Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Champions League-billetter

Toppgrafikk for Champions League med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.

De beste 2026 Champions League-billettene er nå tilgjengelige gjennom vårt på nett bestillingssystem. Akkurat nå har vi 14319 billetter på lager til kommende Champions League-kamper, med en gjennomsnittlig billettpris på 466 $. Enten du følger Paris Saint-Germain, Arsenal eller noe annet lag som jakter den største troféen i klubbfotball, er det her du sikrer deg plass.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Champions League

Europe · Internasjonal cup · Sesongen 2026/2027

Klubber
36

Champions League 2026/2027

Tabell for Champions League 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1PSG Next Round220010376
2Aston Villa Next Round22009276
3Barça Next Round22009276
4Stuttgart Next Round22006156
5Liverpool Next Round22008446
6Sporting CP Next Round22005146
7Arsenal Next Round22004046

Formtabell

Formtabell for Champions League 2026/2027
#LagForm
1PSG
WSeier
WSeier
2Aston Villa
WSeier
WSeier
3Barça
WSeier
WSeier
4Stuttgart
WSeier
WSeier
5Liverpool
WSeier
WSeier

Toppscorere

Toppscorere i Champions League 2026/2027
#SpillerMål
1Veljko SimićSabah FK6
2Joy-Lance MickelsSabah FK5
3Mario KvesićNK Celje4
4TaliscaFenerbahçe SK4
5Nicolò TresoldiClub Brugge KV4

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Champions League 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Tymoteusz PuchaczSabah FK5
2Lamine YamalFC Barcelona4
3SerginhoPFK Levski Sofia3
4Fernando MadeirosKF Egnatia Rrogozhinë3
5Everton BalaPFK Levski Sofia3

Siste vinnere

Siste vinnere av Champions League
SesongLagMester
2025/2026Paris Saint-Germain FCNummer to: Arsenal FC
2024/2025Paris Saint-Germain FCNummer to: FC Internazionale Milano
2023/2024Real Madrid CFNummer to: BV Borussia 09 Dortmund
2022/2023Manchester City FCNummer to: FC Internazionale Milano
2021/2022Real Madrid CFNummer to: Liverpool FC
2020/2021Chelsea FCNummer to: Manchester City FC
2019/2020FC Bayern MünchenNummer to: Paris Saint-Germain FC
2018/2019Liverpool FCNummer to: Tottenham Hotspur FC
2017/2018Real Madrid CFNummer to: Liverpool FC
2016/2017Real Madrid CFNummer to: Juventus FC

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i Champions League gjennom tidene
#LagTitler
1Real Madrid CFSist: 2023/202415
2AC MilanSist: 2006/20077
3FC Bayern MünchenSist: 2019/20206
4Liverpool FCSist: 2018/20196
5FC BarcelonaSist: 2014/20155
6AFC AjaxSist: 1994/19954
7FC Internazionale MilanoSist: 2009/20103
8Manchester United FCSist: 2007/20083
9Chelsea FCSist: 2020/20212
10FC PortoSist: 2003/20042

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Robert B kapret 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Bernard Z sikret seg 5 billetter til West Ham United vs Southampton.19. okt. 2026
  • Daniël D fikk tak i 2 billetter til Liverpool vs Villarreal.19. okt. 2026
  • Dulcie F skaffet seg 1 billett til England vs Croatia.19. okt. 2026
  • KONSTANTINOS N kjøpte 5 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Chris K fikk 3 billetter til Sunderland vs Aston Villa.19. okt. 2026
  • Xiao Y kapret 3 billetter til Manchester United vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Nguyen Le Duc T sikret seg 2 billetter til Paris Saint-Germain vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • Ndapewa I fikk tak i 2 billetter til Manchester City vs Brighton & Hove Albion.19. okt. 2026
  • Matthew C skaffet seg 1 billett til Newcastle United vs Everton.19. okt. 2026

Kjøp Champions League-billetter 2026-2027 på nett


Champions League er toppen av europeisk klubbfotball – turneringen alle spillere, managere og supportere drømmer om å vinne. Europas ledende klubber kjemper seg gjennom en maratonlignende ligafase og en knockout-turnering for retten til å bli kronet som kontinentets mestere. Paris Saint-Germain kommer som dobbel tittelforsvarere etter å ha beholdt trofeet i 2026, og denne sesongen ender veien i Madrid, hvor Champions League-finalen skal spilles på Estadio Metropolitano. Fra første kampdag til sluttspillet har LiveFootballTickets.com Champions League-billetter til kamper over hele turneringen, i alle seksjoner på stadion.

