Prisene kan være høyere enn pålydende
4,7 ★ på Trustpilot · Billettprisene kan være høyere eller lavere enn opprinnelig pris · Alle kjøp er dekket av vår 150 % pengene-tilbake-garanti.

Ligue 1-billetter

Toppgrafikk for Fransk Ligue 1 med turneringens visuelle profil og billettinformasjon for kommende kamper.
Billetter til 2026-2027 Ligue 1-sesongen er tilgjengelige nå på LiveFootballTickets.com. Vi har for øyeblikket 230 kommende Ligue 1-kamper live, med totalt 798 billetter til salgs. Prisene starter fra 59 $, med en gjennomsnittlig billettpris på 243 $. Neste Ligue 1-kamp er Stade Brest vs Nice, spilt 23.10.2026 på Stade Francis-Le Blé i Brest, Frankrike.

Trustpilot-logo
Utmerket4.7
21kanmeldelser
150 % pengene-tilbake-garanti
  • søn.
    8. nov.15:00

    Fransk Ligue 1

    Rennes vs Lille
    Roazhon Park, Rennes, Frankrike
    fra 91 £
    fra 91 £
  • søn.
    8. nov.17:15

    Fransk Ligue 1

    Le Havre vs Lorient
    Stade Oceane, Le Havre, Frankrike
    billetter
  • søn.
    8. nov.17:15

    Fransk Ligue 1

    Angers SCO vs Nice
    Stade Raymond Kopa, Angers, Frankrike
    billetter
  • søn.
    8. nov.17:15

    Fransk Ligue 1

    Le Mans vs Monaco
    Stade Marie-Marvingt, Le Mans, Frankrike
    billetter
  • søn.
    8. nov.17:15

    Fransk Ligue 1

    Stade Brest vs Lyon
    Stade Francis-Le Blé, Brest, Frankrike
    billetter
  • fre.
    20. nov.20:45

    Fransk Ligue 1

    Troyes vs Le Havre
    Stade de lAube, Troyes, Frankrike
    billetter
  • lør.
    21. nov.17:15
    Allianz Riviera, Nice, Frankrike
    fra 96 £
    fra 96 £
  • lør.
    21. nov.20:45
    Stade Felix Bollaert, Lens, Frankrike
    fra 53 £
    fra 53 £
  • lør.
    21. nov.20:45

    Fransk Ligue 1

    Monaco vs AJ Auxerre
    Louis II Stadium, Fontvieille, Monaco
    fra 44 £
    fra 44 £
  • lør.
    21. nov.20:45

    Fransk Ligue 1

    Lille vs Lyon
    Decathlon Arena – Stade Pierre‑Mauroy, Villeneuve-d'Ascq, Frankrike
    fra 71 £
    fra 71 £

Hvorfor velge oss?

  • 150 % pengene-tilbake-garanti
  • Beste utvalg og priser på fotballbilletter
  • Kundeservice i Champions League-klassen

Hva andre supportere sier om oss

Vurdert til 4,7 / 5

Basert på 21 440 anmeldelser

Trustpilot-logo
  • for 5 måneder siden

    Ingen problem med billettene vi kjøpte.

    Espen Madsen

  • for 6 måneder siden

    Trygt og godt med god informasjon på forhånd. Jeg har kjøpt billetter her flere ganger og det har alltid vært en suksess.

    Jørgen Heggen

  • for 7 måneder siden

    Dyrt, men vi fikk det vi betalte for, så da blir det en anbefaling.

    Kent Salte

  • for 7 måneder siden

    Vi var en guttegjeng på 10 mann som bestilte biletter til Liverpool tottenham Det virket litt shady, men alt gikk smooth, fikk telefoner med det vi antok var sesongbilletter, kom oss inn og fikk se en kjempekamp Alt i alt en bra opplevelse, litt stive priser

    kristofferjuklerod

  • for 8 måneder siden

    Fikk billettene dagen før kampstart, og alt fungerte som forventet. Veldig fornøyd.

    Anna

  • for 10 måneder siden

    Spontan bestilling 4 timer før kamp og det funket fint. Fornøyd.

