Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Billetter til engelsk Championship

Toppgrafikk for engelsk Championship med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

Billetter til 2026-2027 Championship-sesongen er tilgjengelig nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket 422 kommende Championship-kamper tilgjengelig, med totalt 124 billetter til salgs. Prisene starter fra 70 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 91 $.

Neste Championship-kamp er Wolverhampton vs Portsmouth, som spilles 20.10.2026 på Molineux Stadium i Wolverhampton, Storbritannia.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Championship

England · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
24

Championship 2026/2027

Tabell for Championship 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Swansea Promotion11722168823
2West Ham Promotion1164130121822
3Middlesbrough Promotion Playoff116412216622
4Birmingham Promotion Playoff115512011920
5West Brom Promotion Playoff116231512320
6Stoke Promotion Playoff116141816219
7Southampton Promotion Playoff1163221101117

Formtabell

Formtabell for Championship 2026/2027
#LagForm
1Swansea
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
LTap
2West Ham
WSeier
DUavgjort
DUavgjort
WSeier
WSeier
3Middlesbrough
DUavgjort
DUavgjort
WSeier
WSeier
DUavgjort
4Birmingham
WSeier
DUavgjort
WSeier
WSeier
WSeier
5West Brom
DUavgjort
LTap
LTap
WSeier
WSeier

Toppscorere

Toppscorere i Championship 2026/2027
#SpillerMål
1Will LankshearMiddlesbrough FC9
2Cyle LarinSouthampton FC7
3Andri GuðjohnsenBlackburn Rovers FC6
4Jack MoylanCardiff City FC6
5Jarrod BowenWest Ham United FC6

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Championship 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Rio CardinesBristol City FC6
2Jarrod BowenWest Ham United FC5
3Finn AzazSouthampton FC5
4Jimmy MorganWest Bromwich Albion FC3
5Danny ImrayWrexham AFC3

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Margaret W kapret 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Kelvin J sikret seg 4 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Dennis L fikk tak i 3 billetter til Arsenal vs Everton.19. okt. 2026
  • Marian Romica C skaffet seg 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Simon V kjøpte 2 billetter til Arsenal vs Ipswich Town.19. okt. 2026
  • John M fikk 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Caitlyn C kapret 2 billetter til Newcastle United vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Kacper P sikret seg 3 billetter til AC Milan vs Frosinone.19. okt. 2026
  • Marius K fikk tak i 1 billett til Liverpool vs Chelsea.19. okt. 2026
  • Mohamed shanil M skaffet seg 1 billett til Manchester United vs AS Roma.19. okt. 2026

Kjøp billetter til engelsk Championship - Sesong 2026-2027


Siden Championship begynte i sin nåværende form i 2004, har divisjonen kastet av seg en mye bredere spredning av vinnere enn Premier League over. Wolverhampton Wanderers, Norwich City, Leicester City, Burnley, Leeds United, Newcastle United, Reading og Sunderland har alle vunnet Championship-tittelen to ganger, mer enn noen andre engelske lag på dette nivået. Andre klubber som har vunnet Championship siden ligaen tok sitt nåværende navn har vært West Bromwich Albion, Queens Park Rangers, Cardiff City, AFC Bournemouth, Fulham og Coventry City (regjerende mester).

Slik kjøper du EFL Championship-billetter i 2026!

LiveFootballTickets.coms sikre nettside har et sanntidslager av alle de beste Championship-billettene til salgs for kommende kamper og kampdagsbilletter til alle priser i ulike seksjoner av fotballstadionene for å se dine favorittlag kjempe i den vakre sporten fotball! Du kan kjøpe billige engelsk Championship-billetter og vanskelig tilgjengelige Sky Bet Championship-billetter eller FA Cup-billetter for å nyte atmosfæren, spenningen og energien i live fotball. Kjøp engelsk Championship-fotballbilletter inkludert West Ham United-billetter, Southampton-billetter, Sheffield United-billetter, Wolverhampton Wanderers-billetter, Norwich City-billetter og West Bromwich Albion-billetter for å se din favorittklubb og superstjernespillere i live-action. LiveFootballTickets.com har billetter til Championship-kamper der ditt favorittlag spiller. Følg disse stegene for å bestille billettene dine nå:

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'Vis billetter'.
  2. Velg området du vil sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne «Kjøp»-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige detaljer.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er korrekt.
  7. Klikk «Betal».
  8. Billettene er nå dine!

