Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Brighton & Hove Albion Billetter

Toppgrafikk for Brighton med lagets visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Bestill dine Brighton-billetter trygt på Livefootballtickets.com — vi har for øyeblikket 2020 billetter tilgjengelig til alle Brightons kamper, med priser fra bare 91 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 3 501 $. Velg din kamp nedenfor og opplev den unike atmosfæren på AMEX Stadium selv.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Brighton & Hove Albion FC

The Seagulls · The American Express Stadium · Brighton, East Sussex, England · Grunnlagt 1901

Trener: Fabian Hürzeler (Germany)

Stallstørrelse
35
Snittalder
24.9
Ligatitler
0
Europacuptitler
0

Premier League 2026/2027

Tabell for Premier League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Man City CL77001971221
2Arsenal CL7601115618
3Brighton CL75112351816
4Chelsea CL74121713413
5Liverpool EL733198112
6Brentford7241138510
7Leeds724196310

Form og toppspillere

Formkurve

  1. DUavgjort
  2. WSeier
  3. WSeier
  4. WSeier
  5. WSeier

Toppscorer

Jack Hinshelwood

3 mål

Flest målgivende

Pascal Groß

4 målgivende

Siste resultater

Siste resultater for Brighton & Hove Albion FC
DatoKampResultat
13. sep.Coventry City FC - Brighton & Hove Albion FC0 - 5
WSeier
16. sep.Manchester United FC - Brighton & Hove Albion FC2 - 3
WSeier
19. sep.Brighton & Hove Albion FC - Arsenal FC3 - 0
WSeier
10. okt.Sunderland AFC - Brighton & Hove Albion FC0 - 2
WSeier
15. okt.Brighton & Hove Albion FC - FK Kauno Žalgiris4 - 0
WSeier
18. okt.Brighton & Hove Albion FC - Crystal Palace FC5 - 0
WSeier

Spillerstall

Brighton & Hove Albion FC Goalkeeper
GoalkeeperAlderHøydeLandFot
Bart Verbruggen241,93 mNetherlandsright
Jason Steele361,90 mEnglandright
Tom McGill261,85 mCanadaright
Brighton & Hove Albion FC Defender
DefenderAlderHøydeLandFot
Costinha261,81 mPortugalright
Jaouen Hadjam231,85 mAlgeriai/t
Lewis Dunk341,92 mEnglandright
Luka Vušković191,93 mCroatiai/t
Maxim De Cuyper251,83 mBelgiumleft
Michael Svoboda281,95 mAustriai/t
Olivier Boscagli281,81 mFranceright
Pascal Struijk271,90 mNetherlandsright
Brighton & Hove Albion FC Midfielder
MidfielderAlderHøydeLandFot
Chema21i/tSpaini/t
Diego Gómez231,83 mParaguayi/t
Femi Azeez25i/tNigeriai/t
Ferdi Kadıoğlu271,73 mTürkiyeright
George Mundayi/ti/tEnglandi/t
Jack Hinshelwood21i/tEnglandi/t
Kaoru Mitoma291,78 mJapani/t
Malick Yalcouyé201,69 mCôte d’Ivoirei/t
Mats Wieffer261,89 mNetherlandsi/t
Matt O'Riley251,72 mDenmarkright
Nehemiah Oriola19i/tEnglandi/t
Pascal Groß351,81 mGermanyboth
Shane Ntii/ti/tEnglandi/t
Yasin Ayari231,72 mSwedeni/t
Younes Ibrahim18i/tEnglandi/t
Brighton & Hove Albion FC Attacker
AttackerAlderHøydeLandFot
Charalampos Kostoulas19i/tGreecei/t
Evan Ferguson22i/tRepublic of Irelandi/t
Georginio Rutter241,82 mFranceright
Ibrahim Osman21i/tGhanai/t
Promise David251,96 mCanadaright
Stefanos Tzimas20i/tGreecei/t
Yankuba Minteh22i/tGambiai/t
Zadok Yohanna19i/tNigeriai/t
Brighton & Hove Albion FC Unknown
UnknownAlderHøydeLandFot
Andrew Crofts42i/tWalesi/t

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • adam S kapret 1 billett til Newcastle United vs Sunderland.19. okt. 2026
  • Hakan K sikret seg 2 billetter til Lille vs Galatasaray.19. okt. 2026
  • Curtis K fikk tak i 1 billett til Liverpool vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Humberto M skaffet seg 3 billetter til Manchester City vs AEK Athens.19. okt. 2026
  • Frankie H kjøpte 2 billetter til Chelsea vs Aston Villa.19. okt. 2026
  • Sydney D fikk 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Kaj J kapret 4 billetter til Atletico Madrid vs Sevilla FC.19. okt. 2026
  • Annie C sikret seg 3 billetter til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • ARTHUR A fikk tak i 2 billetter til Chelsea vs Tottenham Hotspur.19. okt. 2026
  • KHAIRUL AZAM B skaffet seg 2 billetter til Liverpool vs RC Lens.19. okt. 2026