    Aud Hauge

  • for 11 måneder siden

    Veldig fornøyd, levert etter bestilling. Tilfredsstillende kommunikasjon. Anbefales

    Gunnar Søreng

  • for 1 år siden

    Kjempe bra 😊 godt oppfølgning underveis 👌😁

    Sadik Hasani

  • for 1 år siden

    Alt fungerte veldig bra og vi fikk veldig god oppfølging av LivefotballTickets

    Jørgen Westby

  • for 1 år siden

    Enkel prosess med kjøp av billetter, og fikk oppdateringer underveis frem til mobilbilletter ble mottatt på mail. Inngang på stadion gikk uproblematisk. Vær imidlertid oppmerksom på at det ikke er noe refusjon dersom kamper blir flyttet. Vi fikk solgt billettene igjen gjennom livefootballtickets.com, men ikke til samme pris som vi kjøpte for.

    Olav Østråt

  • for 2 år siden

    Foreløpig bra service, kampen er om 14 dager, så er litt spent på billettene, de kommer 24t før kampen står det. Lett å spore billettene med linken

    Christian Edwardsen

  • for 2 år siden

    Kjøpte billetter til Arsenal - Tottenham. De kom to dager før og de funket utmerket. Du får beskjed om at du får billettene på Whatsapp, var litt skeptisk,men det var det ingen grunn til. Prisen var billigere enn mange andre. Anbefales!

    Sander Dahle Fiske

  • for 2 år siden

    Kjøpte biletter til Everton - Aston Villa. Veldig ryddig og fin handel med god service. Plassene var ikke så bra denne gangen, men kan godt handle her igjen.

    Nils Petter Aspvik

  • for 2 år siden

    Har kjøpt 6 bilettar te forskjellige kamper via denna sidå og aldri hatt noe problem med hverken billetten elle sete. Konge seter kvar gong.

    thomas madsen

  • for 3 år siden

    Bestilte 2 billetter til Arsenal- Aston Villa kamp 14.4 . Alt gikk etter planen. God info underveis og rask svar på spørsmål. Billetter mottatt 27 timer før kamp, fungerte utmerket.

    Emina Dizdar

Vi samarbeider med

  • AC Milan Authorized Ticket Agent
  • TrustedSite Certified Secure
  • Trustpilot

Ligue 1

France · Nasjonal liga · Sesongen 2026/2027

Klubber
18

Ligue 1 2026/2027

Tabell for Ligue 1 2026/2027
#LagKVUTMFMM+/-P
1Lyon CL7421135814
2Lille CL7421105514
3Paris FC CL7421127514
4PSG Champions League Qualification7421149514
5Monaco EL7421106414
6Rennes UECL74121514113
7Lorient732276111

Formtabell

Formtabell for Ligue 1 2026/2027
#LagForm
1Lyon
WSeier
DUavgjort
WSeier
LTap
WSeier
2Lille
WSeier
WSeier
LTap
WSeier
DUavgjort
3Paris FC
WSeier
DUavgjort
WSeier
LTap
WSeier
4PSG
LTap
WSeier
WSeier
WSeier
WSeier
5Monaco
WSeier
DUavgjort
WSeier
DUavgjort
LTap

Toppscorere

Toppscorere i Ligue 1 2026/2027
#SpillerMål
1Esteban LepaulStade Rennais FC 19017
2Lassine SinayokoParis FC6
3Amine GouiriOlympique de Marseille5
4Casper TengstedtToulouse FC5
5Louis MafoutaLe Mans FC4

Flest målgivende

Flest målgivende pasninger i Ligue 1 2026/2027
#SpillerMålgivende
1Florian ThauvinRacing Club de Lens6
2Cristian Cásseres Jr.Toulouse FC5
3Panos KatserisFC Lorient3
4Lassine SinayokoParis FC3
5Aleksandr GolovinAS Monaco FC3

Siste vinnere

Siste vinnere av Ligue 1
SesongLagMester
2025/2026Paris Saint-Germain FCNummer to: Racing Club de Lens
2024/2025Paris Saint-Germain FCNummer to: Olympique de Marseille
2023/2024Paris Saint-Germain FCNummer to: AS Monaco FC
2022/2023Paris Saint-Germain FCNummer to: Racing Club de Lens
2021/2022Paris Saint-Germain FCNummer to: Olympique de Marseille
2020/2021Lille OSCNummer to: Paris Saint-Germain FC
2019/2020Paris Saint-Germain FCNummer to: Olympique de Marseille
2018/2019Paris Saint-Germain FCNummer to: Lille OSC
2017/2018Paris Saint-Germain FCNummer to: AS Monaco FC
2016/2017AS Monaco FCNummer to: Paris Saint-Germain FC