EFL Championship-billetter

EFL Championship har en lojal fanbase som støtter de tjuefire hardtkjempende klubbene som spiller i Englands nest øverste divisjon. Historiske Championship-lag inkludert West Ham United, Southampton, Wolverhampton Wanderers, Sheffield United, Norwich City og West Bromwich Albion dominerer toppen av tabellen i de fleste sesonger. Du vil nyte å se noen av disse klubbene konkurrere – men planlegg fremover og kjøp fotballbilletter nå på LiveFootballTickets.com. Vi har et bredt utvalg med de beste Championship-billettene til hver kamp i denne spennende ligaen. Vi tar oss av bestillingen din og sørger for at du mottar billettene dine i tide til kampen.


Hvorfor du bør bestille dine Championship-billetter hos LiveFootballTickets.com

Championship er en av de mest uforutsigbare ligaene i verden. Så godt som hver eneste Championship-kamp er vanligvis utsolgt veldig raskt. Det er her LiveFootballTickets.com kommer inn. Vi er en sekundær fotballbillettmarkedsplass med billetter til hver eneste kamp. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i eksplosiv vekst, vil vi gjerne forklare deg hvorfor du bør bestille dine Championship-billetter hos LiveFootballTickets.com. Vi vil gjøre dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Trygghet

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Topprioriteten er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi LiveFootballTickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettstedet vårt kommer med en 150% garanti. Skulle noe uventet skje med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra handlekreditt. I løpet av 20 år med salg av fotballbilletter har vi alltid spurt kundene våre om hvordan opplevelsen deres var. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene fra kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyde med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle LiveFootballTickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, men vi vil gjerne dele noen anmeldelser fra kunder som tidligere har kjøpt Championship-billetter via plattformen vår. Dette er et lite utvalg av anmeldelser vi har fått fra kunder som har bestilt Championship-billetter før:

Derek Marsh fra Storbritannia bestilte billetter til sønnens aller første Championship-kamp.
Derek ga oss denne anmeldelsen: Godt organisert, god kommunikasjon og fantastiske seter - kunne ikke bedt om mer, og det gjorde virkelig sønnens første Championship-kamp. Anmeldelse på Trustpilot

Akhshay George fra Storbritannia bestilte Championship-billetter via plattformen vår.
Akhshay ga oss denne anmeldelsen: Flott opplevelse. Hjelp og veiledning hele veien. Kommer definitivt til å kjøpe igjen, hvis jeg drar på en Championship-kamp. Anmeldelse på Trustpilot

Rod fra Storbritannia bestilte billetter i siste liten til sønnens første Championship-kamp på Bramall Lane.
Rod ga oss denne anmeldelsen: Helt fantastisk. Ble sviktet av en annen leverandør etter å ha bestilt over en måned i forveien. Fikk beskjed på morgenen samme dag som arrangementet at billettene ikke kunne leveres. Sønnen min var knust, det var hans aller første Championship-kamp og vi hadde reist langt. Hoppet på Live tickets fra hotellet vi var på og fikk 2 billetter 2 rader bak hjemmebenken på Bramall Lane til 1/5 av prisen på de andre billettene som ikke var så nære handlingen. Helt strålende til slutt. Takk Live Tickets! Anmeldelse på Trustpilot

Riley Wigmore fra Storbritannia bestilte billetter til sin aller første Championship-kamp.
Riley ga oss denne anmeldelsen:
Første gang jeg dro på en Championship-kamp, kunne jeg kjøpe billetter kvelden før kampen og de klarte å få billettene til meg før jeg våknet. Sømløs prosess. Anmeldelse på Trustpilot

Vi er svært stolte av disse anmeldelsene. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Dette er bare noen få av de 20 000+ anmeldelsene. Du kan sjekke alle anmeldelser på Trustpilot-profilen vår.

Kundeservice døgnet rundt

Med all erfaringen vi har opparbeidet oss gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal på sin aller første Championship-kamp, kan det være litt stressende. Derfor satte LiveFootballTickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når som helst det er noe galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Championship-billetter

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettstedet vårt er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette har vi 124 Championship-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere fortsetter å jobbe hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du ønsker akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se at varelageret vårt er fullstendig fornyet.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har vært i bransjen siden 2006, og på den tiden var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter. Dette har endret seg kraftig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og fortsatt går det sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Championship-lag. Det beste med det hele er at ikke bare selskapet har eksistert så lenge, også teamet vårt har mye erfaring. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene som er mulig. Med våre 20+ års erfaring som selskap, vil vi sørge for at din Championship-reise blir en smidig opplevelse!

