. Reiste ned til Wembley for helgen i håp. På kampdagen kom billettene kl. 12.00 til 15.00-avsparket, alt gikk glatt og jeg hadde flott utsikt. Takk!"

– Mr Richard Lamming, Trustpilot, april 2026

Du kan lese alle anmeldelsene våre på vår Trustpilot-profil.

Tilgjengelig 24/7

Med all erfaring vi har opparbeidet gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal på sin aller første Leeds United-kamp, kan det være litt stressende. Derfor etablerte Livefootballtickets.com den aller første 24/7 kundeservicen i fotballbillettbransjen. Hvis noe går galt, kan du alltid ta kontakt med oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Leeds United-billetter tilgjengelig

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine gjennom nettstedet vårt er billetttilgjengelighet. I øyeblikket du leser dette, har vi 8744 Leeds United-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager, og du vil finne at beholdningen vår er fullstendig oppdatert.

Erfaring

Vi har drevet siden 2006; den gang var vi en av de få markedsplassene for fotballbilletter på nett. Mye har endret seg de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt i vekst. I mer enn 20 år har vi solgt billetter til Leeds United og klubber fra hele engelsk fotball. Det beste er at ikke bare har selskapet eksistert lenge, men teamet vårt har også mye erfaring. I alle avdelinger i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Derfor vet vi nøyaktig hva vi skal gjøre for å skaffe deg de best mulige billettene.


Stadioninformasjon

Navn:

Elland Road

Kapasitet:

37 645

Adresse:

Elland Road, Beeston, Leeds LS11 0ES, United Kingdom

Beskrivelse:

Elland Road har vært Leeds United sin hjemmebane siden klubben ble grunnlagt i 1919, og det er en av de mest atmosfærefylte arenaene i engelsk fotball. Stadion ligger i Beeston-området like sør for Leeds sentrum, og er den åndelige hjemmen til en by med bare én klubb, der etterspørselen er ekstraordinær – Elland Road har vært utsolgt år etter år, med en venteliste for sesongbilletter som er titusenvis lang. Arenaen er dominert av den høyreiste East Stand, mens Don Revie Stand bak det ene målet er der den berømte støyen genereres. Statuer av klubblegendene Billy Bremner og Don Revie står utenfor. Eierne 49ers Enterprises har planer om å ombygge og utvide Elland Road mot en kapasitet på rundt 53 000 i årene som kommer, men den unike, skremmende atmosfæren vil forbli svært intakt.


Den beste måten å reise til Elland Road

Når du har bestilt Leeds United-billettene dine, er det på tide å finne ut hvordan du kommer deg til Elland Road. Arenaen ligger litt under to miles fra Leeds sentrum i Beeston, og det er flere gode måter å gjøre turen på. Her er de beste alternativene for et kampbesøk.

Med tog

Nærmeste hovedstasjon er Leeds, rundt halvannen mile fra arenaen og svært godt forbundet, med raske avganger fra London King's Cross, Manchester, York og over hele nord-England. Cottingley stasjon er teknisk sett nærmere, men langt mindre nyttig. På kampdager går det en dedikert shuttlebuss (rute R2) fra Sovereign Street, nær Leeds stasjon, direkte til stadion, som er den enkleste måten å ta siste strekket på.

Med bil

For GPS, bruk postkoden LS11 0ES. Elland Road er lett å nå fra M621, som kobles til M62 og M1, og det er en rekke parkeringsplasser fra Leeds City Council rundt stadion, de fleste bør bestilles på forhånd siden de fylles raskt på kampdager. Ankom tidlig for å unngå trafikken som bygger seg opp rundt arenaen før avspark.

Med buss

Shuttlebussen R2 på kampdager, drevet av First Leeds, går fra Sovereign Street ved siden av Leeds stasjon til Elland Road og tilbake etter kampen. Vanlige lokale bussruter går også fra Leeds sentrum mot Beeston og stadion.

Til fots

Elland Road er rundt 30 minutters gange fra Leeds sentrum, sørover forbi jernbanestasjonen og over mot Beeston. Det er en populær rute på kampdager med mange supportere som tar samme turen, så det er lett å følge mengdene, selv om mange foretrekker den raske shuttlebussen i stedet.


Elland Road-guide

Elland Road har fire tribuner: Don Revie Stand, East Stand, John Charles Stand og South Stand. Hver har sin egen karakter, og utsikten og atmosfæren varierer fra tribune til tribune. Uansett hvilken kamp du er interessert i, har vi billetter til hver Leeds United-kamp.

Don Revie Stand (North Stand)

Bak det ene målet ligger Don Revie Stand, bedre kjent som Kop og oppkalt etter klubbens største trener. Dette er hjemmeenden og det bankende hjertet i Elland Roads berømte atmosfære, der de mest lidenskapelige Leeds-supporterne samles og der det meste av sangen starter. Hvis du vil ha den fulle, bråkete Leeds United-opplevelsen, er det her du vil være.

East Stand

Langs den ene siden av banen ligger East Stand, den største tribunen på stadion. Åpnet i 1993, var den den største frihengende tribunen i verden på den tiden, og dens to etasjer – delt av en rekke executive-bokser – rommer rundt 15 000 supportere. Øverste etasje nær midtlinjen gir den beste utsikten på stadion, og det utpekte familieområdet finnes i nedre etasje.

John Charles Stand (West Stand)

Overfor East Stand ligger John Charles Stand, hovedtribunen, oppkalt i 2004 etter en av klubbens beste spillere gjennom tidene. Den huser spillerbenkene og spillertunnelen, sammen med god sentral utsikt. Øverste etasje i den sørlige enden av denne tribunen er også der bortesupporterne er plassert.