Slik kjøper du Champions League-billetter i 2026!

LiveFootballTickets.com sin sikre nettside har et sanntidslager av de beste Champions League-billettene til salgs, med plasser i alle prisklasser og i alle seksjoner på stadion slik at du kan se Europas elite live. Enten du er ute etter en enkelt gruppespillkamp, en storslått knockout-kamp eller finalen selv, følg disse stegene for å bestille billettene dine nå:

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'View Tickets'.
  2. Velg området du vil sitte i på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne 'Buy'-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige detaljer.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjon er riktig.
  7. Klikk 'Make Payment'.
  8. Billettene er nå dine!

Champions League-billetter

Champions League-billetter er blant de mest ettertraktede i hele fotballen. Med Europas største klubber og beste spillere på banen, og et begrenset antall plasser til hver kamp, overgår etterspørselen konsekvent tilbudet – spesielt når sluttspillrundene starter. Hos LiveFootballTickets.com tilbyr vi et bredt utvalg av Champions League-billetter for supportere fra hele verden, uten medlemskap påkrevd. Vi håndterer bestillingen din og sørger for at du mottar billettene i tide til kampen.


Hvorfor du bør bestille dine Champions League-billetter hos LiveFootballTickets.com

Champions League er et globalt spektakel, og billetter til de største kampene forsvinner raskt. Det er her LiveFootballTickets.com kommer inn. Vi er en sekundær fotballbillettmarkedsplass med et bredt utvalg av billetter helt på tvers av turneringen, fra ligafasen til finalen. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i vekst, her er hvorfor du bør bestille dine Champions League-billetter hos oss, basert på våre tre viktigste salgsargumenter.

Trygghet

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Vår viktigste prioritet er at du kan stole på billettene du kjøper. Derfor innførte vi LiveFootballTickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150 % garanti. Når noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50 % ekstra kreditt i butikken. I løpet av våre 20 år med salg av fotballbilletter har vi alltid spurt kundene våre om deres opplevelse – både for å lære av den og for å vise andre supportere hva de kan forvente av oss. Vi har nylig passert 20 000 anmeldelser på Trustpilot, og med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. Kvalitetene de snakker mest om er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Hastigheten på billettleveransen
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle LiveFootballTickets.com-anmeldelser er synlige på vår Trustpilot-profil, men vi vil gjerne dele noen fra kunder som har bestilt Champions League-billetter gjennom vår plattform:

Karan fra Storbritannia bestilte billetter til en Champions League-kamp i Manchester.
Karan etterlot oss denne anmeldelsen: En dag kjøpte jeg en billett til en hjemmekamp i Manchester i Champions League og reiste opp. To timer før avspark fant jeg ikke billettene i e-posten min, og skjønte at jeg hadde gjort en liten feil med e-postadressen min ved kjøp. Jeg sendte en melding med en gang, og trodde de ikke ville sjekke den i tide og at pengene og turen ville være bortkastet – men de sendte billettene i løpet av få minutter. Veldig takknemlig overfor LiveFootballTickets-teamet for en så flott, rask respons. Jeg anbefaler alle å kjøpe fra denne plattformen. Anmeldelse på Trustpilot

Jamie C fra Storbritannia kjøpte billetter til semifinale i Champions League.
Jamie etterlot oss denne anmeldelsen: Sømløs WhatsApp-sending av billett-PDF-ene dagen før kampen, deretter en oppfølging på e-post for å sjekke at alt var mottatt. Gode billetter, ingen problemer ved innslusene. Flott bestillingsopplevelse på nettsiden, og en rettferdig pris for en kamp av dette kaliberet. Anmeldelse på Trustpilot

Randolph Ogbekhilu fra Storbritannia bestilte billetter tre dager før en Champions League-kamp.
Randolph etterlot oss denne anmeldelsen: Jeg var skeptisk i begynnelsen, men e-billettene mine ankom innboksen min 24 timer før kampen. Jeg kjøpte dem tre dager før en Champions League-kamp og alt gikk glatt. Vil definitivt bruke LiveFootballTickets igjen. Anmeldelse på Trustpilot

Juan Pablo Santopinto fra Storbritannia bestilte Champions League-billetter under en forretningsreise i London.
Juan Pablo etterlot oss denne anmeldelsen: Utmerket opplevelse med kjøp av Champions League-billetter under en forretningsreise i London. Jeg bestemte meg for å dra på kampen samme dag og klarte å få flotte billetter til en rettferdig pris, levert i løpet av timer. Tredje gang jeg bruker LiveFootballTickets og jeg vil fortsette å anbefale. Anmeldelse på Trustpilot

Danielle Thompson fra Nederland bestilte Champions League-billetter på Emirates Stadium.
Danielle etterlot oss denne anmeldelsen: Enkel bestillingstjeneste og flotte seter på Emirates Stadium til en Champions League-kamp. En veldig smidig opplevelse. Anmeldelse på Trustpilot

Vi tar enorm stolthet i disse anmeldelsene. Du kan sjekke alle sammen på vår Trustpilot-profil.