Championship-stadioner 2026-2027

Championship er hjemsted for noen av de største og mest lidenskapelig støttede fotballstadionene i landet. Fra London Stadium med 62 500 plasser til den intime atmosfæren på Lincoln Citys LNER Stadium, tilbyr hver arena en unik kampdag-opplevelse, og flere er til og med større enn noen Premier League-arenaer. Nedenfor finner du alle 24 Championship-stadioner med informasjon om kapasitet og sesongkortpriser.

Klubb Stadion Sted Kapasitet Sesongkort (voksen)
West Ham United London Stadium London 62 500 £650 - £1 400
Middlesbrough Riverside Stadium Middlesbrough 34 742 £399 - £650
Derby County Pride Park Stadium Derby 33 597 £420 - £680
Cardiff City Cardiff City Stadium Cardiff 33 280 £410 - £670
Southampton St Mary's Stadium Southampton 32 384 £450 - £780
Sheffield United Bramall Lane Sheffield 32 050 £425 - £700
Wolverhampton Wanderers Molineux Stadium Wolverhampton 31 750 £430 - £710
Blackburn Rovers Ewood Park Blackburn 31 367 £365 - £575
Stoke City bet365 Stadium Stoke-on-Trent 30 089 £375 - £600
Birmingham City St Andrew's Birmingham 30 016 £385 - £610
Bolton Wanderers Toughsheet Community Stadium Bolton 28 723 £340 - £540 (est.)
Norwich City Carrow Road Norwich 27 244 £430 - £690
Charlton Athletic The Valley London 27 111 £355 - £560 (est.)
Bristol City Ashton Gate Bristol 27 000 £400 - £630
West Bromwich Albion The Hawthorns West Bromwich 26 850 £395 - £625
Preston North End Deepdale Preston 23 404 £360 - £560
Watford Vicarage Road Watford 22 200 £415 - £660
Burnley Turf Moor Burnley 21 944 £405 - £645
Swansea City Swansea.com Stadium Swansea 21 088 £370 - £590
Portsmouth Fratton Park Portsmouth 20 899 £350 - £550 (est.)
Millwall The Den London 20 146 £360 - £570
Queens Park Rangers Loftus Road London 18 439 £395 - £615
Wrexham SToK Cae Ras (Racecourse Ground) Wrexham 12 600 £399 - £625 (est.)
Lincoln City LNER Stadium Lincoln 10 669 £299 - £475 (est.)

Sesongkortpriser vist er omtrentlige voksenpriser for sesongen 2026-2027. Prisene varierer etter tribune, medlemskapsstatus og betalingsmåte. Reduserte priser tilgjengelig for seniorer, unge voksne og barn.

Championship-billettpriser og tilgjengelighet sist oppdatert 19.10.2026.

Championship-stadionstatistikk

  • Største stadion: London Stadium (62 500) – West Ham United
  • Minste stadion: LNER Stadium (10 669) – Lincoln City
  • Total Championship-kapasitet: ~660 000 plasser fordelt på 24 stadioner
  • Gjennomsnittlig kapasitet: ~27 500 per stadion
  • London-klubber: 4 (West Ham United, Millwall, Charlton Athletic, Queens Park Rangers)
  • Billigste sesongkort: Lincoln City (fra £299)
  • Dyreste sesongkort: West Ham United (opptil £1 400)

Championship-legender og stjerner

Helt siden den gamle Second Division ble omdøpt til Championship, har ligaen sett en rekke fantastiske målscorere og slitere. Pengene som nå strømmer gjennom engelsk fotball har hjulpet klubbene med å investere i bedre spillerstaller selv på andrenivå. Det vil ta altfor lang tid å snakke om hver eneste stjerne som noen gang har spilt i ligaen. Men det er noen unntak vi ikke kan la være å nevne på denne siden. Billy Sharp er en av dem, Sheffield United-spissen er fortsatt tidenes toppscorer i Championship. Med 130 mål ligger han foran konkurrentene. David Nugent, Ross McCormack og Troy Deeney er noen av Championships andre store målscorere. De har vært fantastiske spillere for sine klubber. For tiden er det også mange spillere som er en fryd å se på. Dette er noen av Championship-stjernene folk vil se live med sine egne Championship-billetter.