Kjøp Brighton & Hove Albion (Premier League) Fotballkamp Billetter På nett


På denne siden finner du de beste billettene til Brighton & Hove Albions kamper borte og hjemme på stadion. Den første kommende kampen er Liverpool vs Brighton, som spilles 25.10.2026 på Anfield Road i Liverpool, Storbritannia. Utforsk vårt billettutvalg og finn kampen du vil se! Vær oppmerksom på at du alltid velger "bortetribune" eller "Brighton-seksjon" når du bestiller billetter til Brighton på bortebane. Etter nok en europakvalifisering fortsetter Seagulls å etablere seg som en fast del av Premier League under Fabian Hürzeler, så etterspørselen etter Brighton-billetter er høy – ikke vent for lenge og bestill dine nå!

Hvordan kjøpe Brighton & Hove Albion-billetter i 2026

Vår kundeservice får mange supportere som spør: Hvordan kan jeg bestille Brighton-billetter? Premier League er den desidert vanskeligste ligaen å få fotballbilletter til, og når du ikke er medlem er det nesten umulig å få billetter til Brighton-kamper. Vi har samlet de beste tilgjengelige Brighton & Hove Albion-billettene for ikke-medlemmer. La oss vise deg stegene før billettene er dine.

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'Se billetter'.
  2. Velg området du vil sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Kjøp'-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige opplysninger.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk 'Betal'.
  8. Billettene er nå dine!

Hvorfor du bør bestille dine Brighton-billetter hos Livefootballtickets.com

Premier League er den mest spennende ligaen i verden, og Brighton & Hove Albion har blitt en av de mest beundrede klubbene, som konkurrerer med den etablerte eliten og har kvalifisert seg gjentatte ganger til europeisk fotball. Med det sekundære fotballbillettmarkedet som vokser hvert år, vil vi gjerne forklare deg hvorfor du bør bestille dine Brighton-billetter hos Livefootballtickets.com. Vi vil gjøre dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Tillit

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi Livefootballtickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettstedet vårt kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skulle skje med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra kreditt i nettbutikken. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen var. For å lære av den, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre veldig fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene av kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastigheten på billettleveransen
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle Livefootballtickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt Brighton-billetter via plattformen vår. Dette er et lite utvalg av anmeldelser vi har fått fra kunder som har bestilt Brighton-billetter før:

Marc Harper fra Storbritannia bestilte Brighton-billetter.
Marc ga oss denne anmeldelsen: En veldig smidig prosess og vi kommer til å bruke dette igjen. Jeg klarte å finne billetter til Brighton og datteren min var veldig fornøyd. Anmeldelse på Trustpilot

Alfons Rodriguez fra Spania bestilte billetter til Manchester City vs Brighton.
Alfons ga oss denne anmeldelsen: Utrolig opplevelse. 10/10 Manchester City - Brighton De sendte meg leveransene 24 timer før kampen, og jeg måtte laste ned en app for å laste dem opp. Jeg hadde flere spørsmål før nedlastingen, så jeg tok kontakt med dem. Jeg må si at de svarte raskt til enhver tid. Jeg kommer definitivt til å bruke tjenesten deres igjen; de er pålitelige folk. Anmeldelse på Trustpilot

Abdulrahman Ahli fra Storbritannia bestilte Brighton-billetter.
Abdulrahman ga oss denne anmeldelsen: Takk, alt var flott og smidig og kundeservicen er veldig rask. Anmeldelse på Trustpilot

Vi er stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de over 20 000 anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på Trustpilot-profilen vår.

24/7 tilgjengelig

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Brighton-kamp, kan det være litt stressende. Derfor satte Livefootballtickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når det er noe galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Brighton-billetter tilgjengelig

En annen veldig viktig grunn til å bestille billettene dine via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I det øyeblikket du leser dette har vi 2020 Brighton-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billettselgere fortsetter å jobbe hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager så vil du se at lagerbeholdningen vår er fullstendig fornyet.

Erfaring

Vi har vært i bransjen siden 2006, på den tiden var vi en av svært få markedsplasser for fotballbilletter på nett. Noe som har endret seg kraftig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt sterke. I over 20 år har vi solgt billetter til Brighton og de andre Premier League-klubbene. Det beste med det er at ikke bare har selskapet vært i virksomhet i så lang tid, teamet vårt har også mye erfaring. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i over 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som mulig. Med våre over 20 års erfaring som selskap vil vi sørge for at Brighton-reisen din blir smidig!