Mest suksessrike gjennom tidene

De mest suksessrike klubbene i Ligue 1 gjennom tidene
#LagTitler
1Paris Saint-Germain FCSist: 2025/202614
2AS Saint-ÉtienneSist: 1980/198110
3Olympique de MarseilleSist: 2009/20109
4AS Monaco FCSist: 2016/20178
5FC NantesSist: 2000/20018
6Olympique LyonnaisSist: 2007/20087
7FC Girondins de BordeauxSist: 2008/20096
8Stade de ReimsSist: 1961/19626
9Lille OSCSist: 2020/20214
10OGC NiceSist: 1958/19594

Supportere som nylig har kjøpt billetter hos oss

  • Guido J kapret 1 billett til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Jozo M sikret seg 2 billetter til Napoli vs Club Brugge.19. okt. 2026
  • Guido J fikk tak i 2 billetter til Tottenham Hotspur vs Coventry City.19. okt. 2026
  • Carlos M skaffet seg 2 billetter til Liverpool vs FC Porto.19. okt. 2026
  • Tim H kjøpte 1 billett til Sabah FK vs FC Barcelona.19. okt. 2026
  • luc S fikk 1 billett til Bayern Munich vs Arsenal.19. okt. 2026
  • Eddie O kapret 1 billett til Chelsea vs Tottenham Hotspur.19. okt. 2026
  • Arie A sikret seg 1 billett til Arsenal vs Bournemouth.19. okt. 2026
  • Carolina V fikk tak i 4 billetter til Spain vs England.19. okt. 2026
  • Pietro D skaffet seg 1 billett til Manchester United vs Aston Villa.19. okt. 2026

Kjøp 2026-2027 Ligue 1-billetter trygt på nett


Siden den franske toppligaen ble profesjonell i 1932, har Ligue 1 blitt dominert av en håndfull klubber: Saint-Étienne, Marseille og, i den moderne æraen, Paris Saint-Germain. PSG har vært den drivende kraften det siste tiåret, med rekordhøye 14 ligatitler totalt. Saint-Étienne (10) og Marseille (9) er neste på listen over alle tiders mestere, med Monaco, Nantes og Lyon som alle er flerfoldige mestre. Andre klubber som har brutt gjennom og løftet trofeet inkluderer Lille (regjerende utfordrere til PSG), Lens, Auxerre, Strasbourg og Montpellier.

Slik kjøper du franske Ligue 1-billetter i 2026!

LiveFootballTickets.com sin sikre nettside har sanntidsoversikt over alle de beste Ligue 1-billettene til salgs for kommende kamper og kampdag-plasser til alle priser i ulike deler av fotballstadionene for å se dine favorittlag fra Frankrike kjempe i fotballens vakre spill! Du kan kjøpe billige franske Ligue 1-billetter og vanskelig tilgjengelige Le Classique-billetter eller Coupe de France-billetter for å nyte atmosfæren, spenningen og energien i live fotball. Kjøp franske Ligue 1-fotballbilletter inkludert Paris Saint-Germain-billetter, Olympique de Marseille-billetter, Olympique Lyon-billetter, AS Monaco-billetter, og Lille-billetter for å se favorittklubb og fotballens superstjerner i live action. LiveFootballTickets.com har billetter til Ligue 1-kamper der ditt favorittlag konkurrerer. Følg disse trinnene for å bestille billettene dine nå:

  1. Velg kampen du vil se og klikk 'Se billetter'.
  2. Velg området du vil sitte på stadion på høyre side.
  3. Velg antall billetter du vil kjøpe.
  4. Klikk på den grønne «Kjøp»-knappen.
  5. Fyll ut bestillingsskjemaet med dine personlige detaljer.
  6. Ikke glem å sjekke at all informasjonen din er riktig.
  7. Klikk «Gjennomfør betaling».
  8. Billettene er nå dine!

Franske Ligue 1-billetter

Fransk Ligue 1 har en lojal fanskare som støtter de atten spennende klubbene som spiller i Frankrikes toppliga. Titanklubbene Paris Saint-Germain, Olympique de Marseille, Olympique Lyonnais, AS Monaco, Lille og RC Lens dominerer toppen av elitetabellen. Du vil nyte å se disse klubbene konkurrere, men planlegg i god tid og kjøp fotballbilletter nå på LiveFootballTickets.com. Vi har et bredt utvalg med de beste Ligue 1-billettene til hver kamp i denne spennende ligaen. Vi tar oss av bestillingen din og sørger for at du får billettene i tide til kampen.