Kundeservice døgnet rundt

Med all erfaringen vi har bygget opp gjennom årene, vet vi hvor viktig det er å være der for kundene våre. Spesielt for supportere som reiser til utlandet til en Champions League-kveld i en ukjent by, kan det være litt stressende. Derfor satte LiveFootballTickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når noe er galt, kan du alltid nå oss – uansett tidsforskjell, kollegene våre er klare til å hjelpe.

Bredt utvalg av Champions League-billetter

En annen viktig grunn til å bestille via nettsiden vår er tilgjengelighet. I øyeblikket du leser dette har vi 14319 Champions League-billetter tilgjengelig fordelt på {available_events} kommende kamp(er). Teamet vårt av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene til deg. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil finne lageret vårt fullstendig fornyet.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har drevet siden 2006, da vi var en av svært få nettbaserte markedsplasser for fotballbilletter. Mye har endret seg de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I alle avdelinger i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år, så vi vet nøyaktig hva som trengs for å gi deg de beste billettene mulig. Med vår 20+ års erfaring skal vi sørge for at din Champions League-reise blir smidig!

Champions League-finalen 2026 stadion

Champions League-kamper spilles på klubbenes hjemmestadioner over hele Europa gjennom sesongen, så stadion endres fra oppgjør til oppgjør – sjekk alltid kampesiden for stadion til kampen du skal se. Sesongen bygger opp mot en enkelt finale på nøytral arena, og i år går den æren til Estadio Metropolitano i Madrid. Hjemmebanen til Atlético Madrid, som arrangerte finalen i 2019, er vertskap for Europas største klubbkveld lørdag 5. juni 2027.

Kamp Dato Stadion Sted Kapasitet
Champions League-finalen Lørdag, 5. juni 2027 Estadio Metropolitano Madrid, Spania 70 000

Billettpris og tilgjengelighet for Champions League sist oppdatert 19.10.2026.

Nylige Champions League-finaler stadioner

Finalen flytter til en ny vertskapsby hvert år, og tar den store begivenheten til noen av kontinentets mest ikoniske arenaer:

  • Madrid (Spania) – arrangerer finalen på Estadio Metropolitano, sin andre etter 2019.
  • Budapest (Ungarn) – arrangerte finalen i 2026 på Puskás Aréna.
  • München (Tyskland) – arrangerte finalen i 2025 på Allianz Arena.
  • London (England) – arrangerte finalen i 2024 på Wembley Stadium.
  • Istanbul (Tyrkia) – arrangerte finalen i 2023 på Atatürk Olympic Stadium.

Engelske lag i 2026-2027 Champions League

Premier League er sterkt representert igjen, med fem engelske klubber i 2026-2027 Champions League-ligafasen – maksimalt antall, oppnådd gjennom Englands posisjon i den europeiske koeffisientrankingen. De fire beste i Premier League kvalifiserer direkte, en femteplass legges til når England tar en av de to koeffisientbaserte plassene, og klubber kan også sikre sin plass ved å vinne Champions League eller Europa League. Her er de som representerer:

  • Arsenal – kvalifisert som Premier League-mestre og, etter å ha nådd finalen i 2026, ankommet som et av lagene å slå.
  • Manchester City – tilbake for en ny kampanje blant turneringens evige tungvektere.
  • Manchester United – tilbake til Europas øverste nivå etter en tredjeplass i ligaen.
  • Aston Villa – kvalifisert gjennom sin ligaplassering og som Europa League-vinnere, og har også sikret plass i Super Cup.
  • Liverpool – tok den femte engelske plassen tildelt via European Performance Spots.

Ved siden av sin europakampanje konkurrerer disse klubbene også om FA Cup og EFL Cup – men alle lag stiller med sitt sterkeste mannskap til Champions League. Med flere av Englands største navn i trekningen vil noen av sesongens mest fremtredende Champions League-kvelder bli spilt ut på Premier League-arenaer, og billetter til disse kampene er blant de mest ettertraktede av alle.