Stadioninformasjon

Navn:

American Express Stadium (the Amex)

Kapasitet:

31 872

Adresse:

American Express Stadium, Village Way, Brighton BN1 9BL, United Kingdom

Beskrivelse:

American Express Stadium, kjent for alle som the Amex og offisielt Falmer Stadium, har vært hjemmebanen til Brighton & Hove Albion siden 2011. 14 år tidligere forlot klubben Goldstone Ground, men de måtte vente lenge før de kunne flytte inn i sitt nye hjem. Amex Stadium har blitt symbolet på klubbens oppsving. Det første året på Amex Stadium var i League One, nå er de et stabilt Premier League-lag og har kvalifisert seg til europeisk fotball.


Beste måte å reise til Amex Stadium

Når du har kjøpt dine Brighton-billetter er det på tide å finne ut hvordan du kan komme deg til stadion. Vi kan anbefale å la bilen stå hjemme og ta offentlig transport til stadion. Eller bruk Park and Ride pluss gratis lokalbuss.

Med tog

Falmer stasjon ligger rett ved stadion, bare noen minutters gange. Dette er den desidert enkleste måten å komme til Amex på. Brighton og Lewes har regelmessige avganger til Falmer stasjon. Det finnes til og med kampdagsbilletter med gratis togreise. Det tar deg omtrent ti minutter fra Brighton sentrum til Falmer stasjon.

Med buss

Det er hyppige bussavganger med Brighton & Hove Buses som går til University of Sussex og Falmer. Disse bussene slipper deg av innen en minutts gange fra stadion. Akkurat som med toget finnes det kampdagsbilletter med gratis bussreise. På denne måten prøver klubben å øke bruken av offentlig transport til stadion.

Med bil

Klubben støtter offentlig transport på grunn av parkeringsbegrensningene rundt stadion. Å kjøre helt til Amex vil skape problemer. Stor trafikk. Amex har svært begrenset parkering ved selve stadion, så det frarådes å kjøre helt fram til anlegget. Klubben driver i stedet en Park & Ride-ordning i utkanten av Brighton, med gratis reise til stadion. Hvis du kjører, bruk en av de godkjente Park & Ride-plassene og kom tidlig, ettersom området rundt Falmer blir travel før avspark.

Med sykkel

Hvis du har muligheten til å sykle, vil vi anbefale det! Sykling er den beste, raskeste og sunneste måten å komme til Amex på. Det er sikker sykkelparkering tilgjengelig svært nært anlegget. På denne måten unngår du overfylte busser og tog.


Amex Stadium guide

Amex er bygget i en moderne bowlestil med fire tribuner: West Stand, East Stand, North Stand og South Stand. Takket være utformingen er siktlinjene utmerkete over hele anlegget. Uansett hvilken kamp du skal se, har vi deg dekket med billetter til hver eneste Seagulls-kamp.

West Stand

West Stand er hovedtribunen og den høyeste på Amex, med tre etasjer. Her finner du spillertunnelen og benkeområdet, executive-boksene og klubbens hospitality- og bedriftsfasiliteter. Hvis du ønsker premiumkomfort og den fulle kampdagsopplevelsen med hospitality, er dette tribunen du bør se på.

East Stand

På motsatt side av West Stand ligger den to-etasjes East Stand, den største tribunen kapasitetsmessig. En plass rundt midtlinjen her gir deg noen av de aller beste utsiktene på anlegget, med klare siktlinjer til begge målene, benkeområdet og tunnelen på tvers av banen. For cupkamper blir bortefans noen ganger tildelt plasser på denne tribunen.

North Stand

Bak ett av målene ligger den én-etasjes North Stand, hjemmet til Brightons mest vokalske supportere og hjertet av atmosfæren. Stående plasser har blitt innført her, sammen med en stor skjerm, og dette er hvor sangen pleier å starte. Hvis du vil være midt i det hele, se etter North Stand-billetter.

South Stand

Bak det motsatte målet ligger den én-etasjes South Stand. Dette er bortetribunen på Amex, hvor standardtildelingen på rundt 3 300 besøkende supportere har plass her og i sørøst-hjørnet. Hvis du følger laget ditt til Brighton, er dette seksjonen du skal se etter – husk å velge «away end» eller bortetribune når du bestiller. Hjemmefans fyller hjørnene rundt.

Hvilken tribune bør du velge?