Nåværende Championship-stjerner (2026-2027)

Championship fortsetter å være en av de best besøkte andreligaene i verden. Dette er noen av spillerne som lyser opp stadioner over hele England denne sesongen.

  • Jarrod Bowen (West Ham United) – Hammers' talisman og kaptein, fortsetter å skape og score mål på Premier League-nivå etter nedrykk.
  • Josh Sargent (Norwich City) – USA-landslagsspilleren har vært Norwichs mest pålitelige målkilde i de siste Championship-sesongene.
  • Grady Diangana (West Bromwich Albion) – En tricky, direkte ving som har blitt en bærebjelke for Baggies.
  • Oliver Norwood (Sheffield United) – Den erfarne Nord-Irland-midtbanespilleren dikterer spillet fra dybden for Blades.
  • Jay Rodriguez (Burnley) – En Championship-veteran hvis bevegelse og avslutninger har holdt ham produktiv godt inn i trettiårene.
  • Cameron Archer (Southampton) – En skarp, hardt arbeidende spiss som ønsker å skyte Saints rett tilbake til Premier League.
  • Josh Windass (Sheffield United) – Kombinerer energi og sluttprodukt fra midtbanen, en supporterfavoritt hvor enn han spiller.
  • Callum O'Hare (Coventry City, tidligere på lån i divisjonen) – En kreativ offensiv midtbanespiller som er synonym med underholdende Championship-fotball.
  • Wes Foderingham (West Bromwich Albion) – En kommanderende, erfaren keeper som har reddet Baggies i utallige kamper.

De seks store: Championships storby-klubber

De seks klubbene med størst historie og status i årets Championship er det vi kaller de seks store. Noe som er stor forskjell fra topp 6 selvfølgelig. Vi ser det også i billettssalget vårt, de seks store klubbene er de som trekker flest supportere. Disse lagene har alle tilbrakt lange perioder i øverste divisjon og er fortsatt noen av de mest støttede klubbene i engelsk fotball.

Hvem er de seks store?

West Ham United – Tre ganger FA Cup-vinnere med en lidenskapelig fanbase fra Øst-London. West Ham har alltid vært en stor klubb med store ambisjoner, og London Stadium (62 500) er nå det største stadionet i andredivisjon.

Wolverhampton Wanderers – Tre ganger engelsk toppdivisjonsmester på 1950-tallet, Wolves var en av de dominerende kreftene i engelsk fotball lenge før Premier League eksisterte. Molineux (31 750) har arrangert europakamper mot noen av kontinentets største klubber.

Southampton – Southampton er litt spesiell. Klubben har produsert mange akademiutdannede spillere av høy kvalitet gjennom årene, men en første engelske toppdivisjonstittel har alltid unngått Saints. Samtidig har de nådd en FA Cup-finale og hatt noen minneverdige Premier League-sesonger på St Mary's.

Sheffield United – The Blades er ekte Championship yo-yo-spesialister, som spretter mellom andredivisjon og toppdivisjon mer enn de fleste. De ble virkelig formet av tittelen de vant på slutten av 1800-tallet, og Bramall Lane er fortsatt en av de eldste og mest atmosfæriske arenaene i engelsk fotball.

Derby County – Enda en stor klubb hvis skjebne har svingt vilt gjennom tiårene. Under Brian Clough på 1970-tallet ble Derby kronet som engelske mestere to ganger. Pride Park (33 597) er fortsatt et av de største og best utstyrte stadionene utenfor Premier League.

Norwich City – Norwich er den siste av de seks store og en av Championships mest konsistente utøvere, etter å ha vunnet divisjonstittel to ganger siden 2004. The Canaries har ikke klart å opprettholde en lang rekke i Premier League, men Carrow Road har fortsatt en av de beste atmosfærene i engelsk fotball.

Hvorfor betyr de seks store noe?

Økonomisk dominans

Disse seks klubbene genererer de høyeste inntektene i Championship gjennom kampdag-inntekter, fallskjermbetalinger, kommersielle partnerskap og globalt varemerdesalg. Deres økonomiske muskler lar dem trekke til seg erfarne spillere og managere med ekte Premier League-meritter.