Hvorfor du bør bestille dine Ligue 1-billetter hos LiveFootballTickets.com

Ligue 1 er en av verdens mest spennende ligaer. De største Ligue 1-kampene er vanligvis utsolgt veldig raskt. Det er her LiveFootballTickets.com kommer inn. Vi er en sekundær markedsplass for fotballbilletter med billetter til hver eneste kamp. Med det sekundære fotballbillettmarkedet i kraftig vekst, ønsker vi å forklare hvorfor du bør bestille dine Ligue 1-billetter hos LiveFootballTickets.com. Vi gjør dette basert på våre tre mest unike salgsargumenter.

Trygghet

Tillit er den viktigste faktoren når du kjøper billetter. Toppprioritet er at du kan stole på billettene du kjøper! Derfor introduserte vi LiveFootballTickets.com-garantien. Hver eneste billett på nettsiden vår kommer med en 150% garanti. Hvis noe uventet skjer med billettene dine, får du full refusjon + 50% ekstra i butikkreditt. I løpet av de 20 årene vi har solgt fotballbilletter, har vi alltid spurt kundene våre om deres erfaring. For å lære av det, men også for å vise andre fotballfans hva de kan forvente av oss. Nylig passerte vi 20 000 anmeldelser på Trustpilot. Med en score på 4,7 av 5 er kundene våre svært fornøyde med billettene våre. De mest omtalte kvalitetene fra kundene våre er:

  • Positive interaksjoner med kundeservice
  • Fornøyd med bestillingsprosessen
  • Rask levering av billetter
  • Positiv opplevelse med seteplasseringen

Alle LiveFootballTickets.com-anmeldelser er synlige på Trustpilot-profilen vår, og vi er utrolig stolte av hver eneste en av dem. Hele teamet vårt jobber alltid hardt for å gi deg en opplevelse for livet, og vi er virkelig stolte av alle anmeldelsene kundene våre har lagt igjen. Derfor er vi også alltid tilgjengelige på kampdager. Med mer enn 20 000 anmeldelser og en score på 4,7 av 5 kan du bestille Ligue 1-billettene dine med full tillit. Du kan lese alle anmeldelsene våre på vår Trustpilot-profil.

Kundeservice døgnet rundt

Med all erfaringen vi har fått gjennom årene, vet vi at det er viktig å være tilgjengelig for kundene våre. Spesielt for folk som skal se sin aller første Ligue 1-kamp, kan det være litt stressende. Derfor satte LiveFootballTickets.com opp det aller første 24/7 kundeserviceteamet for fotballbilletter. Når det er noe galt, kan du alltid kontakte oss. Uansett tidsforskjell er kollegene våre klare til å hjelpe deg!

Bredt utvalg av Ligue 1-billetter

En annen svært viktig grunn til å bestille billettene dine via nettsiden vår er tilgjengeligheten av billetter. I øyeblikket du leser dette har vi 798 Ligue 1-billetter tilgjengelig. Teamet vårt av billetselgere jobber hardt for å finne de aller beste billettene for deg. Ser du ikke billettene du vil ha akkurat nå? Kom tilbake om noen dager og du vil se at lageret vårt er fullstendig fornyet.

Over 20 års erfaring med fotballbilletter

Vi har vært i bransjen siden 2006, på den tiden var vi en av svært få på nett markedsplasser for fotballbilletter. Noe som har endret seg betydelig de siste 20 årene, men vi er fortsatt her og går fortsatt sterkt. I over 20 år har vi solgt billetter til Ligue 1-lag. Det beste med det, ikke bare selskapet har vært i drift så lenge, teamet vårt har også mye erfaring. I hver eneste avdeling i selskapet har vi kolleger som har jobbet her i mer enn 15 år. Så vi vet nøyaktig hva vi må gjøre for å gi deg de beste billettene mulig. Med vår 20+ års erfaring som selskap vil vi sørge for at Ligue 1-reisen din blir en smidig en!

Ligue 1-stadioner 2026-2027

Ligue 1 har noen av Europas mest atmosfæriske fotballstadioner. Fra Orange Vélodrome i Marseille med 67 394 seter, Frankrikes største klubbarena, til det intime og alltid kokkende Stade Francis-Le Blé i Brest, byr hver arena på en unik kampdag-opplevelse. Under finner du alle 18 Ligue 1-stadioner med kapasitet og sesongkortpriser.