Det er viktig å kunne ta den beste avgjørelsen når du bestiller Brighton-billetter. Derfor har vi laget denne tabellen med en rask sammenligning av alle fire tribuner. Sjekk hva som er viktig for deg og du vil finne den beste tribunen for dine ønsker.

Prioritet Beste tribune Hvorfor
Beste atmosfære North Stand Hjemmet til de mest lidenskapelige supporterne, ståplasser, der sangen starter
Best utsikt East Stand (midtlinjen) Klar sikt til begge målene, benker og spillertunnel
Førstegangsbesøkende East Stand Flott utsikt og en god allround opplevelse
Se spillerne West Stand På samme side som tunnel og benker
Premium komfort West Stand Executive-bokser og hospitality-lounger
Bortesupportere South Stand Den dedikerte borteseksjonen på Amex

Brighton & Hove Albion klubbinformasjon

Nåværende trener:

Fabian Hürzeler

Nåværende kaptein:

Lewis Dunk

Ligaplassering i fjor:

8. plass

Annen informasjon

Brighton endte på 8. plass i Premier League 2025-26 og sikret seg kvalifisering til europeisk fotball igjen, denne gangen gjennom Conference League. Under hovedtrener Fabian Hürzeler – som ble den yngste permanente manageren i Premier League-historien da han kom til i 2024 og siden har signert en langsiktig kontraktsforlengelse – har The Seagulls etablert seg solid som en av divisjonens mest progressive og beundrede klubber. Klubbkaptein Lewis Dunk, født og oppvokst i Brighton, er fortsatt hjerteslaget i laget. Kjøp Brighton fotballbilletter på nett nå!


Brighton & Hove Albion titler & troféer

Brightons historie er en av de store moderne fotballeventyrene, som reiste seg fra randen av utryddelse på slutten av 1990-tallet til å bli Premier League- og Europa-stamgjester. Store troféer har så langt unnsluppet dem – deres eneste nasjonale tittel til dags dato er FA Charity Shield fra 1910, vunnet som Southern League-mestre ved å slå Football League-mestre Aston Villa – men trofeskapet deres inkluderer en serie lavere divisjonstitler fra den lange oppklatringen.

Toppdivisjonstitler:

0 (beste plassering: 6. plass, 2022/23)

Tredje divisjon:

3 (siste: 2010/11)

Fjerde divisjon:

2 (siste: 2000/01)

FA Charity Shield:

1 (1910)

FA Cup:

Finalist (1983)


Rivaliseringer

Hovedrivaler

M23 Derby mot Crystal Palace

Brightons heftigste rivalisering er helt klart med Crystal Palace, et oppgjør kjent som M23 Derby etter motorveien som forbinder de to klubbene. Det er en av de mest overraskende rivaliseringene i engelsk fotball gitt avstanden mellom klubbene, med røtter i en serie opphissede, iltre møter på 1970-tallet. Når de to lagene møtes er atmosfæren elektrisk og oppgjøret betyr mer for begge supportergrupper enn nesten noe annet på kalenderen.

Mindre rivaliseringer

Southampton

Som medklubber på sørkysten deler Brighton og Southampton en regional rivalisering, selv om den alltid har tatt en klar andre plass etter Crystal Palace-oppgjøret for Brighton-supportere. Med klubbene ikke alltid i samme divisjon har de to ikke møttes så regelmessig de siste årene, men et sørkysmøte byr fortsatt på litt ekstra krydder.


Ofte stilte spørsmål om Brighton-billetter

Ofte stilte spørsmål om Brighton-billetter

Brighton bortebilletter kan være litt vanskeligere å finne enn billetter til hjemmekamper, ganske enkelt fordi det er langt mindre plass til bortefans på ethvert stadion enn det er for hjemmesupportere. Vi klarer å skaffe Brighton fotballbilletter til nesten hver kamp. Velg bortekampen du ønsker å se og sjekk deretter billettoversikten. Alle våre bortekampbilletter er merket. De mest brukte merkene for Seagulls' bortekamper er: Brighton-seksjon, Borteseksjon, Brighton supportere-seksjon og borteende. Når seksjonsetiketten ikke ligner på disse merkene, er billettene for hjemmelaget.

Se en av Premier Leagues mest progressive klubber på det imponerende American Express Stadium med Brighton-billetter fra Livefootballtickets.com. Vi har for øyeblikket 2020 billetter tilgjengelig på tvers av alle Brighton-kamper, med priser fra bare 91 $ og en gjennomsnittlig billettpris på 3 501 $. Velg din kamp nedenfor og bestill dine Brighton & Hove Albion Premier League-billetter trygt på nett.