Kampen om direkte opprykk

For hver klubb i Championship er det et reelt topp-to-løp. Topp 2 kvalifiserer automatisk til Premier League. Fra 2026/27-sesongen ble sluttspillplassene utvidet fra fire til seks lag, fra tredje til åttendeplass, noe som gir enda flere klubber en vei til toppdivisjonen via Wembley-finalen. Derfor er det viktig for alle lag å ende i topp 8.

Historiske rivalisering

Det er mange spennende derbyer og rivalisering i Championship. Spesielt blant de større klubbene er det noen harde kamper. I denne tabellen tar vi deg med på disse rivaliseringene:

  • Sør-Yorkshire-derby: Sheffield United vs Sheffield Wednesday
  • Sørkysten-derby: Southampton vs Portsmouth
  • Severnside-derby: Bristol City vs Cardiff City
  • London-derbyer: West Ham United vs Millwall, Millwall vs Charlton Athletic, Queens Park Rangers vs Millwall

De seks store head-to-head: Troféer & historie

Klubb Toppdivisjonstitler FA Cups Liga-cuper Championship-titler (siden 2004)
Wolverhampton Wanderers 3 4 2 2
Derby County 2 1 0 0
Sheffield United 1 4 0 0
West Ham United 0 3 0 0
Norwich City 0 0 2 2
Southampton 0 1 0 0

Bare 14 forskjellige klubber har vunnet Championship-tittelen siden den ble omdøpt i 2004. Åtte av disse klubbene har vunnet den to ganger, inkludert Norwich City og Wolverhampton Wanderers fra årets seks store.

Utfordrerne

Det skjer ikke ofte at de seks store også utgjør topp 6. Det er alltid noen av dem som underpresterer, mens andre lag gjør det virkelig bra. Noen av disse utfordrerne er:

West Bromwich Albion – The Baggies er fortsatt en av de best støttede klubbene i divisjonen og er evige opprykksaspiranter på The Hawthorns (26 850).

Burnley – Sean Dyches gamle domene har blitt en ekte yo-yo-klubb, som bruker sitt tette Turf Moor (21 944) til å male ut resultater mot lag med større budsjetter.

Middlesbrough – Boro har vært Championship-sluttspillstammgjester i årevis, med 34 742 kapasitet på Riverside Stadium blant de største og mest bråkete i divisjonen.

Wrexham – Den walisiske klubbens oppgang fra National League til Championship i påfølgende sesonger er en av de mest bemerkelsesverdige historiene i moderne engelsk fotball.

Historie

På slutten av 2003-2004-sesongen omdøpte Football League sin øverste divisjon. Tanken bak omdøpningen var å gi den engelske fotballens andredivisjon sin egen klare identitet, atskilt fra de gamle First og Second Division-navnene. Klubbene tok i bruk navnet "Football League Championship" fra starten av 2004-05-sesongen, og har beholdt denne grunnstrukturen siden. Denne andredivisjonsdivisjonen er fortsatt en del av English Football League (EFL), og jobber sammen med Premier League og fotballforbundet. Dette gir Championship sjansen til å rykke opp sine klubber til Premier Leagues rikdom hver sesong. Med denne strukturen får engelsk andredivisjons klubber en ekte vei til å konkurrere med de aller beste i Europa. Championship startet uten en tittelsponsor, men Football League kom snart til enighet med Coca-Cola. Coca-Cola sponset ligaen mellom 2004 og 2010. I 2010 overtok npower sponsingen. npowers avtale varte til 2013, da Sky Bet signerte en femårsavtale for å sponse ligaen. Sky Bet har vært Championships tittelsponsor siden.

Championship-seire og troféer

Forsvarende Championship-mestere er Coventry City, som vant 2025-2026-tittelen under Frank Lampard - klubbens første Championship-tittel og en retur til toppdivisjonen etter 25 år borte. Åtte klubber har vunnet Championship to ganger siden 2004, flest av noen lag i divisjonens historie: Wolverhampton Wanderers, Norwich City, Leicester City, Burnley, Leeds United, Newcastle United, Reading og Sunderland. Andre lag som har vunnet Championship er West Bromwich Albion, Queens Park Rangers, Cardiff City, AFC Bournemouth og Fulham. Billige og premium fotballbilletter til Sky Bet Championship kan kjøpes nå på LiveFootballTickets.com. I tabellen nedenfor finner du klubbene som har vunnet trofeet siden omdøpningen av Championship i 2004.