South Stand

Bak motsatt mål til Kop ligger South Stand, noen ganger kalt Elland Road Stand. Modernisert på 2000-tallet, er denne to-etasjes tribunen et annet vokalt hjemmeområde som konkurrerer med Don Revie Stand om å lage mest bråk på store kampdager.

Hvilken tribune bør du velge?

Det er viktig å kunne ta den beste beslutningen når du bestiller dine Leeds United-billetter. Derfor laget vi denne tabellen med en rask sammenligning av alle fire tribuner. Sjekk hva som betyr mest for deg, så finner du tribunen som passer til det du er ute etter.

Prioritet Best tribune Hvorfor
Best atmosfære Don Revie Stand Kop, hjemmeenden der Leeds Uniteds høylytte supportere samles
Best utsikt East Stand Øverste etasje nær midtlinjen har den beste utsikten på stadion
Første besøk Don Revie Stand Den fulle, tradisjonelle Leeds United-atmosfæren
Familier East Stand Det utpekte familieområdet er i nedre etasje
Premium / hospitality East Stand Executive-bokser og hospitality-suiter mellom de to etasjene
Bortesupportere John Charles Stand Elland Roads utpekte borteseksjon, i øverste etasje

Leeds United klubbinformasjon

Nåværende trener:

Daniel Farke

Nåværende kaptein:

Ethan Ampadu

Forrige sesongs plassering:

14. plass i Premier League

Annen informasjon

Grunnlagt i 1919 og kjent som the Whites, er Leeds United en av engelsk fotballs mest historiske og best støttede klubber, og har spilt på Elland Road gjennom hele sin historie. Deres gullalder kom under den legendariske manageren Don Revie på 1960- og 70-tallet, da Leeds vant serietitler, FA-cupen og to europeiske trofeer og var en kraft hjemme og ute. Etter år med oppturer og nedturer, inkludert perioder i Championship og til og med League One, ledet Daniel Farke klubben tilbake til Premier League som Championship-vinnere i 2024/25, og en solid retursesong fulgte i 2025/26. Klubben eies av 49ers Enterprises – investeringsarmen til NFLs San Francisco 49ers – med styreleder Paraag Marathe som fører tilsyn med ambisiøse planer om å utvikle Elland Road. Kaptein Ethan Ampadu, den regjerende årets spiller, har signert en ny langtidskontrakt som hjerte i laget. Kjøp dine Leeds United-billetter på nett nå!

Engelske innflytelser

Leeds Uniteds historie er vevd inn i fortellingen om det engelske spillet. Ingen skikkelse rager større enn Don Revie, manageren som bygde det store laget på 1960- og 70-tallet og er hedret med en tribune og en statue på Elland Road. Det laget var fullt av engelske landslagsspillere, fra VM-vinner Jack Charlton til den berømt stridslysten Norman Hunter og den produktive spissen Allan Clarke. Mer nylig kom den hjemmeavlede midtbanespilleren Kalvin Phillips – "Yorkshire Pirlo" – gjennom akademiet for å bli en fast mann på det engelske landslaget, og bar denne lokale tråden inn i den moderne æraen.


Leeds United meritter & trofeer

Leeds United har en stolt merittliste bygget i hovedsak under Don Revie-æraen og utvidet gjennom tiårene. Klubben har vunnet det engelske toppseriemesterskapet tre ganger, løftet FA-pokalen og ligacupen, og var en stor kraft i europeisk fotball på slutten av 1960-tallet og tidlig på 70-tallet, da de vant Inter-Cities Fairs Cup to ganger. Senest gjorde de comeback til toppserien som Championship-vinnere i 2024/25.

Engelske toppseriemesterskap:

3 (sist: 1991/92)

Second Division / Championship-titler:

5 (sist: 2024/25)

FA Cup:

1 (1971/72)

League Cup:

1 (1967/68)

Community Shield:

2 (sist: 1992)

Inter-Cities Fairs Cup:

2 (sist: 1970/71)


Rivaliseringer

Hovedrivaliseringen

Manchester United

Leeds Uniteds sterkeste rivalisering er med Manchester United, den såkalte Roses-rivaliseringen som har røtter i det historiske fiendskapet mellom Yorkshire og Lancashire som går tilbake til Rosekrigene. Det er en av de største og mest hissige rivaliseringene i engelsk fotball, og med begge klubbene i Premier League for 2026-2027, er oppgjørene mellom dem blant de mest etterlengtede kampene i sesongen.

Mindre rivalisering

Chelsea

Leeds har også en langvarig rivalisering med Chelsea, som først blusset opp på 1960-tallet gjennom en rekke intense og kontroversielle kamper, mest berømt den brutale FA Cup-finalen i 1970 – ansett som en av de mest fysiske kampene i engelsk fotballhistorie. Spenningen mellom de to supportergruppene har aldri helt forsvunnet.


Ofte stilte spørsmål om Leeds United-billetter

Ofte stilte spørsmål om Leeds United-billetter

Bortebilletter til Leeds United kan være litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper, rett og slett fordi det er langt mindre plass til bortefans enn hjemmefans på ethvert stadion. Vi klarer å skaffe Leeds United-billetter til nesten hver kamp. Velg bortekampen du ønsker å se, og sjekk deretter billettbeholdningen. Alle våre bortekampbilletter er merket. De vanligste merkene for Leeds United bortekamper er: Leeds United-seksjon, Borteseksjon, Leeds United-fansseksjon, og bortetribune. Når seksjonsetiketten ikke ser ut som disse, er billettene for hjemmelaget.