Champions League 2026-2027 ligafase

De 36 kvalifiserte klubbene trekkes inn i én felles tabell for 2026-2027 ligafasen, med trekningen 28. august 2026. Hver klubb spiller åtte forskjellige motstandere – to fra hver av de fire seedingpottene, én hjemme og én borte – før sluttabellen avgjør hvem som går videre. Slik fungerer det:

  • Topp 8: kvalifiserer seg direkte til åttendedelsfinalen.
  • 9.–24. plass: går til sluttspill over to kamper om de resterende plassene i åttendedelsfinalen.
  • 25.–36. plass: er ute av europeisk fotball for sesongen.

Fullstendig oversikt over motstandere legges ut her etter at trekningen er gjennomført.

Champions League-vinnere & rekorder

Siden starten som European Cup i 1955 har Europas fremste klubbturnering blitt dominert av en håndfull giganter. Real Madrid står alene på topp med rekordmange 15 titler, godt foran AC Milan med syv og Bayern München og Liverpool med seks hver. Paris Saint-Germain er regjerende mester, og ved å forsvare trofeet i 2026 ble de bare den andre klubben i Champions League-æraen – etter Real Madrid – til å vinne det to sesonger på rad.

Flest Champions League / European Cup-titler

Klubb Titler vunnet Sist
Real Madrid 15 2024
AC Milan 7 2007
Bayern München 6 2020
Liverpool 6 2019
Barcelona 5 2015
Ajax 4 1995
Paris Saint-Germain 2 2026

Real Madrid har nådd flere finaler og vunnet flere titler enn noen annen klubb, mens Paris Saint-Germains triumfer i 2025 og 2026 gjorde dem til den første franske klubben som har blitt kåret til Europas mester mer enn én gang.

Nylige Champions League-finaler

År Vinnere Finalemotstand Resultat
2026 Paris Saint-Germain Arsenal 1–1 (4–3 straffesparkkonkurranse)
2025 Paris Saint-Germain Inter 5–0
2024 Real Madrid Borussia Dortmund 2–0
2023 Manchester City Inter 1–0
2022 Real Madrid Liverpool 1–0
2021 Chelsea Manchester City 1–0

Historie

Turneringen ble grunnlagt i 1955 som European Cup, en ren cupkamp mellom mesterne fra Europas nasjonale ligaer. Den ble omdøpt til Champions League i 1992 og utvidet til å inkludere flere av kontinentets toppklubber, og vokste til den rikeste og mest sette klubbturneringen i verden. Real Madrid dominerte de tidlige årene med seier i de fem første utgavene, og er fortsatt turneringens mest suksessrike klubb.

Format

Før ligafasen går klubber fra Europas lavere rangerte nasjoner gjennom en serie todelte kvalifiseringsrunder og en play-off for å fullføre 36-lagsfeltet. Derfra bruker Champions League et ligafaseformat som ble introdusert i 2024. Trettiseks klubber konkurrerer i én felles ligatabell, der hvert lag spiller åtte forskjellige motstandere – fire hjemme og fire borte. De åtte beste lagene går direkte til åttendedelsfinalen, mens lagene som ender på niende- til 24.-plass møtes i en todeltkamp play-off om de resterende plassene. Fra åttendedelsfinalen og videre er det ren cupfotball over to kamper, inntil engangsfinalen avgjør Europas mester.

Hvorfor Champions League betyr noe

Ingen klubbtrofe bærer mer prestisje, og finalen er én av verdens mest sette årlige sportshendelser. Champions League samler de beste lagene, de beste spillerne og de største kveldene i sporten, fra uforglemmelige snuoperasjoner til sene vinnermål under lyset. For supportere er det å være på stadion til en Champions League-kamp – enten det er en klassiker i gruppespillet eller et sluttspilloppgjør – én av fotballens ultimate opplevelser. Derfor er etterspørselen etter Champions League-billetter alltid høy, og derfor går de beste setene tidlig.

Champions League – ofte stilte spørsmål

Champions League er den mest populære klubbturneringen i fotballverdenen, og vi ser supportere fra hele verden som søker billetter til de største kampene.

Ofte stilte spørsmål om Champions League-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen på nett for alle dine Champions League-billetter. Vi samarbeider med flere pålitelige selgere som legger ut billettene sine på nettstedet vårt. Når du bestiller billetten din hos oss, vet du at den kommer fra en av våre pålitelige selgere. Alle billettene våre kommer med 150% garanti!