Lag Antall titler År for tittel
Wolverhampton Wanderers 2 2009 og 2018
Norwich City 2 2019 og 2021
Leicester City 2 2014 og 2024
Burnley 2 2016 og 2023
Leeds United 2 2020 og 2025
Newcastle United 2 2010 og 2017
Reading 2 2006 og 2012
Sunderland 2 2005 og 2007
West Bromwich Albion 1 2008
Queens Park Rangers 1 2011
Cardiff City 1 2013
AFC Bournemouth 1 2015
Fulham 1 2022
Coventry City 1 2026

Opprykk til Premier League

Nummer én og to i sluttrangeringen i Championship-tabellen rykker automatisk opp til neste sesongens Premier League. Fra 2026/27-sesongen konkurrerer lagene som ender fra tredje til åttendeplass i et utvidet sluttspillformat, hvor vinneren av de to-kampene i semifinalene og Wembley-finalen tar den tredje og siste opprykksplassen. Å nå Premier League er i bunn og grunn målet for hver Championship-klubb hver sesong. Alt mindre enn opprykk betyr minst ett år til i andredivisjon for disse ambisiøse klubbene. Kampen om de automatiske plassene og sluttspillet er veldig spennende helt til slutten av sesongen. Bestill dine Championship-billetter trygt på nett og støtt laget ditt i kampen om opprykk.

Nedrykk

Kampen om opprykk er ikke den eneste spennende kampen i Championship. Spenningen er trolig enda høyere nederst i tabellen. De tre lagene med færrest poeng på slutten av hver sesong rykker ned til League One. Nedrykk er den største frykten for hvert lag i Championship. Selv om det er noen lag som er svært usannsynlig å rykke ned, er ingen trygge i denne konkurransen. Det er uten tvil det verste som kan skje for ethvert lag i Championship. Lag i frykt for nedrykk kan bruke all støtte du kan gi dem. Så se kampene til favoritlaget ditt live på stadion. Du vil virkelig nyte den ekte engelske fotballatmosfæren.

Kjøp dine fotballbilletter trygt på nett til konkurransedyktige priser. LiveFootballTickets.com har betjent tusenvis av fornøyde Championship-supportere i mer enn sju år. Bestill dine ettertraktede Championship-billetter hos oss fra et omfattende sanntidslager, og få 150 % pengene-tilbake-garanti, vennlig og kompetent kundeservice. Hvis billetter fortsatt er tilgjengelige, godtar vi siste-minutt-bestillinger for en eller flere Championship-fotballbilletter hos LiveFootballTickets.com. Vi er ikke tilknyttet noen Championship-fotballklubb eller stadion, og billetter kan være priset over pålydende.

Stadioner

Championship har alt å tilby en ekte fotballfan leter etter. Du kan se en kamp på noen av de største, mest bråkete, mest lidenskapelige stadionene i landet, flere av dem har arrangert Premier League og til og med europeisk fotball. London Stadium og Pride Park er to av de største og mest moderne arenaene i divisjonen. Den andre siden av spekteret er også tilgjengelig i Championship. Fratton Park er et virkelig autentisk engelsk fotballstadion. Stadionet har tjent som Portsmouths hjemmebane siden 1899. Fotballfans fra hele verden besøker de beste stadionene i Championship og forteller oss at hvert stadion er en helt annen opplevelse. Følg deres ledelse og vi er sikre på at du vil være enig med dem. Championship-supportere er kjent for sin lojalitet og volum, og oversynger ofte Premier League-publikum. Skjønnheten til et Championship-stadion kombinert med atmosfæren fra fansen gir en opplevelse du aldri vil glemme!

Championships største managere

Fra Neil Warnocks rekord på åtte opprykk til Chris Wilders tittelvinnnende Sheffield United-lag, Sean Dyches lange, stødige gjenoppbygging i Burnley og Frank Lampards tittelvinnende Coventry City – Championship har blitt formet av noen av engelsk fotballs mest ressurssterke og hardtarbeidende trenere.

Championship FAQs

Championship er en av de mest konkurransedyktige og godt besøkte ligaene i verden. Mange mennesker fra hele verden prøver å finne de beste billettene til denne spennende ligaen. I denne delen svarer vi på de mest stilte spørsmålene om Championship-billetter.

Ofte stilte spørsmål om Championship-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen på nett for alle dine Championship-billetter. Vi har flere betrodde selgere som legger ut alle billettene sine på nettsiden vår. Så du vil alltid kjøpe billettene dine direkte fra en av våre selgere.