Klubb Stadion Sted Kapasitet Sesongkort (Voksen)
Olympique de Marseille Orange Vélodrome Marseille 67 394 €260 - €750 (est.)
Olympique Lyon Groupama Stadium Décines-Charpieu (Lyon) 59 186 €270 - €800 (est.)
Lille Decathlon Arena (Stade Pierre-Mauroy) Villeneuve-d'Ascq 50 186 €240 - €620 (est.)
Paris Saint-Germain Parc des Princes Paris 47 929 €350 - €1 500 (est.)
RC Lens Stade Bollaert-Delelis Lens 38 223 €230 - €590 (est.)
Nice Allianz Riviera Nice 36 178 €200 - €560 (est.)
Toulouse FC Stadium de Toulouse Toulouse 33 150 €170 - €480 (est.)
Rennes Roazhon Park Rennes 29 778 €220 - €560 (est.)
RC Strasbourg Stade de la Meinau Strasbourg 26 000 €190 - €520 (est.)
Le Mans MMArena Le Mans 25 064 €150 - €380 (est.)
Le Havre Stade Océane Le Havre 25 178 €170 - €440 (est.)
Troyes Stade de l'Aube Troyes 20 400 €150 - €390 (est.)
Paris FC Stade Jean-Bouin Paris 20 000 €200 - €550 (est.)
AJ Auxerre Stade de l'Abbé-Deschamps Auxerre 18 541 €160 - €420 (est.)
AS Monaco Stade Louis II Monaco 18 524 €180 - €600 (est.)
Lorient Stade du Moustoir Lorient 16 910 €170 - €450 (est.)
Angers SCO Stade Raymond-Kopa Angers 16 300 €160 - €420 (est.)
Stade Brestois Stade Francis-Le Blé Brest 15 220 €180 - €430 (est.)

Sesongkortprisene som vises er omtrentlige voksenpriser for 2026-2027-sesongen. Prisene varierer etter tribune, medlemsstatus og betalingsmåte. Reduserte priser tilgjengelig for pensjonister, unge voksne og barn.

Ligue 1-billettpriser og tilgjengelighet sist oppdatert 19.10.2026.

Ligue 1-stadionstatistikk

  • Største stadion: Orange Vélodrome (67 394), Olympique de Marseille
  • Minste stadion: Stade Francis-Le Blé (15 220), Stade Brestois
  • Total Ligue 1-kapasitet: ~590 000 seter fordelt på 18 stadioner
  • Gjennomsnittlig kapasitet: ~33 000 per stadion
  • Paris-klubber: 2 (Paris Saint-Germain, Paris FC)
  • Nyeste toppseriekamp: Groupama Stadium, Lyon (åpnet 2016)
  • Dyrest sesongkort: Paris Saint-Germain (opptil ~€1 500 est.)

Ligue 1-legender & stjerner

Helt siden det franske mesterskapet ble profesjonelt har Ligue 1 produsert og tiltrukket seg fantastiske stjerner. Pengene som har strømmet inn i ligaen de siste femten årene har hjulpet klubbene med å investere i bedre spillere. Det ville ta altfor lang tid å snakke om hver eneste stjerne som noensinne har spilt i ligaen. Men det er noen unntak vi ikke kan la være å nevne på denne siden. Delio Onnis er en av dem; den argentinske spissen er fortsatt den gang i dag tidenes toppscorer i Ligue 1. Med 299 mål, de fleste for AS Monaco, ligger han langt foran konkurrentene. Jean-Pierre Papin, Michel Platini og Bernard Lacombe er noen av Ligue 1-legendene som lyste opp ligaen for sine klubber. Nyere tid har Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani og Kylian Mbappé båret fakkelen videre, med Mbappé som ble PSGs tidenes toppscorer og vant seks strake Ligue 1-toppscorerutmerkelser før overgangen til Real Madrid. For tiden er det også mange spillere som er en absolutt glede å se. Dette er noen av Ligue 1-stjernene folk vil se live med sine egne Ligue 1-billetter.

Nåværende Ligue 1-stjerner (2026-2027)

Ligue 1 fortsetter å tiltrekke seg og utvikle verdens beste talenter. Dette er noen av spillerne som lyser opp stadioner over hele Frankrike denne sesongen.

  • Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain): Vinneren av Gullballen 2025. Han var hjertet i PSG-laget som vant to strake Champions League-titler og er fortsatt Frankrikes største profil.
  • Vitinha (Paris Saint-Germain): Den portugisiske midtbanemetronomen som driver PSGs motor. Han ble kåret til banens beste i Champions League-finalen 2026.
  • Bradley Barcola (Paris Saint-Germain): PSGs toppscorer i Ligue 1 i 2025-2026. Den lynraske franske vingspilleren er en av de farligste angriperne i ligaen.
  • Désiré Doué (Paris Saint-Germain): Fortsatt bare i begynnelsen av tjueårene, den franske angriperen annonserte seg selv på den største scenen og er allerede et av Europas lyseste talenter.
  • Khvicha Kvaratskhelia (Paris Saint-Germain): Den georgiske trollmannen på kanten, et mareritt for forsvarere på sin dag.
  • Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain): Den marokkanske høyrebacken er blant de aller beste i verden i sin posisjon og ble kåret til Afrikas fotballspiller av året.
  • Esteban Lepaul (Rennes): Gjennombruddshistorien i 2025-2026, endte som Ligue 1s toppscorer med 21 mål.
  • Mason Greenwood (Olympique de Marseille): En delt Ligue 1-toppscorer sesongen før, den engelske angriperen har blitt tipset av sin egen trener som en fremtidig Gullball-kandidat.
  • Maghnes Akliouche (AS Monaco): En av de mest spennende unge franske spilleførerne, og en sentral kreativ gnist for Monaco.
  • Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain): Et produkt av PSG-akademiet som har vært fast på førstelaget og Frankrike-landslagsspiller siden tenårene.

De franske gigantene: Ligue 1s største klubber

I motsetning til Englands «Big Six» er Frankrikes hierarki toppet av én superklubb, Paris Saint-Germain, med en historisk jagergjeng bak dem. Klubbene med størst historie og status er de som tiltrekker seg flest supportere, og vi ser det i vår billettsalg også. Disse lagene har vært en dominerende kraft i fransk og europeisk fotball.

Hvem er de franske gigantene?

Paris Saint-Germain: Den mest suksessfulle klubben i fransk fotball, med rekord 14 ligatitler. PSG ble transformert etter den qatarske overtakelsen i 2011 og nådde toppen av Europa ved å vinne Champions League to år på rad i 2025 og 2026 under Luis Enrique. Parc des Princes (47 929) er en av de mest ikoniske arenaene i Europa.

Olympique de Marseille: Den mest meritterte av PSGs rivaler og den eneste franske klubben som har vunnet Champions League, da de løftet trofeet i 1993. OM har ni ligatitler og spiller på Orange Vélodrome (67 394), den største klubbarenaen i Frankrike og en av de høylytte atmosfærene i fotballen.

Olympique Lyon: Den dominerende kraften på 2000-tallet, da Lyon vant syv Ligue 1-titler på rad mellom 2002 og 2008. Basert på den moderne Groupama Stadium (59 186), forblir Les Gones en av Frankrikes største klubber og en jevnlig europeisk konkurrent.

AS Monaco: Åtte ganger franske mestere og 2004 Champions League-finalister, Monaco er berømt for å utvikle verdensklassetalenter før de selger dem videre. Den kompakte Stade Louis II i fyrstedømmet er ulikt alle andre arenaer i ligaen.

Lille: Den nordlige klubben som minneverdige brøt PSGs grep om tittelen i 2020-2021. Fire ganger mestere og seks ganger Coupe de France-vinnere, Lille spiller på den imponerende Decathlon Arena med uttrekkbart tak, Stade Pierre-Mauroy (50 186).

RC Lens: Franske mestere i 1998 og 2026 Coupe de France-vinnere, Lens har en av de mest lidenskapelige supportergruppene i Europa. Når Stade Bollaert-Delelis koker, er det ikke et lag i verden som tar de tre poengene med seg hjem enkelt.

Hvorfor betyr de franske gigantene noe?

Økonomisk dominans

Disse klubbene genererer de høyeste inntektene i fransk fotball gjennom billettinntekter, kringkastingsavtaler, kommersielle partnerskap og globalt salg av merchandise. Paris Saint-Germain har spesielt den økonomiske muskelen til å tiltrekke seg noen av verdens beste spillere og trenere, noe som er en stor grunn bak deres hjemlige dominans.

Kampen om Europa

I lang tid har det å ende på Champions League-plass vært sesongens hovedmål for de største klubbene. Frankrike er for tiden tildelt fire Champions League-plasser via ligaen, noen ganger opptil fem takket være en sterk UEFA-koeffisient. Klubbene rett under dem kjemper om Europa League- og Conference League-plassene, så kampen om Europa går helt til siste helg.

Historiske rivaliserte

Det er mange spennende derbyer og rivaliserende forhold i Ligue 1. Særlig blant gigantene er det noen opphissede kamper. I denne listen tar vi deg med på disse rivaliseringene:

  • Le Classique: Paris Saint-Germain vs Olympique de Marseille
  • Le Derby du Nord: Lille vs RC Lens
  • L'Olympico: Olympique Lyon vs Olympique de Marseille
  • Le Derby de la Côte d'Azur: Nice vs AS Monaco

Franske giganter mot hverandre: Meritter gjennom tidene

Klubb Ligue 1-titler Champions League Coupe de France Siste Ligue 1-tittel
Paris Saint-Germain 14 2 16 2026
Olympique de Marseille 9 1 10 2010
AS Monaco 8 0 5 2017
Olympique Lyon 7 0 5 2008
Lille 4 0 6 2021
RC Lens 1 0 1 1998

Paris Saint-Germain har vunnet 11 av de siste 13 Ligue 1-titlene. De eneste klubbene som har avbrutt deres dominans i den perioden var Monaco (2016-2017) og Lille (2020-2021). PSG har også rekorden for flest Coupe de France-triumfer med 16, mens Marseille forblir det eneste franske laget som har løftet Europacupen, tilbake i 1993.

Utfordrerne

Det skjer ikke ofte at gigantene også danner topp seks. Det er alltid noen av dem som underpresterer, mens noen andre klubber gjør det virkelig bra. Noen av disse utfordrerne er:

Nice: Støttet av INEOS-eierskapet har Les Aiglons etablert seg som jevnlige europeiske konkurrenter og nådde 2026 Coupe de France-finalen på Allianz Riviera.

RC Strasbourg: Del av en fler-klubb eiergruppe, Strasbourg har bygget et av de yngste, mest spennende lagene i Frankrike og presset på for Europa fra Stade de la Meinau.

Stade Brestois: Eventyrhistorien fra de siste sesongene. Fra den beskjedne Stade Francis-Le Blé (15 220) slo Brest massivt over sin vektklasse for å kvalifisere seg til Champions League, noe som virket utenkelig for få år siden.

Rennes: En veldrevet klubb med et sterkt akademi og en høylytt Roazhon Park, Rennes er jevnlige europeiske kvalifiserte og hjem til noen av ligaens lyseste angrepende talenter.

Historie

Profesjonell fotball i Frankrike ble lansert på slutten av 1931-1932-sesongen, med det første mesterskapet, da kalt Division 1, som sparket i gang i 1932-1933. Tanken var å bringe profesjonalitet og mer penger inn i fransk fotball slik at klubbene kunne konkurrere med de beste i Europa. Konkurransen ble omdøpt til Ligue 1 i 2002 som en del av en bredere rebranding av fransk fotball. Opp gjennom årene har ligaen hatt flere tittelsponsorer: den ble Ligue 1 Conforama, deretter Ligue 1 Uber Eats fra 2020 til 2024, og fra 2024-2025-sesongen har den vært kjent som Ligue 1 McDonald's. Ligaen organiseres av Ligue de Football Professionnel (LFP) og har siden 2023 blitt kjempet om av 18 klubber over en 34-kamps sesong, ned fra de 20 lagene som konkurrerte i flere tiår.

Ligue 1-seire og troféer

Forsvarende Ligue 1-mestere er Paris Saint-Germain, som sikret en rekordutviddende 14. franske tittel i 2025-2026 under Luis Enrique, deres femte på rad, en enestående serie i klubbens historie. Saint-Étienne (10) og Marseille (9) er nest på listen over gjennom tidene av franske mestere. Billige og premium fotballbilletter til Ligue 1 er tilgjengelige for kjøp nå på LiveFootballTickets.com. I tabellen nedenfor finner du de mest suksessfulle klubbene siden det franske mesterskapet begynte i 1932.

Lag Antall titler Siste tittel
Paris Saint-Germain 14 2026
Saint-Étienne 10 1981
Marseille 9 2010
Monaco 8 2017
Nantes 8 2001
Lyon 7 2008
Bordeaux 6 2009
Reims 6 1962
Lille 4 2021
Nice 4 1959

Champions League-kvalifisering

Topplagene i den endelige Ligue 1-tabellen kvalifiserer seg til neste sesongs Champions League. Frankrike er for tiden tildelt fire Champions League-plasser, og en sterk UEFA-koeffisient kan gi en femte i noen sesonger. I 2025-2026 sendte ligaen Paris Saint-Germain, RC Lens, Lille og Lyon inn i Champions League, med Marseille og Rennes på vei til Europa League og Monaco til Conference League. Klubbene som ender utenfor kvalifiseringsplassene kan fortsatt nå Europa ved å vinne Coupe de France eller komme videre gjennom kontinental konkurranse. Å nå Champions League er grunnleggende et must for de største franske klubbene, og kampen om disse plassene er en veldig spennende en helt til slutten av sesongen. Bestill dine Ligue 1-billetter trygt på nett og støtt laget ditt i deres kamp om Europa.

Nedrykk

Kampen om Europa er ikke den eneste spennende kampen i Ligue 1. Spenningen er trolig enda høyere nederst i tabellen. De to klubbene med færrest poeng på slutten av hver sesong rykker automatisk ned til Ligue 2, mens laget som ender på 16. plass møter en nervepirrende opprykks-/nedrykkskvalifisering mot et lag fra divisjonen under. Nedrykk er den største frykten for hver klubb i Ligue 1. Selv om det er noen lag som er svært usannsynlig å rykke ned, er ingen virkelig trygge i denne konkurransen. På slutten av 2025-2026 rykket Nantes og Metz ned, mens Troyes og Le Mans kom opp fra Ligue 2. Lag i frykt for nedrykk kan bruke all støtten du kan gi dem, så se ditt favorittlag live på stadion. Du vil virkelig nyte den ekte franske fotballatmosfæren.

Kjøp fotballbillettene dine trygt på nett til konkurransedyktige priser. LiveFootballTickets.com har betjent tusenvis av fornøyde franske fotballfans i mange år. Bestill dine ettertraktede Ligue 1-billetter hos oss fra et omfattende sanntidslager, og få en 150 % pengene-tilbake-garanti pluss vennlig og kompetent kundeservice. Hvis billetter fortsatt er tilgjengelige, godtar vi siste øyeblikks-bestillinger for én eller flere Ligue 1-fotballbilletter hos LiveFootballTickets.com. Vi er ikke tilknyttet den franske ligaen eller noen Ligue 1-klubb eller stadion, og billetter kan være priset over pålydende verdi.

Stadioner

Ligue 1 har alt en ekte fotballfan ser etter. Du kan se en kamp på noen av de mest moderne stadionene i Europa. Groupama Stadium i Lyon og Decathlon Arena med uttrekkbart tak i Lille er to høyteknologiske arenaer. Den andre siden av spekteret er også tilgjengelig: Vélodrome i Marseille og Stade Bollaert-Delelis i Lens er gammeldagse støygryter som leverer en opplevelse som ingen andre steder. Fotballfans fra hele verden besøker Ligue 1s beste stadioner og forteller oss at hver arena er en helt annen opplevelse. Følg deres eksempel og vi er sikre på at du vil være enig med dem. Franske supportere skaper en atmosfære, med sine tifoer, flagg og konstant sang, som du aldri vil glemme!

Ligue 1s største managere

Fra Luis Enriques to strake Champions League-triumfer i Paris Saint-Germain til Guy Roux' legendariske fire tiår i spissen for Auxerre, Robert Herbins alleherskende Saint-Étienne-lag på 1970-tallet og den unge Arsène Wengers tidlige Monaco-år, har Ligue 1 blitt formet av noen av spillets største trenere.

Ligue 1 FAQ

Ligue 1 er en av de største ligaene i verden. Mange mennesker fra hele verden prøver å finne de beste billettene til denne spennende ligaen. I denne delen svarer vi på de mest stilte spørsmålene om Ligue 1-billetter.

Vanlige spørsmål om Ligue 1-billetter

LiveFootballTickets.com er markedsplassen på nett for alle dine Ligue 1-billetter. Vi har flere pålitelige selgere som legger ut alle sine billetter på nettsiden vår. Du kjøper derfor alltid billettene dine direkte fra en av våre selgere.